Глоба за невърнат задграничен паспорт???

  • 25 159
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 512

Като изтече 1 година, не може да те санкционират - така е май по ЗАНН и АПК.
Но ако не си върнеш паспорта до 3 месеца и в оставащите 9 до 1година ти потрябва нов паспорт, ще те глобят!  Laughing

Сега вече ми е ясно, алфа бета!
Много ти благодаря!

Че то както са минали 2 години от изтичането на моя паспорт, щеше да излезе, че пари трябва да ми дават, а не глоба да ми взимат!  Joy Joy Joy

# 16
  • Мнения: 4 053
ansam върна ли го твоя вече,че и моя е от 2 години

# 17
  • Мнения: 4 053
По закон глобата е от 20 до 150 лв.
Ако не греша трябва да се върне в срок от 3 месеца от датата на изтичане.

Ако върнеш стария до една година от изтичанета ще имаш глоба но ако е изтекла вече година не плащаш нищо.
- и аз това знам.
Абсолютно точно.

ето сега и аз мога да го потвъдя това,
днес си върнах паспорта,който е изтекъл преди 2 години,и наистина няма глоба след първата година Laughing

# 18
  • София
  • Мнения: 750
бях обещала да кажа - мен също не ме глобиха

# 19
  • Мнения: 5 713
Мен също не глобиха. Паспортът беше изтекъл април 2005, аз го смених ноември 2006.

# 20
  • Мнения: 11 747
Абе със сигурност си има глоба ако ще и преди 10 години да е изтекъл или преди 6 месеца,ама явно глобяват според настроението! newsm78

# 21
  • Мнения: 512
ansam върна ли го твоя вече,че и моя е от 2 години

Не, не съм още, защото засега няма изгледи да пътувам някъде  Sad, но много се успокоих от отговорите, които прочетох тук - предполагам, че няма да ме глобят... Ама за всеки случай ще сложа по-дълбоко деколте като тръгна да го сменям Crazy, пък да видим  Laughing.

# 22
  • София
  • Мнения: 750
Ама за всеки случай ще сложа по-дълбоко деколте като тръгна да го сменям Crazy, пък да видим  Laughing.

 newsm62 -  те обикновено са сърдити лелки зад гишето

# 23
  • Мнения: 11 747
И аз това мислех да кажа,че са лелки! newsm78Няма да има полза от деколтето!Но явно има начин да си затворят очите и да не глобят,щом толкова хора тука не са ги глобили,а ние си платихме 20лв.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 272
А да ви попитам - какви документи са необходими за издаване на нов задграничен паспорт, каква е таксата и съответно за колко дни се издава при обикновена поръчка и за колко - при експресна newsm78

# 25
  • София
  • Мнения: 750
http://www.mvr.bg/Guide/new_BG_documents.htm

има инфо за такси, срокове и документи

# 26
  • София
  • Мнения: 4 272
Благодаря ти Hug

Общи условия

Активация на акаунт