бременност и цигари

  • 33 472
  • 163
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 139
ако имате достатъчно воля ще успеете.
аз също пушех по малко в началото, но постепенно ги отказах.
като разбрах, че съм бременна, пушех 2-3 дни по 5 цигари, после намалих на 3, след това на 1 и накрая ги спрях окончателно в 4-тия месец.
все още не пуша, защото кърмя, беба е на месец и половина.
като спра с кърменето обаче знам, че пак ще пропуша.

причината да спра цигарите беше бебето, някак съвестно ми стана Simple Smile.
успех в спирането на цигарите, поне за известен период Simple Smile.

# 16
  • Мнения: 11 007
Незнам дали е толкова вредно, колкото е ГАДНО Sick Sick На моменти много ми се пуши, но ми е съвестно заради мъничето.
Виж, за кърмачки вече си е абсолютно вредно.

# 17
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Лекарката ми каза че до 3-4 на ден не е проблем.Но все пак ако можеш ги спри,аз пушех по малко и сега не кърмя Sick.Отразява се.

# 18
  • Мнения: 601
И аз съм от лошите  Laughing майки. Е не можах и не можах да ги откажа докато бях бременна! Голямо съм диване, ама тооолкова да обичам да пуша! Пушех по 2-3 цигари на ден Embarassed и няколко дни след като родих, с такъв кеф изпих една чаша вино и изпуших една пълноценна( Не гълтах докато бях бременна. Не че ме оправдава, де. То си е пак цигара.) цигара, че чак свят ми се зави! Laughing

# 19
  • Мнения: 570
Аз успях да ги спра на следващия ден, след като разбрах, че съм бременна. Не че съм от най-волевите по отношение на цигарите - много пъти съм пробвала безрезултатно  Rolling Eyes . Просто започна да ми става лошо даже като ми замирише. Но не мисля, че е толкова страшно и да не успееш. Имам много познати, които пушеха по време на бременността, а дечицата са им живи и здрави. Даже мисля, че е по-добре да припалваш отвреме на време, когато много ти се допуши, отколкото да "озлобееш" от никотинов глад.

# 20
  • Мнения: 724
Здравейте Честит 8-ми март  bouquet.Аз преди да забременеяя пуших много от самата бременост ги спрях знам че до 6 месец можеш да пушиш по 3-4 цигари след това е хубаво да ги спреш,но най важното е бебето да си е в нормата.Обикновенно при жените пушачки казват че раждат по малки бебета!Така че призовавм всичко мами да се опитат да спрат цигарите

# 21
  • Мнения: 3 334
Аз ги спрях,защото въобще не ми се пушеше,но след като родих си наваксах за периода,в който не съм пушила Laughing

# 22
  • Мнения: 1 216
Като видя бременна жена да пуши и полудявам  #2gunfire #Crazy
По голяма тъпотия няма, егати нахалството - това мисля.
И аз пушех, но ги спрях в мига, в койо заподозрях, че беб се е сготвило.

# 23
  • Мнения: 4 546
аз си мисля, че поне до края на 3тия месец е хубаво да не се пуши. тогава и плацента няма, а и се формират органите на бебето.
никой не смятам да коля или да беся  Laughing всеки си решава за себе си, ама опитайте пак бе момичета!

# 24
  • Мнения: 4 451
Не съм била пушачка, но знам колко е трудно спирането им. Зълва ми беше страстна пушачка (сега има бебе на 5м.) и като разбра, че е бременна, беше вече във втори месец. До тогава е пушила по кутия на ден. Веднага щом се установи бременността ги спря. В началото и беше много трудно. Някой като запали цигара и тя си "дръпваше" по веднъж от неговата. Сега е кърмачка и пак не пуши. Позволява си по една само на празници. Какво да ти кажа... По-добре е да се опиташ да ги спреш напълно.

# 25
  • Самоков
  • Мнения: 561
Честит празник на всички! Аз също съм пушачка, но от мига, в който разбрах, че съм бременна спрях цигарите. Мисля, че малкото човече го заслужава, не му причинявайте това.  Peace
Ето една тема от вчера http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=171120.0

# 26
  • Мнения: 2 897
Спрях ги щом разбрах,че съм бременна.После пък започна и да ми се повдига от миризмата,така че изобщо не съм се сещала за цигари от тогава.
Ако не можеш да издържаш без цигара,си вземи от най-леките,пуши като повече държиш цигарата в ръка,отколкото да дърпаш и никога не я изпушвай до край.Това са съвети от лекар към една приятелка,която също не можеше да се пребори с този порок през бременността си.Успех Peace

# 27
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Като видя бременна жена да пуши и полудявам  #2gunfire #Crazy
По голяма тъпотия няма, егати нахалството - това мисля.
И аз пушех, но ги спрях в мига, в койо заподозрях, че беб се е сготвило.

Хей, хайде малко по-кротко с изказванията и пистолетите NaughtyМного пъти са обсъждани подобни теми!Кое е тъпотия и кое умнотия, всеки сам си решава!Никой няма право да съди останалите.Или се изказвай по-уравновесено, или просто се въздържай от коментар!

# 28
  • България
  • Мнения: 3 621
В момента , в който видях 2-те чертички спрях, Макар, че  бебето малко ни изненада  Laughing Това не ознаава , че преди да разбера , че съм бременна не си пушех и пийвах и то доста ( имахме разни поводи точно тогава) не знам как , но не можех да си представя  да пуша докато това малко човече е в мен и си мислех, че никога няма да го направя. Последния месец  обаче на два пъти пуших по половин цигара, зюащото имах моменти, дори дни( а и сънища) в които постоянно мислех за цигарата и за да  ми мине  мерака запалвах, но после веднага ми става съвестно и я гася. Дано да не ми става навик, че живот и здраве скоро ще се кърмим Simple Smile

# 29
  • Мнения: 4 546
Тина78, сънища е нормало да имаш такива. до колкото съм чела, при много от бившите пушачи се случва. аз ги отказах преди няколко години и все още се случва да пуша насън  Wink

Общи условия

Активация на акаунт