Не очаквах такава реакция на ваксина!!!!

  • 5 525
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 656
Ваниша, много неприятно.
Но, не е ли редно да споделиш с личната си лекарка реакцията, оплакванията и опасенията.

И аз мисля така.
Най-малкото ще ви даде информация дали е нормална такава реакция. Също така има понятие дали е имало болно дете в кабинета и преди вас и от какво е било болно - възможно е същевременно да е "лепнал" някой вирус, на моя син се е случвало.

# 16
  • Мнения: 197
А ако ваксините, отпуснати по здравната каса бяха "прекрасни", щяха ли да печелят толкова, колкото сега печелят производителите и вносителите на тези, продавани в аптеките? А това, че лекарите са се превърнали в протежета на дистрибуторите въобще няма да коментирам.
Колкото до твоя проблем - и ние имахме реакция към ДТК-ваксината, но в рамките на нормалното, т.е. каквото ни предупредиха, това се случи-лека температура, зачервяване и оток на мястото на убождането, нервност, рев...Конкретно за вашия случай нищо не мога да кажа, освен ,че педиатри и специалисти има много...

# 17
  • Мнения: 132
Блаодаря за загрижеността момичета, но това беше първото, което направих - обадих се на педиатърката, за да и кажа как е детето, но тъй като беше вече 19,30 часа, тя ми каза, че ако много се притесняваме, можем да отидем в спешен кабинет. Не, не ме разбирайте погрешно, направила съм всичко, което трябва в ситуацията, за да овладея положението и чак сега, когато бебче е спокойно и след като не успявам да намеря информация, реших да пусна темата. Започнах да чета и ЗА и ПРОТИВ ваксините, но това е много дълга тема с много изтощителна полемика в началото (изтощителна за четене, поне). Дълбоко уважавам мнението на Бърди, защто всичко написано от нега звучи безкрайно адекватно. Това не означава, че не уважавам мнението и на Кристиан. Аз също принципно съм против ваксинирането, но то е със статут на закон и дори и сега да отложа ваксините, няма да ми приемат детето на градина и на училище, когато му дойде времето, ако няма направени всички ваксинации. В крайна сметка, аз ще направя това, което е най-добро за детенце, дори и да се наложи да отлагам до последната възможност, но основната идея ми беше да получа вашите мнения и коментари. Много от вас вече са се сблъсквали с подобни прблеми, а и много от вас може да имат имено онази информация, която да ми помогне. Просто исам да събера достатъчно адекватна информация, за да може да съм адекватна, когато разисквам случилото се с педиатърката, а не тя да ми предага разлини варианти, които нищо да не ми говорят и пак да съм "на сляпо". В крайна сметка, до тук разбирам, че просто трябва да избера най-щадящата ваксина!!!
Роси, дали ще го наречеш просто Thuja или Thuya occidentalis, нама значение - то си е едно и също! Не се притеснявай, не си се объркала, просто в аптеката са били по-прецизни. Много често, когато ходиш на лекар хомеопат той ти изписва или ти гвори за някое лекарство без да му казва цялото име, а и по-голямата част от аптекарите са наясно с това!

# 18
  • Мнения: 2 332
...
Роси, дали ще го наречеш просто Thuja или Thuya occidentalis, нама значение - то си е едно и също! Не се притеснявай, не си се объркала, просто в аптеката са били по-прецизни. Много често, когато ходиш на лекар хомеопат той ти изписва или ти гвори за някое лекарство без да му казва цялото име, а и по-голямата част от аптекарите са наясно с това!

Благодаря ти!  Hug Значи не съм купила грешно лекарство  Simple Smile.

# 19
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Сега се зачетох в "Какво те чака през първата година на детето", защото помня, че имаше информация за страничните реакции на ДТК. И една от притеснителните реакции, при които трябва да се потърси медицинска съвет е: "крайна сънливост (бебето се събужда трудно), необичайна отпуснатост и бледост..." Може би наистина хомеопатът ви е бил прав, чее силна алергична реакция...
Непременно обсъди с педиатъра на детето тази реакция, все пак има реимунизации. Успех.

# 20
  • София
  • Мнения: 896
Ваниша,
Детенцето ти е едва на 3 месеца. Би могла да отлагаш ваксините поне 2-3 години. В това време ще имаш време да прочетеш и обратната страна на ваксините, а пък може и задължителността да отпадне. Hug

# 21
  • Мнения: 1 080
Май пак има някаква скапана партида .Жалко ,че няма начин да се каже на повече хора ,които трябва да ваксинират децата си с ДТК от нея .

# 22
  • Мнения: 48
...
Роси, дали ще го наречеш просто Thuja или Thuya occidentalis, нама значение - то си е едно и също! Не се притеснявай, не си се объркала, просто в аптеката са били по-прецизни. Много често, когато ходиш на лекар хомеопат той ти изписва или ти гвори за някое лекарство без да му казва цялото име, а и по-голямата част от аптекарите са наясно с това!

Благодаря ти!  Hug Значи не съм купила грешно лекарство  Simple Smile.

Абе.. как да ти кажа, и агнешка го е казала преди мен, Туята не е единственото лекарство, което се използва в случаи на ваксинози и въобще всичко това си е работа на хомеопата.. не разбрах като си го купила това лекарство от аптеката какво мислиш да го правиш? Thuj не е единственото лекарство, има още поне 40! А в хомеопатията няма взаимозаменяеми лекарства. И изобщо някои лекарства явно се налагат като уж специфични за някакво страдание, което е голямо недоразумение и някой (ще) страда от това: туя при ваксинози, хамомила при колики, рицинус при лактационни кризи.. какво още, интересно ми е какви още такива схемички ползват мамите, които пишат в БГ Мама..

Допълнение от 11.03:

Трудно е да се намери добро обяснение за ползата от Thuj при неблагоприятните последици от ваксинация срещу едра шарка като вариола. Такова специфично предписание с право може да се счита за отклонение от законите за лечение. Въпреки всичко, това е едно изключение, което аз мога да потвърдя от моята собствена практика. Първо, нека да предупредя читателя, че това важи само за ваксинация срещу едра шарка; това не важи за други имунизации, независимо от това какво казва Кент. Смятам, че е поради резонанс между ваксинацията срещу едра шарка и Thuj. С други думи, пациент, който е много податлив към ваксинацията срещу едра шарка, вероятно е чувствителен към Thuj. Пустулите и пъпчиците, които са характерни за едрата шарка, може да се открият и в симптоматиката на Thuj. Темата за грозотата също важи, тъй като едрата шарка обикновено оставя грозни белези (както и самата ваксинация). Проблемът се явява в това, че само с доказване на лекарствата, ние не можем да получим информация за всички стадии на дадено лекарство, поради това не ни е известна и точната връзка между ваксинациите срещу едра шарка и Thuj. - това е мнение на Витулкас. (допълнителна информация: http://www.vlkomarov.info/sc/139.htm)

Последна редакция: нд, 11 мар 2007, 16:04 от Hamaelleon

Общи условия

Активация на акаунт