Има ли мами на оперирани от херния деца?

  • 29 072
  • 151
  •   1
Отговори
# 15
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Някой знае ли ,дали леката хрема е пречка за операцията? Днес синът ми има много лека хрема, без температура.Не ни се иска да отлагаме операцията, вече дори взехме направлението за постъпване в болница.

# 16
  • под тепетата
  • Мнения: 9 292
Дали е пречка ще прецени лекаря при постъпването ви в болницата. След операцията организмът е изнежен и податлив на инфекции и настинки, затова е добре поне преди нея да сте в добра здравословна форма.
 gudzy,не се притеснявай,в моята стая оперираха бебе на 2м. Никакъв проблем, дори е по-добре,няма да се налага да го спираш да търчи и да скача .
 Успех и на двете .

# 17
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
 gudzy,писах ти на лични не знам дали си видяла.

# 18
  • Мнения: 5 531
Силви, ние с моята дъщеря лежахме в коремната хирургия това лято, но по-друг повод. Преди операцията има задължително консултация с анестезиолог, така че ако нещо те притеснява задължително го сподели. Ако се съмняваш за някаква алергия, слагат урбазон непосредствено преди операцията и упойката. Моята дъщеря е много алергична и при нас урбазона е задължителен, а и тя реагира на 2 от упойките на теста за алергии. Относно излизането от упойката, не се тревожи . Наистина при различните деца е различно, но доста зависи и от възрастта на детето. Малките дечица много плачат защото ги е страх и се събуждат без мама до тях, обкръжени от непознати. Твоето дете е по-голямо и разбира. Когато ми върнаха Мария, тя си се усмихваше и си лежеше мирничко, веднага след това заспа и си спа така 2ч.
Вземете си книги, учебници или списания, нещо с което да убивате времето, вода, сок, сухи и мокри кърпи, тоалетна хартия.
Успех.

Последна редакция: нд, 25 мар 2007, 17:10 от marychery

# 19
  • Мнения: 141
Сияна беше на 10 месеца когато я оперираха от херния.И аз много се страхувах.Плака около половин час след като излезе от упойката.Оперираха я в 14 часа а на другия ден в 9 часа бяхме изписани и си бяхме в къщи.Още вечерта на същия ден искаше да слиза да ходи.НЕ знам дали и е същата херния нейната беше в слабините.За мен по- големия кошмар беше това заклещване което преди да я оперират се случваше всяка вечер.Успех и дано мине безпроблемно.

# 20
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Хернията на сина ми е доста ниско в слабините,много близо до половите органи.Най-интересното е ,че когато му излезе преди около месец и половина ,беше малко по-нагоре, а сега е по-надолу.Не знам дали може да се мести или това е друга?Разчитам,че докторите си знаят работата все пак.

# 21
  • Мнения: 662
Не се шашкай същата си е.На моя Ники му се появи на една седмица и беше съвсем малка и излизаше от дъжд на вятър,а сега е нещо огромно и топките му стоват по-големи от на баща му.

# 22
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
 Разбирам сега защо ни казаха ,че е добре колкото се може по-скоро да направим операцията.Твоето момченце е още бебе,разбирам как се чувстваш. Всичко ще мине ОК,трябва да мислим позитивно.Вие обаче сигурно ще бъдете в кърмаческо отделение.Там доколкото знам настаняват деца до 3 години.Ако имам време може да ти се обадя. Peace

# 23
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Днес моето момче постъпи в болницата.Направо ще умра от притеснение.Препоръчаха ни спинална упойка,понеже имаме съмнение за алергия към аналгин и тъй като вече не сме толкова малки, смятат че ще се справи.Спиналната упойка била по-щадяща, но все пак ме е страх ,защото се  прави в гръбнака.Ако има чувствителност, обаче ще се премине в обща упойка.Дано всичко да мине окей.На всичкото отгоре моето момче си е височко, и направо съм много разочарована от това че леглата са толкова малки.Вярно е че това е детско отделение, но все пак има и по-големи деца и това да не може да си изправи краката при положение ,че около 5 часа няма да ги чувства е направо мъчение.

# 24
  • Мнения: 662
Нас ни оперираха и вече сме си в къщи.Щях да се побъркам от притеснение,но всичко мина успешно и моито добро детенце дори веднъж не се разплака.Той е моят герой  Grinning И търчи като луд все едно нищо не са му правили
Силве вас изписаха ли ви?

# 25
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Нас днес ни изписаха. Всичко мина много добре.Аз също се бях притеснила страшно много,но всичко мина ОК. Сложиха му обща венозна упойка и не помни нищо.Искаха още вчера да ни изпишат, но го отложиха за днес,за да може да се раздвижи хубаво.Малко ни е трудно ставането, но иначе е много добре. Стане ли веднъж си ходи,въпросът е да стане.А аз кажи речи си бях придружител,почти през целия ден ,без нощта.Верче, радвам се, че и при Вас всичко е минало отлично. Grinning

# 26
  • Мнения: 80
Силви, много се радвам , че всичко е минало успешно ! Желая ви бързо оздравяване и никакво разболяване повече !!!! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 27
  • Мнения: 225
 smile3501Браво на вас мами и на вашите дечица!радвам се че всичко е минало добре.Знам от личен опит че притеснението е огромно ,защото моето слънчице го оперираха два пъти от ингвинална херния.Пожелавам ви бързо оздравяване и повече никакви болници Naughty

# 28
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Здравейте мили момичета!Моето момче се възтановява добре след операцията, но днес ме стресна с друго.Операцията ни е от дясно, а днес ми каза че и отляво имал някаква малка подутина. Направо си изкарах акъла. Дали при прегледа от хирург щяха да видят ако има херния и от ляво?  rumqnka, твоето детенце през какъв период го оперираха и защо се е наложило два пъти?

# 29
  • Мнения: 225
здравей Силви,значи при моето детенце нещата се развиха така:
Когато беше на три годинки започна едно подуване долу в топките.заведохме го на детски хирург и каза че трабва бързо да го оперират,понеже като се заклещи хернията става по опасно.Обясних му че не се подува само от дясната страна ,а двете еднакво и доктора ми каза че вероятността да излезе херния и отдвете страни е много малка.Но когато го оперираха  ми казаха че има и отляво,и могат да го оперират  поне след един месец.Така и стана.така че нашите операции са през месец.И двата пъти в 1 часа сл. обяд ни приеха и в пет часа си ни изписаха(операцията беше в Пазарджик... а ние сме от провинцията).
На следващия ден нито го болеше  нито се пазеше ,тичаше дивееше....
Силви според мен ако имаше и от другата страна лекарите би трябвало да го видят докато го оперират Thinking,но за твое спокойствие може да го заведеш на преглед.От сърце ви желая да нямате повече проблеми  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт