Преносена бременност?!

  • 3 642
  • 48
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Ами, мами, това е положението при мен - ще се преносваме като гледам  Rolling Eyes
Моля, преносилите мами, да кажат какви прегледи са им правили до преди раждането, кога и как са родили, наложила ли се е намеса от страна на лекарите - секцио или предизвикване на раждане!
Въобще да съм наясно какво да очаквам  Rolling Eyes
Аз от утре съм всеки ден на запис на сърдечните тонове, имам 2 см разкритие и 50 % изгладена маточна шийка, достатъчно оклоплодни води и не напълно узряла плацента. Бебчо си помръдва честивко, което ме успокоява, че не страда.
Намерението ми е да раждам нормално, ама - незнам, вече се ослушвам и за секцио  #Shocked
Ще ви бъда много благодарна, ако споделите как е било при вас  Praynig

# 1
здравей, аз преносих 5 дена според сметките. Много исках да родя нормално, но нито контракции, нито разкритие имах и поради слаби тонове на бебо се наложи секцио. питаха ме постоянно дали бебто рита и има ли някаква промяна в движенията му. Това е важно, следи бебето, ако не мърда както обикновено , тичай към болницата. Но съветвай се все пак с лекаря си - той знае най-добре, тъй като познава бременността ти. Зная ,че повече от 7 дена преносване не допускат, защото околоплодните води стават токсични за бебето, но пък май не може да се каже и със 100% сигурност кога точно е терминът.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Благодаря за отговора, tez4e!

# 3
  • Мнения: 1 881
Цитат на: Gena
Ами, мами, това е положението при мен - ще се преносваме като гледам  Rolling Eyes
Моля, преносилите мами, да кажат какви прегледи са им правили до преди раждането, кога и как са родили, наложила ли се е намеса от страна на лекарите - секцио или предизвикване на раждане!
Въобще да съм наясно какво да очаквам  Rolling Eyes
Аз от утре съм всеки ден на запис на сърдечните тонове, имам 2 см разкритие и 50 % изгладена маточна шийка, достатъчно оклоплодни води и не напълно узряла плацента. Бебчо си помръдва честивко, което ме успокоява, че не страда.
Намерението ми е да раждам нормално, ама - незнам, вече се ослушвам и за секцио  #Shocked
Ще ви бъда много благодарна, ако споделите как е било при вас  Praynig


Здравей и от мен, отминахме си термна и моя е 12/, и това си е:)
И аз вече ходя всеки ден на тонове в Тина Киркова, вкл. днес и утре, може да си уговорим среща, за да се запознаем:) Аз пък мисля да чакам бебчо до 17 и тогава да ми предизвикат раждане. Не знам обаче дали имам разкритие, защото отказах гинекологичен преглед, май понеделник ще си поискам, за да разбера бебчо докъде е стигнал, или пък направо ще отида на 17 - ти.

# 4
  • Мнения: 46 535
Здравей, аз преносих 3 дена и нищо не ми правиха, само искаха да ходя всеки ден на тонове.
Леко раждане Grinning

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Цитат на: nikol78
Здравей, аз преносих 3 дена и нищо не ми правиха, само искаха да ходя всеки ден на тонове.
Леко раждане Grinning

Благодаря!

# 6
  • Мнения: 3 663
Нали знаеш, че повече от 7 дни не трябва да се преносва ?
А иначе - аз доколкото знам, ако преносиш не е задължително секцио Simple Smile може да ти пуснат система да ти предизвикат раждането и да си родиш нормално Simple Smile
Но при всички положения записите на бебето са наистина важни ! Simple Smile

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Благодаря, момичета, за отговорите и пожеланията!
Силно се надявам всичко да е наред с нас и след ден- два да сме се родили вече  Praynig

# 8
Цитат на: T o n i
Нали знаеш, че повече от 7 дни не трябва да се преносва ?-Не е вярно Shocked
Аз преносих 12дена,дш ндсшд 5 бях в болницата-накрая ми предизвикаха раждането-1-хапче(вагинално)-през 4 часа по четвъртинка+2 системи #Shocked -когато разкритието ми беше 4см.Бебо се беше запънал-неще да излиза Simple Smile
Сигурно не са ми изчислили правилно термина-водите ми не бяха зелениргледаха ме на видеозон всеки ден и 4пъти на ден-тонове на бебо+1запис!За теб ще е по-добре ако влезеш в болница-ще те наблюдават и те ще преценят момента,кога да го предизвикат!
Аз съм ЗА нормалното раждане!чакането е ужасно,но се опитай да си спокойна-всичко ще бъде наред!!
 Wink Леко раждане!и здраво бебоче #Milti  People Angel  Simple Smile

# 9
Моят син го преносих.Родих по естествен път след като ми пуснаха система.

# 10
  • Мнения: 2 784
И аз преносих 3 дена,термина ми беше на 5.12,на 6 отидох в болницата за запис на тоновете и мислех,че ще ме пуснат в къщи-щяхме да ходим на рожден ден,а и беше Никулден,а аз умирам за шарана на мама.:)))))Да,ама не-задържаха ме в болницата,уж до вечерта съм щяла да родя.Когато стана ясно,че няма да раждам нея вечер тръгнах да се моля да ме пуснат у дома(да си призная пак шарана ме влечеше),ама ми казаха,че бремена няма да изляза от болницата,та още 2 дена обикалях коридорите оплаквайки неутешимо съдбата си.Накрая ме сложиха на системи-да ме пробват,като никой не вярваше,че ще родя него ден,ама аз пак ги изненадах....:)))))
После се оказа,че добре че съм била в болница-плацентата била толкова изтъняла вече,че бебето е било в опасност.
Леко раждане и на двете и да се похвалите като ви изпишат!!!!

# 11
  • Мнения: 768
Аз преносих второто бебе.
На термина (имах 4 см разкритие) отидох да чуят сьрдечните тонове на бебето.
След 2 дни пак отидох да чуят сьрдечните тонове, казаха ми след още 2 дни пак да отида и тогава ще се посьветват с лекаря при който се водех дали да предизвикват раждането.
Но родих сьщата вечер, та ми се размина предизвикването на раждането.
Водите ми изтекоха вечерта (бяха зелени), половин час след това имах разкритие 7 см. Родих за 2 часа от изтичането на водите.
Плацентата ми казаха че била много хубава и даже искаха да ми я  покажат- аз не посмях да я видя.
Бебето тежеше 4.800, на раждането свалих 13 кг.

# 12
  • Мнения: 2 051
Преносих общо около 2 седмици, в които влизат деня на постъпването в болницата, един ден с хапче, втори ден с хапче за предизвикване на контракции - ама тц, нищо, трети ден  с инжекция окситоцин - подействала!, четвърти ден раждане със система окситоцин. Самото излизане на бебето после стана за секунди с един напън - какво беше чакала дъщерята толкова, не знам! Плацентата беше започвала да отива на кино, така се оказа после.

# 13
  • Мнения: 3 663
Цитат на: anezinis
Цитат на: T o n i
Нали знаеш, че повече от 7 дни не трябва да се преносва ?
-Не е вярно Shocked

Напротив - вярно е.
След изтичането на 280те дни бременност околоплодните води и плацентата спират да се обнонвяват почти. В резултат кислородът не достига на бебето и нещата нерядко стигат до доста лоши последствия (няма да разказвам на мои познати какво им се е случвало, не искам да плаша бъдещата мама сега). Разбира се, че зачеването не винаги става на 14я ден както се смята по таблиците. НО ако бебето е заченато по-късно е по-добре да се роди няколко дни по-рано отколкото ако всичко е точно изчислено и бебето да се преноси прекалено.
Знам, че много мами са преносили и с повече и за щастие си имат живи и здрави бебчета, но защо трябва да се рискува ?

# 14
  • София
  • Мнения: 938
Аз преносих 9 дни. Викаха ме всеки ден на тонове, през ден на 3-измерния видеозон (Св.София). Водите ми бяха ок, плацентата също, просто главата на беба не беше "ангажирана" както се изрази доктора, та родих секцио. В интерес на истината дъщеря ми нямаше никакви белези на преносено бебе. Не се притеснявай, всичко ще е наред. Леко раждане и скоро да гушнеш бебето.

# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
вярно е че след 7 ден на преносване е опасно, но също така е вярно, че рядко се знае точната дата на зачеване  Stuck Out Tongue

но ной-добре - стриктно наблюдаване за да се избегнат усложнения - та ако можеш иди в болницата да чакаш - да си под лекарско наблюдение  Wink

успех! и леко раждане! а по какъв начин ще родиш - зависи от вашия тандем с бебко - както дойде  Laughing

# 16
  • Мнения: 3 663
В края на краищата всички стигнахме до един извод - записите на тоновете са МНОГО важни ! Те дават инфото за състоянието на бебето, така че нека ти ги правят всеки ден Simple Smile
Леко раждане Simple Smile

# 17
  • Варна
  • Мнения: 311
здравей  Grinning
 първо да ти кажа да не се притесняваш всичко ще бъде на ред и скоро ще гушкаш малкия си бебок.
 Преносих десет дена. След 5 ме взеха в болницата. Всеки ден правиха запис на тоновете. слагаха ме на системи но не тръгна раждането. Казаха ми да си купя таблетка простин. Служиха ми я вечерта в 10 и сутринта в 8;30 се роди Калина.
 Пожелавам ти леко раждане и скоро да се похвалиш с чисто ново бебе

# 18
  • София
  • Мнения: 625
Не се притеснявай! Не е толкова страшно да преносиш! По скоро проблема е психически в чакането. Аз преносих 5 дена. На 4-ия ден ходих 9 км. клечах, абе какво ли не правих нищо и нищо. На петият ден ме приеха за преносване уж, а то след 6 часа вече бях родила нормално без да предизвикват раждането. Съвсем чисти води! Всичко наред! Така, че само спокойно и всичко ще бъде наред!

# 19
  • София
  • Мнения: 572
термина ми беше на 8.04. Мислех да отида в болницата след една седмица преносване.Не са ме викали да ми слушат тоновете.На 13 в 3ч. ми изтекоха водите. Бяха абсолютно бистри,което значи че не съм преносила.Като отидох в болницата се оказа че имам 1 см разкритие,след 5 ч. се увеличи на 1.5 см  Sad .Включиха ме на системи .но на бебка тоновете се ускориха и главата не беше слязла където трябва и беше подвижна та се наложи секцио.

# 20
  • Мнения: 433
Аз преносих 4 дни. Три дни след термина ме приеха в болницата, където слушаха тоновете на бебето. На следващият ден ми предизвикаха раждането.

# 21
Цитат на: T o n i
Цитат на: anezinis
Цитат на: T o n i
Нали знаеш, че повече от 7 дни не трябва да се преносва ?
-Не е вярно Shocked

Напротив - вярно е
;можеби си права,но мисля че ако те наблюдават постоянно всично ще е наред Simple Smile мойто бебче беше изостанало с нарастването-2900,затова не бързаха да го раждам,пък и имах пълно доверие в лекаря Wink  Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 3 880
преносих 5 дни, нямах никакви болки и нищо...на 5-ия ден на прегледа се оказах с 5 см разкритие Simple Smile веднага ме приеха в Родилно, включиха ми система с окситоцин и за 2 часа родих  Sunglasses
не се притеснявай, макар да знам, че чакането е много изнервящо...пожелавам ти бързо и леко раждане!!!

# 23
Цитат на: anya
Не се притеснявай! Не е толкова страшно да преносиш! По скоро проблема е психически в чакането. Аз преносих 5 дена. На 4-ия ден ходих 9 км. клечах, абе какво ли не правих нищо и нищо. На петият ден ме приеха за преносване уж, а то след 6 часа вече бях родила нормално без да предизвикват раждането. Съвсем чисти води! Всичко наред! Така, че само спокойно и всичко ще бъде наред!

 Laughing  Laughing аз бях измила всички прозорци....ама нищо Laughing  Laughing

# 24
  • Мнения: 103
Не се притеснявай-аз двете бременности преносих с по 5 дни ,а сегашната с 10.На 9-ия ме приеха в болницата за наблюдение/нямах никакви признаци за раждане/ и  предизвикване на раждане на следващия ден.Много им се чудех защо не почваме още същия ден а трябва да чакаме-не вярвах че ще родя.Обаче...........стана точно така -за 2 часа се роди по съвсем нормален начин една сладка бебка.Не беше преносена т.е.казаха че нямало такива признаци. Тоновете трябва да се слушат и ми препоръчаха да ям сладко/шоколад/-бил стимулирал матката,,,,Хайде ,спокойно и късмет!!!!!

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Благодаря ви, момичета, за окуражителните думи!  Heart Eyes
Друго си е като видиш, че и друг е имал подобни преживявания!
Днес бяхме на запис на тоновете, всичко е нормално с Бебо, но по- важното е,че сутринта ми изтече запушалката (тапата) и според лекарката м/у 24 ч. и 48 ч. ще тръгне раждането  Praynig
Утре пак сме на запис на тоновете!
Ще ви информирам как сме и още веднъж ви благодаря!  People Angel

# 26
  • Мнения: 46 535
Щом тапата е паднала, скоро очаквай и други признаци. Най-късно до 2 дни ще видиш бебо.
Стискам палци всичко да мине леко и бързо да се възстановите Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 11 724
Gena само не се отчайвай.При първото ми раждане тапата ми падна около 10 часа сутринта,а в 18.30 вече бях мама.Така че се готви до няколко часа да ти се случи най-хубавото нещо на света.Леко и безпроблемно раждане ти желая!

# 28
  • Мнения: 3 663
Цитат на: anezinis
Цитат на: T o n i
Цитат на: anezinis
Цитат на: T o n i
Нали знаеш, че повече от 7 дни не трябва да се преносва ?
-Не е вярно Shocked

Напротив - вярно е
;можеби си права,но мисля че ако те наблюдават постоянно всично ще е наред Simple Smile

Разбира се Simple Smile
Леко раждане gena ! Simple Smile

# 29
  • Мнения: 317
Да кажа и за нас  Grinning
Мина ми вече датата на термина и лекарите казаха, че ще изчакат най-много десет дни и ще предизвикат раждането.
Взеха ме на десетия ден и ми даваха някакви таблетки /на някои пък със системи го предизвикват/
Но така и не подействаха през деня. Контракциите започнаха едва на другия ден. 15 часа нямаше никакво разкритие  и аз се реших за секцио.
Събраха се всички лекари да ме разубеждават, все пак операция си било, рисковано, ама аз като казах че искам - какво да ме правят.
Пешко се роди много бързо - жив и здрав и ОГРОМЕН - 56 см. и 4320  newsm10
Ако се върне времето, пак със секцио бих родила, много съм доволна, а такива истории бях чувала #Puppy dog  
P.S.  Прословутата тапа пък ми падна 3 седмици преди това

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Момичета, май ще се раждаме днес  Praynig
Имам контракции на 10 мин. и след малко се засилваме към болницата  #Milti
Стискайте палци и ЧЕСТИТ СВ.ВАЛЕНТИН!

# 31
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
честит контракции, мила!  Stuck Out Tongue

много леко и безболезнено раждане! Дано днес гушнеш една Валентика  Laughing

# 32
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Леко раждане! Стискам палци!

# 33
  • София
  • Мнения: 2 859
Цитат на: nikol78
Здравей, аз преносих 3 дена и нищо не ми правиха, само искаха да ходя всеки ден на тонове.
Леко раждане Grinning
 същото и при мен но преносих 5 дена, после нормално раждане

# 34
  • Мнения: 3 595
Давай Gena с теб сме и ще ти стискаме палци. Сестра ми преди малко разбрах, че е вече в болницата и я чакаме днес. Тя също преноси малко и аз с интерес следях темата и й разказвах. Скоро и двете ще сте щастливи майки. Леко раждане!

# 35
  • Варна
  • Мнения: 5 540
Гена, стискам палци всичко да мине благополучно и скоро да се похвалиш с едно чудесно бебче.
По въпроса за преносването. Аз преносих 12 дни, като за цялото това време само 2 пъти са записвали тоновете на беба. Накрая се наложи да раждам секцио като не ми подейства системата.

# 36
  • Габрово
  • Мнения: 403
Здравей! Аз преносих 11 дни - никакви по-специални прегледи не са ми правили. Тонове не са записвали, само ги слушаха, гледаха ме на ехограф и ми направиха един гинекологичен преглед. Когато лекаря сметна, че няма какво повече да се чака, защото водите започнаха да намаляват, ми предизвикаха раждането! Стискам палци и ти желая леко раждане  Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 301
Стискаме палци! Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане и здраво бебче!

# 38
  • Мнения: 149
Леко раждане Гена, стискам ти палци!!!

Твоето съкровище е чакало Деня на влюбените за да се роди  Wink

# 39
  • Мнения: 2 332
Здравей, аз преносих 8 дена (според сметките, които не винаги са верни..). Всеки ден ходех на тонове, през 2-3 дена - на преглед...
Малко преди да ме вземат в родилното без признаци за раждане  Thinking  получих контракции и си родих нормално.  Simple Smile
Много е важно да не се притесняваш, да се настроиш положително!
Успех и леко раждане!!!

# 40
  • София
  • Мнения: 11 724
Давай Гена ние сме с теб и чакаме хубави новини!!!

# 41
  • София
  • Мнения: 2 493
не прочетох другите отговори, нод а ти кажа как беше при мен. Термина ми мина и замина, а малката нямаше никакви намерения да излиза. всеки ден правеха около 15-20 минутен запис на тоновете и така. Термина ми беше на 13.12.04. Нямах търпение вече да родя. Казаха ми, че като мине 1 седмица ако не съм родила ще ме приемат и ще предизвикат раждането. Само, че аз не можех вече да чакам и на 18.12 им се изтупах сутринта и им казах, че предната вечер съм имала много контракции, но катос а станлаи на 10 минути са спрели и  че искам да родя и докато не стане това няма да си тръгна от там. Само забравихд а ви кажа, че моя доктор ме беше пратил да рждам още на 2.12, защото бебето било абсолютно готово и т.н... на следващия преглед (9.12) като ме прегледа и каза че са ми понамалели водите и тогава да ходя в болницата.  Та оттогава ходех всеки ден да ме гледат водите и да ми мерят тоновете.
На 18.12. ме приеха сутринта в патологията. Следобеда започнах ад си правя масаж на гърдите за да предизивкам контракции и успях и после разходки по коридора до 11ч. От време на време ме преглеждаха за разкритите и като стана  4 см ме преведоха в предродилна и сутринта точно в 10ч на 19.12 се излюпи моето слънчице.

# 42
  • Мнения: 3 595
Някой знае ли дали Gena роди? Аз станах леля на прекрасно момченце, което естествено ще се казва Валентин. Simple Smile Роди се 3.550 кг и 50 см и е много сладко. Дано и Gena вече да е щастлива мама като сестра ми. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 2 529
Цитат на: Ivy
Някой знае ли дали Gena роди? Аз станах леля на прекрасно момченце, което естествено ще се казва Валентин. Simple Smile Роди се 3.550 кг и 50 см и е много сладко. Дано и Gena вече да е щастлива мама като сестра ми. Simple Smile


ДА  #Milti  #Milti  #Milti  newsm18  Tada

Gena роди и момченцето се казва ВЛАДИМИР - 3 кг, 48 см.

 newsm07 Да й е жив и здрав! Щом си избра такъв важен ден да се роди, със сигурност ще бъде късметлия в живота Grinning  Sunglasses  newsm08

# 44
  • Мнения: 3 595
Да и е живо и здраво! Много се радвам за тях!

# 45
  • Варна
  • Мнения: 5 540
Честито бебче на Гена!
Да и е жив и здрав малкият Владимир.

Честито и на новоизлюпената леля Ivy.
Да ти е жив и здрав племенника.

# 46
  • Мнения: 2 784
Честито и на майчето и на лелята!Ей,ама ще им върви на тия момчета в любовта...Да са ви живи и здрави!!!

# 47
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
4естито беб4е Владимир! Да е жив и здрав!
на мама Gena бързо възтановяване!
също поздрави на бебе Валентин и леля му!

# 48
  • Мнения: 3
Честито Гена!Да сте живи и здрави ти,бебока,таткото и всички,които ще са край теб! #Milti

Общи условия

Активация на акаунт