Няколко въпроса за смъртта и близките?

  • 1 944
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 379
Тандури моите съболезнования.
Преди 2 години почина баба ми и нямаше как да отида. Нищо не съм правила,защото нямам толкова близки хора тук. Обадих се на сестра ми която е в германия и двете се наревахме по телефона. Няколко месеца след това се прибрах.Чувството е ужасно. Аз имам едни спомени за това какво е там, а със смърта на един човек всичко е коренно различно.цякаш не си отиваш у дома, някъде на чуждо място.

# 16
  • Мнения: 3 478
Тандури, моите съболезнования! Не мога да дам съвет, тъй като не ми се е налагало досега. Но определено съм се замисляла какво бих направила в такава ситуация. Дано скоро не ми се налага.

# 17
  • Мнения: 7 091
Благодаря ви момичета за топлите думи и за съветите   bouquet

# 18
  • Мнения: 4 390
Тандури, Катя - съболезнования! Sad


# 19
  • Мнения: 5 475
Съболезнования Тандури!  Hug Praynig
Както и на теб , Катя!  Praynig

Аз обикновено ходя на църква да запаля свещ и наричам някое ядене ,като за помен. Peace
 

# 20
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Моите искрени съболезнования, Tandoori  Hug
Знам, че е лесно да се дава съвет, а много трудно да изживяваш нещо, но се опитай да се абстрахираш от материалната гледна точка. Дори и да не можеш да присъстваш на погребението, съм сигурна, че ти си със този човек духом и това е което има най-голямо значение.
За съжаление, не знам за каква традиция да те посъветвам освен да запалиш свещичка в църква - знам, че се слагат долу в пясъка, а не горе на свещника.
 Praynig

# 21
  • Мнения: 393
Tandoori, съболезнования
Татко почина преди месец, знам какво е.
На децата им беше мъчно, но им казах, че дядо Николай не иска да плачем. Гледахме една звездичка... и си представяхме, че татко ни се усмихва. На тема ритуали-запалихме свещички, "отляхме" на пода за "бог да прости" малко червено вино (много го обичаше). Каричката от колегите ми ме трогна-всички баха написали по няколко реда....

# 22
  • Мнения: 1 436
Tandoori, съболезнования  Hug.

Дядо ми почина през ноември, аз си останах вкъщи и си го изплаках. В църква не съм ходила, на Задушница преляхме малко ракия и това е. Тежко е като си далеч - брат ми и братовчедка ми, които си бяха в България за Коледа, казаха че когато се прибереш истината, че човекът си е отишъл те удря още веднъж.

# 23
  • Мнения: 650
Съболезнования Тандури Sad
Баща ми почина преди пет години, не си отидох, раздадох малко сладки неща и избягвам темата-поне аз така лично се чуствам Sad С майка сме говорили 5 минути по темата и също избягваме, но винаги е в сърцата ни. Понякога тайно си плача, не искам да ме жиди майка че и тя ще се разстрои....Нищо не може да го върне и понякога се улавям че си мисля че все още е жив в БГ Sad и двете ми деца носят името на баща ми-беше страхотен ЧОВЕК!

# 24
Искрени съболезнования, Tandoori.

Ще споделя нещо от личен опит, надявам се да помогне и при теб.
Седни и напиши всичко, което е в главата ти, просто излей душата си и се прости с близкия си човек. Надявам се, че ще ти олекне след това.
След смъртта остава душата на човека, с нея можеш да търсиш контакт от всяка точка на земното кълбо.
Загубих баща си преди 14 години, все още от време на време паля свещ пред иконата в къщи и разговаряме. Ранната му смърт ме научи, че ценя свеки прекаран ден с близките си и да им показвам, колко ги ценя и обичам.

Общи условия

Активация на акаунт