давате ли царевични пръчици?

  • 3 129
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 356
Давам (още от вашата възраст) разни полезни занимавки

по същество, полезни занимавки от хранителен характер няма.
приучването към междинно приемане на храни между основните хранения е много вредно и може да доведе до затлъстяване.

# 16
  • Мнения: 3 932
Някъде от около годинката започнах да давам по принуда, за да не си иска от другите или да се бори с гълъбите за тези от земята, всички наоколо на площадката "преживяха" по нещо, децата я зрънчо, я солети, я чипсче, мамите-семки...иначе не съм против умереното даване на този вид храни.

# 17
  • Мнения: 5 790
Много, много рядко давам. Не разрешавам никой да я черпи с такива неща. Просто не виждам смисъл от тях. Ако ще я черпят - да я почерпят с плодове. Предпочитам да давам пресни плодове и зеленчуци, отколкото царевични пръчици и солети.

# 18
  • Мнения: 990
Давам понякога ,но е желателно да се избягват такива храни.

# 19
  • Мнения: 430
Давам (още от вашата възраст) разни полезни занимавки

по същество, полезни занимавки от хранителен характер няма.
приучването към междинно приемане на храни между основните хранения е много вредно и може да доведе до затлъстяване.

Не смятам, че човек трябва да гладува между основните хранения -  аз самата не го правя, за детето ми да не говорим. Въпросът е в количеството - естествено не трябва да се прекалява. А относно "полезни" - пояснила съм достатъчно ясно какво имам предвид.

# 20
  • Мнения: 4 621
Давам понякога, но гледам да е по-рядко Peace

# 21
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
приучването към междинно приемане на храни между основните хранения е много вредно и може да доведе до затлъстяване.

Чак пък от няколко царевични пръчици да затлъстее детето......хайде стига StopСама ще видиш, че като порасне детето ти няма как да не хапва по нещо м/у основните хранения.

# 22
  • Мнения: 4 358
Царевични пръчици не давам, нямам и намерение да давам.
Солети давам много рядко.

Навън храна не нося, само водичка  Peace

# 23
  • Мнения: 27 524
Давам. Лъки Бой и Заю Баю, които не са пържени и съвсем умерено солени.
И солети давам, Хрус Хрус.
 Mr. Green

# 24
  • Мнения: 596
Не, не съм давала за сега, но солетки и обикновени бисквити много обича. Все пак гледам да ги ограничавам.

# 25
  • Мнения: 6 315
Солети и гризини давам, но Зрънчо и подобни - не. Опита заревични пръчици за пръв път малко преди да стане на 2години (и то, защото не видях как награбва от една маса) и се задави ужасно  Confused. Зайо Байо на мен лично ми е много гаден и ми мирише на маргарин  Sick. Избягвам такива храни по принцип.

# 26
  • София
  • Мнения: 737
В много редки случаи, когато Борко е "на кафе" с нас, давам само бисквити - обикновени или детските на Хип.

# 27
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
За щастие вече не  Simple Smile
Когато сина ми беше по-малък и обикаляхме площадките, все се намираше някой да го почерпи, но сега ходи на ясла и там няма такива екстри  Mr. Green.
А  и не се впечатлява от тези пръчици вече, по-го блазнат шоколадите, които му носят бабите  Tired

# 28
  • Мнения: 120
Не давам царевични пръчки и не мисля скоро да давам,защото са много солени.Не разрешавам на никой да черпи Марти с подобен род храни Naughty,а някои са много настоятелни(въпрос на култура) и се налага да обяснявам защо не му давам..често ме гледат странно(едва ли не лишавам детето си от нещо много ценно) и това ме забавлява Grinning Давам му само солети и обикновени бисквитки понякога  Peace

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 37 913
Давах от 9-10 месечна възраст. Тогава бяха на дневен ред, сега не им обръща почти никакво внимание.

Общи условия

Активация на акаунт