Откога кисело мляко?

  • 1 680
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 3 500
Моника вече яде сирене и от плодовите дуети на Хип с извара. Откога мога да й давам кисело мляко? И каква марка? Колко процента?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Започнах да давам след годинката - Елена 2% или 3,6 %.

# 2
  • Мнения: 1 336
Аз започнах след като навърши 11 и 1/2 месеца, не давам често 1-2 пъти седмицата. Пробвала съм Био и Родопея 3,6%

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 241
След 10-тия месец, 3.6%, "Роса".  Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 15 219
КИСЕЛО МЛЯКО
Сравнителен тест на български кисели млека
Интересен постинг за киселото мляко

От кога може кисело мляко?

Кисело мляко?
Кисело мляко кога???
HELP - тъщата иска да храни бебето ни с кисело мляко
Може ли да се дава на бебето квасено мляко и от кой месец?
Какво мислите за захранвaнето с кисело мляко на 3 месеца?
Моля за съвет
Въпросче за хранене с кисело мляко!
Кисело мляко
Обикновенно кисело мляко или йогурт?
За и против киселото мляко
Lactobacillus bulgaricus - Интересно!
Биволско мляко?!
Kисело мляко-от кога?
Пак за това кисело мляко!
До кога се дава 2%-тно кисело мляко?
Bъпрос към майките, които са хранили с кисело мляко децата си
Плодово кисело мляко?
Плодови млека на Нестле
Давате ли от плодовите млекца на Данон?
Киселото мляко с бисквити запича ли?
Вярно ли е,че децата ,които хапват АМ боледуват по-рядко?
Какво кисело мляко да давам? 
Кисело мляко - от кога и каква марка
6 % масленост на кисело мляко-да давам ли на юнака?
Може ли дете на 1г. и 8 м. да яде "Активия"?
Кисело мляко?Дали може вече?
Домашно квасено или купено?
Може ли кисело и адаптирано мляко едновременно?
За %-та масленост на киселото мляко
Има ли в България адаптирани кисели млекца?

# 5
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
15 дена преди да направи годинка. Не се прие обаче с охота  Rolling Eyes Но поне аз разбрах, че няма проблем с даването на к.мляко. След около месец вече си го хапваше за закуска с бисквитки  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 3 679
Давам след годинка ,3,6%, Герма-него предпочита сина ми

# 7
  • София
  • Мнения: 3 271
Давах, като стана на 1 година, 3,6% Пършевица.

# 8
  • Мнения: 6 461
Желателно е киселото мляко да се дава след годинката.
Или най- рано на 10/11 месеца ....за мами които искат по-рано да захранят. Wink

# 9
  • Мнения: 4 451
По принцип киселото мляко се препоръчва след годинката. Значи вече можеш спокойно да и даваш. Мен лекар ме е съветвал да е с по-ниска масленост, заради опасност от алергия. А избора на марка си остава твой. Аз харесвам това на "Данон", "На баба" и "Елена".

# 10
  • Мнения: 3 500
mari_anka приятно ми е да те видя.  Grinning  bouquet

# 11
  • Мнения: 4 621
Започнах с 2% от 9 месец Hug

# 12
Аз започнах да давам кис.мляко на моята бебка, след като навърши 10 месеца.

# 13
  • Мнения: 7 803
бор чвор на 12 месеца

# 14
  • Мнения: 5 362
Аз започнах от 10 мес.възраст,и то защото ми отказа напълно да пие АМ.
От тогава си го яде киселото,направо с лъжичка.2% й давам.

# 15
  • София
  • Мнения: 676
Киселото мляко се препоръчва след 1 г. Щом похапвате млечни изделия, може и сега  Peace.  Хубаво е да е с висока масленост. Като марка "Пършевица", "Бор Чвор"  Peace. Ние се храним с домашно, квасено.

# 16
  • Мнения: 95
Аз също много се чудех кога да започна. Май съм започнала доста по-рано от всички вас. Храних малката до 6 месеца с аптамил, тъй като нямах кърма. Казват, че изкуствените млека са близки до майчината кърма. Може и така да е. Но все пак как ги правят? Каква е технологията на производство?
Захраних Миши с кисело мляко след 6-тия месец. Отначало купувах "Елена", но това беше само една седмица. Нима е по-хубаво от домашното?
С прясното мляко беше по същият начин. Отначало БББ - 1.5%. около една седмица.
Започнах за купувам домашно прясно мляко и да квася. Правя киселите с прясно, а киселото давам разредено с вода.  НИКАКЪВ ПРОБЛЕМ. Само едно нещо ще кажа, което е важно. Варя Прясното мляко трябва да ври поне 10 мин, за да се убият бактериите и всичко е ОК.

# 17
  • София
  • Мнения: 676
Ивета, зная и други мами, които дават кисело мляко толкова рано. Всяка мама има право на избор, а и щом детенцето го приема добре  Hug. За прясното мляко и аз знам, че трябва повечко да поври  Peace

# 18
  • Мнения: 417
Чак пък след една година да се дава кисело мляко,хайде де!След 6-я месец спокойно може да се дава,стига на детето да му харесва.Аз давам на малката от 6-я месец ,много го обича и не виждам защо трябва да се чака една година,ами това АМ да не би да е по хубаво от киселото мляко?

# 19
  • Мнения: 95
Чак пък след една година да се дава кисело мляко,хайде де!След 6-я месец спокойно може да се дава,стига на детето да му харесва.Аз давам на малката от 6-я месец ,много го обича и не виждам защо трябва да се чака една година,ами това АМ да не би да е по хубаво от киселото мляко?
smile3501

# 20
  • София
  • Мнения: 15 219
ами това АМ да не би да е по хубаво от киселото мляко?

Какво влагаш в "по-хубаво"?

# 21
  • Мнения: 417
Влагам това,че АМ е с една дума химия.Всички подобрители в него са изкуствени(пише на всяка кутия 4е са естествени,но аз лично не вярвам) и в киселото мляко има консерванти,но аз мисля че е по добрия вариант.Майчината кърма е най-добрата храна за бебето. PeaceЕстествено има деца,които не понасят киселото мляко,а други не ядат АМ.Всеки си решава сам за себе си с какво ще си храни детето,но моето лично мнение е да не се чака толкова време за едно кисело мляко и да се надуват децата с АМ.

# 22
  • Мнения: 27 524
Щом яде сирене - може. 3,6 процента. Марка не знам, да не е Данон. В тях няма жива закваска.

# 23
  • Мнения: 95
Влагам това,че АМ е с една дума химия.Всички подобрители в него са изкуствени(пише на всяка кутия 4е са естествени,но аз лично не вярвам) и в киселото мляко има консерванти,но аз мисля че е по добрия вариант.Майчината кърма е най-добрата храна за бебето. PeaceЕстествено има деца,които не понасят киселото мляко,а други не ядат АМ.Всеки си решава сам за себе си с какво ще си храни детето,но моето лично мнение е да не се чака толкова време за едно кисело мляко и да се надуват децата с АМ.
Напълно те подкрепям bye

# 24
  • Мнения: 801
но моето лично мнение е да не се чака толкова време за едно кисело мляко и да се надуват децата с АМ.
какво значи да се надуват децата от АМ? според мен не е така или поне в нашия случай не е така. Първия месец в който Радост премина на АМ, тя наддаде само 200 грама, за разлика от предишните, когато беше на кърма и наддаваше средно със 600 грама. Не се "наду" нито от АМ, нито от кашите.

по въпроса - давам кисело мляко от 8,5 месеца, но активно яде от около 10-тия си месец. ПО принцип дават захранването с кисело и прясно мляко след годинката.

# 25
  • Мнения: 46 516
... Майчината кърма е най-добрата храна за бебето ...  да се надуват децата с АМ.


Противоречиш си  newsm78
АМ имитира кърмата, колкото и да е неуспешна имитацията, пак си остава най-доброто след нея.
Киселото мляко не е съобразено с нуждите на новороденото.


"Надуването" е мит от бабите ...

# 26
  • Мнения: 1 881
Аз не мисля, че в киселите млека, които има на пазара са с ясен състав...Напротив, много повече бих се притеснявала да давам кисело. Все още давам АМ, но пък и детето не ще и да чуе за другото. И бисквити не яде сладки, така че, отпада и варианта за следобедна закуска.

# 27
  • Мнения: 832
Чак пък след една година да се дава кисело мляко,хайде де!След 6-я месец спокойно може да се дава,стига на детето да му харесва.Аз давам на малката от 6-я месец ,много го обича и не виждам защо трябва да се чака една година,ами това АМ да не би да е по хубаво от киселото мляко?

Винаги съм се изумявала от такъв тип изказвания и то на съвременни майки. Момичета, не четете ли, не се ли интересувате от новите начини на захранване. И как изобщо може да сравнявате АМ с кисело мляко. И какво означава "по - хубаво". Тук не става въпрос кое е по 0 хубаво, естествено че АМ не е по - хубаво от киселото мляко, а въпроса е кое може и кое не може и не е хубаво да се дава на тази възраст.

# 28
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Давам кисело мляко от 7-я месец и синът ми го обожава.Никакви проблеми не сме имали.

# 29
  • Мнения: 3 500
Никога няма да заменя адаптирано мляко с кисело мляко. Двете са коренно различни по съдържание и двете са правени. И докато АМ макар и  бегло се доближава до кърмата, то киселото мляко е на светлинни години от нея.

# 30
  • Мнения: 209
давам Верея 4,5%!започнах отскоро, сега сме на 9 месеца!нямаме проблем!вечер давам кисело, а сутрин АМ!засега!

Общи условия

Активация на акаунт