За раждането в Майчин Дом

  • 2 465
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Мили мами, здравейте!
Аз съм още в 4 месец, но понеже чувам доста мнения  за раждането в Майчин дом, та исках да попитам и вас. Има и хубави коментари, но повечето са, че дори да имаш лекар познат за раждането, акушерките се държали ужасно. Не обяснявали нищо за кърменето, какво да прави майката и т.н. и доста приятелки едва ли не излизали и после и зърната им се разранявали и куп други лоши неща.
Какво е мнението, на тези, които скоро са раждали там?

# 1
  • Мнения: 1 341
Здравей,аз раждах там преди 8 месеца(леле как бързо минава времето  ooooh! ).
Аз раждах без да плащам,защото хванах отпускарския сезон-Юли месец,и останах доволна.Акушерката върши цялата работа,лекаря само те зашива,ако има какво да шие.Относно отношението след това....ми не е добро,но и аз не очаквах много.Показват ти еднократно за части от секундата как да държиш бебето и до там.После се оправяш сама,за това аз ти препоръчвам да четеш Кърмаческия  Peace Там има много полезна информация,и в която и болница да си,и в къщи като се прибереш всичко прочетено ще ти е от полза.

# 2
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
  Не се заблуждавай,че някъде ще ти обяснят по-подробно,общо взето навсякъде ги оставят на самотек.А зърната е нормално да се разранят,затова те съветвам ако нямаш контракции да си ги подготвяш ,когато дойде времето.По въпроса е писано много,потърси с търсачката.
  Аз раждах първото там без уговорка,много съм доволна.Обърнаха ми страхотно внимание,бяха много мили и любезни по време на раждането и след това.Проблема е само в амортизираната им база. Sad

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Раждах '97г. и 2003-та там и 2-та пъти обясняваха много старателно и акуратни как да кърмиш. А ако не си си подготвила гърдите за тази цел, не очаквай, че няма да имаш рагади.

# 4
  • Мнения: 1 671
Аз нямам оплаквания от персонала в родилна зала и от патологична бременност на 7 ет. (бях там 2-3 дни преди да родя). Изражда ме близка, но не съм обяснявала на никой, че съм позната на еди кой си и всички се държаха чудесно. А на 7 етаж и в родилна зала акушерките са супер.
Все пак трябва да знаеш, че като раждаш акушерката може и да ти се скара, ако не я слушаш - както ти казах, аз бях с много близък човек до мен и пак се чудя как ми се размина шамара, че не искам да напъвам  Wink и добре, че ми се скара, че не си измъчих бебето съвсем.
После на 12 етаж признавам, че родилните акушерки са под всякаква критика, не обясняват нищо, не искат да правят тоалет, а повечето те карат и сама да си вземеш термометъра. Но на мен вече не ми пукаше. Изключение е само една  - Мария и фамилията и беше с "Т", но не си я спомням. Тя мина и ни обясни всичко, как да се изцеждаме, даде ни крем за зърната (правят го на място в МД и е много хубав, но е добре да си подготвила гърдите си), жената си вършеше работата с кеф.
 За сметка на това детските акушерки на 12 ет. са невероятни   bouquet . Бях охладила бебето (пусто гушкане), та ми го взеха за няколко часа под наблюдение. Поне 10 пъти ми показаха как да кърмя, как да сменям памперс и т. н. - бяхме 2 момичета на по 24, за първи път станали майки, да си хванем бебето не знаехме  Wink.
За базата - вече има промени - и в друга тема съм пускала снимките от обикновените стаи на 12 ет. , ето ги и тук:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=99140&photo=13
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=99140&photo=14
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=99140&photo=15
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=99140&photo=16


Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 12:22 от evelinar

# 5
  • Мнения: 2 663
Раждах там преди година и живот и здраве след някой и друг месец пак там ще рждам.Аз съм много доволна.Бях във ВИП стая на 12 етаж, обикалях и разпитвах за всичко и не останах без информация.Една акушерка дойде и сама ми обясни какво да не ям и да не пия в първите дни на кърмето, друга ми показа как да държа бебето на гърдата и какво да правя като заспива.
На 12 етаж вече е станало доста добре, след основен ремонт е

# 6
  • Мнения: 26
Аз раждах в "Майчин дом" през 2004, няколко дена си полежах преди да излезем на бял свят. На вторият ме сложиха на системи за предизвикване на раждането и имах прекрасна акушерка - Надето (Да си жива и здрава). От първият път не се получи , та на 2-я ден със секцио вече си получихме нашата мила първоаприлска "шега". Изражда ме д-р Димитров, шеф на родилното отделение и съм много доволна. Условията не са от най-добрите имам пред вид една баня на етажа и някаква храна дето не знаеш какво да я правиш, но точно в този момент хич не ми е било до лукс, при условия, че моето дете вече ми стискаше пръста всчка вечер на заспиване

# 7
  • Мнения: 1 877
Раждах '97г. и 2003-та там и 2-та пъти обясняваха много старателно и акуратни как да кърмиш. А ако не си си подготвила гърдите за тази цел, не очаквай, че няма да имаш рагади.
Не го плашете момичето!Не е задължително да има рагади - аз и двата пъти не получих рагади,но се мажех след всяко изцеждане с вазелин.

# 8
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Не познавам кърмачка (особено първескиня), която да не се е оплаквала от разранени зърна. Нормално е и не са виновни акушерките от Майчин дом. Но пък за колко мнооооооооооого други неща бих ги обвинила, ако знаеш! Колко са нагли и прости, а в същото време имат някакво НЕОБЯСНИМО самочувствие.
Но въпреки това (сега поне ги знам кво предстваляват и съм подготвена за "среща" с тях) мисля и втория път да раждам в МД. Евала на докторите - професионалисти от класа, възпитани и интелигентни хора. Никаква излишна суета, припряност и глупави или груби постъпки не видях от тях, докато бях там. За тях:   bouquet
Болницата е направо мръсна, спомням си мириса - на мен всичко ми миришеше на някакви дезифектанти (още помня специфичната миризма) и кръв (но то е обяснимо). Чувам, че болницата е след ремонт, дано е така.

# 9
  • Мнения: 463
Раждах там декември месец. Имах уговорка с лекар и си раждах при него, та за самото раждане, няма какво особено да ти кажа, освен, че сестрата която асистираше на доктора, беше чудесна, беше професионалист. Раждах нормално и след това лежах на 12 етаж. Мога да кажа, че условията са наистина добри/е зависи ти какво очакваш/.Етажа е ремонтиран, нова дограма и най-мажното баня за всяка стая, която е по-хубава от тази в къщи. Сестрите, които отговарят за родилките, наистина не са кой знае колко отзивчиви, но аз специално се чувствам по-добре като не ме закачат много много. Но тези сестри, които отговарят за бебетата са много готини, особено една. Имаше само една по-дръпната. Аз през цялото време им висях на главите, докато къпеха и обличаха бебка и те ми отговаряха на всички мои въпроси. В крайна сметка, никъде медицинския персонал не е много мил.
И за да обобщя, аз лично съм много доволна.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 406
Доволна съм от Майчин дом.
За мен избора беше приоритетен, лекарят ми работи там. Всичко мина чудесно- раждането и т.н, за битовите условия има какво да се желае, но аз, все пак знаех, че отивам да родя живо и здраво дете, в болница, а не отивам на почивка. Така, че и не съм търсила някакъв лукс, за да бъда изненадана по този въпрос.
От персонала съм много доволна.

# 11
  • Мнения: 1 217
Раждах в МД на 13.02.2007,като първо лежах 7 дена на 5 етаж/незнам защо/,1 тоалетна на 10-15 стаи,хигиена под всяка критика/чудя се как не се заразих с нещо./После бях на 7 -там беше по-добре.Но и аз имах позната която се грижи за бебетата след секцио ,и тя много ми помогна-и за кърмене и за обличане и за къпане-показа ми всичко преди да ни изпишат.

# 12
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Доволна съм от Майчин дом.
За мен избора беше приоритетен, лекарят ми работи там. Всичко мина чудесно- раждането и т.н, за битовите условия има какво да се желае, но аз, все пак знаех, че отивам да родя живо и здраво дете, в болница, а не отивам на почивка. Така, че и не съм търсила някакъв лукс, за да бъда изненадана по този въпрос.
От персонала съм много доволна.
И аз така. За това и втори път отидох там да раждам. Акушерките обясняват за кърмето и то много.

# 13
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Изражда ме д-р Димитров, шеф на родилното отделение и съм много доволна.

  И аз раждах при него,невероятен е,пожелавам повече такива лекари. Hug

# 14
  • Мнения: 270
И аз, и аз... раждах в МД, но само защото: 1. ходя при една лекарка от 10-ина години и съм спокойна само с нея и 2. всеизвестно е, че като университетска болница разполага с изключително добри специалисти и май с единственото неонатологично отделение от такъв клас. Говорейки за раждането не трябва да мислим само за нас. Ами малкият човек? Ето затова бих раждала в МД, поне ако акушерките са мързеливи, то знам, че за детето ще се грижат перфектно. Azzy в края на крайщата е права - не отиваме на курорт...  newsm62 Bub4e, желая ти успех и най-сладкото живо и здраво джудженце!   newsm32

# 15
  • Мнения: 4 915
И двата пъти раждах в Майчин Дом.
Заради неонатолозите и заради лекарите, при които раждах.
И двата пъти бях с избор на лекар, секцио, и двата пъти лежах  на 7ми етаж. Вторият път си взех ВИП стая, защото исках малко спокойствие (преди секциото прекарах 1 седмица в болницата в обща стая) и нова тоалетна. Покрай тях "спечелих" телевизор, хладилник и разрешени посещения в стаята от роднини и приятели.
 
Акушерките и двата пъти бяха различни, но и двата пъти обясняваха за кърменето и показваха как се прави. Опитваха се да ентусиазират майкита да кърмят и щом им слезеше кърмата, правеха пробни кърмения, за да премахнат добавката от адаптирано мляко.
И двата пъти се държаха добре с родилките.

Но ако разчиташ само на акушерките, за да се справиш с кърменето, ще бъдеш разочарована.
Приготви се предварително информативно  - влез в Кърмаческия форум и прочети статиите в "Библиотека".
Купи си ланолин за кърмачки и си мажи зърната след раждането (предварително  е безсмислено)- така вероятността да се напукат е по-малка. Но най-важното против разранявания е да се научиш как се поставя бебето правилно на гърдата и как трябва да захапва ареолата.

# 16
  • Мнения: 1 216
Аз раждах 2003. За кърменето не са ми обясняали много много, но бяха много мили всички. Колкото до зърната има едно велико кремче - "Лансинох" страхосийско, помага за разранени зърна и предпазва от рагади, скъпичко е, но си заслужава

# 17
  • София
  • Мнения: 3 787
Аз родих там май 2005 г.Обстановката не беше добра,имаше мухъл в стаята тук-там дори,но това изобщо не ме е подразнило.Други неща бяха много по-важни WinkЗа мен беше важно,че доктора,на който се доверих напълно,беше там.Беше важно,че се отнасяха с мен много добре и ми се обръщаше голямо внимание.Също така,че неонатологията там е най-добрата.Имах тежка бременност,с много контракции,с частично отлепена плацента и след 7 месец бях готова да тръгвам за болницата всеки ден.Затова това за мен беше най-важното-неонатологията Peace
Час и половина след раждането ми дадоха бебето и повече никой не ми го е вземал Grinning.Ако някое майче искаше повече инаформация за кърменето-даваха му я без проблем WinkАз бях подготвена предварително от Кърмаческия форум и не се нуждаех от повече инфо Laughing
След 6-ти месец започнах да си мажа зърната с Гармастан.Не съм имала болки и рагади,когато започнах да кърмя Wink

Последна редакция: чт, 15 мар 2007, 18:54 от ками

# 18
  • Мнения: 4 401
Много полезна тема БРАВО!Ще я следя с интерес,защото всеки момент чакам ''голямото  събитие''.А с повече информация поне знаеш каво  предстои и не се притесняваш.

# 19
  • Мнения: 1 172
Ами много зависи и с какви очаквания отиваш. Аз пък нямам оплаквания, дори и от най-строснатите акушерки. Жената в стаята ми пък не можеше дори и с най-сговорливите да се разбере. Все нещо й беше криво. Едната й изглеждала сърдита, другата припряна ... Ми това им е работата на жените. За нас нашето раждане може и да е уникално, но за тях това е ежедневие. Достатъчно е да са възпитани и да се грижат добре да майките и бебетата. Никоя акушерка там не ми е отказала информация, нито тоалет, нито помощ въобще. Но и аз не съм се държала така, все едно съм купила болницата.

# 20
  • Мнения: 79
Здравеи мила,мен вчера ме изписаха от МД.Аз съм изклучително доволна от всички,като почнеш от родилна зала до последния човек от персонала на 12 етаж.Като ме качиха горе на етажа веднага акушерката облече бебка и дойде да ми обясни как да кърмя,а относно разраняването на гърдите аз мисля ,че е неизбежно,но за това като отидох и поисках съвет акушерката ми даде мехлем и вече съм ОК.Също има един крем ГЕРМАСТАН той също е за гърдите и за да си спокойна можеш да си го купиш преди да родиш и да си го вземеш в  болницата.Както вече писах аз бях на 12етаж там всяка стая е със отделен санитарен възел и 2 легла скоро е правен ремонт и условията са добри.Аз горещо ти препоръчвам тази болница.От все сърце благодаря на целия персонал на тази болница. smile3525 smile3525 smile3525

# 21
  • Мнения: 2 336
Здравейте, записвам се да следя темата защото ме интерисува и съм решила живи и здрави да раждам там. По простата причина, че и лекарят ми работи там.Поздрави на всички бъдещи и настоящи мами smile3525

# 22
  • Мнения: 936
Може ли някой да каже какво се плаща за избор на лекар, за ВИП родилна зала с присъствие на бащата и за ВИП стая? Ще съм ви много благодарна!

# 23
  • Мнения: 1 170
Привет.
Значи, аз два пъти съм била в МД, първия път на 12 етаж, втория- на 7-мия. На 12-тия е определено по-добре (че и по- хубаво е станало, като гледам снимките). На седмия не е пипано явно от доста време. И наистина мирише постоянно на дезинфектант. Но, миличка, изтрайва се.
За персонала: с или без уговорка, след раждането ще се държат с теб по един и същ начин. Т.е. няма значение дали си си платил. За акушерките на седмия етаж не мога да кажа нищо лошо. Ако съм имала въпрос, винаги са отговаряли. Нужда от обезболяващи, крем за гърди, чисто такова за под дупето (как се казваше т'ва Embarassed ???), всичко дават и се отзовават.
За кърменето: аз съм жив пример как без предварително дране на гърдите нямах никакъв проблем при първите засуквания (а и после). С чудния им мехлем се намазах точно два пъти, защото беше много приятно мазничък Laughing . Но иначе нито рагади, нито нищо. А съм с много суха кожа Rolling Eyes . Мамите, обаче, са прави, че трябва тук да почетеш за това как се кърми. Колкото и мили да са акушерките, не мисля, че биха имали времето и желанието да ти покажат както трябва процедурата. Поне така си мисля, де Rolling Eyes . Аз не бях изчела всички теми, но въпреки това като взех бебчо имах чувството, че цял живот съм кърмила Crazy . Мнооооого ми помогна Hug .
И така. За следващото няма да се замислям даже- там ще да го раждам (живот и здраве като дойде Wink )
Леко раждане  bouquet

# 24
  • Мнения: 7 723
В Майчин дом са събрани едни от най- големите светила в гинекологията  Peace

# 25
  • Мнения: 4 915
Може ли някой да каже какво се плаща за избор на лекар, за ВИП родилна зала с присъствие на бащата и за ВИП стая? Ще съм ви много благодарна!

За избор на лекар официално на болницата се плаща 100 лв, но има голяма вероятност и да не ги платиш - зависи дали ти пишат в документите преди изписването, че си ползвала такава услуга.
Иначе със самият лекар се уговаряш за сумата да поеме ангажимент към теб. Варира между 600 и 1000 лв, плюс минус 50-100 лв.  Rolling Eyes
За ВИП родилна зала и присъствие на таткото - не знам.
За ВИП стая - 35 лв/ден.
Ако си на 12-тия етаж (нормално раждане без вакуум,  форцепс), не си заслужава да си във ВИП, стаите са хубави и ремонтирани, по 2 момичета сте, имате собствена баня и тоалетна. Бебетата са при вас.
Някои родилки дори със секцио си уреждат чрез познати лекари да ги настанят на 12-ти етаж заради условията. Имай предвид, че с операция може да ти е трудничко първите 1-2 дни с бебето при теб.

Ако си на 7-мия етаж, стаите са по-мизернички, тоалетните помещения - също. Иначе се чисти всеки ден по 2 пъти с дезифектанти. Бебетата ги взимате през 3 часа за кърмене, нощем не са при вас.

ВИП стаите са две, едната е с легло с твърд матрак - както трябва да е, другата е с изпружените пружини - много неудобно при ставане, особено за оперирана коремно жена. Повечето легла на 7-мия етаж са с разтегнати пружини.

Недостатък на ВИП-стоята може да е изолираността за жена, която е родилка за пръв път. Няма с кого да общуваш, обменяш опит, да питаш, да споделяш страхове и радости. 5-6 дни ще си самичка. Най-много да се засичаш с някого по времето за ядене, но принципно момичетата си стоят по стаите.
Ако това не те притеснява, ВИП-ът е приятно място.

# 26
  • Мнения: 2 336
Може ли някой да каже какво се плаща за избор на лекар, за ВИП родилна зала с присъствие на бащата и за ВИП стая? Ще съм ви много благодарна!
Питахме за тези работи и цените са следните:избор на лекар и негов екип- 100лв., ако желаеш бащата да присъства-35лв. За ВИП стая е по 35лв. на ден. Това е инфо от преди месец-месец и половина.

# 27
  • Мнения: 270
Може ли някой да каже какво се плаща за избор на лекар, за ВИП родилна зала с присъствие на бащата и за ВИП стая? Ще съм ви много благодарна!
Бях във ВИП на 10 етаж (май 10-и беше), след планово секцио. Цената вече я знаеш. Да, добре - имаш ТВ, хладилник и гардеробче. По-важно - ортопедично легло и собствен санит. възел!!! След операция на корема е изключителна мъка и болка да ставаш и лягаш на пружина. И, да, всеки ден се чисти. Но....о, Господи, беше пълно с хлебарки - заспивах със светната лампа! Но на кой ли му пука Laughing Имах си бебе!!!!!!  baby_neutral

# 28
  • Мнения: 1 170
Може ли някой да каже какво се плаща за избор на лекар, за ВИП родилна зала с присъствие на бащата и за ВИП стая? Ще съм ви много благодарна!

За избор на лекар официално на болницата се плаща 100 лв, но има голяма вероятност и да не ги платиш - зависи дали ти пишат в документите преди изписването, че си ползвала такава услуга.
Иначе със самият лекар се уговаряш за сумата да поеме ангажимент към теб. Варира между 600 и 1000 лв, плюс минус 50-100 лв.  Rolling Eyes
За ВИП родилна зала и присъствие на таткото - не знам.
За ВИП стая - 35 лв/ден.
Ако си на 12-тия етаж (нормално раждане без вакуум,  форцепс), не си заслужава да си във ВИП, стаите са хубави и ремонтирани, по 2 момичета сте, имате собствена баня и тоалетна. Бебетата са при вас.
Някои родилки дори със секцио си уреждат чрез познати лекари да ги настанят на 12-ти етаж заради условията. Имай предвид, че с операция може да ти е трудничко първите 1-2 дни с бебето при теб.

Ако си на 7-мия етаж, стаите са по-мизернички, тоалетните помещения - също. Иначе се чисти всеки ден по 2 пъти с дезифектанти. Бебетата ги взимате през 3 часа за кърмене, нощем не са при вас.

ВИП стаите са две, едната е с легло с твърд матрак - както трябва да е, другата е с изпружените пружини - много неудобно при ставане, особено за оперирана коремно жена. Повечето легла на 7-мия етаж са с разтегнати пружини.

Недостатък на ВИП-стоята може да е изолираността за жена, която е родилка за пръв път. Няма с кого да общуваш, обменяш опит, да питаш, да споделяш страхове и радости. 5-6 дни ще си самичка. Най-много да се засичаш с някого по времето за ядене, но принципно момичетата си стоят по стаите.
Ако това не те притеснява, ВИП-ът е приятно място.


Free Soul , абе опитах се и аз така точно и ясно да го опиша, ама- на! Нещо не ми се получи Mr. Green . Мноооого точно казано и отговаря 100% и на мойта преценка за МД- София Peace

# 29
  • Мнения: 936
Благодаря на всички за информацията!

# 30
  • Мнения: 2 197
Аз раждах преди 11 месеца. Бях на 5-тия етаж и след раждането - на 7-мия. Бях в обикновена стая. Беше абсолютна мизерия, но за една седмица се преживява. По-лошото беше, че имаше топла вода само до обяд. Акушерките нищо не обясняваха по отношение на кърменето. Аз така или иначе не кърмех, защото бебето ми беше в неонатологията, чак в къщи я кърмих за пръв път. Но получих няколко ценни съвета най-вече от майките с по-големи деца. Не са ми се разранили гърдите, нито в болницата, нито после в къщи. Без да се мажа с нищо. Явно си зависи от кожата. Според мен много голяма заслуга имаше и помпата ми (Авент, вакуумна, най-добрата ми покупка).

# 31
  • Мнения: 509
Аз раждах там през ноември без уговорка и съм много доволна. Не съм платила и стотинка! Единствено ми направи лошо впечатление един лекар - Лачев - мнооого груб! Но цялата работа я свърши акушерката - Руми Колчева, да е жива и здрава, но вече е в Токуда, също и специализантките бяха много внимателни. След раждането ме качиха на 12 етаж, там акушерките са много мили /повечето/, а от тях една Светла благославям - без нея нямаше да мога да кърмя изобщо. Всички се бяха впрегнали за запушените ми канали, но тя не ме остави на мира докрая! Лекуващите на стаята - Д. Марков и Н.Негенцов, са изключителни специалисти!

# 32
  • Мнения: 487
И аз раждах там и съм доволна. Акушерките дойдоха да ми покажат как да сложа бебо на гърдата и останаха при мен докато не започна да суче. Зърната не са ми се разранявали изобщо. (Все пак за кърменето по-добре попрочети тук в библиотеката на кърмаческия.) Бях на 12-ти етаж- предпочетох да не съм сама в стая, а и там стаите са ремонтирани.
Леко раждане   bouquet

# 33
  • София
  • Мнения: 632
Раждах в МД на 02.03.2007г. второто си дете и съм много доволна.Понеже имам късогледство и диоптъра ми е -5.5/увеличен след първата ми бременост/ме беше страх сега да не се увеличи още.Лекарката /с която имах уговорка да раждам при нея се падна на работа/и целия екип които беше там ми помогнаха изключително много, като аз въобще не съм напъвала заради очите. Акушерката която израждаше бебчо/така и не и разбрах името/ беше страхотна,много добра в работата си, благодарение на нея нямам никакви шевове  да е жива и здрава.Акушерките който се грижат за бебетата на 12 етаж са много мили като ги питаш нещо ти обясняват, имаше само една която беше по дръпната.Акушерките за мамите много-много не ти обращат внимание,но за мен беше по добре така. Единственото което може да те притесни, е че има студенти. Но като дойде момента за раждане повярвай въобще няма да ти пука кой ще те гледа.Горещо ти препоръчвам Майчин дом.Успех

# 34
  • София
  • Мнения: 6 675
Родих дъщеря ми на 28.02.2007 в МД. Бях с уговорка с лекар, много съм доволна от него, тъй като поради престаряла плацента тоновете на бебето се падаха на няколко пъти, но въпреки всичко той до края не ме сряза, а родих нормално /наложи се единствено вакуум поради слаби напъни от моя страна, може би защото бях с епидурална упойка/. Поради това ме сложиха на 7 ет. - където са секцио, вакуум и форцепс. За избор на лекар плащаш 100 лв., за упойка - още 100. Това е официално на болницата. 7 ет. е абсолютна мизерия - не е правен ремонт от години, липсващ балатум, хлебарки, когато отвориш прозореца влизат гълъби  Simple Smile и ти се разхождат по леглата. Нямаше свободен ВИП, затова бях в обща стая, което е ок, но ползваш само 1 обща баня, в която топлата вода е само сутрин. Накрай установих, че ако я пуснеш за половин час, има и по друго време на деня. Акушерките са супер според мен - и тези при нас и детските, ако се държиш мило с тях и ги разпиташ, ще ти отговорят за всичко и ще ти покажат. Въобще много добри специалисти, но лоши условия, както си прочела, на 12 ет. е ремонтирано, доколкото разбрах, това лято ще ремонтират и 7. Въпреки всичко пак бих раждала там!

# 35
  • Мнения: 2 336
А на 12 ет. където казвате че е напрвен ремонт и е що годе добре обстановката, там кои настаняват -майките родили нормално ли? Thinking

# 36
  • Мнения: 1 931
И двата пъти раждах в МД. Не съм избирала лекар. И двата пъти останах доволна. Обрънаха ми достатъчно внимание. За кърменето, педиатрите там даржат на таво. Бебка беше на няколко часа когато дойдоха да ми обяснят как да я сложа на гърдата. Обясняват всичко и то добре. Когато имах въпроси внимателно ми обясняваха. А то бебка ми е на 8 месеца. Останах много доволна. Не съм плащала нищо и двата пъти.  

# 37
  • Мнения: 1 931
И да на 12 етаж са с нормално раждане.

# 38
  • Мнения: 2 336
ЧЕСТИТА ПЪРВА ПРОЛЕТ!!!

# 39
  • Мнения: 1 225
Много интересна тема и полезна, момичета.
Благодаря ви за споделената информация.
Аз мисля да раждам в Майчин дом, но все още нямам лекар. На касата ми обясниха, че мога срещу 100 лв. да си избера от дежурните в момента на раждането лекари.
А знаете ли колко струва - самостоятелната стая в която може и таткото да присъства?

# 40
  • Мнения: 2 336
Много интересна тема и полезна, момичета.
Благодаря ви за споделената информация.
Аз мисля да раждам в Майчин дом, но все още нямам лекар. На касата ми обясниха, че мога срещу 100 лв. да си избера от дежурните в момента на раждането лекари.
А знаете ли колко струва - самостоятелната стая в която може и таткото да присъства?
Горе в тази тема писах таксите , които на мен ми казаха, погледни там. Успех в бременеенето Peace

# 41
  • Мнения: 1 225
Аз днес бях в Майчин Дом и питах на касата: 100 лв за избор на лекар, 100 лева за упойка и 35 за да раждаш в отделна стая в присъствието на таткото.

# 42
  • Мнения: 2 336
Аз днес бях в Майчин Дом и питах на касата: 100 лв за избор на лекар, 100 лева за упойка и 35 за да раждаш в отделна стая в присъствието на таткото.

Да така е и по 35лв. за ВИП стая

# 43
  • Мнения: 1 225
На някой от вас присъствал ли е таткото?
Да сподели как  точно протича събитието.

# 44
  • Мнения: 2 663
На някой от вас присъствал ли е таткото?
Да сподели как  точно протича събитието.
Моят лекар ме посъветва да не присъства таткото на първото ми раждането и аз го послушах.Сега мисля пак така да постъпя

# 45
  • Мнения: 1 225
Нашият татко не присъства първия път, но сега се съгласи, след малко мрънкане от моя страна.
Всъщност доколокото разбрах той може да си излезе по всяко време, не е задължително да стои до края.
Знам ли и аз?

Общи условия

Активация на акаунт