Едни контракциите ги вълнуват, други покрай МАРТенче будуват!

  • 11 160
  • 283
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 515
Здравейте на всички бъдещи и вече настоящи мами!Нещо започвам да се притеснявам Weary.Нямам никакви признаци,че скоро предстои раждане.Нито някакви болки,нито тапата ми е паднала,нищо.Много ме е страх от преносване.А толкова много исках да родя преди термина.Не знам.При вас как е?Аз ли съм единствената без никакви признаци?

# 46
  • Мнения: 781
.

С радост ви съобщавам, че днес Зайо стана мама на малка принцеса. Виктория се е родила 3350гр. И двете са добре. 

# 47
  • София
  • Мнения: 515
Честито на Зайо!Да е живо и здраво бебчето и много да ги радва!!! smile3525

# 48
  • София
  • Мнения: 1 781
Честито на Зайоооо, да и е жива и здрава малката принцеска. Бързо да се възстановява и да се връща при нас.

# 49
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ееее браво на Зайко, не преноси, както се притесняваше.
Честита да й е голямата радост Виктория. Да расте здравичка, обичана и чаровна поне колкото кака си.  

# 50
  • Мнения: 93
Честито на Зайоооо, да и е жива и здрава малката принцеска. Бързо да се възстановява и да се връща при нас.

# 51
  • Мнения: 2 122
Отново имам аз честта първа да ви известя че мама Катя Владимирова днес в 10:17 е родила своя син Петър с прекрасните размери 4 кг и 54 см.
Нека малкия юнак расте здрав и спокоен за радост на всички!

# 52
  • Мнения: 337
  bouquetБраво на Zayo да и е честита малката Вики да и носи много радост  bouquet

наканих се и аз да кача 2 снимки на Филимон в "новородени Мартенчета"

Мини как ти завиждам ,че малката не става нощем ,това спане по 2часа ме сасипва вече ходя като зомби .Като стане 20ч. и едвам гледам .Смятам като стане на месец да започна тренировки да пропуска храненето в 3

а още един бебок се появил докато пиша:)
  bouquetЧестито на мама Катя Да и е жив и здрав малкия"голям"мъж  bouquet

# 53
  • Мнения: 2 122
Честита да е Виктория на зайовото семейство- браво на мама Зайо, бързо да се възстановява и я чакаме отново на линия.
Ей Васето размаха сопата и всички хукнаха да раждат- ама накрая едно овенче няма да се роди от тази тема бе.  Crazy

# 54
  • Мнения: 510
ЧЕСТИТО НА ЗАЙО И КАТЯ!!! ДА СИ ГИ НАГУШКАТ ЗДРАВИТЕ И ХУБАВИ БЕБЧЕТА!!!
ЖЕЛАЯ ИМ БЪРЗО ВЪСТАНОВЯВАНЕ И ПО-БЪРЗИЧКО ДА СЕ ВЪРНАТ ПРИ НАС Simple Smile

Малко останахме, а...

# 55
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Хехе, чудех се аз къде е Зайко, щото тя е най-редовния писец и никога не зачезва, а то... Joy
Хайде да й е честита щерката. Да я радва много и за разлика от кака си по-малко да я ядосва Peace! Да бъде здрава, умна и красива госпожичката Flutter!

За обличането някой питаше - аз слагам боди с къс ръкав и плюшен гащеризон или боди с дълъг ръкав + памучен такъв... така ги комбинирам. Задължително слагам чорапки и на краката и на ръцете, че ръкавиците нещо ме дразнят, все падат, пък и са едни такива голеееееми...
За краката и ръцете казват, че е нормално до втората седмица да са си все ледени, а носът в никакъв случай знам, че не може да е ориентир за това дали му е студено на детето, простивно на всички стари схващания. На вас всеки път ли си е студено като ви е студен носът?! Mr. Green Температурата нещо ни е трудно да я заковем на едни градуси, та варира от 20 до 24. Бях чела, че 18-19 е добре да бъде, но аз умирам от студ на тази температура, шЪ мЪ прощават Naughty

# 56
  • Мнения: 1 420
Ееее, браво на Зайо!

Честита ти дъщеричка!Да пълни къщата с радост!

Ама аз вчера я заподозрях нея като нещо се изгуби от форума  Mr. Green


Честито синче на Катя Владимирова!Да расте голям и послушен юнак!

# 57
  • Мнения: 72
Честито на Зайо и Катя!   smile3525Да са им живи и здрави бебоците и само да ги радват, а на мамите бързо вастановяване.

# 58
  • Мнения: 192
С малко закъснение, честити бебоци на Уичи и Гертрудка!   bouquet bouquet

Честито и на Зайо! А как се беше притеснила и тя да не преноси!  bouquet

Честито и на всички мами, които пропускам! Голам бебевалеж тия дни  Grinning

Аз да се похваля, днес бяхме на първата си разходка. Добре омотани за половин час се разходихме до кварталната градинка.  Wink Голям проблем с количката - нямаме асансьор и не питайте как я свалям и качвам. Верно до 2-рия етаж само, ама те са над 30 стъпала все пак...  Confused

За температурата в стаята - ние поддържаме между 20 и 22 градуса. През нощта, когато е по студено и го преобувам включвам набързо една "духалка" от тия вентилаторните и тя обръща въздуха много бързо. На малкия все му е студено, ръчичките най-често са му студени. Ама ми казаха, че като са толкова малки кръвообръщението им още не е регулирано и затова така. Но той си обича по-топличко и все се гуши и заспива по-спокойно, когато е добре омотан.

За кърменето - почвам да имам съмнения. От вчера се налага да давам и от двете гърди /аз кърмя на хранене само от една досега/. Струва ми се, че започна да суче по-вяло и заспива. От друга страна, като дам от втората гърда се събужда и се насуква. Започна да си иска през 2 часа, а преди ядеше през около 3. Та чудя се това някаква криза на растежа ли е и дали той не си дава "заявка" за повече кърма или просто ми намаля кърмата  Rolling Eyes Thinking Sad
Може малко объркано да стана, но и аз съм така...

П.П. хей така кихунчиме като ни е студено  Wink

Последна редакция: пт, 16 мар 2007, 15:16 от face off

# 59
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Честито момченце на Катя Владимирова. Нека расте много здраво и обичано.
За протокола - това е първото бебе с непознат пол.

Аз зачезвам сега, защото отивам на кафенце и после на гости, като за последно  Wink  Да не решите, че съм тръгнала с чантите към родилното  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт