Въпрос към мамите на момиченца

  • 4 570
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 90
Ние още не сме ги пробили, но на пролетта със сигурност. Зимата знам, че не е за предпочитане, защото стават инфекции. Едва чакам март, веднага ги дупчим Laughing

# 76
  • Мнения: 774
На дъщеря ми на 1.5 г. и пробихме ушите,а на синът ми миналата седмица по негово желание.
Той е на 9 г. и иска обица от 2-3 г.,но ние му отказвахме под предлог,че е малък и не знае след година дали ще му харесва.
Е,не ,че сега е много голян,но започна да носи обици с магнит и ние се предадохме.

# 77
  • Мнения: 5 362
На 9 мес. й продупчихме ушите.

# 78
  • Мнения: 3 886
На дъщеря ми на 1.5 г. и пробихме ушите,а на синът ми миналата седмица по негово желание.
Той е на 9 г. и иска обица от 2-3 г.,но ние му отказвахме под предлог,че е малък и не знае след година дали ще му харесва.
Е,не ,че сега е много голян,но започна да носи обици с магнит и ние се предадохме.
Еее щом иска детето добре  сте му дали и нашия батко има Peace Peace Peace Peace

# 79
  • Мнения: 5 228
Нямам никакво намерение да й пробивам ушите.

# 80
  • Мнения: 315
А откъде да знам дали ще и хареса обиците да са на ушите  Laughing Може да предпочита езика, пъпа...  Crazy Наложих се само за едно нещо до този момент- кръстих я още когато беше на 13 дни, въпреки че баща и беше против, защото това било от нещата, които човек трябва сам да избере, включително и пиърсинга...
А и не ме впечатляват особено крехки, сладки същества с обици или по- лошото с една (в най- добрия случай) златна гривна  Naughty

# 81
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
На 10 месеца беше. Всичко мина добре и без проблеми.

# 82
Пробих и ги  на повече от годинка ама си ги махна сама и от тогава не сам я  пипала макар ,че ми се иска  Simple Smile

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Наталия беше на около 3 годинки, когато й пробихме ушите. Досега никога не е имала проблем с дръпната или изгубена обица или пък от каквото и да е друго естество, свързан по някакъв начин с обиците.

На брат й не съм склонна изобщо да коментирам дори възможността да се дупчат ушите или каквато и да било част от тялото. На този етап. Всъщност, не виждам изобщо възможност за прогрес на възгледите си по въпроса на който и да е етап в обозримо бъдеще.

# 84
  • Мнения: 3 500
Аз искам да й пробия ушите. Радвам се, че нашите са го направили докато съм била бебе, нищо не съм разбрала, а сега мога да си слагам обеци на ушите без проблем. Ако искам слагам, ако не искам не. Така смятам и за дъщеря ми. Но не знам дали не закъснях.
Препоръчайте ми къде да отида да й ги пробият и закъсняла ли съм много?

# 85
  • Карлово
  • Мнения: 4 666

Препоръчайте ми къде да отида да й ги пробият и закъсняла ли съм много?
В кое да е златарско ателие или козметичен салон имат пистолети за пробиване на уши. Става мигновено с временни обеци.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 230
Когато поиска тогава. 
Не харесвам бебета с обици, кичозно стоят. Друг въпрос е, че на мен ми пробиха ушите във втори-трети клас, едната е пробита накриво и докато пъхна обица ми става лошо. Редовно ми се възпаляват, няма значение какъв метал съм сложила, ако изкарам един ден с обици, дупките се подуват и зачервяват. Така че не нося обици и ми е добре. А пък баща й има флешове и на двете уши. Някой ден ако иска и такива да си сложи, нейн избор.

# 87
  • Мнения: 1 715
На 3 месеца

# 88
  • Варна
  • Мнения: 2 268
За какви месеци ми говорите бе хора!?!?
Не ви ли е страх, че може да се закачи за нещо тази обица и да и разрани ушето, да я натисне някъде и да я заболи и куп други опасности. Та това са още бебета, не разбират да си пазят ушетата. И от какъв зор го правите?!?! Какво по- прекрасно от нежно детско личице?!!? Нима няколко грама злато биха я направили по - красива?!
Когато поотрасне сама ще реши дали иска, не и го налагайте!
Аз сложих обици на голямата си дъщеря на около 3 и половина години и мисля, че избързах. С малката ще процедирам по друг начин.

# 89
  • Мнения: 532
Аз не съм й сложила и не мисля докато е малка да го правя.Когато стане достатъчно голяма и съзнателна и сама прояви интерес ще й сложим.Засега не са й нужни подобни украшения. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт