Отговори
  • Мнения: 1 612
Здравейте!
Вашето мнение винаги е било много важно за мен и сте ми помагали в много трудни ситуации, затова реших да Ви питам какво мислите по следния въпрос:

Предлагат ми да ми подарят малко кученце - вълче на 2 месеца.
Предстои ми трансфер на замразени ембриони и евентуално ако не успея - второ инвитро.
Дали ще ми повлияе негативно ако го взема - в смисъл, че все пак е животно.
Кученцето е ваксинирано и обезпаразитено.

Какво мислите по въпроса?

# 1
  • Мнения: 493
Здравей!Искам само накратко да ти разкажа моята история.И аз така се чудих дали да взема кученцето,което ми предлагаха,но накрая се съгласих.Беше на 30 дни и имаше само мен.Заведох го в къщи и започнах да се грижа за него.Пишкаше навсякъде,а аз денонощно бях след него.Посред нощите ставах по 4,5 пъти или да го храня или защото плачеше ужасно.Като го гушнех се успокояваше-голям филм.Аз не работя и се посветих на него.Така стана на 2 месеца,но продължаваше да ме буди през ноща.Искаше ми се да не бях го взимала,но съще временно никога не бих го дала на никой.Не можех да забременея от няколко години,последното което се разбра беше високия пролактин.Лекувах го,но нямах много време да мисля какво ще се случи именно заради кученцето.То ме беше обсебило изцяло с грижите си.Още повече,че аз го гледах все едно имам бебе(ами то си беше бебе).И така да не разтягам локуми в суматохата без да мога да меря температури,тестове и др. забременях най-малко когато очаквах.Просто с това животно нямах време да мисля за бебе,наистина ти казвам.Много цапа и много косми пуска,но е голяма радост.Ти си прецени.Късмет.

# 2
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Аз бих го взела.
Грижите около него в началото с много и това ще откъсне от мислите дали е е успешен поредния опит.
На мен нашия разбойник много ми е помагал в трудни ситуации. Усеща кога ти е тъжно и депресирано и идва да се закача, иска да го галим.
Хайде ако решиш ще чакаме снимки на бебо-куч Laughing

# 3
  • Мнения: 547
Лили,доколкото знам проблема с животните при забременяването идва от токсоплазмозата,но вероятно има значение и дали животното е куче,коте или нещо друго.Предполагам че е добре да си направиш изследване и да се консултираш с твоята лекарка,като й кажеш че е ваксинирано и обезпаразитено.А може би пък е по-добре първо да говориш с лекаря и после да правиш изследвания.Има и друг проблем,който понякога може да възникне-алергии.Не си спомням ти дали имаше такива проблеми,но ако имаш консултирай се и с алерголог.Трябва и мъжа ти да иска мъничето и да е готов да се грижи за него,когато ти си заета.На теб ти предстоят важни процедури и няма да си винаги свободна,а то си е бебе и си иска и грижите,и вниманието.Изчакай да чуеш повече мнения-и на момичетата тук,и на лекари,и на бъдещия татко и ще почувстваш със сърцето си какво да правиш.Така мисля.Успех с трансфера на замразените ембриончета! Hug

# 4
  • Мнения: 7 716
Взимай го. Laughing
Животните помагат невероятно в трудни моменти. Тяхната радост е толкова непринудена и искрена, че си струва грижите по отглеждането.
Аз имах куче една година преди да родя. После си отгледах детето и кучето заедно, никога не съм имала проблеми.

# 5
  • Мнения: 1 612
Благодаря на всички за бързите отговори.
Като малка съм гледала кучета много пъти. За съжаление някои починаха от болести, а последното го дадохме на един колега на баща ми з-о майка се разболя от астма и нямаше как да го гледаме.
Сега обаче си живеем с мъжлето отделно и нямаме подобен проблем. Нито аз, нито той имаме проблеми с алергия към кучета.
Както изглежда аз съм по-голяма мераклийка от него, но и той винаги е искал куче. Единственото, което го притеснява е, че живеем в апартамент, но според мен ако го разхождам достатъчно дълго време няма да има проблеми.
А така ми се иска да има едно животинче, за което да се грижа....
Знам, че не може да замести детето, но ако успеем ще си имаме и дете и куче.
Винаги съм мечтала за детенце, което разхожда голям пес, който не позволява на никой да тормози малкия си господар - сладка картинка.  Grinning
Ох размечтах се много.
Дано мъжа ми не се дърпа много.
Довечера ще отидем да го видим и евентуално да го вземем.
Стискайте ми палци!

# 6
  • Мнения: 7 716
Аз сега имам голямо куче и понеже е много енергично пък се притеснявах като започвах опитите, че ще събаря бебето като проходи. Sad Но като поразпитах разбрах, че големите кучета ставали много отговори и внимателни като има бебе.
Само където бебе няма. Cry
Не можеш да си представиш каква утеха е кучето след неуспешна процедура, като че ли разбира тъгата, гледа много  особено, имам чувството, че ме разбира и иска да ме утеши. Като че ли някаква вина чета в погледа му в такава ситуация, вина че не е могло да ме предпази от нещо лошо.
Обаче няма да гледаме песимистично.
Ще мечтаем за куче, завързано за бебешка количка из парка. Laughing

# 7
  • Мнения: 1 612
Аз сега имам голямо куче и понеже е много енергично пък се притеснявах като започвах опитите, че ще събаря бебето като проходи. Sad Но като поразпитах разбрах, че големите кучета ставали много отговори и внимателни като има бебе.
Само където бебе няма. Cry
Не можеш да си представиш каква утеха е кучето след неуспешна процедура, като че ли разбира тъгата, гледа много  особено, имам чувството, че ме разбира и иска да ме утеши. Като че ли някаква вина чета в погледа му в такава ситуация, вина че не е могло да ме предпази от нещо лошо.
Обаче няма да гледаме песимистично.
Ще мечтаем за куче, завързано за бебешка количка из парка. Laughing
Точно така Лали!
И аз съм чувала, че големите кучета стават пазители на малките деца.
А и гледката куче завързано на количка е много сладка.  Laughing
Виждала съм в Морската градина такива майки и много им се радвам.

# 8
  • Мнения: 4 306
Взимай го!   Hands Thumbsup
Отговорностите са ти ясни, щом си гледала преди.

# 9
  • Мнения: X
Вземи го! Ще ти донесе много радост и много грижи, де.
В началото е доста изтощително, ако си решила да спи отделно от вас. Ще пишка навсякъде, докато се научи и ще иска много внимание. Но колко ще ти дава... Това не може да се сравни с нищо. Консултирай се с лекаря си все пак, но ако кучето е здраво, няма никакъв проблем. Мисля, че в такъв случай кучето по никакъв начин не пречи на забременяването.

А това за апартамента... Кучето си има нужда от тичане, но има нужда основно от стопанина си. Аз много пъти съм си казвала - ето, сега като го заведем на вилата ще тича цял ден, защото това му липсва. Тича си обаче кучето, колкото обикновено и после пак цял ден ми лежи в краката.

Успех. И ако решиш да го вземеш, да покажеш снимки на дребосъка.  Grinning

# 10
  • Мнения: 420
Взимай го!
Животинчето винаги ще намери начин да те успокои когато ти е тъжно.
Чувала съм бабите да казват, че пречело на забременяването, но аз категорично не вярвам в тези истории.
Живея в панелка и си имам и куче и коте.
Грижите за тях не ми тежат - любовта, която получавам в замяна е невероятно усещане.
Взимай го!

# 11
  • Мнения: 4 700
Ако вие го искате вzемаите го. Ние имаме две котки (не оби4ам ку4ета) и те ми дават голяма подкрепа, когато ми е zле. Може и налудни4ево да zву4и, но наистена се успокоявам. Дори едната усети 4е с мен не6то не е наред след аборта ми. Като се върнах от болницата преz цялото време лежа върху мен и ми блиzе6е о4ите. Важно е да го водите редовно на ваксина и да го проверявате zа глисти и тении и т.н.

Успех  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 612
Ще трябва да почакам до понеделник или вторник з-о мъжът ми тогава е свободен.
Но мисля, че си струва чакането.  Laughing

# 13
  • Мнения: 1 612
Пак съм аз!
Следобяд ще ходим да видим кученцето!
Стискайте палци и мъжа ми да го хареса.
За себе си съм сигурна, че ще го харесам!
Весел ден!

# 14
  • Мнения: 10
lilia_n_s , здравей,
сравнително нова съм тук /по мненията, иначе чета редовно и по много Wink/,
и аз като повечето момичета смятам, че си заслужава да вземеш кученцето.
Аз си имам куче, което сега ще направи шест години, прекрасен, игрив и рошав, около 30 килограмов  Party. Истина е това, което са писали и другите - прекрасен и неотлъчен приятел е, много е предан и сякаш разчита мислите и тревогите ми. Направо полудявам от радост като дойде при мен и се сгуши на гърдите ми /ама точно както някое дете, търси подкрепа и ласки/. Голяма радост ще ти бъде и много положителни емоции ще ти донесе  bouquet.
Поздрави и успех bowuu.

Общи условия

Активация на акаунт