Здрави ли са нашите деца

  • 2 253
  • 54
  •   1
Отговори
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
  bouquetСкъпи майки.Тази анкета е с цел да разберем,колко здрави са нашите деца,така,че моля гласувайте и споделете с останалите,грижите за храненето,чистотата и психическото развитие на вашето дете/деца.Нека заедно опитаме да намерим грешките,в това , което ни предлагат за най - добро и опитаме да предпазим децата си от това "най-добро""Предлагат" - имам в предвид - официалната медицина,мас медиите и нашите роднини,защото всеки от тях казва "Искам най-доброто за детето".Освен грешките,можем да споделим една с друга и най-доброто, от съвременният живот, което сме открили за децата си newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 1 326
Статистиката при нас е веднъж нагодина.........
Грешката, която отчитам е , че първия път, веднага като вдигна го заведох на лекар-натикаха ни в болница за бронхопневмония, оказа се пикочна инфекция........
Втория път-стомашно чревно разтройство, заведох го на лекар-хомеопат, оправихме се без проблеми....от тогава, горе-долу година и 2-3 месеца не ми е боледувал, а се храни адски нерационално-хляб, зърнени храни и кис. мляко; плодове, зеленчуци, манджи и супи не яде. Храненето при нас е голям проблем, но се успокоявам с това, че е здрав............давам му и добавки, когато се сетя.

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 13:23 от Bobka

# 2
  • София
  • Мнения: 4 867
Не мога да гласувам. Имам две деца. Допреди 2 години боледуваха повече отколкото сега. От миналата зима не са боледували сериозно. Зачервено гърло/хрема преборват за 1-2 дни. Не знам това дали да го броя за разболяване.
Направена им е противогрипна профилактика.
Спортуват (от ноември досега поне два пъти седмично карат зимни кънки - без якета).
Пият и ядат студени неща без ограничение.
Ходят боси вътре и винаги са по-леко облечени от повечето им приятели.
Хранят се нормално: месо, мляко, яйца, зеленчуци, плодове, въглехидратни храни. Ядат сладолед, шоколад и бонбони почти без ограничение - когато поискат.

# 3
  • Мнения: 705
за какво боледуване става въпрос??

ако е за вируси - моите деца лепват някакъв около веднъж месечно. и аз не се очудвам, защото са постоянно сред деца, въпреки че не ходят на градини. не ме и притесняват вирусите стига да не се стига да бактериални инфекции. а такива по груби сметки си докарват веднъж годишно.

така, че ако уточниш за какви болести става въпрос, ще отговоря и на анкетата   bouquet

# 4
  • Мнения: 8 505
Сериозно-на около 6м.Леките настинки не ги броя.
Обличам я леко,през лятото я събувам да ходи боса винаги,когато теренът позволява.
Относно храненето- яде и полезни,и не толкова полезни храни.Консумира доста сладко,но с такива родители май няма друг вариант.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Моето дете е на 2г.6м. и досега не е боледувало, като изключим някои хреми по време на зъбоникненето.Не знам дали е хубаво, че не боледува.Все пак го събирам с деца, а в Англия болните не се изолират.Тукашна лекарка ми каза, че не е хубаво, че не боледува Rolling EyesВсе пак няма да го изкарам гол на студеното!Почти всеки ден яде овесени ядки и пие много цитруси.

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Много е относително, гласувах 1 на 6м. но има периоди в които боледува 2 пъти за 1м. има периоди и 6-7м. да не боледува. Проблема ни тук са многото вируси и грипове, обикновенно нещо такова ни събаря.

# 7
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Ще споделя и за моето дете,което е на година и 4 месеца.Досега е имал една хрема,когато беше на 5 месеца и аз твърдо се възпротивих да го натъпча с лекарствата,предписани от личният му лекар,защото отивайки в аптеката да ги купя,прочетох,че нито едно от тях не е препоръчително за деца под 3 годишна възраст(попитах лекаря,ако се появят странични ефекти от лекарствата,които е предписал,кой ще бъде отговорен и той само ме успокои,че нямало да се случи).Посъветвах се с майка си и тя ми препоръча,да го храня с малко по топли от обикновенно храни(в случая давах кисело мляко с по топло чайче и повече чайчета,но без захар)и ако желая да му давам лекарства,а ако не да го мажа по гърдите и гърба с мед и да слагам отгоре мека салфетка(популярно в миналото е било мазането с мед по гърба и гърдите,и залепването на вестник,защото мастилото от вестника също затопля,но не е препоръчително за малки деца,защото е възможно да развият алергия).Майка ми ме посъветва обаче да не прекалявам и с мазането с мед,защото не е благоприятно за малки бебоци,и е възможно да се развият алргии.Слава Богу всичко беше наред и за 4-5 дни синът ми се оправи.Сега в момента малко се опитва да кашля и го отдавам на климатизирането,защото наскоро се прибрахме от топла страна,където живяхме известно време.В момента съм спряла изцяло да му давам млечни продукти,защото те са слузообразуващи(интересувам се живо не само от медицина,а и от нетрадиционна медицина) като съм увеличила дневната му дажба от натурални сокове(когато се роди синът ми си купих "Витал център",който е идеален за направа на сокчета и кашички).Надявам се до няколко дни да се преборим с настинката и всичко да е тип топ.
Биляна бих искала да Ви успокоя по отношение на неболедуването - всъщност това си е признак само на здраве.Четох неотдавна Мария Требен(май така и беше името),която споделя,че деца на които се говори на бебешки език развиват на психическо ниво склонност към по - често боледуване,а каквото и да ни казват бабите и докторите - всяка от нас се радва,когато детето и е здраво и не боледува:о)

# 8
  • Мнения: 2 567
Вече е почти на 10 години и до сега освен от шарка миналата зима и този месец от две инфекции причинени от водата в басейна, където ходи на плуване не е боледувала. Имала е някой друго кихане и отпадане, но с няколко лъжици Калпол се е оправяла. По силно лекарство от него никога не е пила.
Мисля си, че да е така при нея нещата са комплексни.
Въпрос на ген- баща и почти никога не боледува.
Не е ходила на ясла и градина и не и се е разбила имунната система.
Калявам я още от малка. От както ходи да плува не я спирам дори и - 15 да е.
Гледам и храната да и е разнообразна. Не я спирам от яденето на сладки и студени неща, но не и давам и боклуци.

# 9
  • Мнения: 687
Аз не мога да дам еднозначен отговор... От почти година го лекувам само с хомеопатия. За този период сме посетили реално около 3 пъти хомеопат, последно през октомври-ноември. Болестите му не са били нищо повече от хрема, понякога придружена с кашлица от секретите. Не, че и преди това е боледувал особено, но е пил 2 пъти антибиотик при подобни симптоми.
Не го навличам, оставям го да ходи бос, че и гол в къщи (нямаме килими), даже спи гол доста често Blush Яде всичко: на градината супи и манджи, в къщи предимно сухи храни. Яде и обича плодове и зеленчуци, но същото важи и за шоколада и сладките неща. Не го ограничавам от храна. Когато и каквото иска, си хапва. Пие и яде неща от хладилника, както и сладолед и през зимата.
Добавки не давам. Като беше по-малък е изпил 1-2 шишета витамини, малко капсули на аквасорс, но това му беше. Добре си е и без тях Simple Smile

# 10
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз не мога да разбера, казвате, че не боледуват децата ви или изключително рядко, в това число броите ли вирусите и гриповете?

# 11
  • Мнения: 5 468
Ако едно дете стои в къщи, не боледува, ако ходи на ясла - ще се скъса от болести. Има значение, как се гледа то. Моето не боледува, когато си е с къщи (да го пипне някой вирус веднъж-два пъти в годината), когато обаче ходеше на ясла, от болести не се оттърва 6 месеца.

# 12
  • Мнения: 2 567
Аз не мога да разбера, казвате, че не боледуват децата ви или изключително рядко, в това число броите ли вирусите и гриповете?

Поне в нашия случай не е имало вируси или грипове.
Кихане, понякога зачервено гърло(най-вече като е прекалявала със сладоледа) и леко неразположение. Грип не е прихващала и дано не става и за в бъдеще  Praynig

# 13
  • Мнения: 8 999
Не мога да гласувам. Имам две деца. Допреди 2 години боледуваха повече отколкото сега. От миналата зима не са боледували сериозно. Зачервено гърло/хрема преборват за 1-2 дни. Не знам това дали да го броя за разболяване.
Направена им е противогрипна профилактика.
Спортуват (от ноември досега поне два пъти седмично карат зимни кънки - без якета).
Пият и ядат студени неща без ограничение.
Ходят боси вътре и винаги са по-леко облечени от повечето им приятели.
Хранят се нормално: месо, мляко, яйца, зеленчуци, плодове, въглехидратни храни. Ядат сладолед, шоколад и бонбони почти без ограничение - когато поискат.

Само дето моите не спортуват извън дивеенето в градинката.
Трябва да се определи критерий за "боледуване". Аз сополите и зачервеното гърло не ги броя за болести, а за неразположение. От сериозни заболявания, освен от редовните заразни детски болести като варицела, не са страдали.

# 14
  • Мнения: 687
Ако едно дете стои в къщи, не боледува, ако ходи на ясла - ще се скъса от болести. Има значение, как се гледа то. Моето не боледува, когато си е с къщи (да го пипне някой вирус веднъж-два пъти в годината), когато обаче ходеше на ясла, от болести не се оттърва 6 месеца.
Ню, не съм много съгласна. Не мисля, че може да се направи такова заключение. Румен тръгна на 2 г. и 4 мес. на ясла, после се прехвърли на градина. Ами не се е скъсал от болести, надявам се и за напред да е така.
Чела съм през какви перипетии минахте с Гери, но със сигурност не при всички деца е така.
А освен това познавам деца, които си стоят в къщи и пак са постоянно болни...

# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
Аз не мога да разбера, казвате, че не боледуват децата ви или изключително рядко, в това число броите ли вирусите и гриповете?

Аз мисля, че именно за тях става дума. Шарките например е трудно да се избегнат при контакт с болни, дори и ако детето има добър имунитет.

# 16
  • Мнения: 8 505
Ако едно дете стои в къщи, не боледува, ако ходи на ясла - ще се скъса от болести.

В повечето случаи,но не е задължително да е така.Дъщеря ми ходи на ясла вече година,боледува рядко.Противоположното също се среща-дете,което не ходи на ясла/градина,а редовно си лепва по някоя болест.

# 17
  • Мнения: 5 468
Румен тръгна на 2 г. и 4 мес. на ясла, после се прехвърли на градина. Ами не се е скъсал от болести, надявам се и за напред да е така.
Може би е попаднал в група, в която не са водили редовно болни деца и не е имал контакт с много вируси или поне не е било толкова често. Може би и на 2 г. и 4 м., организма е малко по-позаякнал, от този на дете на година и половина (на колкото дадох моето). Знам ли... причина сигурно има. По съм склонна да вярвам, че децата във вашата група са ги гледали по-добре (и лелки и родители), а в нашата е било оле мале...
Аз говоря от моя си опит. Откакто съм я спряла от ясла и стои в къщи, пак играе с други деца по детските площадки, но не боледува. Случва се 1-2 пъти в годината, но в това няма вече нищо страшно.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Противоположното също се среща-дете,което не ходи на ясла/градина,а редовно си лепва по някоя болест.

Моята щерка беше в тази графа. Вечно болна и все в нас си я гледах. Но като й махнах сливиците се оправи детето.


И аз не знам, как мога да гласувам, при положение, че имам 2 деца и те са много различни, в здравословно отношение... или по-скоро - до скоро бяха.
В рамките на допостимото и нормалното боледуват. Даже и по-рядко Wink

# 19
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И моите деца са две. голямата от две години насам не е кихнала, камо ли нещо по-сериозно. Малката се сополиви все по-рядко - май и тя минава в графата "неболедуващи". Смятам ги за закалени, ходят леко облечени, ядат много плодове и зеленчуци.

# 20
  • Мнения: 2 700
Няма да гласувам, защото анкетата сякаш е насочена по-скоро към по-малките деца.
Иначе твърдя, че дъщеря ми е от здравите деца. В яслата се е разболяла 2 пъти, в градината 1-2 пъти годишно. За 2 години в училище - един път.
Умерено калена е. Яде относително здравословна храна. Спортува.

# 21
  • Мнения: 7 821
И моите вече боледуват много рядко. Тази зима като изключим Варицелата, която и двамата изкараха не са боледували. Не караха и грипа, въпреки че не ги спрях от градина и по време на грипната ваканция. Даже хрема са имали веднъж или 2 пъти за цялата зима.
Преди 2 години като тръгнаха на ясла и градина боледуваха доста често по 1 месечно, но за щастие с времето това се случва все по-рядко  и по-рядко. Лекарката ни не е любител на антибиотиците, но са пили няколко пъти.
Опитам се да ги калявам, не ги навличам-винаги са облечени с по-леки дрехи от мен, къпя ги с по-студена вода, ядат/пият всичко от хладилника от бебета, сладолед целогодишно. Иначе храната им е разнообразна, хапват доста плодове, но големия не яде зеленчуци в суров вид. Ядат месо, яйца, мед, но и колбаси, шоколад и бонбони също.

# 22
  • Мнения: 7 106
Тукашна лекарка ми каза, че не е хубаво, че не боледува Rolling EyesВсе пак няма да го изкарам гол на студеното!

Много странно, че лекар го е казал това  Rolling Eyes! Значи на практика излиза, че е по-хубаво да боледува, според логиката на тази лекарка ?!
Учудвам се на твърдението, защото и дъщеря ми никога не е боледувала до сега, даже и хрема не е имала - лека, тежка, средна - никаква! И аз съм прещастлива от този факт. Нашият пък педиатър се радва, че ни вижда само на консултации  Laughing.
Моят мъж има приятел, който остави че никога през живота си не е боледувал, но не знае и какво е главобол даже. Съществуват и такива хора, със здрава имунна система, която трудно я атакуват вирусчета и бактерийки.
Дъщеря ми всекидневно е в контакт с деца - болни, здрави-всякакви. Не мога, пък и не се старая много да я ограничавам в контактите и. В някои случаи даже е неизбежно, защото например племенницата ми в момента е болна, но те пак се прегръщат, целуват и т.н. Как да ги спреш?
Единственото за което се моля е да си остане все така здрава  Praynig, както пожелавам здраве и на всички дечица!

 Във връзка с втората част на въпроса ще споделя, че съм почти маниак по отношение на здравословното хранене на дъщеря ми   Laughing. Избягвам всичко вредно, а наблягам на всичко полезно  Wink и за сега претенции в храненето няма.

п.п. изкарала е една шарка - Рубеола.

Последна редакция: вт, 20 мар 2007, 16:24 от 3ори

# 23
  • Мнения: 54
и моите са две  Grinningголямата я пуснах на година и половина на ясла и неми е боледувала сериозно(хрема , суполи и това е), но когото тръгна на градина ...........първо шарка , после алергия направи и въшки си завъди #Crazy аз чистя по цели нощи (то една коса дал господ  Laughingхем къдрева , хем гъста)акъла ми се беше взел и така 3 седмици издържах накрая направих един скандал и се намери детето с въшките и аз престанах да пощя по цели нощи!Сега не се е разболявала може би от 3-4 години (да чукна на дърво )!Малката тази година я заведохме на море през септември(отпуските тогава се съчетаха)не беше много топло и аз бях много притеснена за малката да не се разболеее , но я лепна една хрема(такива суполи небях виждала #Crazy),лекувах я само с витамин С и есберитокс на капки ! Това и е боледуването за 1 год и 7 месеца ! В четвъртък тръгва на ясла и се моля да бъде здравичка като кака си и да не се разболява Praynigдай боже всекиму здрави дечица за радост на всички  Praynig Peace

# 24
  • Мнения: 5 877
Около веднъж на шест месеца. Случвало се е и веднъж на година, ама айде да не викам дявола.
Ходи на ДГ. Вкъщи ходи боса и гола според критериите на баби и дядовци. Баща ми редовно ми се кара, че не ставам нощем да я завивам. Ядем сладолед през зимата и пием студена вода.
Пусках я на градина, като имаха варицела в групата - дано се зарази и да я изкара. Тцъ.
За да не помислите, че зорлем искам да си разболея детето - плюскаме много плодове, зарзавати, шунки-мунки и кисело мляко. Със сок от моркови се наливаме винаги, когато се сетим и ми се мие изстисквачката.

# 25
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Филип е карал варицела и една вирусна ангина, но това около годинката. От септември насам, кара шести отит, просто съм болна с тия отити.  Confused Когато преборя хремата, не хваща нищо около два месеца. Охреми ли се и не успея ли да разкарам пустия сопол, до 10 дена отит. Аз го водя здрав, пусто ушите му са слабо място.

# 26
  • Мнения: 5 468
Тукашна лекарка ми каза, че не е хубаво, че не боледува Rolling EyesВсе пак няма да го изкарам гол на студеното!

Много странно, че лекар го е казал това  Rolling Eyes! Значи на практика излиза, че е по-хубаво да боледува, според логиката на тази лекарка ?!
И нашата педиатърка веднъж беше казала така. Но може би го е казала, за да ме успокои, след поредното разболяване на моето рохко яйце newsm78. Че какво  по-хубаво от това да имаш здраво дете..., че не се сещам?

# 27
  • Мнения: 6 206
Ядем сладолед през зимата и пием студена вода.

Моят син ходи бос, абсолютно бос вкъщи, колко съм му се притеснявала, сега го оставям...
Посред зима, студени плочки, той ходи чисто бос
Топъл сок връща, не пие, всичко трябва да е от хладилника

Иначе ми е здраво момчето, аз покрай децата се разболявам често и от мен ако прихване, иначе от яслата - не, не се сещам да се е разболял. Тази зима от три мои боледувания, го заразих веднъж. Иначе го броя веднъж годишно, но да не си отварям устата, да не си я хапя после.

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ОФФ  Blush
Каспърче и ти ще си изградиш имунитет... до 1г. и половина - 2 ще си ОК!  Hug

# 29
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не отговорих в анкетата.
Имам две деца - голямото боледува само около грипните епидемии - леко ги кара, само със сиропи; малката е на 1г. и 8м. - боледувала е само веднъж.
За протокола - не им давам никакви стимуланти, витамини, не ги пазя от изпотяване, течение, не ги навличам за да не изтинат. Ако тръгнат да се разболяват ползвам услугите първо на личния лекар и каквото той каже.

# 30
  • Мнения: 641
Откакто е на ясла всеки месец Sad.
Едно по-сериозно боледуване с антибиотик.
Включвам в сметката:  сополи, кашлица, грип и всякакви там вируси, за мен са си болест.
Почти не  яде вредности, не е изнежена.

# 31
  • Мнения: 47 982
моите деца не са боледували сериозно- пневмонии,операции и др.
карали са обаче доста грипове , имали са различни неразположения- например обриви, алергични реакции, няколко пъти разстройство, червено гърло,  и каката е карала варицела
пили са антибиотици, но общо взето  3-4 пъти  голямата, малкия 2-3 пъти досега от както са се родили... ползвам основно личния лекар , не им давам добавки, хранят се нормално, не ги навличам, не спортуват допълнително извън детските заведения, които посещават
гласувах с всеки месец, защото общо взето на толкова време посещаваме личния лекар за по нещичко...

# 32
  • Мнения: 3 089
не е боледувала.
рядко вдигаме Т у нас над 18-9 градуса; не яде особено много разни боклуци, но се случва; ходи боса или по чорапи; яде неща от хладилника - мляко, сок; навън не слагам шапка, 'щото не я трае, но качулка успявам да сложа; шал и ръкавици - не; но пък обича да е здраво омотана, когато спи - дълъг ръкав, пижама, чувал и одеало  Shocked.
чешитче!
да ми е здрава, пък каквато - такава...
след 10 дни тръгва на ясла и тогава ще видим.

# 33
  • Мнения: 239
горе долу 1 път на 6 месеца и то (да чукна на дърво) за сега нищо сериозно.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 867
Аз писах, писах и снощи не съм спала от безумните пристъпи на кашлица на Габриела! Спирам да пиша, че са ми здрави децата.

Започна към 20.00 ч след половинчасов рев от инат. Реших, че кашля заради крещенето преди това. Да, ама продължи цяла нощ. Не помогна нито отворениятпрозорец, нито стоенето в пълната с пара баня. Заспахме чак призори. Днес ще я види педиатър. Освен кашлицата обаче няма никакви други оплаквания. newsm78

# 35
  • Мнения: 7 821
Редактирах анкетата. Сега можете да гласувате по повече от веднъж.

# 36
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Хм, Янита, четох за някаква бактерия, която причинявала само мъчителна кашлица. Без температура, без сополи. Лекувала се само с антибиотик. Развитието и било благоприятствано от меката зима

# 37
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Малката от бебе боледува много често  Cry,поне веднъж месечно.Каката боледува сравнително рядко на 3-4 месеца веднъж и то не сериозно.  Hug

# 38
  • София
  • Мнения: 4 867
Хм, Янита, четох за някаква бактерия, която причинявала само мъчителна кашлица. Без температура, без сополи. Лекувала се само с антибиотик. Развитието и било благоприятствано от меката зима

Къде го чете? Аз съм почти сигурна какво ще каже педиатърът: три дни симптоматично лечение и ако не помогне - антибиотик. Въпросът е за симптоматичното: потискащо кашлицата или стимулиращо отхрачването да бъде newsm78

# 39
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Във вчерашния Труд го пишеше. За кашлицата мисля, че бяха писали Тавипек. Ама не ми вярвай много, хич не помня имена на лекарства ooooh!

# 40
  • Мнения: 3 740
янита, да не те плаша, но точно такава кашлица мъчи Сашко цял месец през януари. Много мъчителна, със задушаващи пристъпи, като коклюш. Нищо от известните ми бабешки средства не помогна, макар че друг път са давали добър ефект. Нито от тавипек, нито от мукосолван, нито от хюмекс /така ли беше? newsm78/ имаше полза. Оправи се едва след втория антибиотик. А по принцип от години не е боледувал истински.
Дано вашият случай не е нашият.

# 41
  • Мнения: 7 474
Ако си стои в къщи не боледува, ако е на градина - непрекъснато  Tired
Как да гласувам  newsm78

# 42
  • София
  • Мнения: 2 249
Започна към 20.00 ч след половинчасов рев от инат.

Яни, ма тя може да плаче Wink?! Аз по-весело същество не познавам Simple Smile.

За кашлицата - нали и друг път е кашляла без придружаващи оплаквания - ще й мине бързо бързо Simple Smile.

п.п. Снощи разбрах, че с баща й сте в списъка поканени за рождения й ден Laughing.

# 43
  • Мнения: 106
Преди да я пусна на ясла, веднъж зачерви гърло за година и 4 месеца. След това започнаха хреми, кашлици, червено гърло. Юни и юли влизахме в болница с гнойна ангина и вирусна пневмония. Февруари пак направи пневмония. Давах всевъзможни имуностимулатори, но продължава да боледува често. Не я навличам, хапва си добре, разнообразна храна, обича ябълки и сладко. Но това е положението.

# 44
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
zorata ако ми позволите да се включа с нещо нетрадиционно бих споменала "Аюрведа" - това е древна индийска система на лечение не само на следствието(болестта),както често прави официалната медицина,а лечение на причината.В "Аюрведа" се казва,че причината първо се ражда в ума на човека.Причина за пневмония се посочва - "човек страдащ от пневмонии,от някъква страна не се чувства достатъчно обичан".Моля Ви не приемайте думите ми като критика или нещо подобно към Вас и Ваши близки!Ако имате и друго дете,напълно вероятно е боледуващото дете да разбира на подсъзнателно ниво,че обичате и него толкова,колкото и другото дете,а да иска повече любов за себе си(да иска или да се нуждае от повече любов по една или друга причина).

# 45
  • Мнения: 967
До 1год и 2мес. не беше боледувал никога - дори и хрема. След това започна хреми и кашлици от време на време, но нищо серизоно.
До момента е боледувал 3 пъти по-сериозно - бактериални инфенции с лечение от антибиотици. По-сериозни болести от тези не сме имали. Ходи на ясла от 1год и 4 мес., но сметнете - за година и половина в яслата боледувал е 3 пъти. Не мисля, че това е много. Не съм съгласна, че ходенето на ясла увеличава болестите.
 Децата не боледуват единствено, ако са изолирани, а дори и да си ги гледате вкъщи, а не на ясла изолирате ли ги? Каква е разликата дали ще е сред деца в яслата или ще е сред деца в компанията на майка си и нейни приятелки с деца?
А ако все пак държите децата си в изолация, само за да не боледуват, то мисля, че това би навредило сериозно на социалното им и психологическо развитие. Е има и много болнави деца, при които наситина само изолацията е решение, но както виждам повечето тук споделят, че децата им не боледуват често, което е много хубаво  Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 4 867
Иве, веселото същество може да бъде и ужасен инат. Реве рядко и ако не е от наранена гордост, ще е от безсилие. Невероятно магаре може да бъде!
Мислех, че е надраснала онези кашлици, заради които ни наплашиха с астма и какво ли не още. Отдавна не се беше случвало.

А за рождения й ден - да в списъка сме, макар че аз съм записана като Rни  Mr. Green Странното е, че това е списък за празненството в детската градина  newsm78

# 47
  • Мнения: 421
Ако си стои в къщи не боледува, ако е на градина - непрекъснато  Tired
Как да гласувам  newsm78

и моята красавица е така...Преди операцията на третата сливица нямахме хрема, която да се лекува без АБ...като тръгна на градина за 2 месеца изпи 5 АБ и аз естествено я спрях..Оперирахме сливицата и се закрепи здрава...Но с тръгването на градина пак започна да боледува..единстветата разлика е че сега по-рядко стигаме до АБ..не мога да гласувам в анкетата ама поне се оплаках...

# 48
  • Мнения: 93
Може би е попаднал в група, в която не са водили редовно болни деца и не е имал контакт с много вируси или поне не е било толкова често. Може би и на 2 г. и 4 м., организма е малко по-позаякнал, от този на дете на година и половина (на колкото дадох моето). Знам ли... причина сигурно има. По съм склонна да вярвам, че децата във вашата група са ги гледали по-добре (и лелки и родители), а в нашата е било оле мале...

И ние сме така - като ходи на детска боледува на всеки 2 седмици (вдига темепратура). Понякога минава за 1-2 дни, понякога е много тежко и трябва да пие антибиотик (от ноември до февруари е пил три пъти антибиотик).

А като не ходи на градина не боледува. До 1 година го гледахме вкъщи и изобщо не беше боледувал.

И аз мисля, че всичко идва от градината. Обаче в неговата група има още 9 деца и никое от тях не боледува толкова често.

Питам се къде бъркам аз? Защо е по-податлив на вируси от другите деца? Яде си нормално, давам му Саностол (полза никаква!), доскоро и боров мед му давах (докато не прочетох, че бил канцерогенен), кърмя го още сутрин и вечер, като е добре ходи на разходки всеки ден, винаги е топло облечен. И пак е непрекъснато болен...

# 49
  • Мнения: 46 516
Боледувала е веднъж на 1г. и 2м.- вдигна Т и кашляше.

Иначе изкара една шарка- Розеола и вируса с повръщането, когато беше епидемията.

Антибиотик не й е изписван.


Ходи леко облечена.
Пие само студено, включително с лед.
Захранена е късно, приема много плодове.
Много рядко яде тестено, пържено и подсладено.

# 50
  • Мнения: 4 668
Отговорих с предпоследната опция - " по - рядко " !
Досега се е разболявал 2 пъти ! Единият път се наложи антибиотик !
 Смятам , че е доста здрав !

# 51
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Боледува. Много. Гласувах веднъж месечно. Изпила е един куп АБ, два пъти сме лежали в болницата... Нерви не ми останаха вече  Close

# 52
  • Мнения: 3 342
Питам се защо толкова се набляга на пиенето на студено. Това начин на закаляване ли е? Thinking
Това, което съм чела, е, че всяка твърде гореща или твърде студена напитка е като шок за организма. Най-добре е да се пият течности със стайна температура.
Аз лично никога не пия каквото и да било от хладилника. Не позволявам и на децата си.

# 53
  • София
  • Мнения: 4 867
Питам се защо толкова се набляга на пиенето на студено. Това начин на закаляване ли е? Thinking
Това, което съм чела, е, че всяка твърде гореща или твърде студена напитка е като шок за организма. Най-добре е да се пият течности със стайна температура.
Аз лично никога не пия каквото и да било от хладилника. Не позволявам и на децата си.

Защото масово баби и майки се страхуват, че възпаленото гърло произлиза от яденето и пиенето на студено и се започва едно затопляне и претопляне, близане и разтопяване на сладолед и т.н.

# 54
  • Мнения: 3 506
И двамата (откакто са навършили 6-7 месеца) боледуват един път на две седмици до 1 път на 2 месеца в зависимост от това с колко (болни) хора контактуват. Според американските стандарти са в норма Laughing
Гледам да се хранят здравословно; да са на въздух почти всеки ден; не ги ограничавам за пиене/ядене на студено, ходене голи/боси, игра в/със студена вода; да им осигурявам психо-емоционален комфорт, доколкото е възможно; да ги лекувам с минимум илачи. Въпреки това имат ли близки контакти с болни, в повечето случаи веднага прихващат...

Общи условия

Активация на акаунт