Имат ли право да ме глобят?!

  • 4 550
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
Нямам думи за тези хора - контрольорите #2gunfire
Преди години, дъщеря ми е била  на 5 години, зимата при това тя беше с температура и  много болна Rolling Eyes Качваме се в рейса и сядаме, а бяхме на 3 спирки и онзи "контрольор" се качва и право към нас аз му казах, че нямаше никъде билети вижда, че съм с дете и започна да ми прави страшни скандали Close Twisted Evil Но нито му платих, нито слезнах bowuu Простотията няма граници Sick

# 16
  • Мнения: 17 546
Евала Lennie! Ти трЕбва или да си контрольорка или да не си У ред! Контрольори стават мухльовците, дето вкъщи жените им ги бият по главите за щяло и нещяло, та по грАДСКИЯ транспорт да си практикуват "мъжествеността" и тези на които ръчичките са им "у гъзО заврени" та не могат нищо друго НОРМАЛНО и смислено да работят!

# 17
  • Мнения: 343
ами имал е право да те глоби, защото в момента на проверката си била без билет.
останалото са интерпретации.



това за 'безплатната спирка' къде го пише?

Пише го в наредбата, която я има разлепена във всички превозни средства на градския транспорт.
Няма такъв филм като безплатна спирка, но пътникът има право да си продупчи билета ДО следващата спирка. Тоест, билетът може да ми е в джоба, аз да се помотая малко (може да не нацеля точният джоб от първия път, все пак...), но ако го продупча преди да е спрял на следващата спирка, никой няма право да ме глобява!
Аз не мразя контрольорите, и те не са станали такива от добро, опитват се да си изкарат хляба хората, но това не оправдава арогантното поведение на някои от тях и неспазването на правилата.
А мога ли да попитам защо почти всички контрольори подминават циганите все едно са невидими?

# 18
  • Мнения: 240
Как така "слизай"!? А след като си плати глобата дадоха ли ти билет/на стойност 7 лв/? Плащаш си, дават ти билета и продължаваш с превозното средство, не пеша! Naughty
Когато ползвах активно ГТ имах доста случки с контрольори, веднъж една лелка се заяде с мен, че съм с нередовен билет, защото перфораторът не дупчеше, а смачкваше, та след като категорично отказах да плащам глоба ми заяви: "А бе, ти за к`ва се мислиш?! `Наеш ли колко по-убаво момиче си имам вкъщи!" newsm78
Случвало се е и да съм напълно нередовна и доброволно приемам да си платя, а контрольорът ми продаде обикновено билетче от 0,50лв/тогава/ и най-любезно ми го продупчи! Flutter

# 19
  • София
  • Мнения: 1 105
Не са имали право, разбира се. Аз не бих платила! Разправяла съм се така с контрольори, дори в случая аз не бях правата, но никога не съм плащала глоба. Давам си личната карта, пишат ми акт и така. Някои са свестни, други са истински гадове. Случвало ми се е и шофьор да не иска да ми продаде билетче, защото стотинките ми били много дребни (т. е. преобладаваха жълтите, а бяха точно 0,80 стотинки) и той не можел да ги брои. Много се надявах тогава да се качи контрола, ама не се, за съжаление. Щях да ги посъветвам да предложат на управата да провежда кратък курс по броене на водачите, само до 100, за да не се получават такива изгъзици. Ама карай, няма за какво да се ядосваш вече.

# 20
  • Мнения: 4 916
Няма правода те глобява  #Cussing out преди следващата спирка - за толкова е разчетено времето, че човек може да си изваде билетче от джоба или да си купи, да намери перфоратор, да си пробие път с лакти до него и т.н. Иначе и аз щях да се развикам   #Cussing out

# 21
  • Мнения: 1 418
Освен това с карнетката за глобата имаш право да пътуваш цял ден.
Сега незнам дали има дати на тях,но преди нямаше,и един съсед все напираше да го глобят,защото с този талон си пътуваше всеки ден без проблем.
БИлети изобщо не дупчеше(до следващото увеличение).

# 22
  • Мнения: 4 916
Освен това с карнетката за глобата имаш право да пътуваш цял ден.
Сега незнам дали има дати на тях,но преди нямаше...

Яко!  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 1 022
Лиске, ти возила ли си се скоро в софийския градски транспорт да видиш какви мъжове са контрольорите?  Crazy

Мутриииии

# 24
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А някакъв документ за глобата имаш ли?
А легитимира ли се контрольорът?
Пусни оплакване.

Добре, че при нас билети се продават от специален човек в автобуса и няма как някой да не получи билет. Контрольори нямаме.

# 25
  • Мнения: 60
Според мен нямат никакво право да те глобяват. Защото по правилник имаш правото на една спирка след качването ти да си приготвих билета и да си го продупчиш, след изминаването на тази спирка вече си в нарушение. Но и ти до някъде си си виновна , аз ако бях на твое място въобще така доброволно нямаше да си дам парите а щях да се разправям. Може би затова и не се качвам на градски транспорт вече ,защото ми е писнало от циганията , мръсотията и простаците който се водят за контрольори .

# 26
  • Мнения: 2 229
Lennie, това беше точно каквото ми каза контрольорът. Grinning Аз го разбирам, но все пак да беше проявил малко разбиране (и здрав разум) - аз като се качвам да не би само за контрольори да се оглеждам, че да го забележа веднага?! Правилото ако е дума по дума такова е тъпо...

А около 10 минути след като си тръгнах се усетих че даже билет за глобата не ми даде. Mr. Green Защото аз си тръгнах обидена, без изобщо да се сетя, а ходих пеша до нас от яд просто, псувайки под мустак, несправедливостите на живота. Grinning Лична карта ми иска, но аз така или иначе нямах...

Това за безплатната спирка къде го пише? И че няма право да ме води до районното, щот и за това прояви желание? Grinning

Охх спирам да пиша, че само се ядосвам колко съм ТЪПААААААААА. Joy Joy

# 27
  • Мнения: 188
Нямали са право. Трябвало е да се разправяш.

Аз не съм се качвала на градски транспорт от почти 10 год. - качвам се само когато колата е на ремонт.
Така преди години една сутрин се качвам в автобуса и малко преди спирката на която трябва да сляза се качва контрольор. Давам му билета си той го изпуска и след като го вдига ми вика "Този билет не е от тука" а тогава беше модерно това с пачките с билети и той решил, че може да ме мине. Ама аз като се развиках, и той започна да ме напада, дойде ми спирката и тръгвам да слизам а той като ме хвана и задърпа, аз така побеснях, че му викнах "Какво сега ще ме биеш ли?" и му избих ръката и си слязох.
По принцип съм спокоен човек и не обичам да се разправям, ама най-мразя да ме правят на маймуна.  #Cussing out

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Ето ви наредбата за ГТ

http://www.skgt-bg.com/Regulations/1.htm

За безплатна спирка никъде не прочетох

# 29
  • Мнения: 4 195
При наличие на най малко двама свидетели, могат да ти съставят акт, да те глобят и тн, но можеш да обжалваш в 7 дневен срок, абе ох ядосах се, защо си си платила:(

Общи условия

Активация на акаунт