забременяване след конизация!!??

  • 7 055
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 475
Някоя от Вас дали е забременявала  след конизация и как е протекла  бременноста и износването на бебето, а след това и самото раждане???
Много силно ме вълнува този въпрос, а информация почти от никаде не намирам! Sad

Последна редакция: ср, 13 юни 2007, 09:09 от Верити

# 1
  • София
  • Мнения: 2 381
Виждам, че 20 души са видели темата и никой не е отговорил.
През лятото,след моята биопсия, когато не беше ясно - конизация или лазер, четох, че трябва да минат 6 м. след операцията преди евентуална бременност.

# 2
  • Мнения: 1 475
да това е така на мен ми беше направена юни месец 2006г , но ми бе казано 1год  да изчакам , като на всеки 3 мес се прави цитонамазка, засега след  3 контролни цитонамазки всичко е ок и мисля  след 4-тата цитонамазка, която ще е юни да пробваче за бебче! Но абсолятно никаде няма инфо как протича една бременост, тъй като си със скасена шийка, има ли някакви рискове, дали раждането е по нормален или със секцио начин??? В нета се рових доста, но пише основно за конизацията , но няма нищо по въпроса за забременяването след нея! Въпроси който вълнуват доста жени предполагам???!!!!

# 3
  • Мнения: 533
Аз съм с конизация, правена декември 2005г, лекарката ми каза, че мога да започна опитите за бебе след 1г. Нямах никакви проблеми със забременяването, стана на 2м (за съжаление се оказа кухо яйце, не мисля, че има връзка с горното). По тези проблеми  си пиша с една съфорумка Emoli, успешно износила и родила със секцио. От нея знам, че скъсената шийка създава проблеми, надявам се тя да се включи по темата.
А иначе, аз като бях забременяла, д-ра ми каза, че евентуално ще се наложи сeрклаж м/у 14 и 16 г.с. и ще трябва да лежа в къщи. За раждане се препоръчва секцио, за да не се травмира допълнително шийката.

Последна редакция: чт, 22 мар 2007, 09:13 от Veniti

# 4
  • Мнения: 179
Виждам, че 20 души са видели темата и никой не е отговорил
Е, да защото практически въпросът е към вече родили след конизация.
Иначе сама по себе си конизацията не пречи:
Да - забременява се;
Да - има риск от аборт;
Да - ражда се със секцио само;
Трябва или не серклаж, преценява лекарят ...
Дай Боже тези с конизация да можем да опишем подробно всички стъпки  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 7 716
Лекарят е този, който ще прецени дали и кога можеш да правиш опити за забременяване. Обикновено се прилага серклаж и после секцио.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 381
А какво е серклаж?  Embarassed

# 7
  • Мнения: 1 441
А какво е серклаж?  Embarassed
"Зашиване " на шийката.   Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 7 716
Не се страхувай. Прави се често  при скъсяване на шийката и спасява доста бременности. Прави се с упойка.

# 9
  • Мнения: 44
Перодът на изчакване е различен и се определя от лекаря.Аз трябваше да чакам 6 м.Направих аборт в началните седмици,но това няма нищо общо с конизацията.На последния ми контролен преглед при доц.Попова много подробно обсъждахме проблема и според нея много често дори не се налага серклаж.Всичко зависи от състоянието на шийката след конизацията.

# 10
  • Мнения: 1 475
Перодът на изчакване е различен и се определя от лекаря.Аз трябваше да чакам 6 м.Направих аборт в началните седмици,но това няма нищо общо с конизацията.На последния ми контролен преглед при доц.Попова много подробно обсъждахме проблема и според нея много често дори не се налага серклаж.Всичко зависи от състоянието на шийката след конизацията.

Би ли ми казала  как мога да се свържа с доц. Попова и дали тя се занимава с проследяване на бремеността при пациентки претърпели конизация! Тъй като моя лекар си е онкогинеколог-хирург и не ми се вярва да се занимава с това?

# 11
  • Мнения: 44
Тя също е онкогинеколог хирург и не проследява бременности.Иначе можеш да я намериш всеки ден в 5-та градска болница,пусни търсачката и има координати и на частния и кабинет.Ако не се справиш,пиши ми на лични.В момента просто телефоните не са в мен.

# 12
Гинеколожката,която ми препоръча конизация (имам 1-2 степен на дисплазия) ми каза, че нямало никакви трудности за забременяване и за раждане след това.
Даже ми каза да помисля за забременяване след операцията!!!Само не разбрах защо е препоръчително, може би за да се предотвратят нови проблеми с шийката на матката?

# 13
  • София
  • Мнения: 2 381
Защо конизация за първа към втора степен isobel ? И аз бях така преди 1 г., но минах само с лазерно изгаряне при това дисплазията се е била разпростряла доста нашироко в шийката ми.

# 14
  • Мнения: 2 422
А какво е серклаж?  Embarassed
"Зашиване " на шийката.   Heart Eyes
Не се ли прави когато има бременост Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт