Мили татковци и мами да ви питам аз ли не " сьм добре"

  • 4 520
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 620
Първо ако има радост при теб stefani83 - Едно голямо ЧЕСТИТО Heart Eyesот мен!Желая и на двама ви с бебчето най-вече здраве и късмет!

Малко късно се включвам,но да те успокоя и аз-не само твоя мъж е такъв.На мен също ми се отговаряше "Аз ходя на работа!" и трябваше да подразбирам,че с това задълженията му се изчерпват,ако може да не го ангажирам с нищо друго.Нямам ясен
спомен дали беше преди или след като родих,ама то и няма значение.Важното е ,че този тип разсъждения е валиден за много мъже. Confused
Съвет как да подходиш не мога да ти дам... и аз съм от тези дето смятат,че за очевидните неща не е необходимо подсещане Sunglasses Wink

Успех ти желая,дано се оправят нещата....и бъди твърда Peace

# 31
  • Мнения: 753
Има страхотни мъже - те стават страхотни татковци.....трудно се намират, всичко е съдба, или всичко зависи от нас, но като знам как на двата пъти бях заблудена, трудно е ....

Има и мъже прасета - те остават големи прасета, съжалявам че в такъв момент си го разбрала, а не по рано..

не си луда....много си добре.... ако имаш друга алтернатива, бягай, той не заслужава и секунда твоето присъствие, а даже и детенце...

Успех, а за такива прасета - аз съм женския вариант на куче

# 32
  • Мнения: 448
Първо-ако вече си родила-ЧЕСТИТО!Да ти е живо и здраво детенце!  bouquet
За голямо съжаление съществуват и такива мъже.Ако още не си говорила с него,моля те ,направи го скоро.Много се съмнявам да го промениш,защото е въпрос на възпитание,но поне малък напредък можеш да постигнеш.Прецени за себе си струва ли си жертвата,защото за мен ти правиш жертва като си с него.Успех!

# 33
  • Мнения: 364
Явно момичето няма нет у дома! Надявам се, че е родила безпроблемно и всичко с бебо е наред!  Praynig
Дано се справи със ситуацията, че е много объркана милата! Praynig
  bouquet  bouquet  bouquet

# 34
  • Мнения: 168
Уж нямаше да пиша, ама не устисках. Моят мъж също така разправяше в началото - щял да спи в хола, защото ходел на работа и имал нужда от почивка, а на мен това ми била работата - да гледам детето. Ами говорих, обяснявах...все неговата си знаеше - почивка, та почивка. ОБАЧЕ! Роди се детето и нещо не му се спеше в хола! Викаше, че иска да си е при нас и така. Бременността ми също като на авторката на темата беше лека и той май много, много не разбираше какво става, че може да ми е трудно в някой моменти и т.н. И наистина не ми е било тежко или некомфортно нещо, но аз си казах, че ако през бременността си не се поглезя...кога тогава. И си го карах в прав текст да прави това и онова. Като не се сеща сам мъжа ти кажи му нещо от сорта на " Айде да простреш, че нещо ми прищипа еди кой си нерв и ме боли кръста ужасно" или "Отпаднало ми е нещо, това нашето бебе направо ми изпива силите докрай". Пък ти си се чувствай добре, не допускай да се превръщаш в слугиня понеже ти е безпроблемна бременността! Ами той нали затова ти е мъж, нали татко ще става, като е решил да е семеен трябва да си поеме задълженията и да се грижи за вас. Дано му дойде акъла в главата като се роди детенцето. Дано се умили като го види и проговори в него бащинският дълг!!! Аз още като се върнах от родилния дом усетих страхотна промяна в мъжа си. Не ми даваше да ставам даже. Като види, че се надигам и ме питаше къде тръгвам, ако не било до тоалетната да ми донесе каквото трябва.
Искрено се надявам да има промяна и при вас! Леко раждане ти желая и дано се оправят нещата!   bouquet

# 35
  • Мнения: 966
лоша работа дано се оправят нещата и да разбере че трябва да помага и да уважава жена си.Аз нямам проблеми с моя той сам се сеща,а когато забравя го подсещам.Това че той носи парите няма значение вие сте семейство и са общи.Ние пазаруваме заедно в почивните дни с колата.Така всеки казва какво му се яде и никой не мъкне чанти.Бебето също е с нас Grinning
Успех и не забравяй да го подсещаш за задълженията или просто забрави да пуснеш пералнята някой път или да сготвиш Wink

# 36
  • Мнения: 1 353
 Не знам какво да те посъветвам, защото не бих търпяла подобно поведение, особено ако ми тежи. Аз бях със сравнително нормална бременност само в края имах малко болки. Стоях си вкъщи през цялото време. Не съм пазарувала защото Краси ми се караше като нося тежко. Дори и кола от 2л. не даваше да вдигна, но постигнахме консенсус.
 Трябва да поговориш с мъжа си защото ако не го направиш на време по нататък ще е късно и промените няма да ти харесат

# 37
  • Мнения: 1 465
Стефани, ама какъв е този мъж? От къде го намери? Какво му хареса?
Ами не знам как да ти помогнем - освен да направим тук една анкета кой съпруг какво върши вкъщи(ама обективна да е Naughty) и да му покажеш резултата. Та да си избере поне някоя друга дейност, с което да ти помага вкъщи. Защото и другите мъже работят и сигурно се прибират уморени, но помагат и на половинките си.
 И никакво мълчание. На него така му харесва и му изнася. Предлагай му от време на време да ти помогне с нещо - учтиво, с нормален тон, но никога не мълчи ако имаш нужда от помощ.

Последна редакция: нд, 01 апр 2007, 18:24 от Pollia

# 38
  • Мнения: 31
i moj maz e takav,ne pipa ni6to v ka6ti.spomnjm si kogato blezna4etata se sabuzdaxa ve4er se 4udex kakvo da pravj ,kak da gi naxranj.toi samo kazva 4e rabotel i trjbvalo da si po4iva.takav si ostana ne mi e xubavo ,no takav sam go izbrala.mai xorata trjbva da pozevejt zaedno pone godina i posle da se zenjt.e  kolkoto i da prekazvame ne6tata ne se promenjt.dano da po4na rabota ,da go ostavj da gi pogleda 4e da vide kakvo e.vse mi razpravj ,kakvo se oplakva6 po zjl den stoi6 i pak si nedovolna.zabrVEX DA VI KAZA 4E ZIVEEM V 4UZBINA I NJMAM POMO6 OT NIKOI,NO SE SVIKVA.



Ekcnpec: Моля, пишете на кирилица...!

Последна редакция: ср, 04 апр 2007, 01:16 от Ekcnpec

# 39
  • Мнения: 455
Незная дали може да ти помогне който и да било съвет в този момент............ Трябва сама да намериш правилното решение на проблема си. Мога само да ти препоръчам да опиташ да поговориш с него, поне, що се отнася до родителските му задължения в бъдеще. Опитай се да му обясниш, че това дете не си си го донесла в зестра или не ти се е паднало в наследство от някъде. Другите неща едва ли ще промениш с каквито и да било разговори, действия или бездействия. Тя майка му, навремето, като не го е научила - ти ли ще го научиш какво да прави у дома! #2gunfire
Успех!  bouquet

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Ако си знаеш приоритетите тропаш с крак и това е положението. Ако пък нямаш такива, навярно си с него заради кинтите.

# 41
Това е кошмар!!!!!Не го допускай после ще страда и детето!!!!! Praynig baby_neutral

# 42
  • Мнения: 2 821
И като се роди детето? Аз най-трудно свикнах с това, че когато ми потрябва нещо немога да отскоча до магазина да си го набавя. Мъжът е подкрепа в такъв момент...пазаренето е най-малкото, което трябва да прави за теб.

# 43
  • Мнения: 4 451
Още от сега си го подготви изобщо да не си създава илюзията, че като се роди бебчо, щял да спи в хола. Това дете ти да не би да си си го донесла от вас? То е и негово, така, че работи, не работи, ще трябва да помага. А твоето не е ли работа? Ти да не би да си "клатиш" краката по цял ден? Ами като се роди бебо, ще си толкова изтощена, че определено ще имаш нужда от помощ. Кой ще ти помогне, ако не той? И изобщо как ще разбере, че е станал баща, ако не смени поне един памперс?

# 44
  • Мнения: 711
Направо не ти завиждам. Аз съм в 5ти месец бременна. Спрях да ходя на рабора щом разрах, че съм бременна тъй като карах тежка бременност в началото. Мъжът ми не е спрял да ми помага. Дори се чуствах кофти понеже аз по цял ден лежа, а той  като си дойде от работа ходи на пазар, дори се е случвало да сготви когато ми е било много зле и т.н. Надявам се като се роди бебока да продължава да е така, защото знам, че наистина без него няма да се оправя. Ако бях на твое място аз нямаше да си мълча въобще. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт