Корнфлейкс за отслабване?

  • 14 763
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
И такова имало...днес в Метро видях. Даже два вида.
Единия май Келогс - с рекламен слоган '1 размер на дънките по-малко само за 2 седмици'...
Много-много не се зачетох, но отгоре погледнато ми се видя така: ядеш 2 седмици корнфлейкс (вероятно веднъж на ден) и смъкваш един номер...
Рапорт даден. А който ги е пробвал, ако обича да сподели  Whistling

# 1
  • Мнения: 269
За отслабване корнфлейкс? newsm78 По-скоро мюсли, овесени ядки.. Wink Чувала съм за такава диета-само на мюсли и кисело мляко, много се отслабвало. Аз хапвам през деня, като няма време за друго, поне знам, че е полезно и засища Peace

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
За отслабване корнфлейкс? newsm78 По-скоро мюсли, овесени ядки.. Wink
Е, де Laughing

Корнфлейкс като корнфлейкс беше на външен вид - в кутия, както си му е редът. Иначе в моите представи по-диетично е мюсли примерно, или споменатите ядки - овесени, елдени... Затова и се учудих от обещаното на кутията... Rolling Eyes
Но не си я купих Crossing Arms и сега ме гризе любопитството...някой пробвал го да сподели, а?

# 3
  • Мнения: 5 577
Му, ти си маниачка. Опитай първо с Активия.  Peace


Сериозно, изобщо не знам за какво говориш, но исках да се включа в темата.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Верж, аз с такива неща не отслабвам - като житейски принцип Grinning
Но съм безкрайно любопитна да видя има ли пробвали ги и с какъв ефект.

# 5
  • Мнения: 274
а за нестле Фитнес какво мислите? на мен мн ми харесва обаче се си мисля че не е за отслабване и сега съм на точковата диета и не знам за колко точки да го броя...

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Ммм, вкусен е. Има фибри - като изключим това, не мисля, че има кой знае какъв диетичен ефект. Сега, че трябва с нискомаслено мляко и бла-бла - е отделен въпрос...
Не им вярвам аз... и освен това детето редовно ми подяжда кутията с фитнеса, не успява да се свърти достатъчно дълго, че да видя какво ще стане, ако това закусвам...(ако закусвах Mr. Green)

# 7
  • Мнения: 266
Да има такъв на келогс и се казва Special K. Пишат, 4е трябва да се яде сутрин и ве4ер, а на обяд нормална храна. На мен много не ми се вярва обаче newsm78

# 8
  • Мнения: 597
Вси4ките съм ги яла...може би поне 20 вида съм опитвала...изобщо не се  отслабва ,а се дебелееееее....Тук много ги хапват,във всяка къща има шкаф за вси4кте им сириълс- то същото.Има някои от тях,които са много вкусни,но те са вътре и с плодове,и ядки..Хубавото е,4е са пълни с витамини,НО ние говорим за отслабване нали? Последният път,когато тотално се убедих,4е голяма грешка съм направила,беше..след стриктна диета с,която отслабнах доста..реших,4е ве4е е време да разнообразя менюто си с нещо здравословно..и реших да е сутрин сириълс..И на мига кантара по4на да ска4а нагоре...не си купувайте!! За децата ви-е ОК,защото те растът и е полезно,тук даже и в сух вид си го хапват.И да добавя...коли4еството за 1  порция,е много малко,а препоръ4ителното мляко вътре трябва да е най много 2% масленост..а защото е вкусно,най 4есто вси4ки си слагат на око...а на диетуващите о4ите са големи,нали знаете? Просто забравете всякакви такива и подобни докато отслабвате.Мнението ми е от гор4ив опит...Същото се отнася и за всякакви десерт4ета от сорта на Корни,колкото и да пишат,4е са диети4ни,или с много малко карбохидрати/въглех/...дрън дрън...даже и да е така,не го правете...

# 9
  • Мнения: 750
Нее, хора, моля ви...! Стига с тия флейксове и щуротии. Не, не се отслабва от тях. Пак някой печели на нашия гръб. Не ща да ги гледам вече- една камара глупости, и от всичките все се слабее. Хапвам такива работи понякога. Харесвам някои видове. Ама да жръбам сутрин и обед... мерси. Стига! Баста!

# 10
  • София
  • Мнения: 35 943
Вси4ките съм ги яла...може би поне 20 вида съм опитвала...изобщо не се  отслабва ,а се дебелееееее....Тук много ги хапват,във всяка къща има шкаф за вси4кте им сириълс- то същото.Има някои от тях,които са много вкусни,но те са вътре и с плодове,и ядки..Хубавото е,4е са пълни с витамини,НО ние говорим за отслабване нали? Последният път,когато тотално се убедих,4е голяма грешка съм направила,беше..след стриктна диета с,която отслабнах доста..реших,4е ве4е е време да разнообразя менюто си с нещо здравословно..и реших да е сутрин сириълс..И на мига кантара по4на да ска4а нагоре...не си купувайте!! За децата ви-е ОК,защото те растът и е полезно,тук даже и в сух вид си го хапват.И да добавя...коли4еството за 1  порция,е много малко,а препоръ4ителното мляко вътре трябва да е най много 2% масленост..а защото е вкусно,най 4есто вси4ки си слагат на око...а на диетуващите о4ите са големи,нали знаете? Просто забравете всякакви такива и подобни докато отслабвате.Мнението ми е от гор4ив опит...Същото се отнася и за всякакви десерт4ета от сорта на Корни,колкото и да пишат,4е са диети4ни,или с много малко карбохидрати/въглех/...дрън дрън...даже и да е така,не го правете...
Подкрепям. Peace
Опитвала съм всичко от овесени ядки и мога най-отговорно да заявя, че се дебелее. Въпреки това продължавам да ги консумирам защото съм им фен и са много полезни, но винаги се ограничавам.
Мюсли ям по най-нискокалоричният начин приготвено и винаги определено количество /все  ми се яде още/. Wink

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Е, не... чисти овесени ядки определено са диетични. Имам претенции да съм пробвала и да знам. Най-малкото простата сметка, че в 100 гр ядки има ок. 400 калории, а за една порция овесени ядки трябват 30-50 грама (набухват тройно) - дава представа.

Тук говорим за изкуствено преработени флейксове с добавена захар или други подсладители - за вкус, с намалени въглехидрати, набухватели и ала-бала...

# 12
  • Мнения: 750
Бу е права. Овесени ядки чисти е едно, също и елдата, друго си е флейксовете...

# 13
  • Мнения: 597
Добре де..и как ги ядете овесените ядки?Само с вода? Ама те и на КОрнфлекса калориите не са много,ако гледаш какво пише....Само ще ви напомня нещо,може би някои мами ще се сетите...КОгато бебетата са малки,препоръ4ват им кисело мляко разредено с овесена вода 2 към 1,така ли беше?+ малко захар разбира се...Помните ли го този момент? Защо то4но овесена вода? Защото е полезно, с което съм съгласна,и защото се наддава...Това даваха докоторите,когато нямаш кърма,и нямаше едно време разни формули на парах в кутии,най големият лукс беше банановата каша,и то с връзки...Извинявайте,4е говоря като някой птеродактил,ама е истина...

# 14
  • Мнения: 750
Pinki, пробвала ли си да караш на овесени ядки с вода?

# 15
  • Мнения: 597
Не не съм. Аз по принцип не ги оби4ам да ти кажа,може би затова даже не ми е минавало през ума.Аз затова и попитах по горе,как ги ядете,само с вода ли? не знам защо,но даже са ми гадни,опитвала съм,само колкото да ги опитам..това си е въпрос на вкус,има хора,които много ги оби4ат..знам,4е са полезни,ама не ги искам...А да карам само на това,както си ме питала? Ох,леле,е тогава ще отслабна,няма на4ин...или ще ги заоби4ам от пусти глад..знам ли.. Rolling Eyes

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Добре де..и как ги ядете овесените ядки?Само с вода? Ама те и на КОрнфлекса калориите не са много,ако гледаш какво пише....Само ще ви напомня нещо,може би някои мами ще се сетите...КОгато бебетата са малки,препоръ4ват им кисело мляко разредено с овесена вода 2 към 1,така ли беше?+ малко захар разбира се...Помните ли го този момент? Защо то4но овесена вода? Защото е полезно, с което съм съгласна,и защото се наддава...Това даваха докоторите,когато нямаш кърма,и нямаше едно време разни формули на парах в кутии,най големият лукс беше банановата каша,и то с връзки...Извинявайте,4е говоря като някой птеродактил,ама е истина...
Laughing извинявай, стана ми смешно.
Когато бебетата са малки им се препоръчва понякога овесена вода - против запек. Сега, колко е порочна тази практика (овесът съдържа глутен) няма да коментирам, но със сигурност не е заради калоричност. Овесените ядки сами по себе си не са калорични, какво остава за водата, в която са вряли... Та така. Захарта във водата вече е друга хава - но захарта сама по себе си е повече празни калории, отколкото полезност. Киселото мляко е това, което носи калории - колко е полезно за бебе е друга работа, но като няма риба, и ракът е риба.

Та по същество - 100 гр овесени ядки имат точно 368 ккал. По принцип овесените ядки се приготвят, като се варят във вода 1:3 (като ориза), само че е достатъчно само да клокнат и после да се захлупят да си поемат водата. Много здравословна закуска за малки и големи, между другото и със сигурност - нискокалорична (100 грама ядки правят 400 грама каша - ако приемем, че човек ще изяде 200-250 на една порция, калориите, които ще поеме, лесно се смятат). Овесените ядки са богати на витамини от група Б и всякакви други (фибри и т.н.). Полезна работа изобщо; отделно - регулират стомаха по-добре от всякакви Активии. Могат да се смесят с мед, сирене и т.н.

Даже има диета такава - само на овес и вода с лимон 7 дена. Но това е силно рестриктивна диета и колкото и 'богата' храна да е овесът, не мисля, че диетата е особено разумна.

Можеш да опиташ някой път да си приготвиш така - 1:3 вода, после малко масло (или растителна мазнина по твой вкус), мед и/или сирене... Ммм  Simple Smile

Аз говоря за готовите корнфлейкс! Нямам съмнение, че натуралните продукти - обикновен булгур, жито, кафяв ориз, овесени, елдени и ръжени ядки - са по-полезни и по-здравословни, а вероятно и доста по-диетични от всякакви флейксове.

Готовите корнфлейксове, обогатени с минерали и витамини... Просто ми стана чудно, че има даже корнфлейкс за отслабване.

Голям пост написах, отнесох се...  Laughing

# 17
  • Мнения: 750
С корнфлейкса това няма да се случи. Той е производен продукт.

# 18
  • Мнения: 511
Защо то4но овесена вода? Защото е полезно, с което съм съгласна,и защото се наддава...................................

Не мисля,че се наддава от овесената вода, разрежда се кис. мляко с нея за да не се запичат децата. Аз поне така знам.
А по темата, да си кажа че и аз се зарибих по "Фитнеса", но го ям с кис. мляко. Сещам се обаче, че преди доста време си купувах редовно, смесени- овесени ядки, флейкс и сушени плодове, беше зверски вкусно, но така зверски и напълнях.
Мислих днес да си взема пак от Нестле фитнес,но вие май ме поотказахте newsm78

# 19
  • Мнения: 14 489
само на овесени ядки и вода съм го правила преди два пъти в седмицата и се отслабва.
но корнфлейкса е нещо съвсем различно и според мен е много вреден. това че е разпространен много, че има еди какви си витамини е дрън дрън. то си е изкуствена храна, пълен с преработени жито, овес или царевица, пълен с консерванти и захар. дори за деца е вредно.
понякога купуваме в къщи нестле фитнес но никак не съм забелязала като закусвам с него да ми се яде по малко или да отслабвам. по-добре филия хляб отколкото това.

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Сещам се обаче, че преди доста време си купувах редовно, смесени- овесени ядки, флейкс и сушени плодове, беше зверски вкусно, но така зверски и напълнях.
Готовите смески са със захар вътре. Пробвай да си направиш мюсли сама.
Овесени ядки, ръжени ядки, елдени ядки, пшенични ядки - по твой вкус изобщо слагай вътре. (Аз примерно бих сложила само овесени ядки, другите не ги долюбвам толкова)
После някакъв нарязан сушен плод - подбирай такива, които са сушени без захар за консервант (в магазин за сушени плодове ще ти кажат кое какво е).
И толкова Simple Smile После мляко или с каквото ги консумираш Simple Smile

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Имам тук една готова смес, преписвам съдържанието, което може да се модифицира по вкус, ако се прави домашно:

овесени, пшеничени, ръжени и ечемичени ядки, ечемиков и царевичен флейкс, стафиди, слънвогледови семена, фъстъци, парченца сушени кайсии.
(100 гр. съдържат 390 ккал)

Болднатото според мен може да се избегне с чиста съвест... ядки - по-добре лешник, бадем или орех, мисля аз. Кайсиите не знам дали не се сушат със захар  newsm78

# 22
  • Мнения: 597
Не,не мисля,4е са вредни в никакъв слу4ай....но не се слабее,а се дебелее от тях..

# 23
  • Мнения: 511
овесени, пшеничени, ръжени и ечемичени ядки, ечемиков и царевичен флейкс, стафиди, слънвогледови семена, фъстъци, парченца сушени кайсии.
(100 гр. съдържат 390 ккал)


Ще пробвам.Още днес Hug

# 24
  • Мнения: 266
може да включи6 овесените ядки ако си на НВД сутрин на закуска, за да се снабдиш с малко въглехидрати за енергия. Никога не съм ги взимала с мляко. Правя си билков чай и си слагам 50гр. овесени ядки и няколко сушени сливи

# 25
  • Мнения: 311
Не,не мисля,4е са вредни в никакъв слу4ай....но не се слабее,а се дебелее от тях..
да,пълнее се от всякакъв вид корнфлекс.Даже за 3 месеца в USA с въпросното Special K,на което пише че отслабваш с един размер дънки за 2 седмици напълнях #2gunfire 

# 26
  • Мнения: 27 524
Не важи. Има и на Нестле. Ако рупаш само това - ще стане. Но е абсурд да караш дни наред само на това. Просто са полезни, пълнозърнести и с фибри, които подпомагат дрискането. Пробвала съм ги, не става  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 358
Заслушайте се в рекламата - казват, че няма мазнини! И е абсолютно вярно. В реклама по закон нямат право да лъжат. Но това не спомага в случая за отслабване, защото са пълни с въглехидрати, и то не само сложни- като обикновения овес, а прости- захар, глюкоза. Те пък вдигат инсулина, а оттам се дебелее. Още по-лошо -  да вдигнеш инсулина рано сутрин, така ще си върви през целия ден. За шкафа на американците със сириъл знаем, те затова си наложиха генът за дебелина като нация за някакви си трийсет години. Накратко- не.

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Аз се тъпча с готов микс от ядки- пшенични, овесени, ечемичени; плодове- стафиди, ягоди, кайсия, слива, ягода, праскова, круша. Калории на 100г.- 323. Не е много като енергийност, но съдържат 3.4 г мазнини.... Може би точно там е уловката?!

# 29
  • Мнения: 803
Пробвала съм Нестле Фитнес - много е вкусен, но не се лъжете по рекламата, че се слабеело и т.н. От вътрешната страна на кутията е написано подробно, че за оптимални резултати трябват упражнения, да се намали мазното, сладкото, газираното - абе, всички принципи на диетите са изредени.  Laughing

# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
за оптимални резултати трябват упражнения, да се намали мазното, сладкото, газираното - абе, всички принципи на диетите са изредени.  Laughing
Бих казала - принципите на здравословен живот Grinning  да, аз съм съгласна с тях. Хм... ясно. Като всички подвеждащи неща за чудотворно отслабване е явно и този корнфлейкс.

Общи условия

Активация на акаунт