Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Проблемно забременяване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора

Sofia

Здравейте, момичета!
Този месец ми се случва нещо, което до сега никога не съм имала. Реших първо да попитам тук. Този месец ходих на фоликулометрия на 15-ия ден от цикъла. Доктора ми изписа Клостилбегит за стимулиране на овуто. Но 2 дни след прегледа започна едно кафяво течение, незнам как да го нарека - зацапване ли или нещо друго. Вече продължава 5 дни. А в същото време имах и болки в яйчниците, които вече спряха, но зацапването продължава. Знаете ли на какво може да се дължи това? Дали има нещо общо с овуто. Една приятелка ми каза, че може пък овулацията да ми е по-късно, в случая 17-ти, 18-ти ден, но пък цикълът ми е 28 дни. Толкова съм объркана и така ме е страх, че незнам какво да правя. С доктора се разбрахме да отида на преглед чак другия месец на 14-ия ден. Той каза, че най-вероятно ще трябва да направим и цветна снимка на тръбите. Опитваме с мъжа ми да забременея от 6 месеца, но до момента резултат няма. Crying or Very sad
Моля ви, ако знаете нещо повече за това кафяво течение, напишете! Praynig
Предварително благодаря! Love
Цитирай

Пловдив

кажи на лекаря ти, че е абсурдно да ти изписва Клостил, без да ти е направил цветна снимка! Той в обратен ред ги кара май, дано не е за твоя сметка...
Виж в листовката да не би зацапването да е страничен ефект от Клостил-а. newsm78
В съседния форум ще ти помогнат повече, темата ти не е много за тука Smile
Не се притеснявай само Hug

П.П Според мен е късно да ходиш на ф-я на 15 ден от цикъла, при твоя цикъл се ходи някъде от 10 ден. Смени си лекаря.
« Последна редакция: пн, 26 мар 2007, 17:45 от .:.Stef.:. »
Цитирай

Sofia

Stef, ама аз още не съм започнала да го пия Клостилбегит-а. Трябва да изчакам да ми дойде М и да го започна от 5-ия ден, така че това зацапване не може да се дължи на никакви хапчета.
Аз миналия месец също ходих на фоликулометрия на 13-ия ден и тогава доктора ми каза, че има отделена яйцеклетка от десния яйчник, но все още не бях в ову. Според него трябвало да съм в ову на 15-ия ден като се основава на това, което е видял. Но този месец, като отидох на 15-ия ден, каза че картинката била същата, отделена яйцеклетка от левия яйчник, само че според него яйцеклетките не нарастват и нищо по-нататък не се случва с тях. Затова ми каза да пия 1 месец Клостилбегит и да отида на 14-ия да ме види, за да прецени дали да продължа да го пия или да ме праща на изследване на хормони и на цветна снимка.
Цитирай

Пловдив

Ясно.
Извини ме, не съм разбрала правилно в началото ooooh! Embarassed
Надявам се някоя дама да се включи по въпроса със зацапването, аз си няма идея от какво може да е - или нещо на хормонална основа, или някоя кистичка, не вярвам да е свързано с овулацията, защото прекалено дълго продължава Rolling Eyes
И все пак - Клостила не го пий без да имаш направена цветна снимка...
А спермограма правили ли сте?

Дано се включи някой по-компетентен  Praynig
Цитирай

MA

Този твоя лекар с главата надолу я кара! Първо се правят хормонални изследвания, спермограма и цветна снимка на тъбите и чак тогава се решава дали ще се стимулира овулацията и с какъв препарат. Аз също бих те посъветвала да си смениш лекаря, клостила не е безобидно лекарство да си го пиеш ей така за проба. За зацапването не мога да дам мнение, консултирай се с лекар.
Цитирай

BABYLAND

Чувала съм че е възможно подобно зацапване /кафеникаво/ от имплантирането на яйцеклетката, но твоето е 5 дни...не знам дали трае толкова дълго. На кой ден след ову-то ти се появи?
Цитирай

B HONDA CIVIC

Незнам дали трябва да си сменяш лекаря това е твое решение Sad, все пак трябва според мен да чуеш още едно мнение newsm78. Аз имах такова течение в края на цикала моя лекар се съмняваше за шоколадова киста назначиха ми огледна лапароскопия в последствие - преди да правим икси и се оказа че имам два фолекула на левия яйчник които не искат да помръднат Twisted Evil дори пих противозачатъчни но уви там са. Не мисля че има нещо общо с тръбите но аз не съм доктор все пак нали. Иди да чуеш още едно мнение newsm78 newsm78 newsm78.УСПЕХ
Цитирай

Зацапването преди овулация трае съвсем кратко, не е чак толкова продължително.
Не знам каква може да е причината, тук само ще си гадаем - може да е на хормонална основа или задържан фоликул от предният месец или нито едно от двете. Иди за втори мнение при друг лекар.

Не пий Клостилбегит без да сте правили цветна снимка и спермограма!

Цитирай

И все пак - Клостила не го пий без да имаш направена цветна снимка...
А спермограма правили ли сте?
Точно така. Няма смисъл да се блъскаш с хормони за стимулиране на овулацията, ако не са ясни спермограмата и проходимостта на тръбите!
Това течение може да се дължи на спукването на фоликул или на превръщането му в киста. Можем само да гадаем. Зацапването може да се дължи и на недостиг на прогестерон, на полип и т.н.
Не се стряскай. Помисли си добре и се ориентирай към добър лекар. Заедно с него ще начертаете пътя. А дай Боже докато вървите по него и чудото да стане скоро!
Цитирай

Sofia

Спермограма направихме още миналия месец. Доктора каза, че резултатите на мъжа ми били много добри.
А това кафяво течение започна още на 17-ия ден от цикъла ми, т.е. ако овуто ми е било на 14-ия ден, 3 дни след това. Но аз незнам дали изобщо съм имала овулация, тъй като лекаря ми каза, че най-вероятно нямам или поне не е както трябва. Но мене всеки месец, откакто правим бебе, а това са 6 месеца, ме заболяват яйчниците точно около дните когато трябва да ми е овуто. Съвсем съм объркана вече! Rolling Eyes
А относно лекаря, беше ни препоръчан от наши познати. Казава се Методи Генов, завеждащ отделение в "Св. София" е и работи в медицински център по безплодие "Вяра". Около 50-60-годишен е, гинеколог и андролог. Не ви ли се струва надежден все пак?
Посочете ми накой добър гинеколог, моля!
Ох, вече незнам какво да правя...! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Цитирай

София

Hariela, нищо не съм чувала нито за д-р Методи Генов, нито за този център по безплодие "Вяра".
Струва ми се странно обаче, ако той е и гинеколог и андролог едновременно. Малко пенкилерски ми звучи. Андролога би трябвало да върви с уролог, не с гинеколог.
Ако искаш информаци за наистина добри центрове занимаващи се със стерилитет и репродукция потърси из форума.

Успех  bouquet
Цитирай

София

Моя приятелка ходи при този Генов и е много доволна.
Цитирай

софия

принципно такова зацапване се дължи на прогестеронова недостатъчност. Как са хормоните?
Цитирай

Sofia

Точно така, момичета, имам недостатък на прогестерон. Веднага се обадих на доктора и сега съм на дуфастон. Дано помогне! Praynig Praynig Praynig
Благодаря на всички ви за отговорите! Love
Дано всяка от нас по-бързо се избави от неволите и скоро да види желаните  EFP!
Дуфастон, Клостилбегит, ... с какво ли още ще ме натъпката...?! Но ще стискам зъби и ще правя, каквото ми кажат. Сигурна съм, че рано или късно ще си имам най-сладкото бебе на света! Дай Боже... Praynig Praynig
Цитирай

Пловдив

здравейте,момичета.Искам да попитам на някоя от вас случвало ли и се е един-два дни преди да и дойде истинската менструация да получи нещо като кафеникаво течение.На мен на почти всеки цикъл взе да ми се получава това и се притеснявам да не би някой хормон нещо да не е наред.Ако някое от момичетата и се е случвало или знае нещо по въпроса да ми пише.Предварително ви благодаря.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 25 отговора