До кога да давам Вигантол?

  • 3 397
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 928
Зависи от фонданелката на детето и само лекаря може да ти каже по колко капки и до кога се дава ...  Peace


 newsm10

# 31
  • Мнения: 2 015
И на мен днес педи ми каза, че се дават до годинката, но лятото в жегата се спират(Юли, Август).

# 32
  • Мнения: 2 957
Давах до 1г и 2м.

# 33
  • Мнения: 950
Нашата каза, че ще го пием докато навърши годинка.

# 34
  • Мнения: 2 910
Аз давах до навършването на 1г. по 2 капки на ден.

# 35
  • Мнения: 2 271
Давах до 8м.По това време фонтанелата вече се беше затворила,а и беше лято.поемахме си витамин Д от слънчевите лъчи

# 36
  • Мнения: 80
Ние сме на 3 капки дневно. Педиатърката ми каза да го давам до годинката,но си зависи много от фонтанелата.

# 37
  • Мнения: 145
А давах по 2 капки , но преди два месеца ги спряхме , защото му е малка фонтанелата и бързо се затваря. При всяко дете е индивидуално, затова се консултирай с лекар.  Peace

# 38
  • Мнения: 2 159
на нас ни каза до 1 годинка по 1 капка

# 39
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Ние вече го спряхме, тъй като фонтанелата ни не беше много голяма .... и наскоро окончателно се затвори. Иначе доколкото знам, наистина зависи от големината на фонтанелата /доки я проверява всеки път/ и от бързината с която малкото наддава ... Ние дори вторият месец, въпреки че сме лятно бебе, ни бяха препоръчали да даваме  капки тъй като много бързо растяхме  Laughing След това минахме на една, последните 3 месеца дори бяхме на 1 през ден ....

# 40
  • Мнения: 6 461
На следващата  консултация можеш да попиташ педиатъра.
Не мисля ,че  е забравила понеже  те следят фонтанелата  всеки месец  и преценят количеството Вигантол

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Вчера на консултацията зададох същият въпрос на педито.Отговора беше- до годинка.

# 42
  • Мнения: 184
На мен ми казаха до една годинка на детето,но за всеки случай попитай лекарката

# 43
  • Мнения: 209
Питай я на следващата консултация. До 10 капки на ден не се натрупват в организма. Факт е, че ние също още го пием, но нашето педи каза до лятото, а не до пролетта.
не смятам, че това е факт!!!! #2gunfireдесет капки са ужасно много!!!!!при прекалено количество вкостява по-рано фонтанелата и няма място за растящия все още мозък!!!!при деца без рахит количеството е 2 капки до 3 максимум дневно!!!и в никакъв случа десет!обикновено се дава до годинката!!!

# 44
  • в центъра
  • Мнения: 445
при деца без рахит количеството е 2 капки до 3 максимум дневно!!!

Не съм съгласна - всичко зависи от детето. Някои усвояват по-трудно витамин Д. Ние вече 9 месеца взимаме по 4 капки, на година и един месец сме, няма признаци за рахит, но фонтанелата му е още отворена!

Общи условия

Активация на акаунт