Имам нужда от съвет - за облеклото за тържество в ДГ иде реч

  • 3 039
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 468
Иди в магазин "втора употреба" и му намери един черен панталон и една бяла ризка. Ще ти излезе към 2-3-4 лв. И готово - и вълкът сит, и агнето цяло. След тържеството и никога да не ги облече тези дрехи, няма да ти е криво Peace.

Не бих облякла сина си в такова облекло при никаква ситуация. Просто не харесвам такива дрехи за момченце, особено за моето. Искам да дойде на мен една таква госпожа да ми обясни, че трябва синът ми да е с папийонка и бомбе. Може да съм единственото изключение, но няма да отстъпя. Идеята да се правят децата на клоуни не ме кефи. Бяла риза как да е, но всичко останало - няма начин.

Какво остава пък да го пратя в този вид на първия учебен ден...

Така единствено ще накараш детето ти да се чувства неудобно от майка си. Всички деца облечени така, твоето - не. Какво ще докажеш?

А някаква учителка да ми нарежда как да похарча 50 лв - ще има да взема.
Опасна работа сте. После - нямало дисциплина в училищата... Лелееее....

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
А някаква учителка да ми нарежда как да похарча 50 лв - ще има да взема.
Опасна работа сте. После - нямало дисциплина в училищата... Лелееее....

Аха... мерси, че го каза вместо мен.   Peace

Ама то това не е темата за дисциплината - тук можем други неща да си говоркаме - така де  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 5 468
Ами не е за дисциплината, но не се сдържах. А и то трябва постоянно да се набива за нея, за да се свикне някой ден, че би било хубаво да я има Blush.

# 18
  • Мнения: 505
Ню вече е казала - провери в магазин за дрехи втора употреба. А можеш евентуално  да вземеш назаем от приятелки  Peace

# 19
  • Германия
  • Мнения: 8 099
На сина ми яслата също има юбилей скоро и предложиха, който иска да поръча тениска за детето с емблемата и толкоз. Никой не е задължен да прави нещо, което не му допада.

Тази директорка, нямаше ли кой да и подхвърли идеята, вместо за костюми-еднодневки, родителите да дарят по 10-20 лв за организацията на празника, повече кяр щеше да има.

Иначе аз ако съм, бих потърсила под наем или втора употреба, наистина са много пари само за едно обличане (това не е сватба бе!)

# 20
  • Мнения: 4 155
Ако детето ти не отиде на празника или е облечено по-различно от другите деца може да се чувства неудобно. Ако бях на твое място щях да направя така, че то да се чувства добре и да е щастливо. Например да пусна тема във форума за костюм на заем (или под наем). Винаги ще се намеря някоя мама, на която й е трябвал костюм за сватба.
Честно казано сватбата трябва да е много изискана, за да облека сина си с костюм. Ако е дневна и панталон с риза ще свърши работа. Мисля си, че ако няма да го обличате повече, идеята за дрехи от друго дете ми изглежда добра. Мисля, че може да се вземе и под наем от фирми, които предлагат сватбени рокли и костюми под наем. Или такива, които предлагат маскировъчни костюми. Там може да намериш бомбе. 
Обаче имате супер госпожа. Ако ми каже на мен така ще говоря с директора. Всяко семейство може да има трудности с финансите. Дори и да няма 50-100 лева за тържеството на градината са много. Никой не може да задължава родителите да дават толкова много пари за идеите на градината. За 100 лева купих дрехи за един сезон на сина си, който е на 5 и 1/2. Не бих дала толкова за едно тържество.

# 21
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Благодаря на всички за мненията!

Не разбрах какво общо има налагането детето да е облечено .................... с възпитанието но нейсе.
Нямам нищо против празника, нито това примерно децата да са с ....панталон, ....блуза въпреки че малко ми прилича на чавдарска униформа. Гадно ми е от факта че се опитват да ме убедят, че този костюм ще ми влезе в работа поне още веднъж - например на 15.09, но след 2 години. И репликата "Като имате деца ще давате пари за тях!"
По-детско ми е да са с коронки на главите но явно това е много ретро Tired

Искам само да вметна ей на тъй между другото, че се събира и минимална сума благотворителност за градината - 10лв., ако някой му се иска да даде повече, никой няма да се разсърди  Laughing

# 22
  • Мнения: 60
Не мога да си представя сина ми облечен така - особено бомбето  Joy Joy Joy
Не мисля, че децата ще издържат дълго с тези дрехи.
Що за бал ще е това- за децата или просто искат да ги покажат пред някой?
Представям си 30 деца на по 4 год с бомбета и папионки - някак смешно ми изглежда ( мое мнение ).
Аз лично не бих го завела!

# 23
  • Мнения: 4 406
хм, чудя се дали  момиченцата са ги задължили да са с рокли и кринолини  Mr. Green
в случая бих търсила назаем, бих ушила даже омразните официални панталони и твърдоглаво бих експериментирала със здравината на нервите на учителката, като си позволя ризата да е поне на райета

# 24
  • Мнения: 3 268
Имам копринена бяла ризка с късо ръкавче и папионка за малко момченци.Ако искаш,пиши ми на лични,ще се разберем нещо.В неделя ще ги потърся ако имаш интерес. PeaceСинът ми ги облече само веднъж на една сватба.

Общи условия

Активация на акаунт