Отговори
# 450
  • Мнения: 9 110
Здравейте всички, аз съм новичко и имам мноооооооого въпроси, ще се радвам ако някой ми разясни някои неща:)
На 24 години съм, интересува ме тази цитонамазка кога трябва да започна да си я правя...и има ли някакви други профилактични прегледи за други заболявания, които имат сериозни последствия върху плодовитостта, защото най-голямата ми мечта е да си имам бебче (даже не само едно, дано сме живи и здрави Simple Smile ) , и искам да съм сигурна че всичко при мен е наред!
Благодаря предварително:)
P.S. А полага ли ми се по здравна каса цитонамазка...и ако да...май се оказва че лекарите отново са се изложили с информацията и грижата за пациента,защото аз често ходя на гинеколог...и не ми е правена никога...  newsm78

Отиди в подфорум "Искам бебе",малко по-нагоре от този се намира, там щенамериш отговори на всичките ти въпроси Simple Smile

Ва, миличка, стискам палци силно Hug

# 451
Хубаво е да имаш представа предварително, та да можеш да питаш доктора повече, също е хубаво докторът да е словоохотлив, не да му дърпаш думите с ченгел.
Въпросните "Неща" често се получават при хормонални проблеми, ама ти все пак си разпитай подробно, и не толкова от какво а какво натам трябва.
Не съм доктор да ти обяснявам подробно - ще те объркам а може и да съм в заблуда. Иначе локуми на тази тема да разтягам мога много, но ще са само теория прочетена из нета (медицински сайтове).
Не се притеснявай, моето "нещо" след отстраняване на част от него при абразио, на ехографа ми изглеждаше около 3 см, докторката за размери не говори (пък и аз не питам - следващия път ще питам обаче). Това, което ми казват е, че само трябва да се следи, засега е ежемесечно  Tired, но това е конкретно за мен. Важното е да не се плашиш от размера.
Не вярвам това да те успокоява много, на теб тепърва ти предстои изясняване. Но не си струва да се тревожиш предварително.
Ако имаш още въпроси, давай на лични, че разводних много темата, а тя е повече за цито-на-мацки Mr. Green

# 452
  • Мнения: 316
Оххх ,аз съм вече на .....50/тихичко казано/ и оня ден ходихме на прегледи от предприятието и което ме притеснява е , че генеколожката ми каза че иамам нещо като комедони / бели точки на лицето / на шийката на матката  и трябва да ходя да ми ги махат  и сега съм страшно притеснена, защото не знам какво е това., а  и не са излезни резултатите от цитонамазката Ако някой е имал такъв проблем нека сподели ,какво представлява това и дали е опасно. В този форум винаги съм намира утеха и добри съвети , надявам и сега да има.

# 453
  • Мнения: 48 034
сигурно ти е казала че имаш кондиломи- нещо като брадавички, горят се

# 454
  • Мнения: 642
преди два месеца и нещо ходих на гинеколог и след цитонамазка и се оказа че имам раничка и някакви промени на лигавицата и дискариоза; после обаче ме насочиха към д-р станков от шейново и след като ми направи колпоскопия ми каза че няма нищо, всичко било нормално и да не се притеснявам. и аз сега се чудя дали мога да съм спокойна или да отида пак при първия доктор за преглед или може чак след 6 месеца... ooooh!

# 455
  • Враца
  • Мнения: 5 210
да докладвам- много съм доволна от прегледа при д-р Славчев.
Направи ми компосокия, която не показва атипични клетки.
Ще правя последно хистероскопия, но според лекаря нямам причина за притеснение.
Благодаря на всички за съветите Hug
Здраве на всички пожелавам и никакви проблеми

# 456
  • Мнения: 455
преди два месеца и нещо ходих на гинеколог и след цитонамазка и се оказа че имам раничка и някакви промени на лигавицата и дискариоза; после обаче ме насочиха към д-р станков от шейново и след като ми направи колпоскопия ми каза че няма нищо, всичко било нормално и да не се притеснявам. и аз сега се чудя дали мога да съм спокойна или да отида пак при първия доктор за преглед или може чак след 6 месеца... ooooh!
Посъветвай се с първия лекар,ако не с него то с някой друг.Това е моя съвет!

# 457
  • Мнения: 3 069
Здравейте момичета.
Влизам да ви съобщя дългоочаквания резултат , вече 1 месец мина, но по здравната каса е така.
Цитото ми е ПАП 1 Grinning
Направо не мога да повярвам.След конизацията непрекъснато бях с 2-ка, само по време на бременноста имах един път 1-ца.
Много се радвам и сега дишам по-леко.
На всички пожелавам само положителни емоции

 Hug Hug Hug

# 458
  • София
  • Мнения: 2 381
Супер!   bouquet

# 459
  • Мнения: 455
Здравейте момичета.
Влизам да ви съобщя дългоочаквания резултат , вече 1 месец мина, но по здравната каса е така.
Цитото ми е ПАП 1 Grinning
Направо не мога да повярвам.След конизацията непрекъснато бях с 2-ка, само по време на бременноста имах един път 1-ца.
Много се радвам и сега дишам по-леко.
На всички пожелавам само положителни емоции

 Hug Hug Hug
Браво!Радвам се за теб!
И аз след конизацията имах 2 резултата ПАП 1,а сега след раждането -ПАП 2!Но пак съм доволна!

# 460
  • СОФИЯ, по празниците в Разлог
  • Мнения: 218
Едната лекарка каза, че имам раничка, другата не. Резултата от цитонамазката ми е РАР І и присъства и РАР ІІ. Възможно ли да е минала отсамосебе си?

# 461
# 462
  • СОФИЯ, по празниците в Разлог
  • Мнения: 218
Благодаря ти Господи! Praynig мислех, че не са ми взели както трябва намазка с един памучен тампон...

# 463
  • София
  • Мнения: 395
Здравейте,аз съм Мариана и аз като всички жени се притеснявам от подобни проблеми.Миналата година след раждането на дъщеря ми си правих цитонамазка излезе ПАП 2.Нищо страшно.Тази година още не съм правила.Ще се постарая разбира се това да стане до края на тази година,но се обръщам къв вас да ми дадете име на добър специалист,който работи със здравната каса.Преди ходит при специалистите в Тина Киркова ,но сега се приместихме и ми идва далеч,а аз влача и две деца с мен ,защото няма кой да ми ги гледа.Живея в ж.к."Суха река" от скоро.
Благодаря Ви.

# 464
  • София
  • Мнения: 2 381
Питай kalli за гинеколог, който работи с НЗОК и е близо до "Сухата река". На началната стр. на форума дому има списък потребители. Като кликнеш на него се отваря търсене на потребител или нещо такова. Обяснявам, защото видях, че имаш само 2 публикации и е очевидно, че не си изръшкала форума като нас.  Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт