3-годишни кърмачета

  • 9 273
  • 148
  •   1
Отговори
# 30
  • Paris
  • Мнения: 1 727
karmacoma и аз мисля, че не е нужно да му даваш формула.

# 31
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Това, което [desi] казва, е абсолютно така, с малка забележка, че АМ се спира плавно, ако поема по-голямо количество (за да не гладува, все пак). Може да въведеш чаша за пиене, за да няма други зърна освен твоите и така да има стимул да суче. Обикновено кърменето в заспало или полусънно състояние дават добър ефект Simple Smile

# 32
  • Мнения: 3 591
с малка забележка, че АМ се спира плавно
права си, аз просто го изпльосках всичкото дето се прави накуп  Embarassed

# 33
  • Мнения: 11 607
Мами, супер сте! Напълнихте ми душата....

Ама да питам за партньорите ви - те как го възприемат и по време на някой неща не ви ли пречи - чисто физиологично(че аз малкото,което кърмех в сюблимния момент винаги пускаше.... Embarassed)...

Търсих весела картинка със сучещо бебе, но не намерих,а следващите ги приемете от сърце:


Последна редакция: ср, 02 май 2007, 15:32 от Мама Цоцоланка

# 34
  • Мнения: 3 591
Ами пускаше само първите няколко месеца. Не ми се е случвало мнооооого отдавна  newsm78 Предполагам, че от момента в който се урегулира кърмата вече няма проблем. Но и ние не сме го намирали като нещо неприятно.

Незнам как е при другите, но аз от едно известно време трябва малкия наистина да е гладен, за да ми потече млякото. Ако само дръпне-дръпне и замине млякото не потича - трябва да се потруди, ако иска да яде. Това стана след годинката - незнам дали е свързано със времето и просто при мен нещо се получи.

# 35
  • UK
  • Мнения: 1 334
Ивана е на 2г и 2м. Новото при нея е,че като иска да суче навън казва Спинка там и сочи към колата, другата стая ако сме на гости и т.н. Отдавна не ме е питал някой кога ще отбивам, сигурно вече я питат нея  Laughing

# 36
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Мими, както вече стана известно, вече не е кърмаче, но беше две години и осем месеца.  Дребна и пухкава. Не знам на какво мирише- казват, че мирише хубаво, както миришат бебетата, но аз за съжаление съм с намален нюх и не я усещам. След като стана по- сговорчива- около двегодишна, някак се съобразяваше къде сме за да си поиска. Веднъж писах за случка в трамвая- Спеше и се и започна с пискливото си гласче да крещи "Искам папааааам цициииии". Аз замазах "сега маме, като слезем и мама ще ти купи Пица"  Mr. Green Но тогава и се спеше и беше неудържима. Други такива случки не сме имали от тогава. В яслата, когато тръгна - на година и осем месеца бях споменала, че я кърмя, Изахкаха  и компетнтно ми казаха, че вече не е полезно, аз не им обърнах внимание и повече не съм повдигала въпроса. Такова животно като две годишно кърмаче няма, а какво останало за три и в нашата ясла. Нищо не може да се направи-не можем да сменим главите на хората. Ако сме повече ще свикнат с нас- щат - нещат. Роднините отдавна спряха да ме питат дали съм отбила.
Мъжат ми- Mr. Green не му пречи млекцето, което все още си тече при мен.
Един феномен(не знам дали е такъв) да споделя. Бях на мамолог и предупредих докторката, че кърмя и да не се изненада, ако види мляко. Тя каза, че не е видяла мляко по каналите изобщо. Може би при регулираната кърма жлезите отделят мляко само при сучене и по каналите в момент на покой-ЦЪ. Тя се изннада, че не видя мляко на ехографа, а аз и показах капка.

# 37
  • Мнения: 280
Аплодисменти за вас  bouquet  bouquet  bouquet
Ние сме на 8 мес и не искаме друго освен млекце което си ме тревожи, но и радва ако не отбива и кърмя по дълго.

Децата кърмени дълго и живеят дълго.
Тревожа се само че ако побвам диета - да не източа с млякото токсини Sick
 Подействахте ми успокояващо и обнадеждаващо - Благодаря Simple Smile

# 38
  • София
  • Мнения: 1 877
браво, момичета! напълнихте ми душата!

как ми се иска да ви прочетат повече хора, например такива, които като кажа , че Миа суче наред със захранването , ми казват: ама верно ли още търси? ауууу, при все че лято иде! 

Joy

 smile3501

# 39
  • Мнения: 1 043
 smile3501 и от мен много аплодисменти , неразбирам какво му е толкова странното да си кърмиш детето толкова , аз съм решена и съм вътрешно настроена да кърмя дълго и вие ми служите за пример , радвам се че ви има  и се надявам да ставате все повече
искам да имам здраво уверено  дете и това ми е напълно достатъчен стимул и занапред

# 40
  • Мнения: 264
 smile3501 Браво, момичета!
Много сте готини, като ви чета постингите и аз се ентусиазирам да кърмя дълго, дълго. Кърмих дъщеря си почти до годинка, тя постепенно сама се отби. Сега имам мерак да надмина тази възраст, само не знам с килцата как ще се справим, но май не кърменето ми е виновно за тях ами .... шоколада .... smile3515

# 41
  • Мнения: 4 242
Аз дъълго време изтичах между кърменията (и още се случва понякога), но по време на полов акт не се е случвало до сега. Таткото е горд и щастлив че кърмя, харесва и вкуса на млякото ми (ако изтече няма да го върне Mr. Green), особено доволен е от начина по който гледам дъщеря ни така че няма какво да коментирам нататък.

yosarian пица а, еййй добра мама бе, веднага удисва на детето Joy
А това за мамолога ме озадачи Thinking

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 823
Ели е на 3г.5м.Все още си суче с охота особено рано сутринта,преди да се събуди.Близо час може да си суче ту от едната,ту от другата ми гърда.Сега невинаги,като се приберем от градината се сеща да суче.Предпочита да си играе с нещо или да гледа фимче.Но по някое време се присеща и си суче.На обяд,когато сме заедно задължително заспива сучейки,а вечер понякога суче известно време,обръща ми гръб и заспива.Моите гърди ги нарича шишита още откакто започна да казва първите си думи.Понеже е виждала,че баща и също има зърна,е пробвала преди и знае,че там няма мляко,както и баба и.Затова сега важно ,важно казва,че баба и тати нямат мляко,както и тя,но мама има.Simple SmileЕдва от няколко месеца спря да се буди нощем,иначе поне веднъж-два пъти искаше да суче през ноща.А види ли ме гола,задължително идва до мен,за да си сукне за кратко и ако не и дам се сърди и плаче.Всичко това е много мило и ще ми остане мноооооого скъп спомен.Като спре да суче сигурно ще ме боли  физически.Някои роднини и приятели ме питат няма да ли да спра вече да кърмя,но и аз ,както е писала МИс Бу,оставям Ели да реши.

# 43
  • Мнения: 678
 smile3501 smile3501 smile3501
Браво момичета възхищавам ви се

# 44
  • Мнения: 2 807
Мис Бу, само от любопитство да питам колко тежи и колко см е Мая?
Благодаря за което   bouquet

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 12:55 от Maminka

Общи условия

Активация на акаунт