Как да сваря яйцата без да се пукнат?

  • 53 337
  • 105
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 29
Слагам яйцата в чорапи отдолу и по страните на тенджерата слагам тензухена кърпа.

# 46
  • Мнения: 2 550
Аз моите ги сварих днес.
Имах 4 пукнати, от 30.
Миналата година имах 20 пукнати от 30  Mr. Green
Та, миналата ги бях сложила в чорапогащник да не мърдат много, но нищо не стана.

Сега сложих кърпа на дъното на теднжерата, наредих яйцата отгоре, затиснах ги с една чиния да не мърдат, сложих 2 с.л. сол, малко оцет и варих 12 минути Simple Smile

# 47
  • Мнения: 814
Един въпрос, като сварите яйцата, изваждате ли ги от водата, в която са сварени? Аз досега съм го правила по този начин, опитът си съм взаимствала от мама и от бабите ми. За това връзвам тензуха в горния край, за да мога да ги извадя внимателно и да не се спукат черупките. А за да са топли яйцата, докато ги боядисвам, ги държа в тенджерата, захлупени с капак.

# 48
  • Мнения: 705
То още като ги купуваш яйцата - черупките им едни прозрачни, нежни, крехки...

Домашни яйца трябва да се използват - Тогава ако има 1-2% пак добре.

А иначе и кърпи слагам, и ги увувам и на слаб огън...Всичко си е от яйцата

 Peace
и аз мисля че е най-вече от яйцата. почти винаги, когато вземам от магазин се пука голям брой, а когато са ми носели домашни - няма счупени. опитвала със сол, без сол, на бавен/на бърз огън, с тензух/без тензух.

единственото, което със сигурност е задължително, е да не са студени яйцата Naughty

# 49
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
10 от 30 спукани...подложена кърпа, пелена отстрани (да не се чукат в стените), сол във водата, темпериране преди това, варене на бавен огън...ядец. На това отгоре - боите леко смотани... синьото като зелено, оранжевото ако не знаех, че трябва да е такова, щях да кажа - много кафеви яйца в оригинал... Дразнещо.
На това отгоре - само кафеви яйца намерих, тоест боите изначално не са имали кой знае какъв шанс. Мамка му.
След малко с нови сили правя втора порция яйца (още 15 ще сваря) и баста. Каквото - такова.

# 50
  • София
  • Мнения: 981
В момента варя яйцата.Сложих кърпа отдолу,сол и малко оцет.Сложих 29 в тенджерата,защото 1 ми се пръсна в ръцете докато го миех.След малко ще разбера колко са пукнати,но ще ги боядисам всичките.

# 51
  • Мнения: 1 494
Аз съм готова. От 33 яйца, имам 2 спукани. Боите са хубави, но слагам по-малко вода и двойна доза боя. Общо взето-доволна съм. bowuu

# 52
  • Мнения: 293
При мен 6 са спукани от 30 яйца .Варих ги без да ги темперирам в подсолена вода , на бавен огън, бях ги наредила плътно но това е резултата.
Като цветове само зеленото никакво го няма, но иначе червеното е много готино.Комплектът, който си купих върви с термоукраса и съм решила леко пукнатите да ги направя с тази украса.
Някой правил ли е такава термоукраса?

# 53
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Един въпрос, като сварите яйцата, изваждате ли ги от водата, в която са сварени?
Вадя ги и бързам да ги нашаря, докато не са изстинали, за да хване боята по-добре (да са по-наситени цветовете). Peace

# 54
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Някой правил ли е такава термоукраса?
Да, и аз така правя пукнатите.

# 55
  • Мнения: 11 607
Някой правил ли е такава термоукраса?
Да, и аз така правя пукнатите.

Какво е това? Може ли снимка?

# 56
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Боли ме главата и ме мързи да снимам.
Термоукрасата е найлонче с някакъв десен, което по форма е като цилиндър все едно (естествено, понеже е найлон, стои сплескано). Надява се на яйцето и както е надянато, се потапя в гореща вода. Найлонът се свива от горещината и прилепва към яйцето. Добро е за пукнати, бели се трудно после.

# 57
  • Мнения: 11 747
Тази година сварих 30 яйца и нито едно не се пукна!!Домашни са - това е причината.Темперирах ги и ги варих със сол.Не съм слагала ни кърпи,ни тензухи,ни торби,ни чорапи!!!
По-миналата година от 30 яйца оцеляха 12!Ама бяха купежки!
Боите ми също не бяха хубави,ама слагах от цвят по 4 таблетки,иначе нищо нямаше да стане.Пробвах първо с 2 таблетки на цвят за ч.ч. вода,ама като не стана,ходих до магазина за още боя и така.Та вече имаме яйца! Mr. Green

# 58
  • София
  • Мнения: 3 271
Сгам им кърпа отдолу, сол, отгоре похлупвам с една чиния и постепенно да завира водата.

# 59
  • Мнения: 786
Малко тъп въпрос, ама... слагаше ли се капак на тенджерата newsm78

Общи условия

Активация на акаунт