La Cocina Espanola- Испанска кухня

  • 87 651
  • 295
  •   2
Отговори
# 150
  • Пловдив
  • Мнения: 686
      ГЪБИ  В  СОС /домашни печурки/   Champinones en salsa

 

1 кг. домашни печурки
200 гр. бекон
2 скилидки чесън
1/2 кафяна лъжичка пипер
1 винена чаша бяло вино
брашно, олио и сол

Мием и режем гъбите на 4 части и ги пържим в зехтина/олиото заедно с бекона нарязан на парчета.
Загряваме до златисто 1 с.л. брашно и слагаме малко вода. Нарязваме чесъна, добавяме щипка сол, пипера, виното. Добавяме всичко това в сместа с гъбите и оставяме ястието за около 1/2 час на бавен огън.

Сервираме топло!

Последна редакция: чт, 26 апр 2007, 14:55 от sylya

# 151
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Силия  ти защо не пишеш в испанската тема ?
 много интересни рецепти - ще пробвам тези дни Simple Smile

# 152
  • Пловдив
  • Мнения: 686


И коя е тази испанска тема? Сигурно нещо пак не съм видяла...

Принципно много обичам испанската кухня, но колкото и пъти да пусна нещо, като че ли не се харесва особено, макар че много от нещата са им много леснички и лесно се правят и в български условия

# 153
  • Мнения: 4 370
На мен рецептите на sylya ми изглеждат вкусни и ще ги направя скоро.

# 154
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Момичета какво значи laurel???

Не съм сигурна, но мисля че real беше някакъв набухвател, май бакпулвер
LAUREL да не би да е "сода", но те пък си имат дума за сода newsm78

# 155
  • Пловдив
  • Мнения: 686
      Знаете ли някакви хубави рецепти със скариди? Много лесно и бързо се приготвят 5-10 мин. и сосът им е много хубав. Ето една рецепта, която се прави в много страни и се поръчва често по заведенията. Разбира се има много разновидности, това е само 1 от тях:

              COCTEL  DE  LANGOSTINOS      Коктейл от скариди




16 скариди                        чаша майонеза
2 скилидки чесън              2 с.л. кетчуп
2 домата                            табаско на вкус
маруля                                сол



Сваряват се скаридите със сол за около 6-7 мин./!!! Внимавайте бързо се варят - да не ви се разкашкат/. Обелват се. Смесват се нарязанаите на кубчета домати, пресованият чесън, майонезата, кетчупа, табаското/може и без него/. В чаша се поставя листо маруля, върху него скаридите и се залива с получената смес. Украсете си го по желание.

Време: 20 min.

P.S. В соса можете да сложите и малко от бульона в който са вряли скаридите. Много е хубав и не мирише остро.

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 11:11 от sylya

# 156
  • Мнения: 811
Laurel е дафинов лист

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 686
А "REAL" бакпулвер ли е?

              LANGOSTINOS  AL  AJO      СКАРИДИ С ЧЕСЪН




600 гр.скариди                  магданоз
1 гл. кромид                       пипер
6 скилидки чесън               сол
1/2 dl сухо бяло вино

В тиган със зехтин, сложете кромида нарязан на ситно. Когато започне леко да променя цвета добавете нарязания магданоз. Преди да се изпържи/позлати кромида добавете и скаридите и пържете, до като си променят цвета (розовиникав). Смесете пресования чесън със сухото бяло вино, излейте в тигана, овкусете със сол и пипер и разбъркайте няколко пъти.
Махнете от огъня и сервирайте топло в същия съд.



Време: 20 min.

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 11:32 от sylya

# 158
  • Мнения: 811
А "REAL" бакпулвер ли е?

             







real e кралски,реален.

levadura quimica е бакпулвер.

# 159
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
laurelе дафинов лист
има една марка Royal,която има сода бикарбонат и др. набухватели-да не се бъркаш с нея?

# 160
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
laurel real е корона,триумф

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 686
Попитах , защото 1 приятелка испанка преди 2 години ми даде рецепта 1 сладкиш в която в списъка с продукти имаше:

1 real

Рецептата е някъде в къщи и е писана ръкописно лично от нея.
Това е рецепта на много "странен кекс"  по нейните думи. И странното е забележете, ЧЕ се прави с "кисело мляко". Никога не е била чувала преди за сладкиш с кисело мляко и това я е впечатлило. Иначе нищо особено: кекс-като кекс. Почти всичките ми рецепти за кексове са с кисело мляко, но е разбираемо защото ние българите използваме много често този продукт както подсладен така и осолен.
  chef Майката на моя приятел се прекръсти и каза: "Oh!...Por Dios! като ме видя да слагам сол в айряна.   chef Пък камо ли да и кажеш, че слагаш чесън в киселото мляко. ха ха ха хааа
Той пък като дойде в България яде всичко което му се сервира "Пълнени чушки с ориз" с кисело мляко.  Laughing

# 162
  • ES
  • Мнения: 2 172
Момичета, дайте някакви рецепти със аспержи. (esparragos)

И аз съм чувала, че нещо не можели да го приемат нашия таратор

# 163
  • Spain
  • Мнения: 3 750
sylya както и saby питах защо не пишете оттатък ..защото виждам 4е сте запознати с кухнята и живеете явно в испания пък не ви "познаваме .
 това "оттатък" е испанската тема в подфорум " родители в 4ужбина "
Гери аз съм яла един единствен път наготвени аспержи (които да не са в салата ). "наготви" ми ги една испанка и нямам идея как се казва " гозбата" . дори незнам дали е нещо типи4но за тук или е измислена манджа Simple Smile . дори не мога да  ти кажа супа ли е - второ ли е Simple Smile . ето сега по4вам с обясненията

 Яица с аспержи .
 
бекон
аспержи
яица

вземаш аспержите и ги нарязва6(на 2-3 ) в един тиган с олио . задушава6 - но да не омекват много . прибавя6 нарязания бекон и изпи4а6 леко . налива6 води4ка (не голямо коли4ество но да има )  и като позаври  4уква6 яицата вътре - стават нещо като варено пържени яица със бульон .  сол , 4ерен пипер - за други подправки не си спомням . не ми направо особено впе4атление манджето . ама може6 да пробва6 - вкусове разни .

и нали оби4ам салатите ето една с аспержи . кръстила съм я така защото ни угощаваха с нея в едно германско семеиство . колко е немска незнам


немска салата
варени яица
 аспержи  консерва
компот (асорти или праскова )
майонеза
пилешки гърди или бут4ета 

сварява се месото и се накъсва на малки пра4енца (или нарязва ...). нарязват се варените яица ,аспержите и ако е необходимо плодовете от компота (предпо4итам асорти компот - където има круши и ябълки  а немеца го рави само с праскови ).смесваме продуктите и подправяме с майонеза . овкусяваме със сол ако е необходимо (аз не слагам . ) тази салата я обожаваме с мъжа ми . много е "разли4на" но е много приятна .варените яйца да се пове4ко - аз например на 3 бут4ета  слагам към 7 яица

# 164
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Аз правя аспержите по следния начин:

1 връзка пресни аспержи(зелени)-около 250гр(може и повече)
5 яйца
2-3 скалидки чесън
1 малка люта чушка(guindilla-по желание)
зехтин

Начупвам аспержите на парченца-използва се стъблото до там,до където се чупи лесно.Жилавата част се изхварля(има някъде продават само "puntas de esparragos",в такъв случай се ползва всичко).
Накълцвам чесъна на ситно.
Покривам дъното на един тиган със зехтин,запържвам аспержите и малко преди да са готови добавям и чесъна и стритата чушка,за да не изгорят.Аспержите трябва да останат леко хрубкави.Когато са готови се прибавят яйцата,сол и се бърка(като бъркани яйца).Малко преди да е готово ги дръпвам от огъня и те се доизпържват с топлината от тигана-така не стават сухи.На мен лично много ми харесват приготвени така.
 Колкото до испанската тема-чета я редовно,но още не съм се престрашила да пиша,но скоро и това ще стане. Wink

Общи условия

Активация на акаунт