Бихте ли дали на детето си играчка оръжие

  • 3 476
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • в Низината
  • Мнения: 705
Щях да се тревожа ако синът ми си играе с кукли!

Е какво толкова - куклите са играчки като всички други. Да не си мислиш, че ще го направят "женчо"? Моят син като си играе с бебешки колички да не е по-малко момче от другите?Аз не забранявам играчки - той сам си избира и като му харесват момичешки колички, добре. Интересите се менят с времето.

Бях свидетел на такава драма. Момченцето само ходеше да бута количките на другите. Но баща му твърдо беше забранил да му се купи.То ревове, разправии.

За това говоря. Какви са тези странни разбирания, незнам. И много момиченца знам, които пък обичат да си играят с камиони, коли, мечове.
Като бях малка с един мой приятел обичахме да играем на стражари и апаши, ритахме топка, биехме се със саби и разни такива от сорта. Беше страшен смях.

# 31
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Аз познавам момченце на 3 години, което си има количка за кукли. Има и арсенал за цял оръжеен магазин. Играе с моите две щерки и не съм забелязала да е агресивен. Играчките са просто играчки и това е. Голямата ми дъщеря имаше мечта да стане полицайка - съответно бе снабдена с пистолет и уоки-токи. Не виждам нищо нередно в това.

# 32
  • Мнения: 920
За това говоря. Какви са тези странни разбирания, незнам. И много момиченца знам, които пък обичат да си играят с камиони, коли, мечове.

Първа крачка от стратегията на мъжете да запазят този мъжки свят.
От бебета се възпитават, че е срамно да буташ количка, да играеш с кукли, тенджери и тигани.
А за момиченцата всичко е разрешено - от малко си играе с количики, за да може като порасне да кара подпийналия си съпруг. Да играе с пистолет, за да може да го защити.
И с малко гедоренце, да не го дига от дивана за да поправи нещо си.

# 33
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Щях да се тревожа ако синът ми си играе с кукли!

моят точно с това си играе. Май е време да му дам газовия патлак да се запознае и с такива "играчки", а?  Twisted Evil
Да, имаме и купувам такива играчки, но няма интерес към тях. Както казах, влекат го Барбитата Wink

# 34
  • в Низината
  • Мнения: 705
За това говоря. Какви са тези странни разбирания, незнам. И много момиченца знам, които пък обичат да си играят с камиони, коли, мечове.

Първа крачка от стратегията на мъжете да запазят този мъжки свят.
От бебета се възпитават, че е срамно да буташ количка, да играеш с кукли, тенджери и тигани.


А за момиченцата всичко е разрешено - от малко си играе с количики, за да може като порасне да кара подпийналия си съпруг. Да играе с пистолет, за да може да го защити.
И с малко гедоренце, да не го дига от дивана за да поправи нещо си.

Добре, че мъжът ми няма такива предразсъдъци!

Като казваш тенджери и тигани, моят син много обича да си играе с тенджери. Взима един черпак или шпатула, бърка и казва, че готвел манджа.  hahaha И как обича да гледа Бон Апети...Като чуе, че започва и лети от другата стая.

# 35
  • Мнения: 8 999
Нито мисля, че играчките-оръжия ще ги направят по-силни, нито че ще ги предразположат към агресия. Моето момченце имаше период, в който натрупа огромен арсенал с всевъзможни ками, мечове, пищови и пушки. Отмина като всеки друг период. Сега рядко се сеща за тези играчки. Има си други приоритети в момента.

# 36
  • Мнения: 4 841
Детето опознава света, играейки. А в света има и детски колички, и тенджери, и оръжия. Не съм налагала избора на сина ми - има и количка с бебе, и сервизче за готвене, и оръжия. В крайна сметка ролята на родителя е да представи нещата в подходяща форма. Така например чрез филмчетата за костенурките нинджа в малката му главица влязоха неща като "да се биеш с чест", "да овладееш гнева си", "да помагаш на по-слабите", "не е важно оръжието, а ръката, която го държи", "само безчестните нападат в гръб", "подай ръка на падналия" и т.н. Вярно, че тези филмчета изобилстват и от много обидни и "лоши" думички, но целта не е детето само да преценява на какво да обърне внимание, а ние да акцентираме и да засилим ефекта на това, което считаме за необходимо.

# 37
  • Мнения: 1 299
Като зададох въпроса нямах предвид дали това прави децата агресивни. Просто според мен това е нещо, с което се убиват хора, а и като видя по телевизията деца от Близкия изток как размахват къртечници...ужасна гледка, не искам и мойто да изглежда така, пък било то и с играчка....Иначе агресията се поражда не от играчките-оръжия, ами от куп други неща...

# 38
  • Мнения: 920
Като зададох въпроса нямах предвид дали това прави децата агресивни. Просто според мен това е нещо, с което се убиват хора, а и като видя по телевизията деца от Близкия изток как размахват къртечници...ужасна гледка, не искам и мойто да изглежда така, пък било то и с играчка....Иначе агресията се поражда не от играчките-оръжия, ами от куп други неща...

Оооо, ти говориш за друго нещо. Бъдещи камикадзе. И аз съм ги гледала. На 4 г. опасани с истинско оръжие. Промити мозъци.

# 39
  • Мнения: 1 299
А относно агресията - мисля, че всеки си я носи вътре в себе си, и един шамар много по би я отприщил у едно дете, отколкото воден пистолет например...или меч (като във фентазитата  Wink )

# 40
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Водните пистолети са опасно оръжие. За забава на мама и тате на плажа Joy

# 41
  • Мнения: 1 299
Водните пистолети са опасно оръжие. За забава на мама и тате на плажа Joy

мразех, когато момчетата в училище ги пълнеха с мръсна вода от локвите или от кофата за гъбата до дъската и ни пръскаха после  #Cussing out

# 42
  • Мнения: 14 654
Купих на сина си дървен меч, има и играчки рицари с мънички копия и брадвички.
Иначе ненавиждам играчки с военна тематика- танкове, разни войници в камуфлаж, автомати, такива не съм му подарила до днес

# 43
  • Мнения: 5 370
Оххх...има си един любим пистолет, дето като стреля, и святка......за който пистолет баща му после ми "светна" яко със сините си очи, че това, святкащото, било лазерче и било вредно!!!!Ялате после да видите как седна той и опакова лазерчето с черно тиксо. Crazy Shocked
Та такива ми ти работи. НЕ забранявам.

# 44
  • Мнения: 1 311
Когато Ники беше бебе, бях решила, че такива играчки няма да има. Еми не му купувах и какво от това? Все си намираше на детската площадка някой свободен в момента пистолет и стреляше с него. Намираше си заместители на пистолетите, с които да се прави, че стреля. Когато го видях да вади парче кашкавал от хладилника и да стреля с него "Па-па-па"  Joy Joy Joy  вече се предадох. Пък и баща му излезе с железния довод, че като не му даваме такива играчки, ще си остане желанието му да ги притежава и един ден като има възможност сам да си ги купува, не е ясно какво ще стане.

Сега има няколко пистолета, моткат се по къщи и не предизвикват особен интерес, освен когато е на полицейска вълна. Обяснила съм, че срещу хора и животни не се стреля, за сега  го спазва.

Общи условия

Активация на акаунт