Отслабване при здравословен проблем

  • 63 114
  • 349
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 647
...още отлагам да видим до кога май човек като се чувства малко по добре и ...
ANGYA, то няма лошо, по- добре Ти да намериш пътя за нормализиране на състоянието, отколкото да започнат синтетични хормони да Ти влияят. И наистина, отговори на Сердика за ника си, моля, и аз се чудя как да Те изписвам на кирилица.
Ангуа - идва от героиня на Тери Пратчет- стражник Ангуа от градската стража на Анкх-Морпорк -> би трябвало да се иzписва със I но на мен по ми харесва със Y  Rolling Eyes Twisted Evil Embarassed
 
За другото съм съгласна - че е по -добре да се нармализират по естествен начин хормоните отколкото със синтетика.

Сердика месото го спрях заради хормоните в него и антибиатиците  Sick е и инъче не съм му била голям фен - най  ми липсват печеното пиленце и сърмите с кайма  Embarassed - сега вече всичко ми мирише гадно -Но е началото си беше гадничко


 Hug Hug Hug

# 136
  • Мнения: 911
Калида, много благодаря zа комлимента, много се zарадвах Blush
А иначе Малик няма какво да го уча, той е луд по zеленчуци и плодове. Не му давам нищо със zахар, zа шоколад и пр. да не говорим, така че той си тачи даровете на природата Grinning

# 137
  • Мнения: 13 827
Привет!

Хайде, момичета, празниците свършиха, да почваме WW Party

Изчетох всичките ви линкове. Сложничко ми се вижда newsm78 Но се радвам, че има предложени рецепти с точките. Засега мисля от тези готови сметки да започна.

Сердика, Есме, дайте и вие няколко примерни дневни менюта Praynig

Защо 45 минути преди храна!? В листовката на Тироксина пише да се взима до 30 мин преди ядене. Аз ако трябва да чакам 45 минути, съвсем ще ми мине гладът и ще прескоча закуската newsm78

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 10:39 от птица

# 138
  • Мнения: 3 647
 Embarassed Rolling Eyes
 момичета какво ще кажете за тази житна диета - по 100грама сурово жито се вари и се яде със мед и  орехи цял ден  Twisted Evil
 дали е подходяща - чудя се дали да я почвам  Hug Hug

# 139
  • Мнения: 1 906
Embarassed Rolling Eyes
 момичета какво ще кажете за тази житна диета - по 100грама сурово жито се вари и се яде със мед и  орехи цял ден  Twisted Evil
 дали е подходяща - чудя се дали да я почвам  Hug Hug
Тази диета е отвратителна  newsm11! Преди време я правих и едва издържах три дни. Въпреки, че тогава всеки ден тренирах и бях в отлична форма по време на диетата нямах сили дори да вървя и ми се гадеше. А когато отидох на стадиона за редовната тренировка едва не припаднах. Имах страшно сърцебиене и главобол. НЕ бих я повторила  smile3513.

# 140
  • Мнения: 2 959
...много благодаря zа комлимента, много се zарадвах...
Сердика, жалко че така се е получило, нямах идея да е комплимент, просто споделих впечатление от това което виждам. Поздравления за Малик, знам колко е трудно да го предпазваш от сладките изкушения, и Дана все още не познава вкуса им.
Ангуа, успех с житното прочистване, Ти си го правила преди и сега ще се справиш!
Бонбонка, свеки организъм по- различен начин реагира както на храна така и на стрес. Успех в спортуването!
Птицо бяла, Сердика, как вървят броенето на точките, не Ви ли действа депресиращо това следене?
Есме, къде си, нещо ново и интересно няма ли да споделиш, споделеният опит и знание действат много добре на прохождащите в таз материя Момичета?!

# 141
  • Мнения: 13 827
Аз все още нищо не броя. Чакам да се появят Сердика и Есме и да дадат ценни указания, а те се загубиха.
И докато ги чакам, похапвам за последно предрежимно Mr. Green Ще взема да кача още, докато дойдат newsm78

# 142
  • Мнения: 911
ей ме на wavey
готова съм да давам акъл, само ме питайте Grinning
Пиле, като zа начало от мен следните "инструкции":

1 стъпка.
Отиваш на линка с темата zа Weight Watchers и там иzчисляваш колко точки на ден можеш да хапваш. Обикновено е нещо в порядъка на 20, но може и да е доста повече или малко по-малко.
2 стъпка.
Раzглеждаш списъка с точките на раzличните продукти. Можеш например да опиташ да пресметнеш горе долу колко точки си иzяла днес. Системата иzглежда сложна, но всъщност е много фасулска, като понаучиш малко точките.
3 стъпка
Каквото ти се яде, яж, ориентирай се по калориите, маzнините и грамажа, докато свикнеш с точките.
Повтарям формулата zа иzчисляване на точките:

(калории в 100 гр. / 60) + (маzнини в 100 гр. / 9) = точките на даден продукт zа 100 гр.

Примерът с половин шоколад беше (500/60) +(30/9)= 8.3+3.3=11.6 zа 100 гр., zначи zа половин шоколад (50гр.) около 6 точки.
Малко по късно ще постна някои основни правила на Weight Watchers.
Имам и друг въпрос: дали да не се преместим в темата zа WW, тя си е точно zа това, а тук все пак не на всеки ще му се чете постоянно колко точки какво има. Иначе тук можем да влиzаме да се отчитаме има ли ефект. Каzвайте какво мислите вие.
Есме, праzниците минаха Mr. Green
До после Grinning

# 143
  • Мнения: 1 065
Здравейте момичета,дали може и аз да се включа в тази тема?
И аз цял живот се боря с килограмите,  за съжаление доста неуспешно ,но в последните години ми е все по-трудно.От 10-тина години съм с диагноза Тиреоидит на Хашимото,а и годинките ми се увеличават и живота ми става все по монотонен и обездвижен, и ето и тази пролет съм 68 кг на ръст 160 см.Всяка година започвам лятото с повече кг и с упорит труд и лишения към есента се привеждам в приличен вид,но зимата (особено около празници)нещата излизат извън контрол.След две седмици отивам на море, искам да изглеждам прилично,какво мога да направя въпреки ,че времето е много малко.Аз по принцип не обичам месо и почти не ям риба,храня се с много плодове ,зеленчуци и зърнени храни.Лошото е, че прекалено много ям мляко и млечни продукти.За седмица използувам около 2-3 л прясно мляко и поне по 2-3 кофички кисело на ден.
Храната ми е почти въглехидратна,понякога имам болезнена нужда от сладко и тогава ям мед.
Почти всеки ден карам велоергометър -поне по 30 мин. понякога и повече,имам гирички пружини скачам на въже,правя и няколко упражнения от йога, за които четох тук ,че са полезни,но това не е достатъчно.Не се харесвам,а искам да изглеждам добре.Търся вашата подкрепа в борбата с килограмите и сантиметрите и мисля ,че когато си споделяме и се подкрепяме ще е по -лесно да се справим с трудностите.

# 144
  • Мнения: 3 647
Ангуа, успех с житното прочистване, Ти си го правила преди и сега ще се справиш!
Embarassed тази седмица не можах да се настроя, може би следващата  Embarassed Rolling Eyes Shocked Embarassed

djily има диета за теб - Млечно -киселата -  щом обичаш тези  продукти  това е диетата за  теб, http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=193984.0  ето  тук е темата, не е проблемът в млечните продукти  аз със  тях  отслабвам
  bouquet

# 145
  • Мнения: 13 827
Тъй, отивам във WW. Не че там има някой, но поне ще я избутам напред. Пресметнах си точките, попаднах на едни примерни менюта, съмнявам се, че ще отслабна, ако изям всичко това, бая сложнотия ми се вижда и така newsm78

Хайде, чакам ви Laughing

# 146
  • Мнения: 836
здравейте ентусиасти!
вчера щерката имаше рожден ден... и сега съм много мотивирана  Embarassed

днес просто ми е пълна лудница (свършва месеца)!
ще пиша утре (надявам се)!
успех и поздрави!

# 147
  • Мнения: 836
бях обещала да поровя за "платото", но Embarassed нямах време.
единственото, за което съм сигурна е, че без физическо натоварване няма излизане от "застоя".  Sad
ако тренираш нещо - сменяш упражненията.
(ще се постарая за другата седмица да събера нещо повече, само дано да имам време)

ето малко любопитна информация за компенсация  Wink
Д-р Едуард Бауман от Калифорния се нарича „метаболитен детектив” той издирва храни и субстанции, които променят функциите на щитовидната жлеза. Неговите съвети са:

•   Избягвайте аспартама;
•   Живакът от старите зъболекарки пломби може да отравя организма.
•   Избягвайте месо от животни третирани с хормони;
•   Избягвайте изкуствено йодираната сол, използвайте качествена морска сол (имайте предвид, че йодът се разпада под въздействие на светлината, солта трябва да бъде в тъмни, непрозрачни пликове или кутии)
•   Добавете водорасли към менюто си.
•   Увеличете консумацията на кокосови продукти (масло, мляко, ядка);
•   Яжте повече риба и ленено семе, за да увеличите мастните киселини.

Има много хвалби и за канелата. Смята се, че подобрява мозъчните функции, има антисептични функции, намалява нивото на кръвната захар, намалява холестерола в кръвта и стимулира производството на инсулин. Препоръчителното количество е 2 чаени лъжички на ден.

# 148
  • Мнения: 3 647
Има много хвалби и за канелата. Смята се, че подобрява мозъчните функции, има антисептични функции, намалява нивото на кръвната захар, намалява холестерола в кръвта и стимулира производството на инсулин. Препоръчителното количество е 2 чаени лъжички на ден.
аз си слагам по малко канела в кафето - не е лошо  на вкус
мерси за информацията ЕСМЕ
 Hug

# 149
  • Мнения: 836
мамка МУ!!! Twisted Evil

вижте това  http://thyroid.about.com/library/news/blpitfall10.htm

флуоридът може да уврежда жлезата!!!

Общи условия

Активация на акаунт