Сладолед и сладоледени удоволствия

  • 79 089
  • 323
  •   1
Отговори
# 255
  • Банкя
  • Мнения: 1 291


малините и капините са желирни бмбони
инач4е течна сметана и маргарин
основа-бисквити и мед и каймак

# 256
  • Мнения: 359
Ледени ягодови ракети



Продукти:
250 гр. ягоди
60 мл вода
40 гр. захар (може да използвате - плодова захар, тръстикова, ако искате да не е рафинираната)
сок от 2 портокала
1 праскова (обелена)

Приготвяне:
Пасирайте добре ягодите и ги прецедете, за да няма семки и власинки, а де се получи гладко пюре. Добавете сока от портокал и прасковата нарязана на парченца.
В малка тенджера изсипете водата и захарта и загрейте докато се разтвори. Прибавете към плодовата смес. Размесете добре.
Разпределете в форми за сладолед или други подходящи.
Поставете във фризер за около 5 часа.

Много разхлаждащо!

# 257
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
О ! Това ми се вижда супер.
Малкия ми син харесва такива фруктови сладоледи.
Сигурно е доста ледено.
Само да измисля формички. Твоята от какво е ?

# 258
  • Мнения: 359
Купих си специални формички. Иначе няма как да излезе така апетитно и стават страхотни неща.

Радвам се, че ти е харесало предложението.

# 259
  • Мнения: 269
ммммм, и на мен много сладоледено ми стана като видях рецептата на Смехурко.... А откъде ги взимаш тези формички, ако можеш да споделиш, че жегите идаааат Simple Smile

# 260
  • Мнения: 1 818
Радвам се,че тази чудесна темичка се възобнови ! Смехутко,чудесно предложение !  Peace

Ето и от мен едно...преди бях превеждала в темата тази рецепта,но сега ви предлагам и моето изпълнение ...



Сладоледена тортичка



Продукти: 225 гр.бисквити с парченца шоколад,100 гр.краве масло,100 гр.бадеми и лешници,сушени плодове-стафиди или др.,50 гр.захар за карамела,500 гр.сладолед ,100 гр.шоколадова заливка за сладолед
Приготовление: В кухненски робот смиламе или начукваме в хаванче ядките,бисквитите,сушените плодове,докато станат на трохи.Прибавяме и маслото,размекнато.Всичко разбъркваме добре.Тази смес разстиламе във форма /26-28 см/за сладкиши,като покриваме и стените.Притискаме добре с пръсти,за да прилепне сместта добре по формичката.Оставяме в хладилника да се стегне за 1 час,покрита със фолио.След това изваждаме блата от формата.С помоща на специална лъжица за сладолед,монтираме топки върху бисквитения блат.Накрая украсяваме тортичката със шоколадови и карамелови конци .По идея от сп."Cocina facil"




# 261
  • Мнения: 359
 
ммммм, и на мен много сладоледено ми стана като видях рецептата на Смехурко.... А откъде ги взимаш тези формички, ако можеш да споделиш, че жегите идаааат Simple Smile
От един нет магазин, пеши на лични, за да пусна линк.

Имат и други формички.

Благодаря радвам се,че ви е харесала идеята.

# 262
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 725
Що ли ми трябваше да влизам в тази вкусна тема  Mr. Green
 Hug

# 263
  • Мнения: 4 434
  Wink ОБИЧАМ ВЯКАКЪВ ВИД СЛАДОЛЕД

# 264
  • Мнения: 709
Искам да Ви помоля за рецепта на някогашният сладолед , който продавах в онези високи и дълбоки пластмасови кутии и ни го теглиха на една везничка ...
Една съфорумка ми помогна малко , че се правел с "Кондензирано мляко,течна сметана и белтъци...", но не знам как точно ... Моля Ви за рецептата ...

# 265
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Искам да Ви помоля за рецепта на някогашният сладолед , който продавах в онези високи и дълбоки пластмасови кутии и ни го теглиха на една везничка ...
Една съфорумка ми помогна малко , че се правел с "Кондензирано мляко,течна сметана и белтъци...", но не знам как точно ... Моля Ви за рецептата ...
Миналата година тази рецепта я прочетох тук във форума и от тогава я правя редовно по следния начин:
Разбивам добре 2 белтъка, след това при тях добавям 1/2 литър млечна сметана и 1 кутия подсладено кондензирано мляко и продължавам да разбивам. Постепенно се сгъстява. Няма нужда да достигаш гъстотата за шприцоване, че може да се пресече. Обикновено разтопявам 1 шоколад и го прибавям към половината смес. Сипвам в кутии и във фризера.
Настина е страхотен!

# 266
  • Мнения: 2 818
Ето един вегански, суровояден сладолед. Скоро ще го пробвам, като купя кокосово масло и ще дам отзиви Simple Smile

# 267
  • Мнения: 1 740
Всичко що е сладолед го обичам  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
и аз

# 268
  • Мнения: 1 197
Много е вкусен няма да съжаляваш.   Много рядко ям сладолед,но когато това се случва предпочитам да е млечен-ванилов.

# 269
  • Мнения: 709
Искам да Ви помоля за рецепта на някогашният сладолед , който продавах в онези високи и дълбоки пластмасови кутии и ни го теглиха на една везничка ...
Една съфорумка ми помогна малко , че се правел с "Кондензирано мляко,течна сметана и белтъци...", но не знам как точно ... Моля Ви за рецептата ...
Миналата година тази рецепта я прочетох тук във форума и от тогава я правя редовно по следния начин:
Разбивам добре 2 белтъка, след това при тях добавям 1/2 литър млечна сметана и 1 кутия подсладено кондензирано мляко и продължавам да разбивам. Постепенно се сгъстява. Няма нужда да достигаш гъстотата за шприцоване, че може да се пресече. Обикновено разтопявам 1 шоколад и го прибавям към половината смес. Сипвам в кутии и във фризера.
Настина е страхотен!

Благодаря ти Радина   bouquet.
Проблемът е че купих течна сметана , но хич не ми се сгъсти , а я разбивах с миксера многооо време !Сега стои във фризера , но едва ли ще стегне ...  newsm78Използвах течна сметана на Halta на растителна основа ...
Колко трябва да е количеството  на кондензираното мляко , защото има различни кутии ?

Общи условия

Активация на акаунт