Към омъжените - колко ви струваше финансово сватбата

  • 5 224
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 164
Около 5000 лв някъде преди 2 години.Не сме се уливали- 100 човека по 15 лв приблизително куверт. Рокля около 300 лв. Още 100 лв -було,бижута,обувки. Мъжки костюм- 200 лв. Имахме DJ, танцуваща двойка,оркестър, камера ,фотограф,украса на ресторанта.
Сега се замислям дали не е било по добре да си направим нещо по полезно,примерно леко ремонтче с тези пари. Но все пак е един незабравим ден за който си мечтае всяко момиченце. Бяла рокля, внимание ,красота .....
НЕ,не съжалявам спомена ми е много по-скъп от някакъв си ремонт.

# 61
  • Мнения: X
Доста скромно се представихме.......но тъкмо си бяхме купили жилеще и го ремонтирахме/а и парите си бяха само от нас-без участие на родителите/...но пак си беше страхотно/ и още се помни от приятелите/...та под 500 отговорих-но това е преди 7 години

# 62
  • Мнения: 1 849
1000 лв - през 2002 година
Всичко си платихме сами, защото искахме да си я направим както ние искаме. И бяхме забранили всякакъв алкохол на сватбата.
Когато тръгнахме да с регистрираме ден имахме само 65 лв за церемонията по подписването.
Когато след месец теглихме чертата беше чудо дали сме 1000 лв.
Това е едно от големите чудеса в живота ни.
Рокля та ми беше от една приятелка, само майка ми уши една перелина за раменете и стана доста добре.
След това направихме малък купон за нашите приятели, не сме ги броили колко са, със шведска маса. Много весело беше!

# 63
  • в Низината
  • Мнения: 705
Около 5000 лв. преди 2 години.

# 64
  • Мнения: 649
Преди 8 години не мога де си спомня точна цифра, но ни струваше почерпката на 7-8 приятели, които присъстваха на подписването. Сега си мисля, че поне родителите си трябваше да поканим  Embarassed, но.....Тогава така мислехме и ни беше доста весело между другото Laughing

# 65
  • Варна
  • Мнения: 506
Около 5000 лв - миналата година.  Нямаше нищо особено. Двата лукса, за които отидоха доста пари бяха - много живи цветя (около 500 лв) и  добри оператор+фотограф (също толкова някъде). Но хич не съжалявам - имаме наистина разкошни филм и снимки и им се радвам мнооого. А купона беше супер - но това зависи най-вече от настроението на младоженците и наличието на верни приятели купонджии ( и да не ти се меси някой разбира се Wink

# 66
  • Мнения: 650
Доста скромно се представихме.......но тъкмо си бяхме купили жилеще и го ремонтирахме/а и парите си бяха само от нас-без участие на родителите/...но пак си беше страхотно/ и още се помни от приятелите/...та под 500 отговорих-но това е преди 7 години

 newsm10
само че преди 9 Laughing
Хаха роклята ми струваше 18лв на новите пари -мама ми я уши и смея да твърдя че по нищо не отстъпва на показаните Laughing И сега не бих дала парите за рокля които чувам, но това друга тема Stop
Люба го е казала беше страхотно!

# 67
  • Варна
  • Мнения: 389
1500лв. преди 5 години.

# 68
  • Сопот
  • Мнения: 165
Нашата сватба беше преди 3 год.Рокля,костюм,покани,фотограф,камера и други "подробности"+ресторант за 110 души излезе около 5000 лв./или малко повече/!Но роклята беше шита по поръчка/Нели Праматарова Асеновград/!Ресторанта беше в хотел с *****Новотела в Пловдив!Всичко както си му е реда! smile3521 smile3521

# 69
  • Мнения: 3 356
Всичко-от дрехи до бакшиша на сервитьорите -2000 лв.Аз съм скромна и стисната  smile3521

# 70
  • Мнения: 270
Около 5000 миналото лято. За рокля 2 бр., костюм, обувки, Диджей много як, всъщност радио водещ, ресторант в стария несебър, цигу мигу ,прически, грим, и....разходка с корабче където и беше церемонията... Струваше си парите защото сватбата си беше приказнаааа  Grinning А на всичкото отгоре се решихме за 1 месец , сценария го направих аз за 3 дни и сега се чудя дали да не открия агенция за такива тържествааа  newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 1 654
4-та опция.Имахме малко над 50 души гости.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 074
Сватбата ни беше точно когато папата пристигна в България, та дори не беше ясно дали ще ни пуснат в ресторанта, че бяха забранили всякакви тържества в центъра Wink
Не сме купували дрехи, нито обувки. Взехме си пръстени за около 200 лв., просто се влюбихме в тях.
Почерпка за 40 души в китайски ресторант с ядене на корем - 200 лв.
Музиканти приятели - 100 лв.
Алкохол от свекъра, съответно безплатен. Безалкохолните си внесохме, да са били към 30 лв.
Толкоз, около 500 лв.
Изкарахме си великолепно!
А сега, пет години по-късно:
 smile3541 wash hang 1ironing 1dishes newsm75 smile3529 smile3517 smile3524 atwork

# 73
  • Мнения: 222
преди около 3 години, излезе към7000лв, с 120 гости, роклята ми не бе6е скъпа 280лв,а на мъж ми костюма 500лв, обувки ризи и др. към 200лв.Диджей и фото 1300лв, торта 150лв.А дребните не6та въоб6те не съм ги смятала, според нас стана страхотна сватба, поканени бяха само млади хора, възрастни има6е само 2 баби и един дядо, които няма6е как да не поканим.

# 74
  • София
  • Мнения: 175
Нашата сватба излезе към 250 лева. Не сме си купували специални дрехи и бижута.Не искахме церемония, а само да се подпишем на свидетелството и се оказа, че тази услуга е безплатна. Друг е въпросът, че чиновничките ни харесаха и ни спретнаха една съкратена версия на ритуала. Бяхме само с кумовете  ни, а вечерта пихме по един, два, три и т.н.  коктейла с десетина приятели. В 03.30 часа сутринта хапнахме по един дюнер и навлязохме в първия ден на брачния живот  Grinning И да ви кажа, забавлявах се страхотно  Flutter

Общи условия

Активация на акаунт