Отговори
# 90
  • на пистата
  • Мнения: 5 807
намерих това в сайта на нои за 2000г те лихвите май са повече отколкото вноските,това реално ли е

 
2000 г.   Осигурителен доход, лв.   Осигурителна вноска, лв.   Лихва,
лв.      
м.01   134   8.04   7.76      
м.02   150   9.00   8.59      
м.03   150   9.00   8.48      
м.04   150   9.00   8.38      
м.05   150   9.00   8.28      
м.06   150   9.00   8.17      
м.07   150   9.00   8.07      
м.08   150   9.00   7.97      
м.09   150   9.00   7.86      
м.10   158   9.48   8.16      
м.11   158   9.48   8.05      
м.12   158   9.48   7.93      
Общо   1808   108.48           97.70   
това 97.70 са лихвите #Crazy   

# 91
  • София
  • Мнения: 2 383
намерих това в сайта на нои за 2000г те лихвите май са повече отколкото вноските,това реално ли е

 
2000 г.   Осигурителен доход, лв.   Осигурителна вноска, лв.   Лихва,
лв.      
   
Общо   1808   108.48           97.70   
това 97.70 са лихвите #Crazy   

108.48 е общият размер на здр. вноски за годината, а 97.70 са лихвите. Колкото по-стари са задълженията, толкова по-голяма е лихвата.

# 92
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
даааа
лихвата е 14 процента годишна де. : #Crazy
незнам за банка в бг с такава годишна лихва........

# 93
  • Мнения: 335
даааа
лихвата е 14 процента годишна де. : #Crazy
незнам за банка в бг с такава годишна лихва........

На мойта депозитна сметка е 1,35%.

# 94
  • Мнения: 448
Благодаря за темата!При мен нещата стоят така:имам да плащам за м.януари 2000г. и после от 2003г.(началото) до ден днешен.Проверих в сайта на НОИ главницата(без януари 2000,за който е минала  давност,което научих тук) ми е 468лв.,а лихвите са около 150лв.Веднъж получих някакво писмо,което за съжаление съм загубила,но помня,че беше някакво предупреждение.Странното е,че миналата година за данъчните облекчения за деца,дадохме моята банкова сметка и си получихме парите,а на колега на мъжа ми не ги дадоха заради здравни осигуровки.Тази година дадохме сметката на мъжа ми.Искам да уточня,че тази сметка е за детските добавки,които получавам и е единствената собственост на мое име.

# 95
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 667
Не виждам на какво се учудвате. Нормално е да се плащат здравни осигуровки. Всеки от вас използва лекар в тази държава, но не обича да плаща. Ами никаде го няма това, няма безплатен обяд. Бихте ли били съгласни да сте си плащали през целия период, а други ,които не са плащали да ползват облаги. Едва ли.А за лихвите- има си закон- 1/360 от основния лихвен процент+10% отгоре наказателна лихва. Чете бе хора, това че не четете и не знаете, не Ви освобождава от отговорност. А за тези който са извън България, ами отива се в НОИ /сега в НАП/и се подава декларация да се спре здравното осигуряване за определен период от време. Просто е. Измислено е ама нали българина знае много.

# 96
  • Мнения: 2 657
Ще ме извинявате,ама като нашата тъпа държава,друга няма #2gunfire #2gunfire #2gunfireКви са тия лихви бе??? #CrazyКъде го има тоя процент в друга банка...е...ма...
Аз сега трябва да внеса на баща ми за 13 м,къде трябва да ида,казаха ми в данъ4ното,ама няма как да стане с малкия да бия път на другия край на града,не мога ли през някоя банка да ги преведа #Cussing out

# 97
  • Мнения: 3 423
тези лудили са бе,как може на зор да накараш хората да си плащат осигуровките ами ако не искам а искам да си ходя на часно,аман от тая скапана държава.
разбира с,как може да нямаш право на избор newsm78
аз имам осигуровки но не виждам никакъв смисъл от тях,така или иначе предпочитам да ходя на частно  #2gunfire
защото там са по добрите лекари #2gunfire
скапана държава #2gunfire

# 98
  • Мнения: 335
Не виждам на какво се учудвате. Нормално е да се плащат здравни осигуровки. Всеки от вас използва лекар в тази държава, но не обича да плаща. Ами никаде го няма това, няма безплатен обяд. Бихте ли били съгласни да сте си плащали през целия период, а други ,които не са плащали да ползват облаги. Едва ли.А за лихвите- има си закон- 1/360 от основния лихвен процент+10% отгоре наказателна лихва. Чете бе хора, това че не четете и не знаете, не Ви освобождава от отговорност. А за тези който са извън България, ами отива се в НОИ /сега в НАП/и се подава декларация да се спре здравното осигуряване за определен период от време. Просто е. Измислено е ама нали българина знае много.

Ей това изказване трябва да се изкове върху камък и да го сложат над територията България, когато се затрие и последния българин.
Да е ясно защо се е затрил.

Очевидно "все много знае българинът". Като му наместват главата на дръвника, все ще се намери да се изтъпанчи друг "българин" отстрани и да му дава акъл: "Малко по-наляво де... Е,  сега по-надясно, повдигни брадичката, гледай нагоре, източи врата..."

Titina, това твоето направо спира дъха.
Затова ще ти го кажа така:
Вчера някакви хорица от майн*та   си си избърсаха потта от челото и взеха 2,112 млрд. лева чиста печалба от това, че преди три години за 200 милиона им дадоха опакована като подарък стратегическа за страната и печелеща компания - БТК.
Само с печалбата, която тази компания правеше, хорицата си избиха за тези три години почти всичките „вложени” смешни милиони и сега им остава да приберат двата си милиарда чиста печалба.
С електроразпределителните дружества (тия, дето ни надписват сега сметките и заради които уредите на хората гърмят като пуканки), с бившите български заводи, фабрики и всичко, за което се сетиш - стана същото...
Остана една "Топлофикация", ама замалко ще е...
Българинът все още стиска между зъбите си и не ще да пусне окончателно само изпостялата си душица.
Каква е връзката с темата?
Ти.
И хората като теб, дето вместо да кажат "Стига", уроци дават с колко точно ентусиазъм трябва да се обслужват създателите на абсурдите.
Навсякъде по света здравеопазването е социална „територия”, за която хората по страните си са се борили и отвоювали милиметър по милиметър.
Без коментари защо и как – в България вече я имаше такава, каквато беше добра за обикновения човек. Нямаше я обаче здравната каса и всичко, що може да гълта или да бълва милиарди накуп – зависи от коя страна си застанал. Нямаше я „реформата” дето да ги насочи (тези пари) в „правилната” посока. Т.е. към авторите й.
Щом „все много знаещият” българин е допуснал това – хак да му е, дето се казва.
Но, ако не си забелязала, тук хората се опитват да се ориентират КАК ДА СИ ДАДАТ парите, въпреки невежеството, неспособността и нежеланието на тези, които искат да им ги вземат. Защото те тяхното вече са си го взели. Само са забравили да измислят как и държавата да има полза от това.

# 99
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
Titina-не съм съгласна с теб!
Закона беше въведен със задна дата,преди това никои не знаеше кои трябваше да ги внася осигуровките.Ако ми бяха казали-щях да си ги внасям -а не сега да се натрупват+лихвата
Друго-през 2000 и 2001 бях безработна-ама никои не ме пита как съм преживявала тогава и мизерствала,а искат само пари.
2002 година се разболях,постъпих в болница за лечение-плащала съм си всичкото-от леглото до спринцовките за еднократна употреба.Защо сега ми търсят пари за 2002 г? Shocked
Сега да се върна към днешна дата-сблъсках се с тази система-личния лекар ме размотаваше за едно направление,накрая отидох на частно! е отговори ми защо тогава си плащам здр.осигуровка като не получавам навременно и адекватно облсужване от личния ми лекар?!
Да ти кажа какво научих сега и за тези ,които са в чужбина и имат стари здр.осигуровки-като получат по пощата писмо -известие и им спира да тече давността Rolling Eyes
Дори да са подали декларация за спиране на здр.осигуряване за определено време.Преебават те отвсякъде,е това е.......

# 100
  • Стара Загора
  • Мнения: 330
Холограма съгласна съм  с теб-като съобщиха че са преподали БТК за 1,08 млрд.евро Shocked
Срам ме е че съм българка......

# 101
  • Мнения: 3 423
а и другото което ме дразни е,че тия осигуровки нищо не покриват
през бременноста ми осигуровките поемаха веднъж месечно в поликлиниката да ме теглят на кантар,да ми мерят обиколката на корема и един единствен ехограф  Shockedа аз ходех на частно и ме гледаха всеки месец на ехограф но на частно
и за какво са ми тия осигуровки-ако имах избор не бих ги плащала,поне нещо да покриваха
държавата ни изнудва хората,направо ги рекетира
и Холаграма е напълно права Peace

# 102
  • Мнения: 2 657
Ами ние винаги сме преебани #2gunfire #Cussing out
Титина,ние не мислим като теб и поне аз няма да внасям за вси4ко което ме привикат.....
Лихви ли,ще хванат да ме разведът Peace/извинете ме за езика ми,но ми писна/.
Ако не внеса с лихвите ще ми ги за4етат ли като внесени????
Бяща ми не е ползвал лекари от незнам си колко години,а когато му се наложи преди година,си плати вси4ко без да се церемони в болницата...

Като искат осигуровки,защо аджеба ще си плащам аз за престоя в болницата???Та нали си имам осигуровки Twisted Evil
Защо аджеба никой не казва,а се раздухва само на познати,4е ако за една година ти се налага да лежиш два пъти в болницата,ти се приспадат дните,ако не си лежат 5-те дето задължително плащаш за тях,а са те изсписали примерно на 2-я или 3-тия????

Докога ще ни правят на балъци бе #2gunfire #Cussing out

# 103
  • Мнения: 589
И аз съм длъжник на касата,но нямам никакво намерение доброволно да платя!!! Не искам,не желая,не мога да подпомагам мошенниците,дето се разпореждат с уж мизерните суми за здравна вноска(ама я сметнете колко се събират накуп-има и за нови офиси,и за нови коли...) а ме заблуждават,че ще получа нещо срещу вноските си...Дрън-дрън...А през 2004 година,като останах безработна и отидох както уж си му е редът да се регистрирам в бюрото по труда,НОИ ми отказаха обезщетение за безработица,защото бланката, на която съм попълнила справка-декларацията БИЛА РАЗЛИЧНА ОТПРЕДИ ТРИ ДНИ-демек от денят,в който отидох от ТЯХ да я взема и попълня...А разликата беше в шрифта и в подредбата на две -три изречения,но не и в смисъла...Не съм получавала детски надбавки,не съм ползвала данъчни облекчения все заради такива някакви простотии,така,че да не ме закачат,ако обичат! Simple Smile

# 104
  • София
  • Мнения: 2 383
Titina-не съм съгласна с теб!
Закона беше въведен със задна дата,преди това никои не знаеше кои трябваше да ги внася осигуровките.Ако ми бяха казали-щях да си ги внасям -а не сега да се натрупват+лихвата
Преебават те отвсякъде,е това е.......
Законът не е влязъл със задна дата. Това е невъзможно. Просто, когато е приет, не е дадена достатъчна гласност и обяснение за новите правила, така да се каже. И много хора примерно са напуснали работа, не са получавали обезщетение за безработица, съответно не ги е осигурявала държавата и след време, когато можеше да се проверява в интернет им лъснаха пропуските. Това е само един от вариантите. А те са наистина много. Принципът на държавното осигуряване е т.нар. солидарен. В смисъл и да ползваш, и да не ползваш здравни услуги - всеки си плаща определен процент от заплатата или дохода. Така е и в нормалните т.нар. бели държави. Или поне в повечето. Проблемът тук е, че никой на времето не си е направил труда да разясни новите условия в закона, от една страна. От друга, че се искат масово пари под масата в лечебните заведения. От трета, (от която страдам и аз в момента), че независимо, че си си платил всичко и да си напълно изряден, когато ти се наложи да проведеш скъпоструващо лечение, се оказва, че програмата в НЗОК е спряна или бавят одобрението с месеци. Така дори и изрядните, като мен, се чудят, защо си плащат здравните осигуровки. И аз, като вас, си ходя на частни лекари, но не защото се къпя в пари, а поради простата причина, че специалистите, при които се лекувам не работят със здравната каса. И за да си позволя всичко това съм взела заеми, независимо, че получавам много над средната за страната заплата. Но понякога се чудя, какво биха правели на мое място момичета, които работят за по 200 - 300 лв.    

Общи условия

Активация на акаунт