Хайде бройте, раз , два , три, Юли близко е , нали?

  • 10 107
  • 284
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 329
Относно киселините- на мен нищо не ми помага-пробвах всичко дето ме посъветваха някои от вас, но уви ooooh! Забелязала съм наистина че са на периоди,понякога зависят от приеманата храна, но в повечето случаи се появят и изчезват когато си поискат #Crazy
Рокси аз също съм счетоводител и падна егати и смятането след като разбрах че съм бременна- много се чудех колко да си вдигна дохода, колко да довнасям от осигуровките и накрая да си избия паричките, и като научих какво са решили-НОИ да ги пресмятат ми призля  Sick  Sick  Sick Къде си завършила ти????

# 46
  • Мнения: 4 300
Във Винса във Варна съм завършила.
Да не излезем колежки?Simple Smile

Между другото тая нощ и аз сънувах странен сън- едно циганче ме пипаше по корема в автобуса и аз го набих. Глупости само ми се случват в сънищата:))))

# 47
  • София
  • Мнения: 3 414
Ianamamaнямаме близнаци в рода,аз съм от онези щастливки които забременяват от първия икси опит,при това докторите даваха минимални шансове,благодаря на Господ,че ми даде този шанс. Praynigда устискаме още 10седмици

# 48
  • sf
  • Мнения: 10 143
някой питаше за кенгуру- аз имах с каката некво смотано, ама 2-3 пъти да е ползвано. нещо не ме кефеше много. иначе трябва да е с твърд гръб , за да държи бебето изправено. май може след 1вия месец да се ползва, ама не съм сигурна  newsm78

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 523
Искам да ви помоля - ако някоя от вас вече има списък за конкретната болница, в която ще ражда - да ми прати, за да сложа в началото на темата.
те повечето са еднакви, но все пак ...
понеже гледам, че някъде пише пакет с 20/30/50 памперса - мисля, че най-добре е да съберем списъците по болници, и така ако на някоя от нас и потрябва да провери - направо си разпечатва.

# 50
  • sf
  • Мнения: 10 143
arksi_ , на обиколката в ТК не казаха ли те какво искат?

# 51
  • София
  • Мнения: 7 242
Ianamamaнямаме близнаци в рода,аз съм от онези щастливки които забременяват от първия икси опит,при това докторите даваха минимални шансове,благодаря на Господ,че ми даде този шанс. Praynigда устискаме още 10седмици
Ianamama, да се похваля, че и при мен е първи опит ин витро/икси. Върнаха ми 4 ембриончета и се гласях също за близнаци или тризнаци, но се хвана само една Теодорка Grinning. И аз като Гоца съм безкрайно благодарна на Госпид и лекарите.
Гоце, ще устискаме, как. Щом при такива ниски шансове стана от раз, знача така трябва да бъде!

# 52
  • София
  • Мнения: 1 244
Я да ви занимая с един досаден въпрос.  Wink Направих си днес изследвания и копвам показателите, които не са в рефернтните граници:
          резултат                    референтни
WBC     12         10^9/L        3.5-10.5
RBC     3,61         10^12/L       Ж 4.2-5.4
HGB     10,4         g/dL           Ж 12.0-16.0
HCT     32,9         %                    Ж 37-47

Първите две са бели и червени кръвни телца, третото май е хемоглобин - той ме притеснява, много ли е нисък според вас?  newsm78 Последното не знам какво е. Утре ще ги показвам да докторката... чак...

# 53
  • Мнения: 616
Да ви кажа  за болничните  и аз като вас без да съм учила обаче счетоводство първия път се опитах да сметна колко трябва да ми преведат защото в бележката ми пишеше за първия ден колко ми е внесъл работодателя ,но ми преведоха с около 70 лв. и се обърках тотално но по объркана останах когато след15 -тина дена си взеха тези пари оказа се че се объркали милите . Направо ми идваше да убия някого защото човек си прави някакви сметки и хоп ядец добре че не бях ги изтеглила още.   

# 54
  • София
  • Мнения: 7 242
phil и при мен почти същите стойности бяха занижени когато ми беше паднал хемоглобинът. Нормално е за бременни и не е обезпокоително.
Тук е описано кое каво е:
http://www.firstmdl.com/Lab_analizi__Hematol.htm

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 523
arksi_ , на обиколката в ТК не казаха ли те какво искат?

ами казаха за документите и теста за упойките (това последното Томасе ми напомни щото аз съм заблеяна съвсем), но не и за другите неща - предполагам, че трябваше да питам, но ...

Последна редакция: ср, 25 апр 2007, 16:50 от arksi_

# 56
  • София
  • Мнения: 7 242
Аркси,
има го на сайта им:

СПИСЪК НА НЕОБХОДИМИТЕ НЕЩА ПРИ ПОСТЪПВАНЕ ЗА РАЖДАНЕ

О 1. Документи: лична карта, „Направление на бременната до родилно заведение” (обменна карта на бременната), направление за хоспитализация.
2. За майката: чаша, прибори за хранене; лично бельо; чехли (да стават и за баня); 1-2 хавлиени кърпи; тоалетни принадлежности; 1-2 чифта чорапи; връхна дреха - халат, жилетка, елек. По желание може да се носят: помпичка за кърма (в Родилно отделение има електрическа); 1-2 пакета дамски превръзки, ако с тях родилката ще се чувства по-удобно. Извън този списък, бременната може да носи и други вещи, но трябва да се има предвид, че мястото за багаж е ограничено.
Да не се носят скъпи вещи и големи суми пари!
3. За бебето: в Детско отделение разполагат с всичко необходимо за отглеждане на новороденото. Ако бременната желаете и имате възможност, може да донесе 1 пакет памперси за новородено.
Дрешките за изписването на бебето и облекло за майката могат да донесат близките в деня на изписването от болницата.

http://www.1agb.com/qa.php

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 523
Лекси, добре че си ти да четеш Simple Smile

# 58
  • София
  • Мнения: 3 414
Лекси,ще направим и невъзможното за децата!
Кенгуро аз мислех да взема това с легналото положение,но се отказах.Мисля да си поръчам от данета възглавнички http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=22_139&products_id=600 видях и в комсета ама по 38лв Shocked
Другата мама на близнаци Anna m не е писала скоро,ако чете да драсне един ред,как е при нея?

# 59
  • Мнения: 640
Здравейте и от мен,

Днес от много таблици до темата не стигнах, но обещавам довечера да ви изчета. Искам да ви питам - когато тръгне коластра какво се прави? Днес на обществено място, дето изобщо не очаквах ми потече и направо умрях от срам. Така ли ще е през оставащите два месеца  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт