Бета хемолитичен стрептокок - какво е това чудо сега?

  • 51 862
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
Momicheta, strep B e goliama gadost - osven che moje da navredi na ploda v kusna bremennost (nai-chesto pri rajdane), tia moje da bude prichina za trudno zabremeniavane, kakto i za infekcia po vreme na bremmenost, ottam spukvane na mehura i prejdevremenno rajdane. Taka beshe pri men predi 6-7 mesetsa - sled kato s trista muki zabremeniah s invitro s bliznatsi gi zagubih v nachaloto na 6-ti mesets poradi kombinatsia ot streptokok b, serklaj i lekarska nemarlivost (po-skoro debilshtina). Taka che, moiat suvet e: ne podtseniavaite tazi gadna bakteria, lekuva se trudno, poiaviava se i izchezva kogato si reshi - pri men izchezna ot samosebe si sled spontannia abort- taka che dori da ia izchistite strashno vajno e da se praviat redovni testove osobeno po vreme na bremennost. Zasega niama otkrit antibiotik ili kakvoto i da e drugo sredstvo, koeto da ia premahva napulno i zavinagi.
Uspeh.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 966
При мен излиза на микробиология вече поне за 4-ти път. Първия път пих Зинат и уж мина, но след около година пак се появи (междувременно имах няколко съвсем нормални микробиологични изследвания). После пих Augmentin излезе веднъж нормална проба и след около седмица пак се появи, после пих Сумамед и сега продължава да излиза стрептокок група Б,а на антибиограмата си е със същата чувствителност към същите антибиотици само дето като ги пия и ефект никакъв. Сега последно вече ми казаха да не пия ниаккви антибиотици повече за да не си натровя тотално организма и само вагинално Макмирор. Вече не знам какво да правя и ще ми мине ли някога въобще.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 966
Да успокоя малко всички настоящи и бъдещи мами които са имали този проблем Simple Smile
След малко ровене в google ето какво намерих:
http://www.angelfire.com/ca/gbstrep/homebirth.html
Освен този има и много други подобни сайтове също с доста изчерпателна информация, но не и в БГ разбира се Sad
Да обобщя за тези които не са добре с английския: Стрептокок група Б нормално присъства в човешкото тяло и при хора с нормална имунна система не предизвиква заболявания или симптоми. Нормално се намира в червата, ректума също нормално е да се появи и във вагиналния секрет. Трябва да се лекува единствено ако го има в урината или в кръвта иначе не. Имат го около 1/4 от хората (и мъже и жени), на нормалната микробиология не винаги се хваща, хваща се на по-специален културен тест, които обаче в БГ не знам да правят. НЕ се предава по полов път. Ако има симптоми на дразнене или инфекция не могат да са от стрептокок тип Б трябва да се търси друг причинител. Бременните, които са носители на стрептокок Б не трябва да приемат антибиотици преди раждането, понеже не се лекува, временно изчезва и пак се появява, а по време на раждане се слага интравенозно пеницилин, не се налага секцио. При проведено правилно раждане шанса за сепсис при новороденото по мои груби сметки от изчетеното става около 1:14000.

# 18
slet napraven serklaj kakvo moga i nemoga da pravia,ve4e sam v sedmiat mesec i do sega lejah. Flutter  

# 19
ХМ, това не се ли отнася до алфа, а не до В-ХС ?

# 20
не знам от колко време го имаш ти преди да ти го открият, но аз вече близо 10 месеца провеждам лечение и все си седи - а сега накрая като започнах да сменям лекарите ми казаха че това моето специално за мен било "безсимптомна бактериария", която била безопасна. Ти непременно виж от изследването си какво е количеството им в организма ти - не бива да е над 10 на 4 степен - максимум на 5!!! И е добре да се консултираш с няколко лекаря зя това - както с уролог така и превантивно с гинеколог и трябва и ако нямяш дя си направиш кръвна картина с AST и после да я види лекар. Пожелавам ти касмет - дано се оправиш по-бьрзо от мен!

# 21
здравейте.аз от около 2 години имам постоянна температура 37 градуса.ходих по какви ли не доктори и накрая разбраха че имам стрептококи.изпих страшно много антибиотици,но не са ми правили антибиограма.сега искат да ми ги махат,но уж не съм толкова зле.незнам дали тази температура е от стрептококите.някой излекувал ли се е с хапчета?имали ли сте темпртатура?

# 22
    
Дъщеря ми роди и едва тогава и откриха бета хемолитичен стрептокок, но за съжаление вече го беше предала на бебето по време на раждането.  При нея проблема беше, че не са и го открили по време на бременността и при раждането го е предала на бебето и се наложи да ги лекуват и двамата. След 10 дневно лечение на бебето с антибиотици и нея с 3 антибиотика и след 10 дневен престой на бебето в ковиоз и двамата вече са добре. При нея се наложи 3 седмично лечение. Така, че моят съвет е: лекувайте се сега преди да сте забременели за да родите здраво бебе. Бактерията се появява от нелекувани ангини  - загнездва се в бъбреците от там в околоплодните води на бременната и при раждане детето поглъща от водите и бактерията попада в белите му дробове и прави дишането затруднено. Това е с прост език, което мога да ви кажа.

# 23
  • Мнения: 1 900
   
Дъщеря ми роди и едва тогава и откриха бета хемолитичен стрептокок, но за съжаление вече го беше предала на бебето по време на раждането.  При нея проблема беше, че не са и го открили по време на бременността и при раждането го е предала на бебето и се наложи да ги лекуват и двамата. След 10 дневно лечение на бебето с антибиотици и нея с 3 антибиотика и след 10 дневен престой на бебето в ковиоз и двамата вече са добре. При нея се наложи 3 седмично лечение. Така, че моят съвет е: лекувайте се сега преди да сте забременели за да родите здраво бебе. Бактерията се появява от нелекувани ангини  - загнездва се в бъбреците от там в околоплодните води на бременната и при раждане детето поглъща от водите и бактерията попада в белите му дробове и прави дишането затруднено. Това е с прост език, което мога да ви кажа.
Би ли споделила къде се случи това? В кой град? Болница?  Praynig

# 24
  • Мнения: 34
Тази бактерия я имат около 20% от възрастните жени - не им причинява проблем ако имат достатъчно лактобацили , изключително рядко причинява инфекция при възрастен! Антибиотик през устатата не помага - трябва вагинални таблетки...

Както са писали и други, при раждането може да се предаде на бебето - вероятността зависи от много фактори и като цяло е ниска (1 към 200), но бебето може да се разболее много тежко , така че трябва да се внимава.

В някои държави задължително вече тестват за Стреп Б, в България не. Трябва да знаете, че със стандартна посявка се хваща само в около 50% от случаите, единственият точен метод е с ДНК (PCR) тест - в София правят в една частна лаборатория Геника, за други места не знам (цибалаб май нямаха). Всяка майка е добре да си прави в 8мия месец. Ако я има - не се пие нищо, а се действа при раждането. В САЩ ако я имаш бият на майката една инжекция пеницилин 6 часа преди да роди и това намаля значително риска, но и толкова масово използване на антибиотик прави бактерията резистенна, което също не е добре. В Европа просто наблюдават бебето с повишено внимание първите дни, правят му тест и на него. В България май си му дават антибиотик превантивно (докато излезнат резултатите)

# 25
  • Мнения: 668
Днес микробиологията ми показа, че нямам гъбички, но си имам Бета хемолитичен стрептокок

такова съм имала преди години, почти нямах симптоми, изчезна след една доза хомеопатично лекарство и никога не се появи повече

не мисля, че е особен проблем, въпреки страшното име

успех Peace

# 26
  • Мнения: 1 475
Днес микробиологията ми показа, че нямам гъбички, но си имам Бета хемолитичен стрептокок

такова съм имала преди години, почти нямах симптоми, изчезна след една доза хомеопатично лекарство и никога не се появи повече

не мисля, че е особен проблем, въпреки страшното име

успех Peace
темата е много стара, благодаря все пак Wink

# 27
  • Мнения: 668
темата е много стара, благодаря все пак Wink


а, не знам как съм се объркала, защо е излязла напред Blush Laughing

Общи условия

Активация на акаунт