Защо да се прибират вечер дрешките на бебето???

  • 4 375
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 440
И аз мисля, че си е чисто суеверие...вероятно за да не го "застигнат" лоши мисли и магии..поне така ми казаха, де. Ама и аз съм оставяла дрехита на терасата, че то иначе трябваше да мухлясат

# 46
  • Мнения: 417
Като родих и свещеникът ми каза(църквата е срещу нас,не че съм ходила специално да питам),като къпя бебето вечер да не му изхвърлям водата,в която съм го къпала,а на другия ден сутринта да поливам някое цвете с нея.Незнам защо не го попитах,но това за дрехите и аз съм го чувала.

# 47
  • Мнения: 4 965
Като родих и свещеникът ми каза(църквата е срещу нас,не че съм ходила специално да питам),като къпя бебето вечер да не му изхвърлям водата,в която съм го къпала,а на другия ден сутринта да поливам някое цвете с нея.Незнам защо не го попитах,но това за дрехите и аз съм го чувала.


Това важи само за първото къпане след кръщенето, защото водата отмива мирото и е един вид с пожелателна цел - детето да стане здраво и силно като дървото. Не важи за всяко къпане. /Знам го от свещника, който кръсти децата ми./

# 48
  • Мнения: 286
Есента и зимата ги прибирам, защото се умирисват на мъгла. Поне в София въздуха е толкова мръсен и ако ги оставя нощем после ми миришат на гадно  Confused

# 49
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Мдааааа  Whistling

# 50
  • Мнения: 686
Деветини.
А знаеш ли я тази,че не трябва да изтръскваш на детето дрешките преди да ги простреш за да не се стряска насън

# 51
  • Мнения: 2 427
И аз съм суеверна на тази тема и през зимата непрекъснато се опитвах да ги суша вътре Tired.Резултатът-дрехите се вмирисваха отвратително както прането което е забравено два дни мокро в пералня.Ядосах се най-накрая и реших да ги изсушавам навън.Ми хайде сега пък,да ми ходи детето с вонящи дрехи! Crossing Arms

# 52
  • Мнения: 990
За първи път чувам подобно нещо.Слагам го в колекцията си с бабини деветини  Laughing. Не се впечатлявай от такива неща , ще има още доста да слушаш от рода на "Не прескачай кабела , че пъпната връв на детето ще се увие около вратлето му"  Crazy. Прави това ,което ти мислиш че е добре .

# 53
  • Мнения: 164
Тина78 и според са бабешки деветини. Чух го наскоро ,това с таласъмите Joy ,но изобщо не вярвам.
А относно буболечките,които могат да се вмъкнат в тях- няма страшно, ти нали си ги гладиш след като ги прибереш от простора. Лично аз ,като ги гладя ги оглеждам добре, да не смачкам някоя буба или пък да остане в някое ръкавче или чорапче.
Вярвай,че след като родиш едва ли ще имаш време да се замисляш за подобни суеверия,просто малкия човек ще отнема голяма част от времето и мислите ти. Hug

# 54
  • София
  • Мнения: 2 967
Поверие и суеверие...

# 55
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Поверие и суеверие...
Щели да бъдат неспокойни Wink

# 56
  • pomorie
  • Мнения: 848
ами и аз съм го чувала и до 40-я ден не оставяхме дрешките навън на мен ми казаха че е зада не  го е страх от тъмното а и бебо не трябва да излиза по тъмно. #Crazy

# 57
  • Мнения: 120
и аз правех така . предполагам че това е останало от времето когато хората са се топлили на въглища и за да не си вмирисват дрехите на детето се прибират. А да ти кажа и още нещо ако незнаеш. Нетрябва да изхвърляш  в мивката първата вода, в която си изпрала дрешките. Така се изхвърлял късмета на бебо. Изхвърли я в цветя. Също не трябва да режеш етикетите/с цените / с ножица , а да ги късаш. Поверието е ,че пак се скъса късмета на детето.

# 58
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
и аз правех така . предполагам че това е останало от времето когато хората са се топлили на въглища и за да не си вмирисват дрехите на детето се прибират. А да ти кажа и още нещо ако незнаеш. Нетрябва да изхвърляш  в мивката първата вода, в която си изпрала дрешките. Така се изхвърлял късмета на бебо. Изхвърли я в цветя. Също не трябва да режеш етикетите/с цените / с ножица , а да ги късаш. Поверието е ,че пак се скъса късмета на детето.

Чудесно  smile3502

# 59
  • Мнения: 4 965
и аз правех така . предполагам че това е останало от времето когато хората са се топлили на въглища и за да не си вмирисват дрехите на детето се прибират. А да ти кажа и още нещо ако незнаеш. Нетрябва да изхвърляш  в мивката първата вода, в която си изпрала дрешките. Така се изхвърлял късмета на бебо. Изхвърли я в цветя. Също не трябва да режеш етикетите/с цените / с ножица , а да ги късаш. Поверието е ,че пак се скъса късмета на детето.

Чудесно  smile3502

Ъхъ, много е чудесно - ще ми загинат цветята от сапунката (ама сигурно и прах или сапун не е добре да се ползват, де - само чиста, изворна, "мълчана" вода, донесена от през 9 кладенеца - от 10-тия), а дрешките защо да ги развалям (и рязане, и късане, все тая) - най-добре да си стоят с етикетите или да им тъка сама (колко му е мъжът ми да ми скове един стан и да тъка, докато работя на компютъра, ама може ли да ползвам компютър, като имам деца или и от там може да хванат я уроки, я някой таласъм да изпълзи  newsm78).

Много ги обичам тези теми. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт