Налага се да изтръгвам детето си от свекървата!?

  • 3 941
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 83
Като чета отговорите се оказва, че повечето от нас имат проблеми със свекървите си. Ние също живеем при родителите на мъжът ми, но до един месец ще се изнасяме. И аз имах също проблеми със свекърва си, но още в началото започнах да и показвам че няма думата относно детето иначе до сега да ми се е качила на главата. А колкото да и го давам - друг път. Радва му се само в наше присъствие. Няколко пъти сме и го давали да го носи по другите стаи, но аз направо се побърквам от ревност като знам че е при нея. С майка ми също е така но тя поне не живее с нас и го вижда един път в седмицата. Според мен още от началото трябва да се поставят на място ако не искаме ние да станем по луди и от тях. Надявам се да не ме разбирате погрешно и ако е малко грубичко съжалявам, но това е решението според мен и колкото се може по-далече.

И аз долу горе реагирам като теб, не давам детето дори и майка ми рядко го вижда, понеже не одобрявам това, че не ме зачитат като авторитет пред детето и зад гърба ми си правят каквото си искат с него. Не го давах въобще на свекъра и свекървата, но положението стана по зле, вдигаха ми нервите само като чуех че се запътват към нашата стая и няма покой никъде не можеш да избягаш. А и малкия иска да ходи при тях което ме подлудяваше още повече. Но пък се чувствах егоистка, поставих се на тяхното място, ами ако и моето дете не ми дава да си видя внучето... и се чувствах ужасно и се самообвинявах, че постъпвам зле и т.н. Те си мислят, че ги мразя, понеже не им давам детето си и решават проблема като си правят каквото си искат и хич не им пука, че аз не искам да идват и т.н., идват аз им правя забележка за нещо което не одобрявам в поведението им към детето, а те все едно ме няма въобще не ме слушат и си продължават така. Постоянно трябваше да поддържаме обтегнати отношения за да не ни притесняват по всяко време и да не ни досаждат. Скандалите бяха редовни понеже това беше единствения начин да ги държим по настрани от нас поне за 1 седмица. Но така не може да се живее все пак сме хора. Хиляди пъти сме опитвали и с добро и с лошо да и обясним какви с нашите критерии за възпитание и т.н., но без успех. Прибира се 23 и 30ч. и ние тъкмо водим малкия да спи (понеже едвам сме го убедили, че е време да ляга) и тя тъкмо се прибира от другия си син и от вратата с бърза крачка идва и ми го дръпва от ръцете (съответно малкия само това чака за да не спи) когато и обясним, че трябва да си ляга и да беше дошла в по подходящо време тя вдига луд скандал, че не и даваме детето не можела ли да го види, детето плачело за нея и т.н. и т.н. Сега реших от време на време да и им го давам да го видят уж за да е по спокойно, но какво стана последно. Сутринта рано малкия излиза от спалнята тъкмо се наспал и тя на вратата и го грабва, аз през това време отидох да правя закуската, и тя решава да го води на магазина, аз и казвам, че трябва да се храни понеже не е закусвал, тя ме убеждава, че ще отиде на близкия магазин и до 2мин. ще са се върнали ( аз преценявам, че наистина той е на 2крачки и ще могат да се приберат бързо), при тези условия аз се съгласявам. И какво става повече от 1ч. не се прибраха с мъжа ми висим по балконите и се притеснявам какво е станало, а тя решила, че щом сме и го дали що пък да не се разходят и да отидат до най далечния магазин.   newsm61 smile3515
Това е прекалено. Не можете ли да се преместите да живеете отделно? Тия хора ще ви подлудят.  smile3511 smile3511 smile3511

# 31
и аз съм изпадала в съ6тата ситуация !само ,4е до такава степен ми кипна 4е се наложи да се сбием ! не ти го препоръ4вам ,но деиства ! ина4е е много нелепо и унизително  дано да се оправите по някакъв на4ин!  успех  bouquet

# 32
  • Мнения: 2 978
От всичко, което прочетох мога да кажа, че явно с тази жена трябва да послушаш съвета на Азаф. Peace

Отначало си викам ейй голяма работа, обаче това дърпане, гонене и никакво мислене, че за детето ТРЯБВА да има строги правила- особено пък за вечерният час би ме побъркало. Просто не си заслужава да го мислиш толкова това мирно отношение. Казваш и показваш, че ти си майката и това е!

Успех  bouquet

# 33
  • Мнения: 3 146
Наистина трябва да се махнете оттам!!! Sad

# 34
  • Мнения: 2 807
Tinka79, не може ли да й обясниш, че ако продължава да прави така вреди и на детето (като е модел за поведение), и на себе си, защото повече няма да й го даваш? Или че направо ще се изнесете и ще живеете на място достатъчно далече от нея ...

Успех и разбирателство ти желая!  Hug

# 35
  • Мнения: 332
Завиждам ти на нервите, аз до сега сто пъти да съм се изнесла   33uu

# 36
Ух.. хич не е смишно:-((Тъжна работа:-((
Имам свестни свекъри, но в  началото  имах подобни проблеми, първо внуче им е от най-малкото им дете и правеха чудеса само и само да са с него.  На моменти съм се чуствала отвратително, нептребна и неуважавана. Бяха пунически войни със захранването. Случвало ми се е да изляза със свекър ми и детето на разходкаа, то пада и докато аз се опитвам да прокарам политика, че да се пада не е страшно и не трябва да се реве задължително, свекър ми се спуска като орел грабва ми детето изпод ръцете и почва да го успокойва все едно е края на света #Cussing out #Cussing out #Cussing out
При нас нещата се пооправиха с времето, детето порастна, така се случи че сега живеем заедно и те на практика са ежедневно покрай него. Явно това им е достатъчноq за да се опитват да компенсират с прекалени мераци.
Най-добрия вариант е да сте далече!

# 37
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Позната ситуация. При нас нещата се промениха с израстването и особено с раждането на второто дете. Сега бяга от тях- те я правят луда Joy Едно е само дете, съвсем друго- две на куп Crazy
Иначе докато Александра беше малка правеше същото- като поискам да дойде при мен, тя я взима и се извърта... Ей, влудяваше ме!... Отстрани е лесно да се каже "не го позволявай" или "премести се", но на практика не е толкова лесно... Ама ела я виж сега- нито сериала може да си гледа, нито да си дремне като дойдат тия хуни hahaha

# 38
  • Мнения: 728
Повечето имат проблеми със "съкровищата",но аз поне не се налага да го изтръгвам от нея!  ooooh!
А снощи сънувах,че се бием със свеки..... #2gunfire
Толкова ми лази по нервите понякога,че ми идва да я гръмна! #Cussing out

# 39
  • Мнения: 480
Тинка, разбирам те напълно! Мисля, че разрешението ще дойде, когато се преместите. Дори да е на един етаж над или под тях. Заключваш си вратата и толкоз. Като чета премеждията ти, тази жена явно не разбира нито от хубаво, нито от лошо. Ако можеш, сдържай си нервите, но точно и ясни й заяви, че детето има режим и той трябва да се спазва. Че най-важното е детето да е нахранено и подходящо облечено, а нейните желания са на второ място.
Многократно съм имала спорове със свекърите за това кога трябва да спи детето, например. Често съм чувала реплики "днес е събота, нека си поиграе до по-късно. Защо го слагаш да спи още в 9". На което аз отговарям "защото детето си има режим", взимам го и го качвам (ние живеем в една къща, те на 1-я, ние на 2-я етаж). Случвало се е и със сто зора да го прилъжа да се качим, свекъра се прибира отвън и почва "ей, дядооо, къде отиваш? Ела да си поиграем". Направо полудявам  #Cussing out В началото си мълчах, а детето се скъсва от рев. Един ден не издържах и викам "той дядо ти освен да те разреве като се развика, друго няма да направи". А много пъти мъжът ми му е казвал да не вика така, защото детето се разревава. Прибрахме се горе и вече почти не се случва да вика като овчар след нас.
Много са сложни тия отношения. Мъжът ми се опитва да запази добри отношения с тях, но не иска и да се кара смен. Защото това е нашето дете, значи ние сме тези, дето да взимаме решенията. А те трябва да ни слушат. Но не се получава.
Сега аз правя така - като се наспи следобяд, яде и им го давам да си играят на двора. Това е към 5 часА. Казвам им да го качат към 7 - 7.30. Така хем те имат време да го видят, хем режима не се измества и аз съм доволна.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 952
Добрите отношения с бабите и дядовците са възможни само когато родителите са независими.

# 41
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Добрите отношения с бабите и дядовците са възможни само когато родителите са независими.


Не знам какво имаш в предвид независими, но това, че живеем с тях не значи, че не се оправяме сами и не гледаме освен тях, ами и по големия и син и семейството му, което е абсолютно неспособно и до тоалет да отиде без някой да им помогне.  Close
Тотално се убедих, че тази жена има психически отклонения. Снощи ни се случи следното. Минава 23ч. и ние отиваме да приспим детето (като едвам сме го убедили, че е време за лягане), както обикновено тя чува, че излизаме от стаята и се запътваме към спалнята и се изстрелва, грабва детето от мъжа ми, той и обяснява, че ще спи, но тя го измъква от ръцете му и тръгва в другата посока. Съответно, малкия само това чака и без това не му се лягаше. Мъжа ми я догонва и изтръгва малкия от ръцете и, и той съответно ревна, защото не иска да спи, а иска баба му да му рисува. Отиват в спалнята да се приспиват и успокояват, а тя се развика, че мъжа ми го пебивал от бой.  Shocked Съответно, аз чувам данданията отивам и питам мъжа ми да го питам какво става и дали го е ударил, а той ме погледна учудено и отрече да му е посегнал (ние по принцип не го бием и затова се зачудих). А тя в съседната стая крещи на свекъра и реве, че мъжа ми пребивал жестоко малкия. След приспиването, мъжа ми излиза от стаята и тя го чака на врата и започва да крещи (а знае, че малкия спи). "Ти заради мен ли го преби така, жестоко." Мъжа ми се опита да обясни, че не го е удрял. А тя не иска и да чуе и продължава да крещи. "Не искам да имам нищо общо с тебе" "Ти не съществуваш за мен" и т.н. Тя не че някога го е обичала, само го използва да им помага на тях и на големия и син. Който горкия е 35г. и не може да си върже обувките без чужда помощ, заради което на мен лично ми е жал, че са го научили така, съответно така възпитаха и сина му, който е на 7г. още го хранят в устата, преобличат, изпикават, приспиват го на ръце и т.н. И смятат, че ние сме изроди и тормозим детето си, понеже го оставяме да се храни сам и е по самостоятелен от големия им внук. Тя по принцип мрази малкия си син и аз не знам защо, говори с мъжа ми само за да иска пари или да свърши някаква работа, през другото време го заобикаля като призрак. Което мен лично много ме мъчи, заради мъжа ми, ама какво да направя... Що за хора има...

# 42
  • София
  • Мнения: 1 951
Съчувствам ти!

# 43
  • Мнения: 2 936
 smile3505

Тинка,жената май наистина има някакви проблеми.... Shocked

# 44
  • Bristol
  • Мнения: 9 368
Добрите отношения с бабите и дядовците са възможни само когато родителите са независими.


Не знам какво имаш в предвид независими, ...

Мисля, че има в предвид, да живеете в самостоятелно жилище, където никой няма да може да нахлува в стаята ти, ако ти не си му отключила входната врата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт