Тайната на дългата и гъста коса-10

  • 78 060
  • 491
  •   1
Отговори
# 75
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Здравейте на всички. Чета ви доста отдавна и вчера за първи път си направих маската, сложих в нея: 2 с.л. АДЗЕ, 1 с.л. бадемово масло, 1 с. л. кис. мляко, 1 с.л. оцет, 1 с.л. мед, 1 с.л. ракия, 2 жълтъка, намазах се стоях 2 часа и се измих с шампоан( много лесно се отми маската) след това си сложих една маска подхранваща за да мога и да се разреша и тя е с мед (на Beauty formulas) поизуших я с кърпата и си сложих хининовата вода. Моята коса е тъмно руса по принцип, сега съм на кичури, супер тънка и е дълга до раменете с мазен скалп съм също, абе направо ужас и да ви кажа че след като си изсуших косата, кичурите ми изсветляха още повече.
Моля ви кажете ми с тези съставки за моята коса дали е добре (аз сега си я усещам косата супер) и при някоя от вас ставало ли е така с кичурите?
Благодаря ви предварително  Simple Smile

Аз също съм с кичури (но косата ми по принцип е черна), не съм забелязала нещо такова. С какво я просветляваш? Може би от това зависи?  И моята коса е със мазни корени и сухи краища. Нищо не помага и сега ми е все тая какви съставки ползвам през ден трябва да се мие и това си е.
Аз днес си сложих в маската отново свинска мас освен другите мазнотии и съставки и този път косата ми не се оплети толкова колкото обикновено, лесно се изми и среса. А преди голям зор беше не знам защо. май мастта ми се отразява добре на моята коса.  newsm78

# 76
  • Мнения: 160
Незнам с какво ми е изсветлявана, ходих на фризиор

# 77
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Незнам с какво ми е изсветлявана, ходих на фризиор

Питай фризьорката, ако използва боя, боята пада, но да просветлява.  newsm78 Да не би така да ти се струва.  newsm78 Моята коса е доста трудна на фризьорски намеси. Всеки косъм със собствено мнение и някои кичури са по светли други по тъмни. отгоре е по светла от долу не ще да просветлява много, аман.  ooooh!
Но с маската нямам подобни проблеми.

# 78
  • Мнения: 467
Някоз да знае в Германия от каде да се сдобием с тази съставка или ще трябва да чакам осте 2 месеца, докато се прибера в БГ. Тарсих в интернета, но не можах да немеря нищо.

# 79
Това си е българско лекарство, не се знае дали изнясяме в чужбина или в Германия си имат еквивалент. Трябва да потърсиш по ветеринарните аптеки там, където си.

# 80
  • Мнения: 467
Ще потарся ветеринарна аптека и  се надявам да го дават без рецепта, че тук са много сложни. В интернет го намерих под името Витамин АД3Е, но като добавка към други съставки и витамини, дано да го продават и самостоятелно.

# 81
  • Universe
  • Мнения: 1 556
Някоз да знае в Германия от каде да се сдобием с тази съставка или ще трябва да чакам осте 2 месеца, докато се прибера в БГ. Тарсих в интернета, но не можах да немеря нищо.

Моят ветеринар /а сега де, направих се на говедо newsm78.../ каза, че има родители на българки, живеещи в чужбина, които купуват по 10 опаковки и им ги изпращат.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Здравейте Wink
отдавна съм зарибена да я правя тази маска,но тъй като първия път когато я правих,все още кърмех се отказах.
Сега пак искам да я правя,но се притеснявам,тъй като след първия/и единствен път/косата ми много се омазни. по точно скалпа,Май много объркано стана Blush
Че питането ми е следното:
косата ми е чуплива със склонност на скалпа към омазняване,иначе краищата са леко сухички Rolling Eyes.направих голямата грешка,да се острижа яко след като започна да ми капе косата,няколко месеца след раждането Sickсега искам да си върна дългата косица
Че питането ми е,за моя тип коса,какво да допълня към
2 суп.л Тривитаминол
1 суп.л ракия
1суп.л мас
1 суп.л оцет
2,3 капки газ
 newsm78
А,може би нещо трябва да махна..............
Ще ви бъда благодарна ако ми помогнете Hug
  bouquet  bouquet  bouquet

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
jorjito,ами според мене маста,аз я правя без мас ама слагам допълнително,1 л. мед,1 жълтък,1л.от стимуланта на Икаров за коса и 1л.кис.мляко на мене тази комбинация ми действа добре.Също имам мазни корени и по-сухи краища. Peace

# 84
  • Варна
  • Мнения: 1 858
jorjito,ами според мене маста,аз я правя без мас ама слагам допълнително,1 л. мед,1 жълтък,1л.от стимуланта на Икаров за коса и 1л.кис.мляко на мене тази комбинация ми действа добре.Също имам мазни корени и по-сухи краища. Peace
Благодаря за бързия отговор Hug
И аз си мислех че маста трябва да се махне,допълнително ще ми омазни и така склонната към омазняване косица.Значи ми оставя да си набавя стимуланта на Икаров и се мятам Laughing
Ще следя темата с интерес, и ще се отчета след първото мацотене Wink

# 85
  • Мнения: 535
Здравей,
искам само да кажа,ч е маската е фантастична! Правя я вече за 5ти път. Тъй като нямам възможност за два пъти седмично, я правя само веднъж. Но определено дава резултат. Косата ми доби вид, има много жизнен вид, невероятен блясък. Мога и снимки да сложа:) Освен това расте като че малко по- бързо и доста поолегна, което е супер, тъй като винаги преди това имах разни стърчащи краища, а сега е много приятна и жизнена.
Радвам се, че Деси е споделила тази маска. Аз продължавам нататък и казвам на приятели и познати, които също са доволни Peace Успех на всички правещи я!

# 86
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Stansi,здравей Wink
само искам да те питам как точно я правиш???
В смисъл какво си добавила и каква ти е косата.Просто събирам мнения Hug
Нямам търпение да я направя Hug

# 87
  • Мнения: X
Голяма молба имам - само някой да ми каже, защо тази маска с тривитаминола не е подходяща за кърмачки? Рових назад, но не можах да открия нищо, а сигурно сте го обсъждали.

# 88
  • Мнения: 535
Още съм кърмачка и мисля, че си се прави без проблем. Правя както си е оригиналната рецепта, слагам зехтин или мас(когато нямам мас слагам зехтин) + кисело мляко. Но сега прочетох из а мед, а имам доста и може да опитам и с него. Доволна съм, слагам и голямо количество газ и така, косата ми като че ли става по- лъскава. МИризма не усещам кой знае каква. Много съм доволна и ще продължа да си я правя така по веднъж седмично, а по- нататък и по два пъти:)

# 89
  • Мнения: X
jorjito, добре дошла отново! Hug
Мишенце, не се препоръчва за кърмачки, защото е възможно съставките да преминат в кърмата. Peace
Станси, слагай снимки  Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт