Пране на одеало в пералнята

  • 16 771
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Другото название е тепавица,мисля.
Аааа, да, аз така го знам!
Е сега вече ще си спестиш паричките за бар-а!  Laughing

# 31
  • Мнения: 2 609
30-40 градуса, с прах с какъвто разполагам в момента и с омекотител, центрофуга

# 32
  • София
  • Мнения: 2 967
Извинете ме, че се включвам в темата с въпрос, но на каква програма - за вълна ли или няма значение?


За вълна и с препарата за вълнено на 30 или 40 градуса.

# 33
  • Мнения: 29
red poppy, ще чакам новини  - пиши какъв е резултата Simple Smile  Моето одеало е вълнено, но по-тънко. Все пак и аз се чудя за родопското, тъй като майка ми носеше нейното на бара.  wash

# 34
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
red-flower, аз редовно си пера одеалата в пералнята - и по-дебели, и по-тънки, включително и родопските. Никакъв проблем досега!  Peace

# 35
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Иаз редовно си пера одеалата в пералнята  Peace, все още изглеждат добре и нищо им няма  hahaha
Иначе, всяко одеало си има етикетче с характеристики - на колко градуса да се пере, дали да се пуска на центруфуга, и разни такива. Иначе задължително слагам омекотител, без него специално меките одеала стават твърди  Crazy и гадни.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На 40 градуса с какъвто прах имам,омекотител и центрофуга.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
red poppy, ще чакам новини  - пиши какъв е резултата Simple Smile  Моето одеало е вълнено, но по-тънко. Все пак и аз се чудя за родопското, тъй като майка ми носеше нейното на бара.  wash
Даже утре вечер може да го изпера и ще пиша какво се е случило с пералнята ми.За одеалото не ми пука.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 521
Вълнената програма при моята пералня (Кьортинг) е доста щадяща, едвам едвам ги врътка, а трябва да си се "погняви яко" нещо което се пере 1 в годината, както казва баба ми. Затова пускам родопското на по-хард програма.  Laughing

# 39
  • Мнения: 367
най-много 40* с perwoll за вълнени материи Peace

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Да докладвам.И одеалото е чисто,и пералнята здрава.

# 41
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да докладвам.И одеалото е чисто,и пералнята здрава.
Браво!   bouquet
Аз и не се съмнявах де..... Wink

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 184
Да ме питаш защо съм се занимавала с глупости до сега...А ако намеря начин да си изчистя и велурената чанта,ще съм много доволна.Отказаха ми в химическото.

# 43
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Е, за нея не знам......
Но за одеалата - аз отдавна си ги пера в пералнята, както и маратонките де...

# 44
  • Мнения: 4 916
Всичко пера в пералнята. Включително одеалата - на 30 градуса с препарат за вълнени или деликатни тъкани  Peace

Общи условия

Активация на акаунт