КРАЖБА НА БАГАЖ ОТ ЛЕТИЩЕ СОФИА

  • 7 375
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 425
 newsm78 Хм,такова изискване никога не съм чувала?Просто се учудвам  newsm78

Гери,това си е чист късмет,че не са ти пипнали нищо...няма да изреждам случай,в които е липсвало по нещо от багажите ...толкова са много,а за разбит куфар поради съмнения за пръв път чувам,а все пак сме все около летищата  newsm78

Сега ще поровя да попрочета  newsm78

# 16
  • Мнения: 3 461
Куфари не бива да се zаклю4ват  Naughty  Винаги трябва да имат достъп до него при съмнение , и ако нямат, раzбиват катинарите и т.н.

И аз за първи път го чувам, но дори и да е така, ако ми е разбит куфара или разкъсан найлона със сигурност ще знам, че е пипан и ще може да се сигнализира на време.

Да, и освен 4е ти липсват работи от багажа, трябва да си купиШ и нов куфар.  ooooh!

Има специални куфари за пътуване до Щатите на Samsonite , които могат да се заключват, но при тях има допълнителна специална ключалка, за която ключ имат митничарите в Щатите, ако решат да ти проверят багажа не го разбиват, а културно си отключват с ключ. Mr. Green Така поне ми обясниха в магазина. Единственият им недостатък е, че са доста тежки.

# 17
  • Мнения: 6 167
За следващия път да си заключи и пакетира багажа....най-лесната и евтина застраховка  Peace

Куфари не бива да се zаклю4ват  Naughty  Винаги трябва да имат достъп до него при съмнение , и ако нямат, раzбиват катинарите и т.н.


това, което знам е, че за полети за щатите не можеш да си опаковаш багажа. ( от тези опаковки, които правят на летището).

в европа можеш да си го опаковаш , както и да го заключваш.
аз лично използвам освен катинарчето на самия куфар и колан с шифър и тн.
самсонайт са страшни в това отношение.  Peace

допълнително , след като жената е имала трансфери изобщо не е ясно кой е бръкнал в багажа и къде.
софия са последна спирка - чувала съм, че на летището в милано се краде на поразия.
не знам колко е вярно.

# 18
  • Мнения: 714
софия са последна спирка - чувала съм, че на летището в милано се краде на поразия.
не знам колко е вярно.


Краде се или поне се крадеше,  преди известно време гледах репортаж по новините, заснет със скрита камера какво правят на Малпенса в багажните помещения  ooooh!  ooooh! не е за разказване просто  ooooh! какво ровене падаше.

# 19
  • Мнения: 2 563
софия са последна спирка - чувала съм, че на летището в милано се краде на поразия.
не знам колко е вярно.


Краде се или поне се крадеше,  преди известно време гледах репортаж по новините, заснет със скрита камера какво правят на Малпенса в багажните помещения  ooooh!  ooooh! не е за разказване просто  ooooh! какво ровене падаше.

Пътувала съм толкова много и нито веднъж не са ми откраднали нещо, хем и куфарът ми е очевидно скъп, и от дрехите има какво да си харесаш... Нито заключвам, нито опаковам...

# 20
  • Мнения: 7 605
самсонайт са страшни в това отношение.  Peace

Да, страхотни. То4но от куфар на самсонайт с катинар4е (на самсонайт) ми иz4еzнаха неЩата  Whistling

# 21
  • Мнения: 1 017
[Куфари не бива да се zаклю4ват  Naughty  Винаги трябва да имат достъп до него при съмнение , и ако нямат, раzбиват катинарите и т.н.

  Абсолютно вярно и аз от години не заключвам куфарите и досега нищо не ми е изчезнало. Peace

 

Само да потвърдя и от друга чАст на Европа: преди май 2 години на летиЩето в Хелзинки ми погледнаха куфара с катинар и спокойно си ме предупредиха, че е съвсем възможно ако реШат при багажната проверка да счупят катинара и проверят съдържанието на багажа ...  newsm78 Така и стана. Взимах си куфара без катинар, ама ниЩо не липсваШе. От тогава и не заключвам.

Съжелявам, чЕ така се е случило с много от вас, а и с авторката на темата  Sad Само си мисля, че може да се е случило и не само на самото летиЩе...Трансфери, Шофьори и т.н....При всички положения бих се оплакала на всички възможни инстанции. Ако имате нерви...

Късмет. И дано да не се случва повече   bouquet

# 22
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Ей, ако не откраднат нещо, не мирясват, аман  Twisted Evil

# 23
  • Мнения: 393
Да се включа и аз.
Вярно е:
Че при излизане от САЩ, багажа не ТРЯБВА да е заключен. Всеки служтел на ckeck-in информира за това. 
Ако при влизане в САЩ е правена проверка на багажа, намирате официално писмо " Вашия багаж е отворен и проврен от......, ако установите липси, обадеде се тел...... (не пазя бележката и затова не мога да дам номер)
Не е вярно (за САЩ), че не може да се опакова багажа в полиетиленовите пликове на аерогара София.
МНОГО Е ВАЖНО в багажа да оставите листчета с адрес и телефон, на който да се обадят, в случай на загубване на багажа (понякога, стикера който закачвате от външната страна на багажа се скъсва и следва загубване по "трасето")
Тъй като не винаги Вашия багаж пътува заедно с Вас (особено при по-дългите полети, с повече прекачвания), вероятността от загубване или забявяне е голяма.
При приемане на багажа, ако установите, че е отварян или липсва ВЕДНАГА се уведомяват служителите на аерогарата, отговарящи за загубен/закъснял/ отварян багаж. Така е в САЩ. Предолагам, че в Европа (България  Thinking) е същото.
Когато забавения/загубения багаж се достави на посочения адрес ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се провери за липси (ами нали и за това подписвате документ?"
Нядявам се да съм била от полза на бъдещи пътници.

# 24
  • Мнения: 3 478
Да, вярно е това за багажа от Щатите. Незнам как е в Европа, но тук вече от няколко години не дават да се заключва багажа. Иначе ако решат да отворят имат право да разбият ключалката като не поемат отговорност за щетите. Това за бележката с адреса вътре в самия багаж е мн. добра идея. Практикуваме я от както спряха със заключването тук. Бележка наистина оставят ако са ровили. Винаги имаме по един такъв куфар.

# 25
  • Мнения: 4 700
Не zнам как е zа Америка, но аz от и zа Германия винаги си zаключвам куфара. Писна ми все да ми отварят и да бърникат. Веднъж бях попитала на лети6тето в Мюнхен и те микаzаха, че ако има не6то съмнително и куфарът трябва да се отвори те си имат ключове zа всеки един куфар. И ако го отварят го правят само в присъствието на някой си и пи6ат протокол, който поставят в куфара. Веднъж вече Кондор ми платиха 80 евро обеz6тетение zа6тото куфара ми от Бургас пристигна с раzбит катинар и раzвален цип. Платиха ми стойността на куфара и катинара и каzаха, че те така не отварят куфари. Летях директно от Бургас zа Германия. А поzнаите к.де са го раzбили.  smile3516

# 26
Германия. А поzнаите к.де са го раzбили

Аз от доста година работя на летище Бургас и ти гарантирам че и германците (те там за тази служба са араби и тем подобни) не са цвете за мирисане.

# 27
  • Мнения: 4 700


Аз от доста година работя на летище Бургас и ти гарантирам че и германците (те там за тази служба са араби и тем подобни) не са цвете за мирисане.

Интересно zаЩо като летя от София zа Германия никога не е имало отворен куфар. От Варна съм летяла само един път и пак нямаШе проблем. Но ВСЕКИ път като летя от Бургас има на лентата отворени чанти и хората пропиЩяват. А и куфара ми е с код и интересно zаЩо винаги като си го вzема е нагласен на комбинация 000. Странно съвпадение.  newsm78
А, оЩе неЩо, zаЩо ли като летя zа и от други zападноевропейски страни никога няма проблеми с багажа.  newsm78 Нали пак арабите го карат.
А пък zа арабите мога да ти кажа, че те си паzят гъzовете zаЩото вzемат добри пари и не искат да си zагубят работата. Пък и в Германия трудно някой Ще е с комбина с някой полицай.

Не си мислете, че zаЩитавам германците и слагам всички българи под един zнаменател. Говоря само zа летиЩе Бургас. Фактът си е факт. Който иска да ми вярва.

# 28
  • Мнения: 6 390
Германия. А поzнаите к.де са го раzбили

Аз от доста година работя на летище Бургас и ти гарантирам че и германците (те там за тази служба са араби и тем подобни) не са цвете за мирисане.
Мдааа, и аз да кажа че колкото пъти съм летяла от Бургас - сигурно 10х - за някъде, няма празно  Twisted Evil там са най големите специалисти на претърсване и крадене от багажа  #2gunfire

# 29
  • Мнения: 1 783
Кофти работа, съжалявам за проблемите. Подайте оплакване, колкото може по-скоро.

На мен така един път ми закъсня багажа и дойде 1 ден по-късно във Варна и като отидох да си го взема, не искаха да ми го дават, защото си бях забравила ключовете в къщи, а те изискваха да си го проверим на място.

По повод заключването - аз вече не заключвам от и за САЩ, защото един път ми разбиха ключалката на самсонайта и сега вече не мога да го ползвам. Тук продават едни специални катинарчета, които в местните летища могат да ги отключват.

Общи условия

Активация на акаунт