бебето ми се задъхва

  • 3 029
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19 296
не знам как точно да го опиша.от време на време бебка издава звуци сякаш не може да си поеме въздух.това е още от раждането.питах педито няколко пъти .каза ми че не било проблем.в началото не им била разита дихателната система.да но тя вече не е много малка и продължава да го прави.освен това още от самото начало кашля,но не продължително,а просто все едно нещо я дразни за момент.така прави около 2пъти на ден.понякога ми се струва,че има и сополи.педито и слуша всеки път гърдите и казва че са чисти и всичко било от неразвитата дихателна система.да,но аз почвам да се притеснявам.имали ли сте подобни проблеми?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 162
 Confusedи аз бих се притеснила на твое място. Не знам, не съм наблюдава такова поведение нито с първото, нито с второто. Малката се роди малко преди да влезна в 9-я месец и докторите се притесняваха, че може дробчетата й да не са се развили достатъчно, та я боцкаха с някакъв антибиотик и ни задържаха 7 дни за наблюдение, но никога не е правила така. На твое място бих настоявала за по-подробни изследвания или пък бих я завела и на друг доктор.Дано не е нищо сериозно и притесненията ти да са били напразни. Praynig
Между другото, можеш да пуснеш тема и във форум "д-р Нивея Бейби", макар че докторката(неонаталог в МД), която дава он-ланй консултациите там, отговаря бавно.

# 2
  • Мнения: 483
На мен хич не ми харесва реакцията на педиатърката #Cussing out Такова нещо се преследва до дупка!
По принцип кихането и кашлицата 1-2-3 пъти на ден не е притеснително, защото това  е единственият начин по който бебоците изчистват дихателните пътища, НО ако това е съчетано с периоди на задъхване....моят съвет веднага търси проблема.
Надявам се да няма нище сериозно!!!
Искам да ти кажа че моето бебе се роди 6 седмици преди термин и не е имал никакъв проблем с дишането.
Обяснението на педиатърката е меко казано малоумно. На децата на които не им е доразвита дихателната система им се помага! Не съм чувала да се остави бебе което се задъхва без помощ поради тази причина. Не се мотай, послушай инстинкта си и потърси обяснение и помощ!
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
цункай бебка от мен

# 3
  • Мнения: 2 401
Аз мисля, че трябва да се довериш на педито, знам, че се притесняваш, но това се случва. Моето бебе също е така и хърка яко, но ще го преодолеем.

# 4
  • Мнения: 1 877
Веднага се обърни към по-компетентен лекар или изискай от педито да му направи изследвания - секрет от носа и гърлото,ако трябва и кръв да се вземе.
А имало ли е някой болен около детето?Щото наш Дарин така го зарази батко му и на 40дена беше на АБ с кашлица и сополи...

# 5
  • Русе
  • Мнения: 2 354
искай мнение и на друг лекар! Задължително!

# 6
  • Мнения: 348
И моето се задъхваше /яде, яде и изведнъж се оказва, че не си е поемал въздух от доста време/ и една мама беше пуснала друга тема доста притеснена и се оказва, че се случва на повечето бебета. При всички случай ставаше въпрост за по време на ядене, ако е при други обстоятелства тогава не знам  newsm78

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
При Тери това продължи до 6я месец,но от 4я нататък по-рядко.Роди се в началото на 9 месец и беше под кислородна палатка.Ходили сме на прегледи,но навсякъде ми казваха че ще го израсте и така стана.

# 8
  • Мнения: 19 296
благодаря ви много.при нас не е по време на ядене.също така никой не е бил болен от нас.понякога е както си стои и се получава изведнъж.вече се убедих ще я заведа на друг лекар

# 9
  • София
  • Мнения: 2 162
Ако е по време на ядене (пропуснала си да го споменеш в първия си пост), не се притеснявай - по-лакомите бебете понякога 4ак забравят да дишат. Сигурно все още не успява да координира сукане, гълтане и дишане. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт