Кичурите

  • 22 495
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 153
Чудех се дали да си напрая кичури,но малко се двуумя ,чудех се на колко месеца се обновяват ThinkingЛесно ли се подържат и дали ако се откажа ,после мога да се боядисам с др. цвят боя и да ги залича?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Ами според мен не се поддържат много лесно. А ако решиш да ги заличиш, ще ти е малко трудно, защото ако са руси, винаги избиват, каквато и боя да сложиш отгоре.
А ти за руси кичури ли имаш в предвид?

# 2
  • Мнения: 235
 Не им ли мина модата на тези кичури? За пръв път се правих така преди 15 години. Или , както пише в Библията- "Няма нищо ново под слънцето"

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Не им ли мина модата на тези кичури? За пръв път се правих така преди 15 години. Или , както пише в Библията- "Няма нищо ново под слънцето"

Общо взето отмина модата на отличаващите се силно от останалата коса кичури. Но иначе кичури в няколко цвята, които се преливат с основния цвят на косата, много ми харесват!  Peace

# 4
  • Мнения: 106
Отново са супер модерни, но в няколко цвята , аз имам 3 +1/ естествен/, но не се поддържа мн. лесно щото като отидеш да ти ги правят наново се отдля кичур по кичур, цвят по цвят, но може да оставиш да порасне косата и наново ,нев стои грозно, защото се преливат.Но не говоря за ония белите на тъмна коса, супер грозни са

# 5
  • Мнения: 648
  Мда, кичурите "тон в тон" са си много актуални, и разбира се зависи как са направени, с каква техника и как са разположени в косата, има такива, които се поддържат по- лесно от онези, които са хаотично в цялата коса Crazy Но като всяко нещо си искат поддръжка, то и цялата коса да се боядиса си иска ежемесечно тониране Wink
Кичурите винаги внасят закачка и свежест, разбира се добре направените и подходящите за клиента Peace

# 6
  • Мнения: 1 153
 Rolling Eyesуф знаех си аз ,че няма да е лесно ooooh!мерси за отговорите Peace

# 7
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Много бързо се изплакват бе.Гадна боя ли ми сложи фризьорката незнам,но за две седмици  червеното се изплакна.Останаха само по рижавите Tired

# 8
  • Мнения: 13 512
то и цялата коса да се боядиса си иска ежемесечно тониране Wink
не иска тониране, ама направо си иска боядисване на корени Wink

# 9
  • Мнения: 393
Чудех се дали да си напрая кичури,но малко се двоумя ,чудех се на колко месеца се обновяват ThinkingЛесно ли се поддържат и дали ако се откажа ,после мога да се боядисам с др. цвят боя и да ги залича?

 Аз бях на кичури близо година , понеже косата ми е къдрава трудно се забелязва , като пораснат и може по нарядко да се подновяват .
После , като реших , че искам отново да съм си моя цвят се боядисах шоколадово и готово ... избиха след няколко месеца и аз пак се боядисах , от тогава не са избивали .
Така , че спокойно , не е проблем дори руси кичури да се покрият с тъмна боя .
А кичурите винаги ще са модерни , но не кичурите които си спомняме от преди 10 години - тъмната основа и биещите на очи руси кичури .
Едни по светли с няколко тона от основния цвят , преливащи и даващи светлина и свежест на лицето .
Аз съм замислила да си изсветля косата и да направя тънки кичури имитиращи естествено изсветляване от слънцето .  Grinning
Това ще го направя в средата на лятото , когато ще имам вече силен тен .
После на есен ще видим - може пак да си стана шоколадова !
Обичам да съм различна   - не искам цял живот да съм все с един и същ монотонен цвят .
Наскоро една колежка ми каза да не се боядисвам , защото моята коса била много хубава и само ще я съсипя . Поогледах я с нейните ситни букли и прическа стил ранните години на баба ми и ми дожаля ... някои жени никога няма да се променят - раждат се и си умират невзрачни !  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 1 234
то и цялата коса да се боядиса си иска ежемесечно тониране Wink
не иска тониране, ама направо си иска боядисване на корени Wink

и изсветляване на корените с блондор преди това,ако косата ти е по-упорита като моята Wink

# 11
  • Мнения: 235
 Smetana, права си. Някои жени са толкова скучни. Като кажат "Да, но това ми е естествения цвят" Аз съм за промените. Да живее химията!!

# 12
  • Мнения: 648
то и цялата коса да се боядиса си иска ежемесечно тониране Wink
не иска тониране, ама направо си иска боядисване на корени Wink

и изсветляване на корените с блондор преди това,ако косата ти е по-упорита като моята Wink

Е, те корените са ясни Crazy

# 13
  • Мнения: 4 629
Зависи от кичурите - колко са дебели, какъв цвят са, дали са по цялата коса.... Ти за какви питаш?

# 14
  • София
  • Мнения: 4 590
Дори и да не са модерени, какво значение има? Simple Smile
За лятото мисля, че са добра идея, доста освежават цвета на  косата. Аз също мисля да си направя. Досега съм си правила 2-3 пъти, но не се е налагало да ги поддържам, защото след това съм се боядисвала направо, за да уеднаквя цвета на цялата коса. Е вярно, че избиват в началото, но се заличават след няколко боядисвания. Peace

# 15
  • Мнения: 1 313
Кичурите са по-лесни за подръжка отколкото нацяло боядисана коса, ако са само няколко нюанса по-различни може и на половин година да се боядисва- и то само корена. Аз съм с руса коса, но всяка пролет си правя много леки и тънки кичури, като от слънцето и се получава много добре.

# 16
  • Мнения: 3 782
Да ти кажа кичурите са си нож с две остриета. Няма спор стоят хубаво  Hug ,но искат постоянно поддържане. Другото,което е аз съм с тънка коса и още в началото ми казаха,че косата ми ще стане на нищо, аз не вярвах. Вече втори месец съм с кичури и когато се реша те направо се късат,ужас. Но все пак си заслужава,защото наистина ако е направен от професионалист е много красиво.

# 17
  • Мнения: 739
от няколко години редовно си правя кичури. Костата ми е естествено руса, но вече доста потъмня. Така се освежава, кичурите са от най-русите, но основата също е светла. После правя нови, много на брой и малки, с шапка, не с фолио. Предпочитам го пред цялостно боядисване, защото тотално ще ми съсипе косата. Модерно или не, определено е по-щадящо. Доволна съм. Могат да се правят отново след 4-5 месеца. Идеята важи за светла коса  Wink.

# 18
  • Мнения: 13 512
Вече втори месец съм с кичури и когато се реша те направо се късат,ужас. Но все пак си заслужава,защото наистина ако е направен от професионалист е много красиво.
Повярвай ми, че ако са направени от професионалист-косата ти няма да се къса! Смени си  фризьора.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 067
Вече втори месец съм с кичури и когато се реша те направо се късат,ужас. Но все пак си заслужава,защото наистина ако е направен от професионалист е много красиво.
Повярвай ми, че ако са направени от професионалист-косата ти няма да се къса! Смени си  фризьора.
Абсолютно подкрепям! Даже не е достатъчно само да е добър, а и да използва качествени продукти.

Аз "по природа" съм с тъмна коса, но от доста време вече се изрусявам, имам и кичури, малко по-тъмно руси, преливащи - ами не е лесно за поддръжка  Rolling Eyes много бързо ми израства черната основа и мах(!) веднъж месечно прекарвам часове при фризьорката си - боядисване на корени, после подновяване на кичури  Crazy За такова изнасилване на косата трябваше да съм оплешевяла вече, ако ме мацотеха с някакви боклуци  Naughty

# 20
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Ами според мен не се поддържат много лесно. А ако решиш да ги заличиш, ще ти е малко трудно, защото ако са руси, винаги избиват, каквато и боя да сложиш отгоре.

Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 1 654
Косата ми е кестенява, а кичурите 1-2 тона по-светли.Стои естествено, като израстнат пак не е грозно.Правя си ги на около 6 месеца, с фолио Peace

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Лесно се поддържат, на мен ми се налага 2 максимум 3 пъти годишно да ходя само за корените. Става трудно ако искаш да ги заличиш, боя не можеш да наслоиш отгоре им понеже структурата на косъма е променен химически и е станал по светъл. Трябва да израсте. Аз от близо 1 година съм на кичури и съм доволна.
Ето моите кичури на черна коса, как стоят: http://images14.snimka.bg/002358711-big.jpg

# 23
  • Мнения: 1 952
Незнам дали са актуали, но ако са в един цвят само- рус, се поддържат лесно и не е нужно да се правят всеки месец, аз ходех н 3 месеца да ми ги правят и някак си корените не си личаха. Обаче е факт, че много изтощават косата и трудно се махат.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 062
Аз от доста време си правя кичури и съм екпериментирала доста. Наистина не става въпрос за кичурите отпреди години, които се правеха контрастни, а за преливащи тон в тон. Тази техника се ползва за освежаване на косата и не излиза от мода. Освен това, поддържането на кичурите е много по - лесно - от боядисването.  Имам предвид, че не се прави всеки месец. Напротив, ако фризьора е добър и ако на 2-3 месеца се прави добро матиране (или тониране) на косата, кичурите може да се правят веднъж на 5 месеца. Моят случай е такъв.
И косата ми не е шарена, а свежа. Като цяло съм руса с по-светли и по-тъмни нюанси. Това придава движение и живост на косата.
Много ми харесва. Това е моята коса - с кичури!
 Peace

# 25
  • Мнения: 4 621
Общо взето отмина модата на отличаващите се силно от останалата коса кичури. Но иначе кичури в няколко цвята, които се преливат с основния цвят на косата, много ми харесват!  Peace
Така е и не се подържат въобще трудно Hug

# 26
  • Мнения: 2 309
И аз съм с кичури от близо година. Правя ги на всеки 3 месеца горе-долу. Всеки път се получава различно, защото фризьорката не може да хване всички предишни кичури, а хваща и небоядисана коса, изпуска някои от старите и общо взето се получават различни цветове. В момента имам бяло руси, по-жълти, кестеняви, както и моя си цвят, който е доста тъмен. Аз лично съм доволна, хем съм руса, хем не ми се налага да се боядисвам от корен всеки месец. Вече има и матиращи шампоани и не е нужно да се слага матираща боя всеки месец.

# 27
  • Мнения: 1 817
запис  Peace

# 28
  • Мнения: 1 952

Ше ти правиме ли кичури Mr. Green

Вторник 19.30 имам свободен час Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 418
Боята не покрива кичурите,защото липсват пигменти.
Когато се направи препигментация боята не пада.
Освен това след блондора се слага препарат,който
спира действието му,иначе отгоре каквото и да
сложиш ще падне.Така че,който е решил да си прави
кичури-да го направи.Модерно е - все още.

# 30
Здравейте! От доста време си мечтаех да си направя кичури.Реших да отида при "реномиран"=скъп фризьор, който да не ми съсипе косата.Отидох. Бях с една приятелка и се чувствах абсолютно спокойна, че когато изляза от салона ще имам все още коса на главата. След дългата процедура на вадене на кичури,лепене на фолио и така нататък аз олекнах със 80 лева.За мой ужас обаче кичурите ми едва се забелязват.Сега съм в дилема дали да отида ли при кварталната фризьорка,за да ми направи още или да си карам с тези.Моля ви дайте съвет и ако е възможно ми обяснете разликата между кичурите с шапка и тези с фолио.Кое е по-добро за косата?При кое от двете може да се боядисват корените на израстналите кичури без да се изваждат нови?Благодаря ви!

# 31
  • Мнения: 140
мацка според мен това 4е са демоде ки4урите са пълни глупости те имат много ама наистина много  вариации аз ли4но бях на няколко цвята цялата коса и беше много ефектно само 4е ми беше омръзнало и реших да ги махна но ги махнах с къна и след това не съм имала проблеми в смисъл не са избивали отдоло така 4е това да не те притеснява ако решиш да ги махаш имаш много варианти за спасяване освен това подръжката не е много трудна аз ли4но съм ходила на три 4етири месеца да ми ги оправят но и моята коса расте бавни4ко и не си ли4и много
когато се правят със фолио самия ки4ур при боядисването се отделя  така 4е фризиора може после лесно да го хване и да ти оправи корена за това можеш да попиташ всеки един фризиор така 4е мила моя ако искашки4ури направи си  ще ти внесат малко сввежест и разнообразие през летния сезон

# 32
  • Мнения: 140
ако искаш мога да ти  препоръ4ъм и фризиорски салон в които може да си спокоина като седнеш на стола

# 33
  • Мнения: 2 159
Кичурите са по-лесни за подръжка отколкото нацяло боядисана коса, ако са само няколко нюанса по-различни може и на половин година да се боядисва- и то само корена. Аз съм с руса коса, но всяка пролет си правя много леки и тънки кичури, като от слънцето и се получава много добре.
Peace

# 34
  • Варна
  • Мнения: 10 794
За мен изобщо не са някакъв генерален проблем, та да се чудя как да ги поддържам.  Simple Smile

Миналото лято си направих с фолио (по съвет на форума  Mr. Green), издържаха ок. 6 месеца. Преди месец си направих с шапка (по-ми харесва така), стои по-естествено.

Освен обичайното миене на коса, нищо друго не правя.  Crazy

Ето това са кичурите от мин.лято с фолио:

http://images09.snimka.bg/001063393.jpg

А така съм в момента (с шапка правени):

http://images16.snimka.bg/002629139.jpg

http://images16.snimka.bg/002629135.jpg

Последна редакция: чт, 17 май 2007, 00:26 от Киса

# 35
  • Мнения: 10 758
За мен изобщо не са някакъв генерален проблем, та да се чудя как да ги поддържам.  Simple Smile

Миналото лято си направих с фолио (по съвет на форума  Mr. Green), издържаха ок. 6 месеца. Преди месец си направих с шапка (по-ми харесва така), стои по-естествено.

Освен обичайното миене на коса, нищо друго не правя.  Crazy

Ето това са кичурите от мин.лято с фолио: http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=1063393

А така съм в момента (с шапка правени):

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2629139

http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2629135
Кисо, излиза началната страница на снимка .бг
не се научи да ги пльоскаш снимките и тва си е Wink

Твойта коса е къса, затова става с шапка.Представи си дълга коса, слагат й шапката и започват да дърпат кичурите.....горката женица ще опищи орталъка  Crazy

# 36
  • Варна
  • Мнения: 10 794
Уфф...тия снимки.... ще пробвам по друг начин.  ooooh!

Сега дали вече се виждат?  newsm78

# 37
  • Мнения: 10 758
Уфф...тия снимки.... ще пробвам по друг начин.  ooooh!

Сега дали вече се виждат?  newsm78

Ейййй, изпревари ме....тъкмо бях тръгнала да ти помагам Wink

Да сега се виждат Peace

С фолиото са ти по-дебели кичурите, а с шапката - по-тънки.
Но и в двата варианта ти стоят супер.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 10 794
Уфф...тия снимки.... ще пробвам по друг начин.  ooooh!

Сега дали вече се виждат?  newsm78

Ейййй, изпревари ме....тъкмо бях тръгнала да ти помагам Wink

Да сега се виждат Peace

С фолиото са ти по-дебели кичурите, а с шапката - по-тънки.
Но и в двата варианта ти стоят супер.

Мерси за комплимента.  Crazy Пуснах снимките с цел да покажа на авторката, че няма нищо сложно и страшно да си направиш кичури.  Flutter

Не знам за дългите коси дали е по-различно, но и мен малко ме пооскубаха при втория начин. Нооо... "трай, бабо, за хубост!"  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 3 453
Ами според мен не се поддържат много лесно. А ако решиш да ги заличиш, ще ти е малко трудно, защото ако са руси, винаги избиват, каквато и боя да сложиш отгоре.
А ти за руси кичури ли имаш в предвид?

Покрепям PeaceАз съм на руси и си ги подновявам на 4-5 месеца.поддръжката не е трудна,ако са с фолио.

# 40
  • Мнения: 120
Аз от 5год. ходя на кучури. А преди какви ли не нюанси на червеното съм била. Направо се чудя как съм могла така да ходя. Не че не ми отиваше, ама с кичурите е по естествено. Цвета на косата ми е лешниково русо. Като си направих за пръв път кичури направо се учудих колко добре ми стоят.Пък и фризьорката ми е супер. Кичурите си ги подновявам на 6мес. А не като при боята да се клепам всеки месец. Така че съм много доволна . А един път ми беше омръзнало и се боядисах шоколадов цвят. Не ми избиха въобще. Но след като се поносих така 2мес ,пак си направих любимите кичури/ с фолио/

# 41
Давай смело и си направи кичури щом си решила. Не е чак толкова трудно поддържането или тяхното заличаване. Човек трябва да пробва всичко за да разбере кое точно му отива. Пробвала съм какви ли не цветове и не съжалявам, че сега съм с кичури. Не се отказвай! Wink

# 42
  • Мнения: 3 456

 Aз мисля, че с фолио е по-добре, първо не те проскубват и второ могат да то ги "наредят по-прецизно". Аз си правя от най-тънките, дето се сливат с косата.
http://images17.snimka.bg/002884333.jpg
и малко по-отблизо, но с израстнали корени :
http://images17.snimka.bg/002884858.jpg

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 08:37 от lorka barborka

# 43
  • София
  • Мнения: 2 044
Кичурите са модерни,зависи от подредбата им,подържат се много по-лесно и ни ти се скапва косата ако са ти направени от добър фризьор Peace

# 44
  • Мнения: 4 970
Е, препоръ4айте тогава свестен фризьор за ки4ури...

# 45
  • Мнения: 140
аз съм с две ръце за салона в халите намира се доло до мтел-а
много са добри фризиорите отиди там и няма да съжаляваш

# 46
  • Мнения: 274
Зависи за какви кичури говориш-кичурите от едно време - жълти или бели из цялата коса, както ги правят фризьорите, които не търпят развитие отдавна не са актуални и са смешни и циганеят яко. В кичурите, на професионален език ги наричат сектори си има тенденции. Виж например новата колекция на Лореал какво предлага, или най добре иди в някой салон където са наясно за какво става дума. Зависи и ти какво искаш разбира се.
www.tinohair.com
Тук можеш да видиш тенденциите

# 47
  • Мнения: 648
. В кичурите, на професионален език ги наричат сектори си има тенденции. 

Позволи ми да те поправя, но сектори не е синоним на кичури в професионалния речник на фризьора Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 10 758
Зависи за какви кичури говориш-кичурите от едно време - жълти или бели из цялата коса, както ги правят фризьорите, които не търпят развитие отдавна не са актуални и са смешни и циганеят яко. В кичурите, на професионален език ги наричат сектори си има тенденции. Виж например новата колекция на Лореал какво предлага, или най добре иди в някой салон където са наясно за какво става дума. Зависи и ти какво искаш разбира се.
www.tinohair.com
Тук можеш да видиш тенденциите
Ти да не работиш там newsm78
Гледам, че доста го рекламираш Wink

# 49
  • Мнения: 2 035
И на мен много ми се иска да си направя това лято няколко "лъча" ли как се казва вътре в косата, но така ме е страх да не се съжалявам после и да не ми се изтощи косата, че е дълга до кръста  Tired

# 50
  • Мнения: 636
Eто и моите кичури:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=129445

Нещо обаче ми се прииска смяна на цвета Thinking Чудех се за червено, но някакъв по-светъл нюанс с по-тъмни червени кичури newsm78. Или кафяво... Дайте идея кое е най-актуално в момента.

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 11:50 от baba_iaga

# 51
  • Мнения: 2 035
Аз не мога да те видя - линка се отваря на началната страница на снимка.бг  Tired

Иначе аз лично съм за кафявото   Peace На кестенява коса много ме кефят два тона по светло кестеняви кичури (не руси) Peace

# 52
  • Мнения: 2 237
Преди два дни си направих малки тънички кичури (руси) върху червената коса.Стана нещо невероятно !Така хубаво преливат,сякаш косата ми направо грее.То и дребното ми вика даже "Мама свети !" Mr. Green
Подържам ги лесно.Слагам редовно маска за коса за изрусявани коси.Подновявам ги през 4-5 месеца.Отгоре си се боядисвам пак червено като израсне,но то не заличава кичурите,стоят си.Абе от където и да го погледнеш готино си е . Peace

# 53
  • Мнения: 636
хМ...Оправих снимката. Дано се отвори при вас Praynig

# 54
  • Мнения: 2 035
Ок е тоя път, отваря се  Peace

Ти обаче както си русичка, ако се навиеш да се направиш червена, няма ли да стане рижаво  newsm78
Така си мисля де, но по добре мамамите дето разбират да кажат  Thinking

# 55
  • Мнения: 636
Абе тя идеята ми е медно-русо. Нещо катооо Глория, че лесно може да се види всяка вечер в Мюзик-Айдъл. Ей тоя топъл цвят как се казва newsm78?

# 56
  • Мнения: 2 035
Ооо тоя цвят и мен много ме кефи и аз искам да се боядисам такава, затова бърже да казва тоз който разбира  Flutter

# 57
  • Мнения: 10 758
Аз бях руса и преди два месеца си направих кичури - кафяви( кафе). Ако нещо можете да видите в подписа, такива са ми кичурите.Вчера се накъдрих, но без къдрин(искам да пробвам как ще ми стои къдравото) и кичурите изпъкват много готино.

# 58
  • Мнения: 1 153
Благодаря ви за отзивчивостта,все още не съм се нашправила на кичури  Grinning

# 59
Девойки, а с каква боя си заличавате русите кичури? Аз искам да си ги махам вече и не знам как да го направя така,че да не избиват..

# 60
  • Мнения: 10 758
Боядисай ги в цвета, в който си в момента.Няколко месеца ще избиват, няма начин.
Поне при мен беше така.

Общи условия

Активация на акаунт