Болнични и смяна на фамилията ???

  • 3 461
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 068
Вярно ли е че болничните написани със старото фамилно име / след гражданския брак и преди новата лична карта / не се изплащат и трябва да бъдат поправени и на тях да е написана новата фамилия  newsm78

Дано да ме разберете Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 362
  вярно е ,наскоро се занимавах с тази бюрокрация.и не само болничните а и сметкати ти в банката,че даже и май дебитната ти карта.може да отидеш в общината и там издават някакъв документ с който казват че това е едно и също лице(дали ме разбра).гледай да оправиш по скоро тези неща защото ще ти бавят изплащането на болничните с месеци

# 2
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Аз не съм имала такива проблеми.Смених фамилията си преди година,когато се омъжих.

# 3
  • Мнения: 2 068
  вярно е ,наскоро се занимавах с тази бюрокрация.и не само болничните а и сметкати ти в банката,че даже и май дебитната ти карта.може да отидеш в общината и там издават някакъв документ с който казват че това е едно и също лице(дали ме разбра).гледай да оправиш по скоро тези неща защото ще ти бавят изплащането на болничните с месеци
Това за банковите сметки не го знаех
много гадно
Предполагам и сметките за телефона, кабелната и т.н..........

# 4
  • Мнения: 185
Аз миналата година се омъжих и след това си смених фамилията съответно личната карта.
Отидох в общината и там си смених статута на омъжена и личната карта.
После ходих до банката да си сменя данните заради новата лична карта. Дебитната ми карта остана със старата фамилия и от банката казаха че не е проблем.
И накрая уведомих фирмата за промените по личната ми карта - сменена фамилия и сменен постоянен адрес.  А те от своя страна усведомиха НОИ.
Съответно джипито също трябва да информираш, за да не ползва вече старите данни.

Иначе за да удостовериш, че си едно и също лице преди и след брака аз си ходех с копие от удостоверението за граждански брак известно време за всеки случай Simple Smile

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Не мисля,че е вярно PeaceОмъжена съм от три години и не съм със сменена фамилия и съм нямала проблеми никъде-банки,раждане,болнични и т.н.ЕГН-то върши чудесна работа Peace

# 6
  • Варна
  • Мнения: 773
аз ходдих в кметството и в Общината, казаха ми че всичко е оправено а в НОИ все още съм със старата фамилия, вече се отказвам от тези глупости че ми писна.

# 7
  • Мнения: 71
Не мисля,че е вярно PeaceОмъжена съм от три години и не съм със сменена фамилия и съм нямала проблеми никъде-банки,раждане,болнични и т.н.ЕГН-то върши чудесна работа Peace
Съгласна съм . Аз дори фирма отворих със старата фамилия . ЕГН - то върши работа

# 8
  • Мнения: 362
момичета доколкото разбирам говорим за изплащане на болничен по новите правила от НОИ-ако е така ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да сте с новите имена

# 9
  • Мнения: 90
Да,и аз имам същия проблем и ми вурнаха болничния за да есе напише с новата фамилия,нищо че е издаден преди смяна на личната карта.Та, утре пак трябва да се разхождам заради тези неуредици.

# 10
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И дебитната ми карта, и болничните ми/джипито не ми е сменило фамилията/ са ми с моминската фамилия. Досега никъде проблем не съм имала. Че и шофьорската ми книжка даже е със старата ми адресна регистрация.

# 11
  • Мнения: 802
Малеее, ква разправия с тея работи .
Значи аз има доста да си обикалям - май два дена няма да ми стигнат ?!
Сега особенно както съм малко бременна и като ми мине сватбата трябва да сменям лична карта, книжка и всички дебитни карти ..... и джи пи та и тем подобни .....
мале ..... направо ми настръхна косата от тея глупости .

Добре че видях темата та да знам, че хич не се бях сетила за това .

# 12
  • Мнения: 1 098
При мен нещата стоят така- преди десет дни си смених личната карта и вече съм с новото име и новата адресна регистрация. Сега като прочетох темата се обадих на счетоводителя на фирмата ни, той ми каза утре да пусна ксеро- копие на новата ми лична карта. Досега не съм ползвала болночни от фирмата. Трябва ли да направя още нещо? Ще имам ли проблем, когато изляза по майчинство след 1 месец?

# 13
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
При мен нещата стоят така- преди десет дни си смених личната карта и вече съм с новото име и новата адресна регистрация. Сега като прочетох темата се обадих на счетоводителя на фирмата ни, той ми каза утре да пусна ксеро- копие на новата ми лична карта. Досега не съм ползвала болночни от фирмата. Трябва ли да направя още нещо? Ще имам ли проблем, когато изляза по майчинство след 1 месец?

Щом работодателят е уведомен - няма да има проблеми. В НОИ и НАП се получават данни и от служба ГРАО

# 14
  • Мнения: 983
Да, имах този проблем след като излязох от болницата вече родила. Просто трябваше да се варна там с болничния и акта за сключен брак, да ми поправят фамилията и да напишат "поправката е наша" и болничния отново да се завери...след това, няма проблем.

# 15
  • Мнения: 2 068
Мисля че няма да имаш проблем тъй като вече си с нова лична карта
Аз да му мисля имам един болничен преди гражданския брак и два след него и ми казаха че на всички трябвало да се направи корекция
А и нашия счетоводител решил да не ми казва за тия промени тъй като на мен пари точно сега не ми трябвали и съм можела да изчакам          /първия болничен ми е от февруари и не е изплатен / newsm61

# 16
последно преди два месеца се занимавах с това. ако болничния лист е издаден на новото ти име, трябва да си смениш и името в нои. за банковата сметка ми казаха, че нямя значение на кое име е. името ми го опровиха от фирмата, те оправиха нещата с нои и нямах проблеми. Grinning

# 17
  • Мнения: 2 336
До колкото разбрах има вероятност да ми върнат болничния защото ми е с моминското име , а ЕСГАОН и НОИ били свързани. В ЕСГАОН се водя с новата фамилия вече, но интересното е че вчера си проверих в НОИ социалните осигуровки и се водя със старата фамилия , а що се отнася до банките и там ще е бюрокращина голяма незнам кога ще се оправям като нямам време. #Crazy newsm78

# 18
  • Мнения: 1 114
Така е, за съжаление. На мен също ми върнаха болничния от НОИ. Сега трябва нова лична карта, пък удостоверение за постоянен адрес, за незнам какъв си адрес, трябва да се занесат да се коригира болничния, изобщо един куп глупости.
Това, че ЕГН е едно и също не ги интересувало.

# 19
  • Мнения: 2 068
E отказаха да ми поправат болничният ..... ами сега ?
Казаха че нямало такова нещо с поправка на фамилията.
Аз не мога да разбера ако от НОИ те водят със старата фамилия защо им е болничен с новата  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 409
Мен също в НОИ ме водят със старата фамилия,но ми казаха,че в ЕСГРАОН съм с новата и няма да ми преведат болничните докато не си оправя нещата.Имам вече три болнични,за които явно ще си чакам.
На мен ми казаха да си взема бележка от общината,която удостоверява,че двете имена са мои и да я занеса на счетоводителките в работата те от там знаят къде да я занесат и след това да им звънна в НОИ и ще  ми ги преведат.Взех си такава бележка,за издаването платих 5.40лв.в понеделник ще я нося в ряботата да видим какво ще стане.
Вземи си и ти и нека ти върнат болничните пак с нея.
Успех

# 21
  • Мнения: 2 336
Мен също в НОИ ме водят със старата фамилия,но ми казаха,че в ЕСГРАОН съм с новата и няма да ми преведат болничните докато не си оправя нещата.Имам вече три болнични,за които явно ще си чакам.
На мен ми казаха да си взема бележка от общината,която удостоверява,че двете имена са мои и да я занеса на счетоводителките в работата те от там знаят къде да я занесат и след това да им звънна в НОИ и ще  ми ги преведат.Взех си такава бележка,за издаването платих 5.40лв.в понеделник ще я нося в ряботата да видим какво ще стане.
Вземи си и ти и нека ти върнат болничните пак с нея.
Успех
Ами аз съм си сменила и личната карта , мислите ли че ще ми е необходимо такава бележка. Или просто да попълна новите данни на личната карта в бланката която е за банковата сметка. Макар че и по банковити сметки се водя със старата фамилия. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт