Колко видеозона плаща НЗОК?

  • 3 900
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
P.S. http://www.nhif.bg - страницата на НЗОК, където има инфо за "майчино здравеопазване" за 2005 г.
Успех:)

# 16
  • до Герена
  • Мнения: 118
Цитат на: premaman
мерси за бързите отговори! да ви кажа, не ми се ще да сменям  лекаря - едвам намерих този и не ми се търси нов, а пък засега е много внимателен. освен това, май и да искам - няма да мога да го сменя, защото GP-то ми каза, че имам право само на едно направление...


По принцип знам, че имаш право на едно направление за един и същ лекар в рамките на един месец. Като изтече този един месец имаш право на ново направление и съответно можеш да смениш лекаря, ако искаш.

# 17
  • Мнения: 651
Погледни тук:

http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1024&h=740

 Има неща,които не всеки знае от позицията си на потребител. Аз например не знаех това за допълнителните ехо-прегледи за жени над 34 г.

 А това е наретбата,която описва подробно на какво имаш право през бременността.

http://www.nhif.bg/bg/default.phtml?w=1024&h=740

 За ехото е вярно-2 са,но знам случаи когато и 2 не са направени,да не говорим за елемнтарните-кръвна картина,иамерване на тегло,таз,кръвно налягане,тонове на бебето....

 Мисля,че всяка бъдеща,настояща мама трябва да си ходи с едно такова копие в ръка и да го използува там където се налага,защото в голям процент от случаите т. нар. специалисти ни претупват,разчитайки на невежеството и незнанието ни относно правата ни.
 Не става дума за здравеопазване "без пари",а за минимума който ни се полага като здравноосигурени такива.

# 18
  • София
  • Мнения: 797
Много странно, или има промени или нещо някъде не е наред(то какво ли ни е наред) . Аз като бях бременна лятото на 2003г. и началото на 2004г. докато родя(февруари 2004) на абсолютно всяка консултация ме гледаха  всеки път на ехограф. Безплатно, т.е. акушер-гинекологът работеше със здравната каса и нищо не съм плащала, а направление занесох само първия път.

# 19
  • Мнения: 272
я да питам
честото гледане да не вреди на бебо
колкото ръчните манипулации - не мисля, че добра идея
именно поради тая причина гледам да съм на всички прегледи, че моичката каквато е наивна и доверчива.....

# 20
Не, прегледът с видеозон не вреди с абсолютно нищо.

Аз съм в средата на осми месец и вече съм имала около 20 прегледа, до края ще са поне още 2-3, така че споко!

# 21
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Зависи си от гинеколога, някои предпочитат да наблюдават бъдещето майче на видеозона при всеки преглед (и не искат да се плаща  Wink ).

# 22
  • Мнения: 106
Цитат на: Lusy
По принцип знам, че имаш право на едно направление за един и същ лекар в рамките на един месец. Като изтече този един месец имаш право на ново направление и съответно можеш да смениш лекаря, ако искаш.
 
 
Точно така аз имах направление и отидох при един генеколог,от който въобще не бях доволна.След туй отидох при личния лекар за др.направление за др.лекар и тя ми каза че това ми важело в рамките на един месец.Като изтече ще ми даде др.и така след туй си взех др.и отидох при др.лекар,от който бях мн.доволна.Такаче избора е твой,но ти препоръчвам да го смениш.Мен ме гледаха на видеозон всеки месец. newsm30

# 23
  • Мнения: 248
странна работа! моята лична докторка ми заяви, че това е единственото направление, което ми се полага за гинеколог по време на бременността и ме предупреди много да внимавам как ще го използвам. но съм склонна да мисля, че не е така.

# 24
  • Мнения: 3 334
Цитат на: PoliaSp
Но какво от това, какво се прави на Лепа Брена тази докторка, мен човекът си ме гледаше абсолютно всеки път, което ще рече над поне 12-15 пъти. При това не съм дала нито лев.
Въпрос на добра воля е.
Аз не бих стояла при такава, щом ми се прави за един видеозон, всичко мога да очаквам на от нея.


същата работа и при мен.Моята гинеколожка даже не ми е и споменавала колко видеозона се плащата от НЗОК.

# 25
  • Мнения: 1 809
Цитат на: PetiaK
Зависи си от гинеколога, някои предпочитат да наблюдават бъдещето майче на видеозона при всеки преглед (и не искат да се плаща  Wink ).

Точно така Laughing
Мен и моята приятелка един и същи гинеколог ни гледа всеки месец  Sunglasses , без да поиска стотинка. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт