Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора

..синът ми е на 6 месеца. Взеха му кръв от пръста в ЦИБАЛАБ, уж това да покажело към какъв алерген реагира...
Платихме 45 лева..ЗАЛУДО..Защото кръвното изследване ПОКАЗВА САМО + или - е резултата..ТОЕСТ, показа ТОВА, КОЕТО ВЕЧЕ ЗНАМ - че има алергия към нещо...Нито Педиатърката ми обясни що за "тест" е това, нито в лабораторията...
МАЙКИ, не си давайте парите на вятъра..

Цитирай

Аз това го знам.Жалко че си дала тия пари на вятъра....Не се ядосвай.Поне в Цибалаб да ти бяха обяснили що за исзследване е това.До колкото знам тестовете за алергия се правят в по-късна възраст.
Цитирай

Аз също знам, че тестове се правят по-късно - след 3 годишна възраст, защото тогава можело да се установи със сигурност дали и към какво е алергично детето. В смисъл, че след тази възраст резултатите били действителни, а ако теста се прави по-рано не показва с точност какво е положението. Съжалявам, че сте си дали парите на вятъра.  Що за резултат е това? Поне да дават пълна информация на хората за какво им взимат парите и аджеба какво изследват.
Цитирай

Бургас

Не се правят в по-късна възраст тестовете за алергия. И за тест не се взема артериална кръв /от пръстчето/, трябва да е венозна. Най-добре да се консултирате с алерголог преди да правите каквито и да било тестове за алергии. Миналата година водих малката ми дъщеря в Клиниката по алергология в Александровска болница, беше на година и един месец. Там специалистите са много добри!
 Най-вероятно личната ви лекарка ви е пратила за изследването, което сте правили. Не вярвам да е алерголог! А Цибалаб какво?! Според мен този, който ви е пратил е виновен!
Цитирай

Аз също знам, че тестове се правят по-късно - след 3 годишна възраст, защото тогава можело да се установи със сигурност дали и към какво е алергично детето
може и така да е...но на брошурата на ЦИБАЛАБ, която педиатърката ми даде,тя\педиатърката\ беше изискала да се направи Панел - Инфант, който е за деца от 0-5 години, за инхалаторни и хранителни алергени. Това кво ще рече за нея незнам, но за мен би трябвало да насочи, горе -долу от къкво ни е този дерматит..
Да, Педито или не е наясно или ни е пратила за зелен хайвер.
Към ЦИБАЛАБ претенциите са ми
1. Лаборантката взе кръв на 4 .-ма пациенти с едни и същи ръкавици
2. биха могли на въпроса - ще покаже ли теста алергена...
просто да отговорят НЕ...
Цитирай

Аз също знам, че тестове се правят по-късно - след 3 годишна възраст, защото тогава можело да се установи със сигурност дали и към какво е алергично детето. В смисъл, че след тази възраст резултатите били действителни, а ако теста се прави по-рано не показва с точност какво е положението. Съжалявам, че сте си дали парите на вятъра.  Що за резултат е това? Поне да дават пълна информация на хората за какво им взимат парите и аджеба какво изследват.
На моя син алерголог назначи този тест на 2 годишна възраст. Попитах го специално не е ли малък, каза - не!
Сега се питам, ако наистина не е точен преди 3 годинки, мога ли да се надявам, че когато стане на 3 резултатите ще са различни - в по-добрата посока?
Цитирай

VLC/SP

Не се правят в по-късна възраст тестовете за алергия. И за тест не се взема артериална кръв /от пръстчето/
Периферна искаш да кажеш,не артериална.
Много ми е интересна темата,Ще я следя.На нас ни предстои това.
Цитирай

Варна

Моето бебе също е с АД и още на 5 месеца правихме тест за алергии, но кръв се взема от вената , а не от пръстчето!!! В панела  са заредени 20  от най-разпространените  инхалаторни и хранителни алергени и теста показва точно към кои е алергично детето по скала от 0 до 4. Тази процедура струва доста по-скъпо /ние платихме 115лв във Варна/ и  доколкото знам не се прави във всяка лаборатория и е без направление!!!Така че това, което вие сте правили  не се знае точно какъв тест е и е странно, че не са ви дали точни резултати!? Поискай обяснение от педиатъра!!!!
Цитирай

Варна

И аз съм на мнение,че не са ви правили тест за алергия.Това с плюс и минус най-вероятно е да се провери дали има наличност на някоя бактерия.Какво пише в направлението.А иначе по-елементарния тест за алергии който правят с кръв от вената е диференциалното броене.На тази възраст не правят тестове за алергии,защото повечето алергии се израстват.
Цитирай

Глухарче, диференциалното броене е нещо ..съвсем друго...А наличието на бактерии в кръвта пък е микробиологично изследване ..и няма нищо общо с това, което ни интересува, и това което сме правили...
разбирам ВСИЧКИТЕ тези неща по-добре от доста хора
Правиха ни ТЕСТ ЗА АЛЕРГИИ Панел инфант фадиатор. Само че той не дава подробен анализ на това точно към кой алерген реагира организма..
Цитирай

под звездите

Аз пък даже не знаех, че има такъв тест- той малко безсмислен ми се струва. Знам само за този, който показва конкректния алерген- май към 100 лв. беше и показва степента на алергия- от 0 до 4 . Добре , че писа , защото съм решила да правя тест за алергии на дъщеря си, така че, ако ми предлагат такъв да знам, за какво става въпрос.
Цитирай

Варна

Е как диференциалното броене да е съвсем друго,правиха ми го специално заради алергия newsm78
Интересно чичо гугъл нищо не знае за Панел инфант фадиатор(не се заяждам,просто в момента ми откриха много алергии и всичко свързано с темата ме интересува)
Цитирай
наистина се взема венозна кръв, но според мен не са толкова показателни.моят син е на 5 год.и излезе че е алергичен към ябълка.сега какво е точно  незнам .но му дажам да яде ябълка.платихме 125лв в частна имунология в плевен.
Цитирай
наистина се взема венозна кръв, но според мен не са толкова показателни.моят син е на 5 год.и излезе че е алергичен към ябълка.сега какво е точно  незнам .но му дажам да яде ябълка.платихме 125лв в частна имунология в плевен.
Цитирай

София

Здравейте и от мен Smile
Понеже и моят син е доста проблемен и все има обриви исках да го тествам,тъй като всеки в тази възраст,като види обрив и решава,че детето има алергия към белтъка и ми писна да сменям АМ.Говорих с 2-ма алерголози-дете се тествало след 3г.възраст и то само в определени сезони на годината.Накрая ми писна,заведох го на кожен и казаха,че е себореен дерматит и белтъка няма общо,а детето няма алергия,защото обривите не са по цялото тяло
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 15 отговора