Training pants: cloth ли vinyl?

  • 2 943
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ще се ориентирам скоро към приучване на гърне на Мая. Искам да й взема training pants, но не мога да преценя кое е по-добро и кое ще ми свърши по-добра работа: cloth гащички, подсилени между крачетата, и vinyl гащички върху тях (например когато излизаме навън), или направо найлонови гащички с cloth отвътре?!
Предполагам, че в този форум имате повече опит с такъв тип гащички, в Бг такова чудо горе-долу няма...
Ще се радвам на бързи отговори (колкото по-бързи, толкова по-добре, защото наддавам по ebay за гащичките Wink)

# 1
  • Мнения: 4 390
Цитат на: boo
Ще се ориентирам скоро към приучване на гърне на Мая. Искам да й взема training pants, но не мога да преценя кое е по-добро и кое ще ми свърши по-добра работа: cloth гащички, подсилени между крачетата, и vinyl гащички върху тях (например когато излизаме навън), или направо найлонови гащички с cloth отвътре?!
Предполагам, че в този форум имате повече опит с такъв тип гащички, в Бг такова чудо горе-долу няма...
Ще се радвам на бързи отговори (колкото по-бързи, толкова по-добре, защото наддавам по ebay за гащичките Wink)


Според мен - нищо от това не взимай, ами изчакай да се затопли времето и махай през деня памперса на Мая.
Аз поне така ще направя. Wink
Аз имам такива гащи и ИЗОБЩО не съм доволна от тях.
Ползвала съм ги два пъти с друга цел.

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Кои именно имаш?

То е ясно, че ще махна пампата, но идеята ми за cloth гащите е, че са с троен слой между крачетата, тя е мокра, но не тече навсякъде...Та като е без пампа и по гащи, поне да не се много големи пораженията.

А найлонови гащички за излизане навън евентуално...
Ако взимам найлонови гащички - само найлон (за върху платнените гащички), или найлон с памучен слой отвътре?

# 3
  • Мнения: 4 244
Аз изобщо не съм ползвала такива
Просто я питах има ли пиш и я събличх в тоалетната.
После като усетих че може да държи повече време съм я оставяла в къщи без, а навън и обличах но пак посещавахме тоалетна на обществени места
Мисля че това е излишна инвестиция и няма да ти помогне много.
А и доста "рано" си се сетила. Ние вече бяхме сухи.
Но то си е и индивидуално

# 4
  • Мнения: 4 390
Цитат на: boo
Кои именно имаш?

То е ясно, че ще махна пампата, но идеята ми за cloth гащите е, че са с троен слой между крачетата, тя е мокра, но не тече навсякъде...Та като е без пампа и по гащи, поне да не се много големи пораженията.

А найлонови гащички за излизане навън евентуално...
Ако взимам найлонови гащички - само найлон (за върху платнените гащички), или найлон с памучен слой отвътре?


Ако взимаш за навън по-добре да са найлон с памучен слой отвътре.
Аз имам от тези с винил и памук и само найлонови.
Велина се е подсичала досега 2 пъти. И двата пъти беше от тези гащи. Затова не ги препоръчах.
Найлоновите гащички - само найлон ги забрави. Отврат са.

# 5
  • Мнения: 4 390
Цитат на: debelanata
А и доста "рано" си се сетила. Ние вече бяхме сухи.
Но то си е и индивидуално


Че защо пък да е рано??? Shocked
Не съм съгласна с теб.
Дъщеря ми април ще направи 2 и все още не ползва гърне. И не смятам че това е голям минус. Напротив, смятам, че ранното приучване на гърне е минус.
(Да не се обидиш, не го казвам с лош тон) Grinning

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825

Ей такива гащички с троен слой между крачетата мисля да взема.
Тези, които са найлон отвън и памук отвътре как се перат?!

# 7
  • Мнения: 4 390
Цитат на: boo

Ей такива гащички с троен слой между крачетата мисля да взема.
Тези, които са найлон отвън и памук отвътре как се перат?!


Тези ми изглеждат добре. Моите са доста по-опасни. Twisted Evil
Ако по някаква случайност не съм ги изхвърлила и ги намеря ще ги снимам. Поне друг да знае да не взима никога от тях.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ти говориш за такива, найлон отвън и памучен слой отвътре:

Аз затова питах от кои сте по-доволни.

# 9
  • Мнения: 4 390
Да, както и за онези,  само найлонови.

Ето тези, които доведоха до силното подсичане.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
А амо найлоновите какво правят  Shocked
Нали някъде пишото трябва да се дене?! Ако се обличат върху памучни гащички, разбирам, но иначе как?

# 11
  • Мнения: 4 390
Цитат на: boo
А амо найлоновите какво правят  Shocked
Нали някъде пишото трябва да се дене?! Ако се обличат върху памучни гащички, разбирам, но иначе как?


Да, обличат се върху памучни гащички.

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Confused Някакъв съвет за мен? Изобщо да взимам ли найлонови гащички (от който и да е вид), или да се придържам към тройно подсилените?

# 13
  • Мнения: 4 390
Цитат на: boo
Confused Някакъв съвет за мен? Изобщо да взимам ли найлонови гащички (от който и да е вид), или да се придържам към тройно подсилените?


Според мен - тройно подсилените.

# 14
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
...а за навън? Пампа или пак тройно подсилени гащички с или без найлонови такива отгоре, или пък найлон с памучен слой отвътре?

# 15
  • Мнения: 4 390
Цитат на: boo
...а за навън? Пампа или пак тройно подсилени гащички с или без найлонови такива отгоре, или пък найлон с памучен слой отвътре?


Найлонът го забрави. Особено пък за топлото време.
Тройно подсилените гащички мисля, че ще са идеални.

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Thinking и аз винаги съм си мислела, че запарва. Благодаря, разреших си дилемата Wink
Хвърлям се да наддавам за тройните гащи!

# 17
  • Мнения: 4 390
Цитат на: boo
Thinking и аз винаги съм си мислела, че запарва. Благодаря, разреших си дилемата Wink
Хвърлям се да наддавам за тройните гащи!


Късмет. Grinning

# 18
  • Мнения: 2 452
http://store1.yimg.com/I/bestbrandsclub_1813_8079939
Аз ползвах pull-ups - това са си памперси (аз ползвах както памперс така и хагис) които са точно както памперсите, но са оформени като гащички. Последните модели (които ние ползвахме) са със специално поктитие което ги кара да чувстват дискомфорт от мокрото. Както казах, аз ги ползвах само при излизане и то за кратко време, но за мен специално бяха голямо удобство. Зависи от детето, защото много мои познати не ги одобряват.

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Знам ги тези, много готини, но познай - тук ги няма! Twisted Evil
Взех от обикновените памперс-гащи, но на нея не й прави впечатление, защото те попиват като обикновените пампи... И малко ме съмнява как ще устоят на голямата работа...
Малко се чудя как ще се справяме с опишкването навън, но е ясно, че без резервни чифтове гащи няма да мърдаме навън...
Иначе тя е безкрайно въодушевена да носи "гати" (независимо памперс-гащи или трикотажни), но не и да минем през целия процес със сядане на гърне...в Нашите деца съм си казала чуденката...

# 20
  • Мнения: 1 072
Boo, тия гаЩи дето ги споменава Лаура ги използвах и аз през лятото, само колкото да отидеме до плажа, хем да е без пампи, хем да не слагам и бански. Не сьм доволна, много запарват на дупи, ина4е хубав вид имат, наШите бяха тьмносини и лилави.

А онези само найлоновите ги забрави.

# 21
Воо, то аз късно се включвам ама....почивни дни  (ко да прая Wink ).Та за гащичките. Аз съм ползвала единствено, от вида pull-ups, както и Лаура ги е писала - и на Хъгис и на Памперс. И от двата вида съм доволна. Сега дори съм взела за Ели, но не мисля още да я уча. Не мисля, че е готова Grinning  Wink (Симона се научи на 2 и половина като беше, бързо, безболезнено за мен и нея Wink  Sunglasses )

# 22
.иначе от другите личен опит не мога да споделя, но разни мами около мене, които си бяха купили от наилоновите от вътре с памук всички бяха недоволни

# 23
  • Мнения: 4 244
Дивияна - не се връзвам, на всяко дете му идва времето. Аз просто се пошегувах, щото и за немските стандарти бях кук да си "мъча" детето толкова рано на гърне. Не съм я мъчила, на нея и хареса играта и че пълни с свое производствои така безболезнено на 2 години ние бяхме напълно сухи през деня и 2 месеца по късно свалихме и нощния.
Сега сина си показва кога има пиш и си сядаме на гърне още от Коледа и скоро като се позатопли ще свалим памперса напълно

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Имате ли филмчета за деца за насърчаване на ходенето на гърне ('I can go potty!', 'I gotta go', 'Potty time with bear' и подобни), които да можете да шернете в подходящ за изтегляне формат?
По нета намирам само платени версии, които не ме устройват. Имате ли такива филмчета и книжки?

# 25
  • Мнения: 4 244
на какъв език да са?

# 26
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Няма значение, така или иначе на български няма, т.е. каквито се намерят.

# 27
  • Мнения: 4 244
http://www.amazon.de/exec/obidos/ASIN/3802516494/ref=ase_httpwww … 8-0144749-8466159
Виж това - ако трябва да ти го купим и да го пратим, стига да можеш да четеш
Аз ще видя още и за филмчета

# 28
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Платени и аз намирам...и на английски и на други езици. Да речем, че от ибай ще си намеря книжка втора ръка, но филмчетата са скъпички...

# 29
  • Мнения: 4 244
Aз ако имах щях да ти ги дам, ама пусто не ми трябваха...
Виж за ибай и аз купувам книжки оттам че ми излизат по 1 евро + транспорта

# 30
# 31
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Хонда, благодаря, но не. Аз чета статии от много места (най-вече от www.babycenter.com ).
Търся книжки, които да 'чете' Мая и филмчета, които да гледа.

# 32
Цитат на: boo
...Търся книжки, които да 'чете' Мая и филмчета, които да гледа.
Ааааа, ясно. Сори, за недоразумението Embarassed Ако намеря нещо ще постна, но аз лично нямам съхранен такъв сайт Confused

# 33
Воо, вЕрно всичко платено. Колко рових, ама правят, струват все до платено стигам.
Иначе от От тук дават без пари тренировочън комплект, който обаче само в САЩ и Канада може да се поръча.(ръчкай пак сестра ти ли беше там Embarassed )
А ето и линка с изброени разни такива видеоца за някой друг ако може пък изрови ooooh!  Grinning

# 34
  • Мнения: 4 244
Аз оттук из н емските сайтове не мога да ровя.
Сори

Общи условия

Активация на акаунт