Изчезнало дете

  • 32 918
  • 361
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 292
Данимира, ако някой си нарочи детето ти и му направи скришом снимки и му иzкара паспорт и го наблюдава zа секунди ще ти го отмъкнат пред очите ти и няма да се усетиш. Ето например, паzарувам в супермаркета, малкия в количката zа паzаруване камион. На касата се обръщам да подам картата zа плащане, поглеждам към количката и го няма и хуквам да го търся към входа, преz това време той необеzпокояван си клечи до количката  #Crazy преz това време може всеки да го отведе, беz да го видя. Или си ходим по улицата и срещу нас хора, той се zатичва напред към един гълъб в следващия момент не го виждам между хората, хуквам напред да го търся и една жена ме иzвика и ми го посочи ... той се върнал наzад  #Crazy ... е какво ще спре някой от таzи група да го вzеме?????? Сега можете да кажете, че съм по небрежна или кьорава от повечето майки, но не е така. Нон стоп го дебна и пак. Дано вие сте по бдителни. Ако има рецепта zа идеална бдителност ми я кажете.
А zащо скачате срещу родителите? А какво пречи на персонала на zаведението да са престъпници? Да докладва някой zа посетителите, кой ходи да се храни вечер и си оставя децата и кога има реzервация??? Ами ако те лъжат ???

# 61
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Her 76: и какво то това? Осъди родителите. Това по-добре ли те накара да се чувстваш? По-добър човек ли те прави?

Всеки може да яхне кобилата на морално назидание, когато не му се е случило нещастие. И какво?

Не те питам за твоите деца; те не са обект на дискусия тук.

Aлиса нямам намерение да споря с теб.Ти преиначаваш нещата  и то доста.
Дълбоко се надявам да се намери Мадалин - жива и здрава.Дъкбоко се надявам живота за тях да продължи нормално както досега.
Престани да се нападаш хора ,които не споделят мнението ТИ!
В заключение бих пожелала  на теб и всички останали мами във форума приятен и изпълнен с позитивни  емоции ден!  bouquet
Вили

# 62
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Данимира, ако някой си нарочи детето ти и му направи скришом снимки и му иzкара паспорт и го наблюдава zа секунди ще ти го отмъкнат пред очите ти и няма да се усетиш. Ето например, паzарувам в супермаркета, малкия в количката zа паzаруване камион. На касата се обръщам да подам картата zа плащане, поглеждам към количката и го няма и хуквам да го търся към входа, преz това време той необеzпокояван си клечи до количката  #Crazy преz това време може всеки да го отведе, беz да го видя. Или си ходим по улицата и срещу нас хора, той се zатичва напред към един гълъб в следващия момент не го виждам между хората, хуквам напред да го търся и една жена ме иzвика и ми го посочи ... той се върнал наzад  #Crazy ... е какво ще спре някой от таzи група да го вzеме?????? Сега можете да кажете, че съм по небрежна или кьорава от повечето майки, но не е така. Нон стоп го дебна и пак. Дано вие сте по бдителни. Ако има рецепта zа идеална бдителност ми я кажете.
А zащо скачате срещу родителите? А какво пречи на персонала на zаведението да са престъпници? Да докладва някой zа посетителите, кой ходи да се храни вечер и си оставя децата и кога има реzервация??? Ами ако те лъжат ???


Да, но не си оставяш детето (на 2-3 годинки) за няколко часа само.Всичко се случвай и може да се случи на всеки.Никой не е защитен.Ти се обръщаш за секунди и може да се случи, но те ги оставят не за секунди без надзор, а часове.И децата не са били до тях, а са били оставени сами.
Разбира се, че това нещастие може да се случи на всеки, но от нас се очаква да ги пазим и наглеждаме колкото можем.За това сме родители.А аз съм писала, кое не мога да приема-да съм в чужда държава, да оставя децата си сами, незаключена стая/апартамент, без охрана, камери, без никой да ги наблюдава...все едно съм ги оставила на произвола на съдбата.Никой не е застрахован!

# 63
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Данимира, ако някой си нарочи детето ти и му направи скришом снимки и му иzкара паспорт и го наблюдава zа секунди ще ти го отмъкнат пред очите ти и няма да се усетиш. Ето например, паzарувам в супермаркета, малкия в количката zа паzаруване камион. На касата се обръщам да подам картата zа плащане, поглеждам към количката и го няма и хуквам да го търся към входа, преz това време той необеzпокояван си клечи до количката  #Crazy преz това време може всеки да го отведе, беz да го видя. Или си ходим по улицата и срещу нас хора, той се zатичва напред към един гълъб в следващия момент не го виждам между хората, хуквам напред да го търся и една жена ме иzвика и ми го посочи ... той се върнал наzад  #Crazy ... е какво ще спре някой от таzи група да го вzеме?????? Сега можете да кажете, че съм по небрежна или кьорава от повечето майки, но не е така. Нон стоп го дебна и пак. Дано вие сте по бдителни. Ако има рецепта zа идеална бдителност ми я кажете.
А zащо скачате срещу родителите? А какво пречи на персонала на zаведението да са престъпници? Да докладва някой zа посетителите, кой ходи да се храни вечер и си оставя децата и кога има реzервация??? Ами ако те лъжат ???


И това не  е изключено- кои знае може и да си права.
Затова казвам всеки има право на собствено мнение и хипотези-  в крайна сметка  сигурна съм че каквото и да  е станало ние искаме детето да се завърне живо и здраво.
Но дотогава- хората ще мислят какво ли не.  bouquet
Вили

# 64
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ужас! Горкото детенце... дано не му се е случило нещо лошо Praynig Дано се върне при родителите си невредимо!

# 65
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Напълно съм съгласна с Данимира. Това че родителите са лекари, говори още по лошо за тях. Пълна безотговорност! Пълно безумие е да оставиш децата си сами и то при отключен апартамент. Да се радват ,че не са отвлекли и трите. Смятам ,че престъплението е извършено съвсем случайно....и не е било подготвено предварително. Жалко за статуса им...как не платиха на една жена да ги наглежда...Има хиляди неща ,които могат да се случат на едно 3 годишно  дете.Да се събуди ...да намери кибрит и да се заиграе с него, може да се уплаши и при отворена врата да излезе да ги търси....и т.н. Стискам палци да се намери момиченцето им...въпреки че показателя" време" вече не говори добре за това.

# 66
  • Мнения: 2 032
Шехи, момиченцето е отвлечено през прозореца, това се знае. Така че дали била отключена предната врата не е релевантно.

Няма неподготвено престъпление, когато някой се промъква през прозореца в точно набелязан апартамент и отмъква точно набелязано дете.

# 67
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Няма значение през врата или прозорец.Не е трябвало според мен родителите да ги остават сами.

# 68
  • Мнения: 233
Данимира, какви ги говориш?! Останах с впечатлението, че мислиш, че родителите отишли сами на почивка. Не са. С децата са си били. Вечеряли са на 40 метра, и с поглед към апартамента.

Призив- моля, превъзмогнете се. Да, заради репликите ти, точно на тебе говоря. Защо точно за нея се вдигало много шум. Ами ти за кое изчезнало дете искаш да вдигаш шум? Защото никой не ти пречи, вдигай, или поне прави нещо по-смислено от това да подмяташ, че родителите били ненормални. Никой не може да си представи какво изпитват тези родители, и аз не мога, но на такива като някои от долуразписаните, ми се иска да им пожелая, за пет минути (повече не мога да и  пожелая, даже и да съм вбесена от глупостта) да вкусят ужаса на ситуацията, когато за момент са или погледнали на друга посока/изпуснали са ръчичката/разсеяли са се за нещо и са загубили детето си; и след това да съдят. Защото нали това се крие между редовете, осъждане, от поредната форумска "светица".


Причината за яда ми? Още една ситуация, когато жертвата (в случая имам предвид родителите, освен, очевидно, детето) е нападната, оплюта, охулена и осъдена. От майки, при това. С дребни душици. Гнус ме е да чета вече.

ПС. Да, спомям си за Съвестин, и по-скоро, за отказа на баща му да се предаде.






Алиса,

Хайде спри се, че вече прекрачваш прага на толерантния тон и нагарчаш вече....
Това е форум, не го бъркай с дома си Peace


# 69
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Eто и днешната преса по случая с Мадалин.
http://news.bbc.co.uk/1/hi/uk/6652937.stm
Вили

# 70
  • Мнения: 2 032
Lianne, странно как дребнавостта и оплюването на хората в огромното им нещастие не ти нагарча, а като ти посочат това, посягаш към шекерчето.

В рамките на толерантния тон ли е се  наричат пострадалите хора ненормални; да се подмята, че поне не са им отвлекли и другите деца и подобни?

Въобще, защо накацахте като гарги на леш да съдите нещастните родители? Грам съчувствие или троха смирение да ви се намира, случайно? Или може би мислите, че тези нещастни хора до края на живота си няма да се самобичуват всеки божи ден?





# 71
  • Мнения: 233
Lianne, странно как дребнавостта и оплюването на хората в огромното им нещастие не ти нагарча, а като ти посочат това, посягаш към шекерчето.

В рамките на толерантния тон ли е се  наричат пострадалите хора ненормални; да се подмята, че поне не са им отвлекли и другите деца и подобни?

Въобще, защо накацахте като гарги на леш да съдите нещастните родители? Грам съчувствие или троха смирение да ви се намира, случайно? Или може би мислите, че тези нещастни хора до края на живота си няма да се самобичуват всеки божи ден?









Аз все си мисля, че това е форум (мнения всякакви), но ти явно умираш да се правиш на "учителка" с червен химикал и пръчка.....
Дерзай щом се чувстваш добре.
Жалко, че е в такава тема.......
Мнението ми по темата е казано и няма да се промени. Обидите не са в моята уста.
Интересно ми е, и на децата си ли говориш така? Не ми отговарай!

Оттеглям се.

Дано детето има шанс!

# 72
  • Мнения: 650
Предлагам темата да се заключи! Така ще предизвика повече интерес и които не е прочел ще прочете за изчезналото дете и ако може да помогне.
Кои е виновен и кои не-отворете си друга тема.
Всеки здравомислещ родител знае кое е правилно!

# 73
  • Мнения: 720
......едва ли има 4овек който да остане безразли4ен към такова нагло отвли4ане...това за пореден път ми показва в какъв болен и извратен свят сме заобиколени,6то за 4овек 6те изтръгне от леглото едно спя6то дете за какво му е...боли ме докато пи6а.


сега относно това 4е никой не е застрахован от подобни слу4ки ...на практика е така,НО аз определено не мисля 4е това е било  най-разумна постъпка..да остави6 3 малки деца сами ...за да ве4еря6.НЕ упреквам никого,коя съм аз за да го правя,просто това е не6то което ли4но аз не бих направила...дори с 8 год.си дъ6теря.азсъ6то съм майка на 3 деца,разбирам колко е трудно за родителите да имат малко'' тяхно време'',но просто според мен не му е било мястото и времето тогава.мъжа ми и аз бихме оти6ли с тях до ресторанта/да..6тяха да спят в колки4ките ако   трябва  или просто няма да ве4ерям извън стаята...
 //това е мое мнение и не карам никой да се съгласява с него/

# 74
  • Мнения: 1 363
Какво удоволствие ви създава да пишете и обсъждате хорската трагедия, най- големия кошмар на всяка една майка и любящ баща.

Кой прав и кой крив... няма такива.
Има само едно липсващо дете и една майка, на чието място не пожелавам на никоя от вас да бъде.
 Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig
 Cry Cry Cry Cry Cry Cry

Общи условия

Активация на акаунт