Късно ли е някога да станеш майка?

  • 6 184
  • 177
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 423
Не е късно докато не станеш баба Wink, аз родих на 37, първото на 20  и от позицията на опита, ще ти кажа, че на 37 е много, много различно.
На 20 не знаех ккаво да правя с куклата в ръцете ми, не ми пукаше особено много, не се връзвах и притеснявах, а сега - ела ме виж Peace
Това обаче не ми пречи да мисля за един хубав син - така искам и едно момченце Praynig

# 31
  • Мнения: 3 818
Касиди, спорде медицината е хубаво до 30-тина г. да родиш първото си дете. До тази възраст рискът е минимизиран, не че след това е опасно, но да речем има процетно малко по-голяма вероятност за усложнения. За второто, след като си родила в този диапазон, не е изобщо притеснително и да почакаш няколко години след тази възраст. Така че не се притеснявай, не слушай глупости, а забременявай тогава, когато имаш желание и готовност за това Simple Smile

Аз почти се бях вманиачила, че децата ми не трябва да имат голяма разлика, не повече от 2г. и половина. Обаче в един момент трябваше да реша да започна ли работа или да сведа шансовете си за работа да минимум и да родя второ и тогава реших, че няма нужда чак толкова да пришпорвам нещата Simple Smile

# 32
  • Мнения: 503
Бях си поставила горна граница-35. Така и стана. Grinning Но ако се появи трето, няма да го махна.
Буболина, имам приятелка, чиято майка първо стана баба, а после пак майка. Wink

# 33
Преди време гледах едни статистики за родените деца в България. Потърсих ги, но не успях да ги намеря. Ще питам леля ми, защото тя ми ги даде и ако го има ще ви ги покажа. Но това, което тогава ми направи впечетление е, че при доста млади майки също се появяват проблеми. И тъй като се търси причината за съответната аномалия, тя често се свърва с възрастта на жената. Роди ли по-възрастна жена - от възрастта е, а има доста млади майки, който също поради ненаправените изследвания раждат деца с проблеми. В този ред на мисли от сърце желая на всички бъдещите ви, а и сегашните деца да са здрави и да ви радват много.
И да се правят винаги всички изследвания, въпреки опасността от спонтанен аборт при тях. Защото по-добре е да се вземат мерки навреме, а не съдбата да те изненада с раждането.
Медицината е напреднала и даже в момента не се сещам за неща, които не могат да се предвидят

# 34
  • Мнения: 356
Според мен за едно дететнце никога не е късно. Когато аз раждах имаше доста жени на по 40 и нагоре,  някои става майки за първи път, други за втори! По-важното според мен е да си готов за това. А вече според медицината кога е хубаво и кога - не, не мога да кажа.

# 35
  • Мнения: 3 423
А вече според медицината кога е хубаво и кога - не, не мога да кажа.

Според медицината сигурно не е хубаво
преди 15 и след 48, предполагам. Чувала
съм, че в България, ако искаш да раждаш
и си над 30, те смятат за стара и на всяка
цена отсичат - секцио. Така ли е наистина?
Печелят или се презастраховат. Или и двете?

# 36
  • Мнения: 356
Чувала съм, че в България, ако искаш да раждаш
и си над 30, те смятат за стара и на всяка
цена отсичат - секцио. Така ли е наистина?
Печелят или се презастраховат. Или и двете?

Ами две от жените бяха секцио. Общо взето май печелят, че тук в Бургас лапат доста пари за секцио

# 37
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
И аз съм като Kasidi.Скоро ще стана на 29 а имам син който ще е първолак и непрекъснато мисля ,че вече ми минава времето и трябва да родя още едно,да речем момиченце Laughing.Тая мисъл така ми се е закоптвила в главата че ще ме побърка.Опитвам се да си наложа мисълта,че не съм толкова стара ама не мога да му се невиди. ooooh!.
Притеснява ме и евентуалната голяма разлика между децата.Изобщо ужас.А малкия само ме преследва и ме пита кога ще има братче или сестриче ,да не говорим, че ходи да разправя наляво и надясно , че догодина ще си имаме бебе и хората взеха да ме гледат много подозрително в корема . Rolling Eyes Laughing

# 38

Мен пък никой не ме натискаше за секцио,даже обратното.Родих по нормалния начин и то толкова леко,че за малко да ми се случи на стълбите /не съм от малцинствата/.Но е истина,че ме смятаха за стара/на 37г./.На мен обаче изобщо не ми пука и сега се навивам за второ.

# 39
  • София
  • Мнения: 5 757
Аз съм на 28г, имам бебе сега и определено ми е рано за второ. Но и на мен ми се иска да имам още едно (ако може девойка Blush ) преди да навърша 30г. И аз съм се вторачила в тази възраст, не знам защо.  Rolling Eyes  

# 40
  • Мнения: 4 733
За вторачването...явно е масово, което малко ме успокоява. Идея си нямам защо битува такова мнение, че жените на и над 30 са попревехнали за да забременяват...И в моя мозък е каша по темата Tired

# 41
И аз съм като Kasidi.Скоро ще стана на 29 а имам син който ще е първолак и непрекъснато мисля ,че вече ми минава времето и трябва да родя още едно,да речем момиченце Laughing.Тая мисъл така ми се е закоптвила в главата че ще ме побърка.Опитвам се да си наложа мисълта,че не съм толкова стара ама не мога да му се невиди. ooooh!.
Притеснява ме и евентуалната голяма разлика между децата.Изобщо ужас.А малкия само ме преследва и ме пита кога ще има братче или сестриче ,да не говорим, че ходи да разправя наляво и надясно , че догодина ще си имаме бебе и хората взеха да ме гледат много подозрително в корема . Rolling Eyes Laughing

7-8 години не е толкова гояма разлика. Имам доста приятели, на които каките или батковците им са с толкова по-големи. И си се рабират много добре. Сега гледат на по-големите си каки/батковци като на водач в живота и са много горди с тях Simple Smile
Имам една приятелка, на която разликата със сестра и е 18години. Е това вече е голяма разлика. А на една моя колежка майка и иска да ражда сега, разликата ще им е 21 години...  То мойта приятелка ще си има бебе. Представяте ли си двете заедно да си износват бебетата. Като в някоя сапунка. Вярно е за тези неща няма възраст и жената щом иска дете нека има, да, но има и други неща понякога, с които трябва да се съобразява...

# 42
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 182
Каси, ето ти още една тема, че и с анкета по същата тема Hug
Особено за второ, не виждам какво толкова сте се вторачили в тази възраст newsm78

# 43
  • Мнения: 4 733
Вторачила съм се, вярно е. Като удавник за сламка направо съм се вкопчила в идеята че трябва да е сега, защото после ако не стане ще се упреквам, че е заради прехвърлянето на 30-тте

# 44
  • Мнения: 6 029
Kasidy, ти искаш ли дете сега? махни годините и всичко останало. искаш ли бебе сега?

Общи условия

Активация на акаунт