Ех, ваканция голяма, как те чака ... мама!

  • 20 233
  • 321
  •   1
Отговори
# 75
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
"Ваканция, това звучи сладко като две порции сладолед с бит каймак!" - моето предположение е за Пипи...

Студено... smile3533 Но авторът е популярен (или поне беше по наше време).

# 76
  • Мнения: 826
Брях, това "Ваканция, това звучи сладко като две порции сладолед с бит каймак!" ми се заби като трънче в мозъка  newsm78
Старост- нерадост, не мога да го измъдря откъде е ooooh!
Не знам дали има и други завяни като нас, ама още не знаем кога и от колко часа ни е тържеството  Thinking
Дано довечера да имаме информация, че...

# 77
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Момичета да ви се похваля .
Урааааааааааааааааа вече сме ваканция ,моето първолаче завърши ,да ми е живо и здраво и да продължава в същия дух!!!

# 78
  • Мнения: 1 671
Нели 80, браво на твоето първолаче!

Ще видим ние утре какво сме пожънали Grinning

Както Истината е писала, тържеството на децата ни в предварително уговореното заведение се провали заради дъжда Sad

Класът на Трифон ше си получат свидетелствата в класната стая утре. Е, аз мисля, че това дори е по-добър вариант, някак приятно и традиционно ми е - където започнаха, там да завършат годината.


Момичета, моля за съвет: понеже така и не се събрахме родителите да говорим и мислим за подарък на госпожата, аз имам възможност за утре да подготвя нещо -  една страхотна бутикова дамска чанта от естествена кожа. /Имам топла връзка с производител./
Мислите ли, че е подходящ подарък и дали е удачно да я подаря от името на целия клас, а после тайничко да помоля родителите да ми дадат парички? Пада се по  3 лева на дете, не е много.
Обаче дали някой родител няма да изнегодува, че така пред свършен факт, че не му харесва моя избор и други такива? Как ще ме посъветвате?
Пък госпожата им напълно си заслужава подаръка, що нерви изхаби тази жена покрай буйните глави първолашки  #Crazy

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 16:15 от Моли Уизли

# 79
  • Мнения: 24 467
Внимавай с подаръците за края на учебната година- не всеки го приема като нещо положително. Още повече ако родителите бъдат поставени пред свършен факт. Ние нищо няма да подаряваме, тъй като повечето от нас мислят, че не е редно. Всяко дете си носи китката и това е. Подарък, като завършат началната степен.
Въпросът не ев размера на сумата, 3.00 лв. едва ли ще се сторят много на някого. Нито до това, дали ще се хареса подаръкът. Въпросът е доста по- принципен. Много родители намират това просто за нередно. Госпожите по договор са длъжни да си хабят нервите с хлапетата, затова са там, на училище. То е като при лекарите.
Ако бях на твое място, не бих купила нищо, преди да взема поне предварителното мнение на родителите, но всеки сам решава.

# 80
  • Мнения: 1 671
Джуди, и аз споделям същите аргументи като теб.

От друга страна, обаче, си мисля, че просто ние родителите не се сетихме навреме.

# 81
  • Мнения: 24 467
Ами то вече не е ли малко късничко?
Пък и какво губите- има и следваща година.

# 82
  • Мнения: 1 671
Късничко е, точно затова се замислих днес, че мога да поема инициативата, но ... някак се колебая  от етични съображения. Точно заради свършеността на факта.

# 83
  • Мнения: 1 937
Мисис Узли, ти познаваш родителите най-добре. Значи имаш представа някаква, как точно биха реагирали.
Договор, недоговор, тези учителки дават и част от сърцето си за децата ни.
Аз съм За подарък.
Ако решиш все пак, да не вземеш чантата, предложи на Трифето да надпише собственоръчно картичка. Защо не и да я направи сам.
 
Поздравления за дъщерята на Нели! Grinning

# 84
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Ако бях на твое място, не бих купила нищо, преди да взема поне предварителното мнение на родителите, но всеки сам решава.

Съгласна съм с Judi. При нас какво се получи - тръгнаха да се събират някакви пари за относително скъп личен подарък (в интерес на истината, на изгодна цена). Около половината родители не се съгласиха с този подарък, някои не дадоха пари. Излезе друг вариант - с част от събраната сума купихме книжки за децата, предложихме символичен подарък за госпожата и остатъка да влезе в касата на класа. Част от несъгласните се съгласиха и дадоха пари. Тогава пък част от първите ентусиасти се възпротивиха, че те били давали пари за подарък на госпожата, не искали да е толкова малък... В крайна сметка купихме кожен албум, в който ще сложим снимка на класа. И се изпокарахме.

Та, госпожо Уизли, по-добре не рискувайте с по-мащабни подаръци.

Моето мнение е, че твърде личните подаръци (като чанта, дреха, парфюм или бижу) би следвало да се правят по личен повод (рожден, имен ден или 8-ми март). За по-общите празници - по-протоколни подаръци. А стойността на подаръка да е по договорка между родителите или поне значително мнозинство от тях.

В тази връзка мисля в началото на следващата година да предложа нещо като вътрешен правилник на класа, в който да уточним поводи, суми и вид на допустимите тържества и подаръци през годината и да си улесним живота. bowuu   

# 85
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
И ние в последния момент събирахме парички ,но така и не разбрах какъв е подаръка .
И при нас заради дъжда тържеството се прехвърли на закрито но ,във закрит ресторант а беше предвидено в в ресторант градина .

# 86
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Нашето тържество ще е в класната стая. След училищното, разбира се (защото стаята е на ок.200 м от училището). Ще ни правят пиеска, ще дават свидетелствата и после децата, които ще имат рождени дни през лятото ще почерпят и ще им дадем подаръците (взехме за всички в началото на учебната година).
Тази година така, а догодина може да измислим нещо друго.

Желая ви весел утрешен празник, слънчево време и много светнали муцунки!
И поздравете в петък децата си с цитата за ваканцията. От Ерих Кестнер е, "Емил и тримата близнаци". Peace

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 18:23 от gargamela

# 87
  • Мнения: 1 671
Говорих с 2-3 майки по телефона. Те нямат нищо против. Една от тях предложи да нося утре подаръка, да говорим с родителите, ако са навити, да го подарим, ако не - да си го върна Laughing

# 88
  • Мнения: 24 467
Тази вечер минахме и ние по своя ред. Естествено повечето деца бяха с "отличен", затова не го ценя кой- знае колко, много инфлира тази оценка. Знам, че през последните два месеца, с хубавото време сина стана много разсеян и не му беше много до учене. Спастрих го последните дни, но не мога нищо повече да направя. Лято иде. От средата на юни съм го записала на целодневна занималня с организирани игри и обяд, със закуски и часове по английски, немски и "детски етикет" /това ми е интересно/. Ще видим как ще е, става въпрос за две седмици.
Аз сега съм толкова изморена- първокласникът, бебето, новата работа, домакинската такава. Понякога се улавям, че не се усещам кой ден е и въобще на кой свят се намирам.
На неминалите през празника желая весело изкарване.

# 89
  • Мнения: 1 671
Джуди, ако не се бъркам, си от Пловдив? Къде записа на лятна занимална първолачето?

Общи условия

Активация на акаунт