Ladies, Beauties, Moms-to-Be: come around here - chat for free #10

  • 12 584
  • 337
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 091
Виж прочети това, може да ти помогне:
http://parents.berkeley.edu/advice/childcare/homebasedvscenter.html#pro

Значи аз съм повече за центъра отколкото за домашната детска градина. Моето основно притеснение е за липсата на контрол в дома на жената, която ще гледа детето. Никой реално не знае какво точно става там през деня, докато в центъра, ако не друго поне се следят една друга, колкото и тъпо да звучи. Т.е точка в полза на Центъра по параграф Сигурност.

Плюс на домашната детска градина е, че детето ще получава повече индивидуално внимание, най-вероятно ( зависи) ще яде по-добра храна, няма да контактува с чак толкова много деца и болестите ( поне се предполага) ще са по-малко.  Точка в полза на битови условия за Домашната градина.

Според мен изключително много зависи какви са условята в Центъра и в домашната градина за да може да се съпоставя. Ние като ходихме да обикаляме първия път, има градини и градини. По същия начин е и с домашните центрове.

Не знам, аз лично бих избрала по-скоро градина, както споменах, защото сигурността ми е по-важна от битовите условия, но това си е мое лично мнение и страхове.  Peace

Последна редакция: пт, 18 май 2007, 23:48 от Tandoori

# 46
  • Мнения: 2 254
До майките в Чикаго:
   Имам 9 кутии similac ,3 кутии oatmeal(sereal for baby)и 2 кутии mixed (gerber).Ako някой проявява интерес,подарявам на секундата.Пишете на лични.
  първият по време е пръв по право!
 П.П. момичета,извинявайте че пак го публикувам,но ще го правя през 3-4 стр.,та дано се отзове някой....ако пиша в крейгслист ,ще ги вземат веднага,но аз искам да ги дам на наше си момиче...ама така де.....

# 47
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Питам, защото съм се насочила и интервюирам предимно големи градини и си викам, не изпускам ли нещо, аджеба, като не гледам домашни. То те и трудно се намират около нас де.
И аз точно тези неща ги мисля, Тандури. И си падам малко страхлива. Само за болестите май има смисъл.  newsm78
Има го и момента с парите, но разликата, поне у наше село, е минимална.
Та може някой да каже нещо ново, де.

# 48
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Tandoori  ти е казала правилно. Аз избрах за малката базирана в дома ясла. Доволна съм, има още три деца на подобна възраст и жената е внимателна. Прави всичко, което и поискам, а и Мая вече много неща си казва. Ако реша да я оставя няколко дена вкъщи не плащам. Трябва доста да походиш насам-натам и да решиш за себе си къде ще си по-спокойна да си оставяш детенцето. Не е лесен избор. Аз също клонях към повече контрол, но попаднах на свестна жена и съм доволна засега.

Успех ти желая!

# 49
  • Мнения: 7 837
Ние минахме през 3 големи градини в района, подадохме документи (между другото вече 8-ми месец минава, а не са се обадили, че има свободно място), разгледах ме... В крайна сметка се спряхме на домашна - 6 деца. Много съм доволна, чак не мога да повярвам... Контролът и мен ме притесняваше в началото, но явно и аз попаднах на човек.


# 50
  • Мнения: 2 257
Предубедена съм към домашните градини.. По-евтини са, което в случая не е плюс, поне за мен; най-често водени от латинки, не че нещо, ама все пак ми циганеят, поне тукашните, сори за гадната нагласа...;никой не знае какво се случва и няма свидетели. Една жена отговаря за 4-5-6 деца. НЕ е ясно какво учат и как го учат. За яденето - въпросът е спорен, независимо къде са.
Центровете - по-скъпи са, но поне цената е оправдана. Имат учебни програми, съгласувани със скул борда, знам, че детето ми ще се социализира интензивно, ще научи нещо и с  него ще се занимават систематизирано и насочено, по план. Учителките са със сертификат или поне така трябва. Имат лимит на бройката деца в стая. На няколко деца пак се пада по една учителка, НО в стаята са 3-4 жени и все пак има свидетели, ако не дай си Боже нещо, а и имам вътрешна представа от системата и знам докъде могат да си позволят волности.....Освен това мога да търся отговорност на цялото училище, ако се наложи.
Синът ми ще е в учлище - център. Ще видим какви ще ги говоря по-нататък. Много е вероятно да бъркам по отношение на домашните градини, но за момента така усещам нещата.

# 51
  • Мнения: 7 091
Оф нека и аз да се включа с един въпрос, че нещо взех да се притеснявам.  Rolling Eyes
Калин има рожден ден в четвъртък и се оказа, че ще сме само с американски хлапенца и родителите им, а не както предполагахме- смесено. Децата са по-големи от Калин( 6, 7 и 8 годишни) и се чудех, какво да им направя за ядене?!
Мислех си примерно няколко салати ( зелена, картофи, доматена?), печени крилца, бутерки, руло стефани ? Направо не знам...Ако беше и с Бг дечицата май по-млако щях да се притеснявам. Не сме ходили на американски рожден ден на хлапе и идея си нямам какво сервират. Не ми се сервират сандвичи и пица( освен ако пък им направя сандвичи с печени кюфтета?), нямам времето да се занимавам с това честно казано, другите неща ще ги приготвя по-бързо.
Освен това трябва да е бързо и евентуално да може да се приготви от предния ден, защото ще правя 3D торта пожарна на Калин и тя ще ми отнеме адски много време.
Дайте ми предложения, който е ходил на детски рождени дни, какво сервират? Tired

# 52
  • Мнения: 994
Tandoori ,

Винаги е било хот дог или пица. Можеш да пробваш с нъгети (да вземеш готови)  и пържени картофи. Честно казано, не ми се вярва децата да пожелаят да ядат салата, макар че съм виждала да си хапват от тези плата, приготвени с чери доматчета, целина, морковчета и прочие с ранч.

# 53
  • Мнения: 3 491
Тандури, и аз като КТВ ще кажа: ПИЦА. Хич и не се старай да готвиш за децата, те са абсолютно традиционни в това отношение. Пица, торта, може малко плодове за разнообразие (грозде, нарязан пъпеш), непременно въпросните торбички с подаръчета и бонбони (гледаш да няма нищо ядково в тях). Каквото и да им наготвиш, ако не им бутнеш накрая за изпроводяк торбичка в ръцете, няма файда, че си се старала. За родителите може да направиш баница, салата, или някои други от нашите деликатеси, дето ти така хубаво си ги знаеш.   bouquet
Била съм например на индийски рожден ден. Ей това не го разбрах: при цялото разнообразие на вкусотии, които готвят тези хора, при това никак не толкова пикантно в случая, явно заради чужденците, децата ядат пица. Сума ти хубави ястия имаше, но децата си чакаха да дойде пицата. Ние възрастните обаче как намазахме само, че и за в къщи ни дадоха индийците храна да си носим, да са живи и здрави.  Heart Eyes Приехме с радост, отказва ли се такова нещо.
Така че - изобщо не се притеснявай по отношение на ядене за децата. Помисли върху друго - някакво организирано забавление, с което да им ангажираш вниманието за около 2 часа, защото както разбирам, са големички деца и не върви да ги оставиш съвсем на волна програма.

# 54
  • usa
  • Мнения: 2 113
за да те предпазя от излишно напрежение и работа и аз ще се включа - пица. може и някое и друго дете да хапне салата или руло стефани(ще остана изумена ако разкажеш подобен случай!), но всички останали няма и да ги доближат... моите са ходили и на рожденни дни само с торта. не се очаква от теб да нахраниш децата, ,очаква се да им изпратиш после  thank-you note Simple Smile. и правилно ти е казала блажка - торбички с малки подаръчета.

# 55
  • Мнения: 2 257
Tandoori, спец съм по РД на американчета Rolling Eyes Пица, сандвичи и catering....В супермаркетите нямате ли такива сандвичи, които поръчваш и отиваш да ги вземеш готови в деня? Може и vegetable tray - да не повярваш, че някое дете ще и се зарадва, ама ще впечатлиш майките Laughing...Абсолютно всичко, което съзнанието ти отхвърля, ще е добре прието на масата....
И да не забравиш торбичките накрая Twisted Evil

# 56
  • Мнения: 3 491
. не се очаква от теб да нахраниш децата, ,очаква се да им изпратиш после  thank-you note Simple Smile. и
Ей тука вече ме настъпа по мазола, не мога да го докарам дотам, и това е. Току се извиня с мисълта, че се сещам и за разни други такива скатавки като мене, ама дали сме мнозинство.  Thinking Честно казано, все ми е тая вече.
Поне другите картички - с поканите, не пропускам.

Последна редакция: сб, 19 май 2007, 03:06 от блажка

# 57
  • usa
  • Мнения: 2 113
. не се очаква от теб да нахраниш децата, ,очаква се да им изпратиш после  thank-you note Simple Smile. и
Ей тука вече ме настъпа по мазола, не мога да го докарам дотам, и това е. Току се извиня с мисълта, че се сещам и за разни други такива скатавки като мене, ама дали сме мнозинство.  Thinking Честно казано, все ми е тая вече.

ако това ще те успокои, до сега за 11 години не сме написали и половин thank-you note Simple Smile. но редовно ги получаваме и знам, че се очакват от мен Simple Smile. последното ми изумление беше като получихме такава от едно индийче, те поне не би трябвало да се поддават така лесно на претопяване  Thinking...

# 58
  • Мнения: 3 491
. не се очаква от теб да нахраниш децата, ,очаква се да им изпратиш после  thank-you note Simple Smile. и
Ей тука вече ме настъпа по мазола, не мога да го докарам дотам, и това е. Току се извиня с мисълта, че се сещам и за разни други такива скатавки като мене, ама дали сме мнозинство.  Thinking Честно казано, все ми е тая вече.

ако това ще те успокои, до сега за 11 години не сме написали и половин thank-you note Simple Smile. но редовно ги получаваме и знам, че се очакват от мен Simple Smile. последното ми изумление беше като получихме такава от едно индийче, те поне не би трябвало да се поддават така лесно на претопяване  Thinking...
Не само че се поддават, ами и по-лошо става с някои. Ние точно от едни индийчета не стига, че получихме въпросните торбички, ами и седмица по-късно подаръци (истински), решили да раздадат на всички гостенчета и подарък. Пу-пу-пу, да не се разчуе, че току се прихванало за традиция.  Crazy

# 59
  • Мнения: 994
И за мен thank you note е излишна, ако съм получила подарък лично. Виж, ако е по пощата е редно да уведомиш изпратилия го, че си ги получил. И аз не пращам. Нали сме благодарили при получаването.

Мен и друго ме дразни невъзможността им да RSVP навреме. Имах случай, когато една майка ми се обади час преди партито да ме осведоми, че детето й ще дойде- бил им се отменил пикника? Shocked Shocked

Общи условия

Активация на акаунт