Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 6

  • 72 448
  • 351
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 972
Amarena тортата е много нежна  Heart Eyes това с моделиращата маса ли го направи? Много интересна декорация, ще я изплагиатствам  Mr. Green Какво е любимото на дъщеря ти? Животно, анимация и т.н.
Чершафа се прави по следния начин - направих си няколко зелени саламчета, които всяко поотделно обвих в бял раточен тънко лист. След което слепих четири, пет саламчета (не помня колко) и полученото снопче го закръглих да се залепях добре отделните саламчета. Полученото нарязах на филийки, които залепих една за друга и след това разточих на чершаф. Цветовете може да са различни за всяко саламче.
Портокалчетата страшно лесни и много ефектни  Hug Правят се топчета от вече оцветената маса, след което само се изтъркалват върху рендето - върху тази част която представлява дупчици, по-ситните. А дръжката е карамфил - подправката. Това е  Hug
По същия начин се правят и лимончета. Мъжа ми като я видя, тамън да каже откъде ги взe такива малки портокалчета и му светна, че е украса  Mr. Green

Последна редакция: нд, 27 май 2007, 21:23 от wel

# 136
  • Мнения: 7 106
Амарена, великолепна тортичка, браво!!!
  bouquet

# 137
  • Мнения: 1 698
Амарена, чудна е тортата. Справила си се великолепно. Сега стискам палци сега и тортата за РД-то на малката да стане неповторима и да доставиш истинска радост на детенцето. Hug

# 138
  • Мнения: 9 699
Днешното ми ягодово парфе, с което ще почерпим за един хуууубав повод:

# 139
  • Мнения: 4 392
Благодаря ви, момичета! Grinning
wel , с бавносъхнещата маса е. не е точно моя идеята за цветенцата..Аз от толкова разглеждане на торти през последните дни, вече не си спомням, къде мернах нещо подобно..Търсих снимката, но не я намерих..така че работих по памет и си доизмислях...
Дъщеря ми е много запалена по това филмче>

http://www.lazytown.com/

но това би било прекалено голямо предизвикателство за мен на този етап.. ooooh!
Харесва Мики Маус, Розовата пантера, Червената шапчица, Спондж Боб, но тези герои предполагат трансфер Thinking
Всякакви животни обича. Май ще и направя една полянка с животни.. Hug

На мен също много ми харесаха портокалчетата. Като истински са! Grinning

А парфето на последната снимка как ми намига..Иде ми да отскоча до магазина за ягоди.

mimes , недей се ослушва, ами запрятай ръкави! Grinning


Искам да попитам всички , които работят с моделиращи маси: С какви бои боядисвате, момичета? Аз ползвах боя за яйца, но се получават много светли нюанси..Всички ли са така? И на "Ремко" ли?
Поръчах си безвредните бои (Разрових за тях..Не са съвсем безвредни, но както и да е...) от фирма "Торнадо", ще ми ги донесат тази седмица, но те пък са перлени.. Thinking
Как постигате ярките цветове? Само "Танг"-ът ли е алтернативата? Tired

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 02:30 от Amarena

# 140
  • Мнения: 9 699
Дъщеря ми е много запалена по това филмче>

http://www.lazytown.com/

Харесва Мики Маус, Розовата пантера, Червената шапчица, Спондж Боб,

А парфето на последната снимка как ми намига..Иде ми да отскоча до магазина за ягоди.


Amarena, все едно говориш за големия ми син. Той гледа асолютно същите филмчета. Цял ден се вътри SuperRTL, където ги дават. Вече е фен и на немския Laughing
Благодаря за оценката на парфето ми. Дано колегите на съпруга ми го харесат.

# 141
  • Мнения: 253
Amarena, аз имам сладкарски бои. Ако идваш към Варна се обади, а ако не - дай някакъв адрес, за да ти изпратя. Имам 5 цвята  Simple Smile

# 142
  • Мнения: 972
И аз ползвам боите за яйца. Но сега ще правя една торта Snoopy за която ще ми трябва черна боя  Thinking Някой да има да ми продаде малко  Praynig
Наскоро прочетох в някъде (вече и аз непомня къде) още един вариант на трансфер.
Разточваш моделиращата маса 2-3 мм. Рисуваш си картинката, само контурите, с мек молив В5-В6 след това го обръщате с нарисуваната част към разточената моделираща маса и пак повтаряте контурите, но от другата страна така че да се отбележат на моделиращата маса. След това разтваряте боичките в спирт, може и във вода, но спирта се изпарява по-бързо. Картинката се боядисва с четка.  Hug
Ягодовите парфета са страхотни, аз не обичам ягоди, но ми иде да си хапна  Mr. Green

# 143
  • Мнения: 243
Wel, дай малко подробности около 3 измерната ти торта-котенце. Как точно я направи???

# 144
  • Мнения: 729
Тази сутрин гледах Иван Звездев и си извадих рецептата за Ананасовото руло. Заех се и по изпълнението, но ме мързеше да направя блат и ползвах от готовите. Съответно той така се разтроши, че никакво руло не можеше да стане.
За това сложих продуктите в купа и няма вид. Предполагам обаче, че ще е много вкусно!

Отгоре трансфера ми беше готов от преди това (направи ми го една приятелка като мостра) и само чаках сгоден случай да го метна някъде.


Ето и рецептата:
http://www.bonapeti.tv/recipe_view.php?t=date&id=3404

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 13:00 от emsy

# 145
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
И аз ползвам боите за яйца. Но сега ще правя една торта Snoopy за която ще ми трябва черна боя  Thinking Някой да има да ми продаде малко  Praynig

Черна боя има на Кадемлия, но цената и е 15 лв. (същите опаковки с други цветове са по 8 лв.). Иначе черното се получава при смесването на червено, синьо и жълто (естествено че има повече игра).

Мен ме нямаше дълго, но не бяхме в София. Ето новите ми торти:
   Ето и друг изглед    

   




За змията изпекох блатове по тази рецепта http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=174536.msg3603060#msg3603060  в кексова форма - 2 кекса, които разрязах хоризонтално наполовина, напоих ги със шоколадов сос, намазах с крем и сглобих отново, разрязах на 2 и разместих, отгоре е със бавносъхнещата маса (може и с марципан Варна).

За влака използвах готови кексове на KuchenMeister (правоъгълна форма имам само в София, а тортите ги правих в Сливен), разрязах и напоих със същия сос и намазах със същия крем и после сглобих. Товара е въпрос на фантазия. Имах и по-добра идея, но вече беше 3 и половина посред нощ и не можах да я осъществя.

Сега ще ви напиша и рецептите за соса и крема, досега не съм ги публикувала тук.

Шоколадов сос (най-вероятно всички го знаят)
1 чаша вода (сок от компот)
1 пак масло (125 гр)
1 чаша захар
5 ч. л. какао
Слага се да заври и е готово.

Шоколадов крем:
6 яйца
300 гр захар
1 пак. какао (на д-р Йоткер, май е 50 гр., но може и по-малко, че стана много черно)
около 300 гр. масло (в рецептата е 360 гр., но нямах толкова - не се притеснявайте, не става маслен крем, все пак яйцата са за двойна доза)
1 ванилия (или капки от течната).
Разбиват се яйцата със захарта и се бъркат върху котлон докато се сгъстят (т.е. сваряват се). Внимавайте да не залепнат, че става като омлет - трябва да се разбива непрекъснато, ако е силен котлона се намаля, и трябва доста търпение, главно не спирайте да разбивате. Когато е готово - станало е гъсто като крем, по-пухкаво и е побеляло - се слага маслото, нарязано на парчета и какаото и се разбърква хубаво, да се разтопи маслото.

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 22:39 от М_е_г_и

# 146
  • Мнения: 243
Меги, ти ме разби....тотално! Браво! Тези идеи сами ли напират или черпиш вдъхновение от някъде newsm78 Искам да те попитам: Тортите сочни ли са или трябва да са по-сухи, за да се задържи чаршафа отгоре? И преди да го поставиш, мажеш ли с маслен крем?

# 147
  • Мнения: 1 698
Меги, събра ми погледа с тези тортички, особено влакчето много ми хареса, чудно е. БРАВО

# 148
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Porsha, да живее интернет - там има всичко. Е и от мен има някои неща. Предполагам, че като я има идеята, после всеки я променя според собствените си виждания и вкусове.
Относно втория въпрос - напоих ги, но не много, макар че вкъщи ги обичаме по-сочни. Достраша ме да не се разтече покритието, което не търпи никаква влага отдолу.
Трябва да се маже с маслен крем - по-лесно залепва покритието - като го притиснеш, от топлината на ръцете маслото омеква и покритието залепва. Аз точно за тези 2 торти не намазах с маслен крем и имах големи проблеми с полагането на покритието - не залепва за тортата, а за ръцете ми. И се понакъса малко, но... вече ще знам, то не че не ми мина през ума, но ме домързя (а и беше късно през нощта и ми се спеше).

И още нещо - беше много горещо навън и покритието се размекваше твърде много (трудно се работи и поема много пудра захар). Затова си казах, че само през зимата ще правя такива торти. Но имам още един рожден ден след 20-ина дни и приключвам. Ще обърнем внимание на разхлаждащите торти  Grinning.


но това би било прекалено голямо предизвикателство за мен на този етап.. ooooh!
Харесва Мики Маус, Розовата пантера, Червената шапчица, Спондж Боб, но тези герои предполагат трансфер Thinking
Всякакви животни обича. Май ще и направя една полянка с животни.. Hug

Искам да попитам всички , които работят с моделиращи маси: С какви бои боядисвате, момичета? Аз ползвах боя за яйца, но се получават много светли нюанси..Всички ли са така? И на "Ремко" ли?
Поръчах си безвредните бои (Разрових за тях..Не са съвсем безвредни, но както и да е...) от фирма "Торнадо", ще ми ги донесат тази седмица, но те пък са перлени.. Thinking
Как постигате ярките цветове? Само "Танг"-ът ли е алтернативата? Tired


Може и цялата торта да представлява Спонж Боб - правоъгълна, ако намеря снимката, ще я покажа.
 
За боите - просто слагаш повече, докато ти хареса, което предполага още пудра захар, което пък влошава еластичността на готовата моделираща маса. Моите са течни - Ремко.  В Щатите имат бои като желе, взема се само с върха на клечка за зъби и се постига идеален наситен цвят, без да оказва влияние на цялата маса, ама... Сигурно и други имат. Тук може направо със бои на прах, но пък трябва голямо месене, за да стане равномерен цвета. Или прахообразните да се разтворят в много малко вода - капка-две - да стане като кашичка, а не течност.

Последна редакция: пн, 28 май 2007, 14:56 от М_е_г_и

# 149
  • Мнения: 7 106
Готовата моделираща маса от на фирма Ирида се оцветява перфектно със боички на прах. Не трябва да се разтварят във вода изобщо, ами си правиш вдлъбнатина в тестото и там сипваш на око и месиш. Има една фатка обаче - след като я оцветиш до желания нюанс е хубаво да постои малко в хладилника (в найлонов плик разбира се) поне една нощ, за да се разтворят хубаво самите боички, стават едни като точици. на другия ден си я доомесваш пак за кратко и е готова за употреба.
Аз имам от кремообразните боички на Wilton и ги препоръчвам горещо на всеки, който може да се снабди с тях - страхотни са, много наситени и много икономични. Но в България за съжаление май никой не се е престрашил да ги внася  Confused, което е много, много жалко.

М_е_г_и , чудесни, страхотни торти  Hug!

Общи условия

Активация на акаунт