Вадене на мъдрец...

  • 1 053 387
  • 3 850
  •   2
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 795
здравейте  Grinning във вторник ми извадиха долен ляв мъдрец,който не беше пробил и растеше перпендикулярно
на другите.Операцията мина леко,шевовете са само два.След упойката получих лек оток,вчера беше по-голям,а днес вече е превзел почти цялата ми буза,вчера звънях на докторката,успокои ме че е нормално,пия само обезболяващи и жабуря с лайка.Правя си студен компрес,да продължавам ли с него или смело да чакам да спадне,болката ми не е силна,но дискомфорта с отока не е приятен  Confused

Благодаря ви  bouquet

студения компрес помага, ако се направи веднага след манипулацията и се редува за по 10мин студено и без него за около 1 час..после няма смисъл да се прави..
жабуренето с билки знам, че не е препоръчително; има си специални води за уста за след операции и те даже се използват след 1 ден поне...
 Hug

# 421
  • Мнения: 69
здравейте  Grinning във вторник ми извадиха долен ляв мъдрец,който не беше пробил и растеше перпендикулярно
на другите.Операцията мина леко,шевовете са само два.След упойката получих лек оток,вчера беше по-голям,а днес вече е превзел почти цялата ми буза,вчера звънях на докторката,успокои ме че е нормално,пия само обезболяващи и жабуря с лайка.Правя си студен компрес,да продължавам ли с него или смело да чакам да спадне,болката ми не е силна,но дискомфорта с отока не е приятен  Confused

Благодаря ви  bouquet

студения компрес помага, ако се направи веднага след манипулацията и се редува за по 10мин студено и без него за около 1 час..после няма смисъл да се прави..
жабуренето с билки знам, че не е препоръчително; има си специални води за уста за след операции и те даже се използват след 1 ден поне...
 Hug

значи вече няма смисъл от този компрес,а за лайката си помислих че е твърде старомодно,според вас да се посъветвам с аптекарката или отново да звъня на докторката,на която нямам доверие и която ми говори толкова спокойно,но нали не е в нейната уста Rolling Eyes

# 422
  • София
  • Мнения: 795
@ baby_moni - лекарката не ти ли каза можеш ли или не можеш да жабуриш с лайка; на мен изрично ми казаха нищо топло в устата, да не си държа с ръка отока (така се загрявал и можело инфекция да се предизвика), да не се жабуркам с разни неща и ми даде медицинска вода (каза че тази не се продава в аптеките, защото не е ежедневна, а специалан за след операции)...
според мен стоматоложката би ти била по- полезна от аптекарката Simple Smile

# 423
  • Мнения: 357
Само ме крепи мисълта, че след 1 седмица целият този тормоз ще е само бегъл спомен... Трябва да кажа, обаче, че днес, вече четвърти ден, се чувствам мнооого по-добре, отокът е чувствително по-малък (първите 2 дена беше огромна бузата ми, надолу кум врата и нагоре към окото, кожата опъната до пръсване, лъскава, направо ще се пръсне). Една моя приятелка обаче (майка й е медицинска сестра) ме посъветва да си мажа отока с троксевазин. Аз обаче се сетих че имам вкъщи останали наполовина туби с Лиотон, Хепароид Лечива и Репарил-Гел Н (заради една синина на цялото бедро ги бях взела и помогнаха). Сега ги мажа всичките наред, през няколко часа  Grinning Определено отокът спада -- той може би щеше да си спада и без мазане, но така се надявам, че благоприятствам процеса... Иначе вчера на контролния преглед хирургът каза, че отлично заздравяват раните, дано да е все така, пожелавам го на всички ни!

@rali1980, от хирурга съм много доволна, него го има и в темата за стоматолозите, които препоръчваме, сега не помня точно името на темата, казва се Бисер Стоичков, но не работи със здравната каса. Аз се зарадвах че ортодонтът ми ми препоръча точно него, защото имах много хубав спомен, най-вече за отношението му към пациента, от когато лежах в лицево-челюстната през 1995 г., той беше тогава съвсем млад...

Единствено съжалявам, че не съм го извадила по-рано този зъб, а съм го чакала целият да си израсне нагоре в костта, а долната му част да разруши седмия -- ако го бях направила преди години сигурно щях да си спестя толкова рязане на зъба (на три) и щях да имам и здрав седми зъб... Но какво да се прави, по-добре късно отколкото никога Simple Smile А и наистина вече се чувствам мнооого по-добре, преди малко ядох сандвичи с месо!   Party

# 424
  • София
  • Мнения: 795
...... той беше тогава съвсем млад...


хи хи, много ми хареса това Simple Smile hahaha поздравления за напредъка, давай все така  Hug

# 425
  • Мнения: 69
@ baby_moni - лекарката не ти ли каза можеш ли или не можеш да жабуриш с лайка; на мен изрично ми казаха нищо топло в устата, да не си държа с ръка отока (така се загрявал и можело инфекция да се предизвика), да не се жабуркам с разни неща и ми даде медицинска вода (каза че тази не се продава в аптеките, защото не е ежедневна, а специалан за след операции)...
според мен стоматоложката би ти била по- полезна от аптекарката Simple Smile

ами каза ми жабури с лайка и пий обезболяващи,до 2-3 дни отока и болката ще утихнат,аз й казах че отока не е малък,а тя само ме успокоява че е нормално и че ще мине,то е ясно че ще мине,въпроса е кога,като я попитах какво друго освен жабурене да правя,тя ми вика нищо newsm78 и аз не знам вече какво да правя,като след
боксов мач съм,а и малкия все там ме пипа Tired

# 426
  • София
  • Мнения: 795
моя оток изчезна на 100% след седмица до 10 дни мисля, но това много зависи от самия човек. Първо си като балон, после започваш да спадаш, видимо вече не ти личи, но отвътре още си си подут..едно подпухнало такова. Иначе може да идеш н аконтролен преглед при друг хирург.

# 427
  • Мнения: 69
моя оток изчезна на 100% след седмица до 10 дни мисля, но това много зависи от самия човек. Първо си като балон, после започваш да спадаш, видимо вече не ти личи, но отвътре още си си подут..едно подпухнало такова. Иначе може да идеш н аконтролен преглед при друг хирург.

и на мен ми се искаше още едно мнение,но в Търново всеки мисли,че е най-добрия хирург,а и май друг няма де Thinking пък и сега сме малко извън Търново и тук за целия град има само един един стоматолог,дано скоро спадна явно ще съм от тези дето ще търпят повече време  Rolling Eyes

благодаря ти много Деси  Hug

# 428
  • Мнения: 357
Моят забрани всякакви промивки, освен това ми каза, че имало някакъв венозен сплит ли, какво ли го нарече, там, където трябвало да реже периоста или може би нещо в този дух, не разбрах точно, но така или иначе ми каза, че ще се съберат течности и ще се подуя и така и стана. Каза ми за леда и аз го правих, но течностите си се събраха. Сега съм още отекла, макар че не боли толкова и спадна в горната част под окото, и въпреки цялото ми мазане, долната част на бузата ми има жълто-зелен оттенък -- буквално приличам на круша  Laughing Но разбира се се надявам да мине до няколко дена -- поне така ми каза той, че ще стане, а аз му имам пълно доверие. Много ме дразни отвътре на бузата обаче, права е Деси, то и навътре се издува, дращи в конците, като изранено е такова, и езикът ми е все там. Освен това от снощи си ползвам водата ми за зъби, в крайна сметка, смятам, че раните ми вече са се затворили и нищо няма да им стане.

# 429
  • София
  • Мнения: 795
бях забравила за зелено-жълтия отенък..колкото по-малко оток остава, толкова по-жълто беше....ама на минава и то:)

# 430
  • Мнения: 357
Ще мине, ще мине, къде ще ходи  Grinning Аз обаче се дразня на тази вода за уста -- изкарах кървища днес, уж снощи нищо нямаше вече, чиста вода изкарвах, откъде се разкърви сега, дали не ги измих по-агресивно като се зарадвах, че вече мога да си отварям повечко устата... Както и да е, де, имам час за събота с хирурга, така че ще може да ме погледне и да каже как е  Simple Smile Иначе мазането си има ефект определено, само не мога да реша кое от трите мазила най-много помага, та продължавам да ги мацам всичките наред през половин час Simple Smile

# 431
  • Мнения: 7
лелее...отложих операцията за пролета,но като чета тези коментари,май изобщо няма да събера смелост Grinning Това направо си е ужасТТТТТ  Grinning

# 432
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Е, чак ужас   Mr. Green. Ако мъдреца ти е за вадене  и не го извадиш, тогава вече ще стане ужас, страхът е лош съветник   Peace

# 433
  • Мнения: 357
Бях на контролен преглед. Отпрала съм три шева в опита си да си измия зъбите през седмицата. Тъканите висели отпуснати сякаш през тях била минала бомба. От тях нищо не ставало. Няма вече какво да се дръпне и да се зашие върху дупката в синуса. След като вчера следобед и снощи ревах около 10 часа, днес нямам сили дори да рева. Няма да си мия повече зъбите, след дъжд качулка... В крайна сметка, кое е най-лошото, което може да стане? Да се епителизира дупката по краищата и да й се направи пластика... Едва ли ще е толкова скъпо... Искам да престана да мисля само за това, но не знам как ще стане това като на всяко вдишване усещам въздуха да се врязва през небцето ми в устата....

# 434
  • София
  • Мнения: 795
милата.... Hug Hug Hug
значи както са казали хората: страх лозе пази! Аз от страх да не бутна нещо по конците и от това, че трудно си отварях устата една седмица не можех да вкарам четка за зъби....
Дано да намериш по-скоро решение и да се оправиш Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт