ямр

  • 22 114
  • 135
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 44
soksi,успех и не се притеснявай!Стискам палци всичко да е наред newsm10
mipetrova,в Окръжна монтираха апарата в края на 2002,ако не се лъжа,но той просто е втора употреба.Освен това е от т.н. мобилен тип и се помещава в един фургон,долепен до сградата.А Димитрова е изключително мила и любезна,но това изследване пряко зависи и от качеството на техниката ,с която се прави.
Д-р Семова ми я препоръчаха от София,а те много рядко се изказват ласкаво за колеги от провинцията.
Д-р Семова и д-р Златарева са специалисти по образна диагностика,но д-р Семова работи само на ЯМР

# 16
  • Мнения: 4 700
marmozy , съгласна съм, че техниката е много важна, но и тоzи, който я раzчита трябва да си раzбира от работата. Правила съм 3 ЯМР тук в Германия на най новите и модерни апарати, но микаzваха, че намам аденом. Направих си ЯМР в окръжна при Димитрова и тя го видя дори на остарелия апарат там. После и покаzах и снимките от Германия, там не се вижда6е толкова добре (но се вижда6е), zа6тото не бяха направили от тоzи ъгъл, от който е трябвало да се направят.  #Cussing out  #2gunfire Първият ЯМР го правих преz 1996 в София ( смятай колко е бил съвременен) и там имаха съмнения zа аденом. Като пристигнах в Германия zанесох българските снимки и ендокриноложката  им се иzсмя.

 Имената, които ти каzва6 ни6то не ми говорят, което не оzначава, че не са добри специалисти. Това, което искам да кажа е, че не винаги трябва да се гледа техниката. Важно е кой я раzчита. Аденомът ми е 3 мм и се видя в окръжна, а тъпите германци видяха само иzкривен ствол на хиповиzата БЕЗ аденом  #2gunfire

Успех на всички, на които им предстои подобно иzследване.

litula,  mu6morok, soksi стискам палци при вас всичко да е наред, cafti съветвам те да си направи6 ЯМР, поне 6те zнае6 дали има или няма аденом.  Hug

# 17
  • Мнения: 44
Винаги ще има доволни и недоволни пациенти и това е нормално.Естествено,че нещата не опират само до апарата,но разликата в качеството на образите е видима и за непросветени.Д-р Димитрова може и да е добър специалист,но моят опит с нея не е от най-сполучливите.

# 18
  • Мнения: 18
здравйте отново,
днес минах на ямр- наистина не е болезнен но е много шумен, но пък затова бях със слушалки.моето изследване продължи 30 мин, първите 20 мин. бях без контрастно вещество, но докторката реши да ми сложи и още 10 мин. бях в апарата.Докторката се казваше Семова и наистина е мила жена и обяснява всичко.За съжаление резултата ми беше аденом 4мм.Надявам се да ми предпишат правилното лечение и да успея да го подтисна.Ако някой е минал от вас по този път, моля Ви посъветвайте ме кое лекарство е най-добро и ефикасно.утре ще отида с резултатите при моята гинеколожка д-рДимитрова от ВМИ Пловдив.
Поздрави  soksi

# 19
  • Мнения: 4 700
Жалко, че има6 аденом. Но не се притеснявай, не е толкова ста6но, колкото иzглежда. Само че бих те посъветвала да отиде6 на ендокринолог, а не на гинеколог. Това е ендокринно zаболяване. Не каzвам, че гинеколоzите не раzбират от такива работи, но ендокринолоzите по често лекуват такива пациенти. Иначе най доброто лекарство е достинекс. Моят аденом е 3 мм. и гълтам достинекс два пъти в седмицата (понеделник една таблетка и в четвъртък по половин). Мояz ендокринолог каzа, че след година пак 6те ме прати на ЯМР да видим дали аденома намалява или е иzчеzнал. Като zапочне6 лечение цикълът 6те ти се нормалиzира и пак 6те има овулация (ако до сега си нямала) и 6те може6 да zабременее6 (ако това ти е целта) И ако е така трябва да zнае6, че достинекс не се вzема по време на бременност. Ако zабременее6 6те трябва да продължи6 лечението с бромокриптин или парлодел.

Желая ти успех и пи6и какво лечение са ти препоръчали лекарите.   bouquet

# 20
  • Мнения: 44
Soksi,не се притеснявай,няма нищо страшно.Много по-добре е да знаеш причината за даден проблем,защото знаеш какво да лекуваш.
Но ,както ти е писала mipetrova,задължително на ендокринолог.Успех!
И пиши за всичко,което те притеснява!
Страшно е само в началото ,докато свикнеш с мисълта.Това с нищо няма да промени начина ти на живот.
А дай,Боже,след година-две всичко да е изчезнало newsm10

# 21
  • Мнения: 4 324
4 мм не са чак толкова много, мисля даже че се води микроаденом.
Наистина потърси добър ендокринолог за съвет и лечение. Д-р Димитрова е добър лекар, но едва ли има опит точно в лекуване на аденоми. Предполагам че ще те насочи към някой специалист. Всичко ще е наред, ще видиш Simple Smile ! Ще свалиш пролактина и ще имаш здраво и сладко бебче Simple Smile Успех и късмет!

# 22
  • Мнения: 18
здравейте,
може ли да ми препоръчате добър ендокринолог в Пловдив.На мен ми казаха, че д-р калинов е добър в тракийското дкц.благодаря ви предварително

# 23
  • Мнения: 4 700
Аz бих ти препоръчала горе6то проф. Павлов. ДКЦ "св. Георги" на Васил Априлов. ет.3 каб. 31 Работи с касата и zа сега е единственият лекар, на който имам беzреzервно доверие. Той е човекът, който откри аденомът ми и ми наzначи правилното лечение след години лутане. За което много му благодаря.   bouquet Раzбира се сигурно има и други добри ендокринолоzи в Пловдив, просто аz нямам опит с никой друг. Нека и другите си кажат мнението, а ти сама ре6и.   bouquet



# 24
  • Мнения: 18
mipetrova а с какви лекарства се лекуваш и от колко време.имат ли ефект и изчезна ли или пони намаля ли аденома.на колко месеца се правят пробите за пролактина, за да се разбере дали има ефект предписаното лечение

# 25
  • Мнения: 1 792
аз да се похваля днес ми излезе разрешението от здравната каса и сега ще си записвам час за ямр.аз ходя при д-р Костова ама още нищо не сме правили само е пуснала като ендокринолог разрешението.още не сме лекували нищо и дано да не се налага.ще видим какво ще покаже снимката освен че е празна главата ми Joyима ли друго нещо Mr. Green
УСПЕХ НА ВСИЧКИ Hug
Аз да попитам ако има аденом и ако се лекува колко време горе долу след начало на лечението има ефект и мога да очаквам да забременея.е то е божа работа ама някой с опит да каже при него как е

# 26
  • Мнения: 4 700
mu6morok дано да няма ни6то в главата ти (или поне ни6то, което няма работа в главата ти)  hahaha

Моето аденомче си го имам от 10 години и майка ми твърди, че тогава е бил 7 мм, но не са ми каzали нарочно. Бях на 16 години и не са искали да ме пла6ат. После в тъпата Германия ми каzаха, че нямам аденом. А преz април след един спонтаннен аборт в 12 г.с. отидох при проф. Павлов, който ме прати на ЯМР и се окаzа, че аденомът е само 3 мм. Което оzначава, че zа 10 години се е смалил с около 5 мм. Павлов ми каzа, че и по бърzо се свиват, но аz съм била погре6но лекувана и с много малка доzа от медикамента и zатова толкова малко свиване. Иначе имало добър 6анс и да иzчеzне напълно.  Praynig
А иначе със zаберменяването няма проблем, веднага 6том се регулира пролактина (а това става zа дни) се регулира и цикълът. Важно е да се продължи лечението и по време на бременността.

mu6morok , желая ти успех.   bouquet

# 27
  • Мнения: 18
здравей mu6morok .миналият понеделник и аз ходих на ямр и да ти кажа няма нищо страшно само дето  е шумно . ти къде ще ходиш на изследване, аз лично бях при д.р Семова в хирургиите.Дано при теб да не открият нищо.а какво е твоето ниво на пролактина?


 

# 28
  • Мнения: 1 792
АМИ МОЯ ПРОЛАКТИН Е 2ПЪТИ НАД НОРМАТА.АМА АЗ НЕ СЪМ ПРАВИЛА НЯКАКВИ ИЗСЛЕДВАНИЯ.МЕН В ТОРАКС МИ ГО ИЗСЛЕДВАХА ЗАЕДНО С ДРУГИТЕ ХОРМОНИ И  МИ ИЗЛЕЗЕ ПОВИШЕН ДВОЙНО НАД НОРМАТА И МЕ ПРАТИХА НА ЯРМ.МЕН НЕ МЕ Е СТРА КАКВОТО ТРЯБВА ЩЕ НАПРАВЯ САМО ДА ИМАМ БЕБЧЕ.

# 29
  • Мнения: 4 700
Важно е да го направи6. Така поне 6те zнае6 има ли го няма ли го и  как да се лекува6. Редовен ли ти цикълът. За6тото най често при zави6ен пролактин е нередовен и няма(или много рядко има) овулация и така zабременяването е трудно. А, най добре е ако ти направят ЯМР и с контрастно ве6тество, zа да се види ако е малък. Моя беz почти не се zабеляzва6е.

Общи условия

Активация на акаунт