Някои думи и изрази

  • 3 753
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 250
sladka hapka явно се обиди нещо,не е нужно да натъртваш сучЕ аз пък искам да си казвам сучИ  #Silly Което звучи,къде,къде по добре от горе споменатите думи и изрази   Twisted Evil
Нищо лично  Wink

# 16
  • Мнения: 7 106
Не виждам нищо грозно и чак отблъскващо, да не говорим за смешно в думи като "цици" и "цока".По нескопосно ще ми звучи да кажа - "Подадох и бюста си да си изпие млякото" Laughing ."Изпило си е млякото" можем да кажем за бебе, което пие от шише.

Аз съм от Видин и тук масово се използна думата тЪрлъци, и многопо-рядко тЕрлици.

П.П. Без да искам да се заяждам, но "Някой думи и изрази" се пише "Някои думи и изрази"
Ето че не всеки е безгрешен Grinning !

# 17
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Често използвах израза "виси ми на цицата цял ден като дете африканче" , но мъжът ми много се дразни като използвам думата "цици". По-скоро казвам "предлагам гърда" или нещо подобно. Но след като направих проблема с мастита и деня ми минаваше нон стоп в цедене и кърмене, нещо взех да се обърквам с идентификацията и започнах да използвам изрази като "доя", "професионална дойка"и прочие изрази от отглеждането на едрия рогат добитък.

# 18
  • Мнения: 3 927
винаги ми е харесвало повече "цица" отколкото израза "слагам я на гърдата и тя/той заспива".....

# 19
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Radina
sladka hapka явно се обиди нещо,не е нужно да натъртваш сучЕ аз пък искам да си казвам сучИ  #Silly Което звучи,къде,къде по добре от горе споменатите думи и изрази   Twisted Evil
Нищо лично  Wink

Не съм се обидила. От какво да се обиждам. Написах сучЕ, защото ми стана смешно - но това е друг проблем - за диалектите. В нашия край пък се говори много меко, така че се казва сучЬИ. Това интернет общуване си има капани. Ти вероятно си мислиш, че като кърмя, и взимам всичко на чест. Аз не се сърдя всеки път, кога някой ме ощипе, даже някой път ми е хубаво  Grinning Айде, офтопик, ама модераторите да го изтрият после, щи ви напиша един анекдот за "правилните"думи (от мойте професионални вицове)
- питат един циганин - подсъдим по дело за изнасилване, дали е карал пострадалата да му прави "орален секс". Загрижена, да не би мангала да не знае какво е "орален секс", прокурорката решава да гарантира интересите му, като го пита "вие знаете ли какво значи "орален секс"?
Циганинът я изгледал гадно и й отговорил: "Да го духаш, ма".
Че така...има един китайски философ, Лао Дзъ, който е казал "красивите думи не винаги са верни, верните думи не винаги са красиви" (това не го трийте, че ме представя в интелигентна светлина)

Ама щом Ради се дразни от думата цици, може да викам и "млечни жлези" newsm08

# 20
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Shali
Не виждам нищо грозно и чак отблъскващо, да не говорим за смешно в думи като "цици" и "цока".По нескопосно ще ми звучи да кажа - "Подадох и бюста си да си изпие млякото" Laughing ."Изпило си е млякото" можем да кажем за бебе, което пие от шише.

П.П. Без да искам да се заяждам, но "Някой думи и изрази" се пише "Някои думи и изрази"
Ето че не всеки е безгрешен Grinning !

  202uu
от първото до последното изречение
(само това за терлъците ли как точно беше махам, защото то е към една друга тема)

# 21
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
И мене ме дразнят тези изрази. Особено когато чуя свекърва ми да казва на залъгалката цицка. И в тази връзка да разкажа една история.
Обикновено в неделя оставяме бебето на някоя баба понеже ходим на ски, та една неделя дойдоха да го гледат свекитата а големия ми син (вече пубер) остана с тях понеже не му се идваше. Та като се прибрахме беше много възмутен от това което чул баба му и дядо му да си говорят. Бебето се разплакало и свекърва ми започнала да му бута залъгалката и да му вика лапни цицката а той не искал и продължавал да плаче. Тогава свекъра казал: "дай му онази цица, кривата, с голямата дупка" (ставало дума за физиологичното шише на чико с което го храним. Та си представете как звучат тези думи в ушите на тинейджър. #Shocked

# 22
  • Мнения: 3 663
Цитат на: makrust
Особено когато чуя свекърва ми да казва на залъгалката цицка

наистина ли Simple Smile е това за пръв път го чувам Simple Smile и да - би ме подразнило Simple Smile

# 23
  • Мнения: 6 243
Аз се подразних, когато свекървата на моя пиятелка я няричаше (приятелката) "мама кравка", защото въпросната кърмела. Но свекървите са дразнещи по принцип.

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Мен ме дразни самото звучене на думата цока... "Изцока си цялото шише"... Е, много гадно звучене има тази дума... "На, цуцай бибата" Sick
БТВ, думата 'цока' я чувам по-често за шише в живия живот, отколкото за кърмене. Но пак ми звучи противно.
Думата "цица" я употребявам, понеже не е срамна. "Слагам на цица" и "Давам гърда/цица"... същото, като "Давам шише", разлика за мен няма в случая.

# 25
  • Мнения: 6 206
Цитат на: sladka hapka
...има един китайски философ, Лао Дзъ, който е казал "красивите думи не винаги са верни, верните думи не винаги са красиви" (това не го трийте, че ме представя в интелигентна светлина)

Да се присъединя и аз към интелигентните, че това ми хареса..
А колкото до дразненето, и аз едно нещо офф да кажа - преди няколко години като навлезнах в бизнеса със заведения, ако мога така да се изразя, изключително ме дразнеше барманския жаргон. Примерно пиковите часове да се наричат мармалад и прочие простотии. Обаче с времето навлезнах в нещата и сега дори влизам да помагам в мармалада, а не го наричам пикови часове. И осъзнах, че всъщност не са ме дразнели думите, а въпросните хора, защото казани сега от други хора, избрани от мен, съм си ги приела напълно за нормални.

# 26
  • Мнения: 5 250
Цитат на: Shali
П.П. Без да искам да се заяждам, но "Някой думи и изрази" се пише "Някои думи и изрази"
Ето че не всеки е безгрешен Grinning !


Приемам забележката и ще го поправя това в заглавието,неволна грешка е  Simple Smile
За протокола искам да кажа че знам че не е СУЧИ а СУЧЕ но това не мисля да го поправям.

# 27
  • Мнения: 5 250
Момичета явно не сте ме разбрали,сега като ви прочитам мненията под "цица" имам предвид "ядене" Цица (кърма,мляко)
Никъде не съм писала освен това ,че ме дразнят такива думи и изречения,а че са ми смешни  Simple Smile И освен това,никога до този момент откакто съм във форума,не съм правила забележка на някой за правописа  Sign Exclamation  Confused:

# 28
  • Мнения: 473
Цитат на: sladka hapka
Цитат на: Radina
sladka hapka явно се обиди нещо,не е нужно да натъртваш сучЕ аз пък искам да си казвам сучИ  #Silly Което звучи,къде,къде по добре от горе споменатите думи и изрази   Twisted Evil
Нищо лично  Wink

Не съм се обидила. От какво да се обиждам. Написах сучЕ, защото ми стана смешно - но това е друг проблем - за диалектите. В нашия край пък се говори много меко, така че се казва сучЬИ. Това интернет общуване си има капани. Ти вероятно си мислиш, че като кърмя, и взимам всичко на чест. Аз не се сърдя всеки път, кога някой ме ощипе, даже някой път ми е хубаво  Grinning Айде, офтопик, ама модераторите да го изтрият после, щи ви напиша един анекдот за "правилните"думи (от мойте професионални вицове)
- питат един циганин - подсъдим по дело за изнасилване, дали е карал пострадалата да му прави "орален секс". Загрижена, да не би мангала да не знае какво е "орален секс", прокурорката решава да гарантира интересите му, като го пита "вие знаете ли какво значи "орален секс"?
Циганинът я изгледал гадно и й отговорил: "Да го духаш, ма".
Че така...има един китайски философ, Лао Дзъ, който е казал "красивите думи не винаги са верни, верните думи не винаги са красиви" (това не го трийте, че ме представя в интелигентна светлина)

Ама щом Ради се дразни от думата цици, може да викам и "млечни жлези" newsm08


Ей,как ме разсмя - стопли ми сърцето в този студ! rotfImbo

По темата- аз в началото на шега си казвах в къщи млекоцентралата, но беше за кратко.
Ото всичко най-много ме дразни израза ...бутам му цицата да млъкне-да спре да плаче... е това като го чуя и просто полудявам... Twisted Evil
Всичко останало го свързвам с храненето на бебчо и няма как да ме дразни

# 29
  • Мнения: 1 616
Много моля да ме извините, че докато ви пиша, гледам в клавиатурата, а не във вас.. Embarassed  Embarassed  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт